Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Akcja FMS z okazji dnia walki z AIDS

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ciekawe

Ale co to ma wspólnego z polityką?

autor: pewien pan, który zajrzał tutaj przypadkiem, data nadania: 2009-12-02 18:49:55, suma postów tego autora: 4

A od kiedy to

Prezerwatywa chroni w 100%przed AIDS

autor: Antyliberał, data nadania: 2009-12-02 18:55:34, suma postów tego autora: 1302

Ad rem

Warto nadmienić, że podobną akcję zorganizowali Młodzi Socjaliści, i to w całej Polsce. Szkoda jednak, że nie pojawił się news na ten temat. Wszakże MS ma prawo nazywać się lewicą - FMS nie.

autor: jurek_urban, data nadania: 2009-12-02 21:34:44, suma postów tego autora: 107

ad rem

Na szczęście o tym, kto ma prawo nazywać się lewicą decydują w dzisiaj wyborcy, a nie a "jurek urban".

autor: Berdysznick, data nadania: 2009-12-02 22:34:06, suma postów tego autora: 247

ad rem Berdysznick

myślę, że kwestia "lewicowości" wyborcom SLD generalnie zwisa. Głosowaliby na postkomunę nawet gdyby nazywała się Sojusz Prawicy Demokratycznej. Z tego prostego powodu, że to nie jest zwyczajnie elektorat lewicowy. Ten albo głosuje na PiS albo siedzi w czasie wyborów zostaje w domu.

autor: kobylynsky, data nadania: 2009-12-02 22:45:29, suma postów tego autora: 106

Ad rem

Szczęśliwie rzeczony Jurek Urban odróżnia liberałów od lewicy socjalistycznej. Z umizgami.

autor: jurek_urban, data nadania: 2009-12-02 22:56:24, suma postów tego autora: 107

o to kto ma prawo nazywać się lewicą

decydują dziś media Michnika. Inna lewica to według nich komuniści, oszołomy i radykałowie.

Bo dziś lewica powinna bronić Jaruzela, Balcerowicza i Michnika. Ot demokracja, socjalizm i wolność światopoglądowa w trzech osobach (jako antyteza katolickiej Trójcy Świętej!)

autor: Bloom, data nadania: 2009-12-02 23:01:17, suma postów tego autora: 306

Urząd ds. certyfikatów lewicowości wiecznie żywy! :-))

Posikam się ze śmiechu :-)) Główny inspektorat i naczelny sąd lewicowych sumień wydał bezkompromisowy wyrok! Ciekawe gdzie można się od niego odwołać i jakie przesłanki decydują od jego skuteczności? Może zaświadczenie od miejscowego proboszcza lewicy? Czy wystarczy wiec, że wszyscy działacze FMS zapiszą się do MS, aby uzyskać rozgrzeszenie? Czy analogicznie będzie z SLD-UP i PPS czy NL? :-))

autor: Teutonic, data nadania: 2009-12-02 23:05:31, suma postów tego autora: 333

Ad rem

Serdecznie pozdrawiam towarzysza Albina Siwaka.

autor: jurek_urban, data nadania: 2009-12-02 23:19:36, suma postów tego autora: 107

Dobry przykład!

Czy więc Albin Siwak, autorytet działaczy PPS, zaciekły wróg Kuronia i całej opozycji demokratycznej, ignorowany przez lewicę parlamentarną (tą bez certyfikatu moralności) może nazywać się człowiekiem lewicy, czy nie?

autor: Teutonic, data nadania: 2009-12-02 23:28:05, suma postów tego autora: 333

11 tysięcy członków (wg. Wikipedii)

oraz Teutonic, a akcja tylko w Warszawie?

Gdzie były te zastępy aktywu teczkarskiego?

Gdzie te tysiące?

autor: kapelusik, data nadania: 2009-12-02 23:29:06, suma postów tego autora: 39

Ad rem

Albin Siwak autorytetem której PPS? Tej starej, wciągniętej do PZPR, czy może tej dzisiejszej, co to w Bydgoszczy na 22 lipca kwiaty składa? Stalinowska szmata, którą dzisiaj wycierają sobie gęby, winna zostać wykrochmalona.

autor: jurek_urban, data nadania: 2009-12-03 00:58:44, suma postów tego autora: 107

Teutonic,

prawicowa postkomuna z FMS i SLD, mam nadzieję, nigdy nie dostanie rozgrzesznia choćby nie wiem gdzie wstąpili. Według mnie cały SLD powinien zostać wchłonięty przez PO.
Ja to właściwie mógłbym zostać dyrektorem tego Urzędu ds. certyfikatów lewicowości :) Piszę to bez sarkazmu, oczywiście życząc $"L"D jak najszybszego zdechnięcia.

autor: Getzz, data nadania: 2009-12-03 10:10:18, suma postów tego autora: 3554

Tak z ciekawości

zapytam: kto i dlaczego ma prawo decydować co jest a co nie jest lewicą? To jakiś monopol na określanie ideologiczne?

autor: Crystiano, data nadania: 2009-12-03 12:06:18, suma postów tego autora: 1590

Kryteria misiu

Tak z ciekawości

zapytam: kto i dlaczego ma prawo decydować co jest a co nie jest lewicą? To jakiś monopol na określanie ideologiczne?

autor: Crystiano

Są to podstawowe kryteria polityczne. One decydują oraz rzeczywistość. Zgodnie z prawdą SLD i pochodne się w tych kryteriach nie mieszczą. Tyle.

autor: pewien pan, który zajrzał tutaj przypadkiem, data nadania: 2009-12-03 12:34:40, suma postów tego autora: 4

Patrząc na kryteria

to trzeba byłoby przyjąć, że połowa ludzi, których wielu czytelników lewica.pl uważa za jakieś autorytety, z lewicą nie miało nic wspólnego, a inne postacie, może bardziej lewicowe według "kryteriów", wcale lewicy do gustu nie przypadły.

Kryteria każdy tworzy sobie sam, tak jak i jakiś podręcznikowy wizerunek lewicy, prawicy itp.

autor: Crystiano, data nadania: 2009-12-03 12:40:57, suma postów tego autora: 1590

w sumie zdziwiona...

... tym przerostem jadowitych emocji nad odrobiną analizy u przytomnego skądinąd Getzza:

"prawicowa postkomuna z FMS i SLD, mam nadzieję, nigdy nie dostanie rozgrzesznia choćby nie wiem gdzie wstąpili. Według mnie cały SLD powinien zostać wchłonięty przez PO.
Ja to właściwie mógłbym zostać dyrektorem tego Urzędu ds. certyfikatów lewicowości :) Piszę to bez sarkazmu, oczywiście życząc $"L"D jak najszybszego zdechnięcia".

Jak wiadomo, nie kocham eseldziaków, ale:
a) mieszanie FMS z SLD wydaje się tu zabiegiem tyleż nierzetelnym, co celowym, przez co może krzywdzić bardziej ideowe członkinie tej organizacji
b)z tym "brakiem rozgrzeszenia" to zdziebko żenująco jednak wyszło
c) wchłonięty do PO? Zapewniam Cię, że jednak nie chciałbyś. :)
d) życzenia zdechnięcia - spokuśno, ale może najpierw cokolwiek lewicowego niech się wyłoni jako solidna alternatywa dla e$eldówka?

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2009-12-04 07:59:17, suma postów tego autora: 487

wpadla bomba - ad. d)

Obawiam się, że tylko wypadnięcie SLD poza próg wyborczy może skutkować wykrystalizowaniem się jakiejś alternatywy wobec tegoż...

autor: bolo, data nadania: 2009-12-04 14:02:32, suma postów tego autora: 4522

wpadla bomba do piwnicy

Nie wiem doprawdy na podstawie czego wywodzisz jakąkolwiek niezależność FMS od SLD. Takowa nie istnieje ani pod względem mentalnym, ani programowym, ani tym bardziej organizacyjnym. Innymi słowy to jedno i to samo.

autor: kapelusik, data nadania: 2009-12-05 02:14:06, suma postów tego autora: 39

Dodaj komentarz