Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Koniec "Trybuny"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Mam nadzieję

że już wkrótce ukaże się na lewica.pl news zatytułowany "Koniec SLD".

autor: fancom, data nadania: 2009-12-07 09:33:20, suma postów tego autora: 1424

...

To ktoś to jeszcze czytał? ;]

autor: Odyseusz, data nadania: 2009-12-07 09:40:32, suma postów tego autora: 1684

Koniec "Trybuny"

nastąpił już kilka lat temu, gdy ta gazeta otworzyła się na goszystowskie grupy ekstremistyczne, których wieszczenie o końcu kapitalizmu, dekonstrukcji heteronormatywności i nadchodzącej fali rewolucyjnej w Polsce (której objawem miały być pikiety Sierpnia 80) odstraszyło resztkę czytelników.

autor: ABCD, data nadania: 2009-12-07 09:43:31, suma postów tego autora: 20871

abcd

A wcześniej było to bardzo interesujące pismo, w którym często mówiło się w sposób nieszablonowy o problemach współczesnego świata. I tylko grupa autorów przed 60 tką wszystko zepsuła.

autor: nosferatu, data nadania: 2009-12-07 09:57:18, suma postów tego autora: 465

Od dawna Trybuny nie czytuję..

Zresztą innych gazet także. Wystarczy mi internet. Jest żywszy, jak choćby ten portal. Gazety zaś, jak na zmówienie pani matki, głaszczą na różne sposoby te same tematy. Nawet te PRL-wskie były bliższe życia i prezentowały większe zróżnicowanie poglądów. A poza tym o naszym życiu nie decydują już gazety, decyduje kapitał. Wiec po co czytać, jak to i tak wpływu ma nic nie daje? A rozrywkę - jak już napisałem - zapewnia internet.

autor: steff, data nadania: 2009-12-07 10:04:56, suma postów tego autora: 6626

nosferatu,

Jeśli gazetę codzienną wypełniano materiałami typu "Chavez a Program Przejściowy" i "Generał Tran Van Tra o taktyce walki z najsłabszym ogniwem kapitalizmu" to trudno się dziwić, że efekt był, jaki był.

autor: ABCD, data nadania: 2009-12-07 10:12:33, suma postów tego autora: 20871

Ciekawe,

ile piasku w klepsydrze ma jeszcze Przegląd.

autor: ABCD, data nadania: 2009-12-07 10:15:23, suma postów tego autora: 20871

Trybuna

otworzy się na nowe opcje polityczne...

Będzie Wybiórcza Bis!

@fancom
chciałem napisać to samo ;)

autor: Bloom, data nadania: 2009-12-07 10:39:23, suma postów tego autora: 306

Jak zwykle ma rację ABCD

Trybuna otworzyła się na grupy goszystów i to ja zgubiło.
Zamiast promować jedyną poważną partię lewicy - SLD, która zrozumiała, że wolny rynek ma zawsze rację, że trzeba stac u boku naszych amerykańskich przyjaciół, że Leszek Miler powinien doprowadzić liberalne reformy do końca; goszyści zaczęli szumieć.

Ja i ABCD dawno zrozumieliśmy że nasz resort powinien udzielać poparcia SLD i PO. Ci przynajmniej nam emerytur za wierną słuzbę na starość nie zmniejszą.

No to zdrowia ABCD. Za kolejny dzień przed kompem w słuzbie rynku. Ja mam tyle roboty na portalach, że walne sobie z 0,7 żoładkowej.

autor: EFGH, data nadania: 2009-12-07 10:43:52, suma postów tego autora: 38

Nie

jest przypadkiem, że czytelników nie znalazły też pisma poswięcone wylącznie propagowaniu poglądow goszystowskich.

autor: ABCD, data nadania: 2009-12-07 10:51:10, suma postów tego autora: 20871

EeFGieHa...

A jaką "Żołądkową" walnąłeś? Normalną-kolorową czy Palikotówkę-białą?
?

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-12-07 11:44:14, suma postów tego autora: 5956

Do ziemi i przybic

osinowym kolkiem, "by nie powstal i nie byl upiorem..."

autor: Ninor, data nadania: 2009-12-07 11:32:55, suma postów tego autora: 83

No i czym tu się podniecać

Trybuna będzie znów w kioskach 1 lutego, podobnie jak Trybuna Robotnicza, która zostanie wznowiona po wakacjach. Wszystko jest ok.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2009-12-07 12:02:45, suma postów tego autora: 6205

sierp,

po których wakacjach?

autor: ABCD, data nadania: 2009-12-07 12:10:43, suma postów tego autora: 20871

Myślę,

że obydwie Trybuny można by połączyć. Tytuły - prawie identyczne. I w jednym, i w drugim pismie ci sami autorzy piszą o generale Tra i jego koncepcji walki z imperializmem.

autor: ABCD, data nadania: 2009-12-07 12:12:23, suma postów tego autora: 20871

Abcd

O ile sobie dobrze przypominam teksty w Trybunie o których piszesz, ukazywały się tylko w czwartkowym Impulsie. A Pilawskiego trudno uznać, mimo Twoich chęci, za goszystę. Czemu to Cię tak boli?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2009-12-07 12:19:23, suma postów tego autora: 6205

Stare dziadki poumierali

To i Tybuna umarła

autor: Antyliberał, data nadania: 2009-12-07 12:20:10, suma postów tego autora: 1302

Nieważne, EeFGieHa...

Zdrowie ALFa! Twoje też! Ja kolorową "Żołądkową"!
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-12-07 12:21:33, suma postów tego autora: 5956

Abcd

No tych wakacjach, które nastąpią po 1 lutego roku, w którym wznowiona zostanie Trybuna.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2009-12-07 12:24:08, suma postów tego autora: 6205

Mimo wszystko szkoda

Trybuny nie czytałem od lat. Ale mimo wszystko szkoda. To znak czasu niestety. Prasa drukowana odchodzi do lamusa. Nie tylko ta w jakiś sposób związana z lewicą. Nie przypadkiem też niedawno zdechł prawicowy Dziennik. Agonia bogatszej prasy potrwa tylko trochę dłużej, ale jej los też jest już przesądzony.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2009-12-07 12:31:56, suma postów tego autora: 6205

...

Już praktycznie nie ma w Polsce lewicowej prasy. Ani mediów w ogóle. Wszystkie media mainstreamowe jak i te mniej mainstreamowe leżą w rękach prawicy.
Prawicy trzeba pogratulować świetnej taktyki zwalczania lewicy. TVP z jej antylewicową propagandą ma w tym szczególny udział.

autor: ancymon, data nadania: 2009-12-07 13:19:47, suma postów tego autora: 621

"Trybuno" wracaj!

"Trybuna" była ważnym oparciem dla środowiska lewicy. Niestety nie zawsze docenianym.Jeśli SLD i inne ugrupowania chcą odgrywać znaczącą rolę na arenie politycznej muszą zrobić wszystko by mieć własne media, a zwłaszcza "Trybunę". Dopuszczenie do zawieszenia pisma to błąd. Takie decyzje powodują utratę czytelników, a powroty są niełatwe. Trzymajmy kciuki by "Trybuna" wróciła.

autor: wasyl, data nadania: 2009-12-07 13:22:04, suma postów tego autora: 62

ABCD

Niektórzy pisali o generale Tra cośtam, a inni o "fenomenie Cimoszewicza". Mimo wszystko ci drudzy byli bardziej szkodliwi promując karierowicza niż trockistowscy hobbyści.

autor: Cisza_, data nadania: 2009-12-07 13:30:50, suma postów tego autora: 2083

Rzeczywostość niszczy wyobrażnię

Trybuna mimo wszystko była jedyną znaczacą lewicową alternatywą dla całej reszty prawicowych gazet. Teraz wszyscy, którzy będą chcieli kupić jakiś dziennik, chcąc nie chcąc, będą skazani na czytanie tylko prawicowych bzdur. Lewicowego punktu widzenia w prasie już nikt nie uświadczy. Niedługo cała lewica odejdzie do lamusa.

autor: Intellector, data nadania: 2009-12-07 14:00:06, suma postów tego autora: 234

A ja żałuję, że jutro nie będzie Trybuny

Tylko z Trybuny dowiedziałam się, że w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie nad " Rezolucją w sprawie przemocy wobec kobiet". ŻADNA gazeta w PL nie zamieściła nawet wzmianki na ten temat, choć sprawa dotyczy, bagatela, połowy narodu. Gazety do znudzenia powtarzały informacje o Polańskim. To wydawało im się ważniejsze.
Ani Po, ani PiS nie poparły tej rezolucji. Chciałabym wiedzieć dlaczego.
Na szczęście Rezolucja przeszła.

autor: Cettia, data nadania: 2009-12-07 14:32:21, suma postów tego autora: 77

...

Po co lewicowa gazeta, skoro można czytać Gazownie, wstawiając sobie tam gdzie jest
"tak" - "niekoniecznie",
"prawda" - "raczej fałsz",
"lepiej" - "lepiej dla Adasia i ludzi honoru" itd...

Z drugiej strony zawsze pozostają komentarze abecadła na lewica.pl - przeczytasz i od razu wiesz, jaki nie jest lewicowy opis rzeczywistości. Potem wystarczy już tylko trochę uaktywnić synapsy i po sprawie.

autor: red_noose, data nadania: 2009-12-07 14:54:38, suma postów tego autora: 46

ciszej nad ta trumną

Co najmniej dwukrotnie ( w 1997 i 2001) były poważnie zaawansowane prace aby na bazie Trybuny zbudować silny, lewicowy tytuł prasowy. Ciemne interesiki i wzajemne animozje oba te podejścia zniszczyły.
Trybuna padła by była kiepska i nie miała żadnej wizji - taka gazetka dla emerytów wzdychających za PRLem

autor: red25, data nadania: 2009-12-07 15:01:03, suma postów tego autora: 322

abcd

ABCD, możesz mi podać dokładne numery "Trybuny" z artykułami Chavez a Program Przejściowy" i "Generał Tran Van Tra o taktyce walki z najsłabszym ogniwem kapitalizmu"? Bo chyba coś konfabulujesz...
A to, ze część czytelników, socjalliberałów z SLD się odwróciła, gdy pismo zaczęło reprezentować konsekwentnie lewicową linię, to nawet dobrze, widocznie przeszkadzały im artykuły o szkodliwości liberalizmu, perspektywach lewicy robotniczej, czy o sprawach lokatorów. Widocznie, w Polsce może utrzymać się kolibrowy NCzas, niż dziennik konsekwentnie lewicowy...

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2009-12-07 16:12:19, suma postów tego autora: 1002

Skoro jest to temat pożegnalny,

to - korzystając z okazji - również się pożegnam.

Dziękuję wszystkie za interesujące, emocjonujące czy nawet te irytujące dyskusje, w jakich mogłem brać tutaj udział. Dziękuję też osobom w taki czy inny sposób odpowiedzialnym za artykuły, które miałem okazję tutaj komentować (także krytykując, nieraz ostro - wiele z nich w jakiejś mierze mogło stanowiło inspirację, choćby jako negatywny punkt odniesienia).

Proszę Koleżanek i Kolegów - do zobaczenia w socjalizmie, albo chociaż rzeczywistości trochę lepszej niż obecna.

Na pożegnanie - chyba jakoś korespondujący z sytuacją wiersz Benjamina Pereta, rewolucyjnego socjalisty i surrealisty (w osobnym poście).

A póki co: czołem!

PS. Jakby coś, to jestem pod mailem: soares, podkreślnik, dwójka arabska, małpka, dwuatomowy tlen, kropka, peel.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-12-07 16:36:25, suma postów tego autora: 4409

JAKOŚ TO IDZIE

Stara walizka skarpetka i endywia
wyznaczyły sobie miejsce między dwoma ździebełkami trawy
na świętym wzgórzu zamieszkałym przez flaki
i wyłonił się z tego bank hipoteczny
który pożycza cebulę w zamian za fotele
I świat się trzyma
tu garstka piasku
tu stara sprężynka
Jedno ucho zawsze się znajdzie
smolista broda
w salonie a la Ludwik XV
I perze leczą to pieskie życie
co liże zadki i chodzi na łapach
I nigdy nie skończymy jeśli zaczniemy mówić
o wszystkich guzikach u drzwi rzygających kiedy dłoń je naciska
o wszystkich schodach zatykających sobie nosy
z powodu trupich krawatów
o czerwonych rybach usypiających ze wstydu
o gołębiach co nie chcą siadać na nosach
od dawien dawna unurzanych w rynsztoku
gdzie nikt nie ośmieli się zapuścić
bo za stary albo za młody
albo że się spóźni na pociąg
który na szczęście wyskoczy z szyn.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-12-07 16:37:06, suma postów tego autora: 4409

żegnaj michale

Twoje komentarze, choć prezentowały wybitnie idiosynkratyczną wizję rzeczywistości społecznej, były ciekawe i niebanalne. Został nam już tylko ABCD :)

autor: nosferatu, data nadania: 2009-12-07 17:34:59, suma postów tego autora: 465

Michał

Co się dzieje? Jest aż tak źle?

autor: steff, data nadania: 2009-12-07 17:37:13, suma postów tego autora: 6626

Druga śmierć komunizmu w Polsce. Alleluja!

Teraz tylko czekać na likwidację SLD.

autor: patafuko79, data nadania: 2009-12-07 17:41:01, suma postów tego autora: 86

żegnaj Michał

Do zobaczenia w socjalizmie. Albo do rychłego pogadania z Twoim nowym wcieleniem na Lewica.pl. :))))

Mam nadzieję, że Twój kontakt z paroma osobami na tym forum sprawił, że jesteś mniejszym mizoginem niż kiedyś.

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2009-12-07 19:51:29, suma postów tego autora: 487

./..

Michał, ja rozumiem, że 4004 to bardzo ważna liczba, ale 8080 jest o wiele lepszą jak na ilość komentarzy ;-) Toteż liczę, że się rozmyślisz :-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-12-07 20:00:16, suma postów tego autora: 3566

Hemigwah pytał:

"Komu bije dzwon". Otóż dzisiaj wybił Trybunie, co wielu ucieszyło ale niektórych zmartwiło, w tym prawdopodobnie Michała. A komu jutro wybije ten sam dzwon? Może Polskiemu Radio a może PTV a może Tygodnikowi Powszechnemu? A może jeszcze komuś? Wiele przecież gazet nie upadło, bo wcześniej za psi grosz sprzedało swoją twarz, co na to samo wychodzi. Wniosek płynie stąd prosty. Polacy na wszystko obojętnieją. Polacy nie czytają. Nawet w kościołach jest ich coraz mniej. Mówiąc inaczej: nadbudowa odrywa się od bazy, odlatuje w przestworza i to nie tylko ta, która nazywa się lewicowa ale również ta, która nazywa się prawicowa. Cała nadbudowa jest do luftu, bo nie wyraża bazy, bo buja w obłokach, bo pobożne życzenia bierze za rzeczywistość. Michał! A może dasz się namówić? I na ten temat zabierzesz nie po raz ostatni głos?

autor: steff, data nadania: 2009-12-07 20:31:18, suma postów tego autora: 6626

to nie tylko problem trybuny

, takze prasa katolicka notuje duze spadki. polityka w wydaniu eksperckim skazana jest na upadek w relacjach towarzyskich i byznesowych na poziomie byznesowym:), bo malo komu chce sie to czytac, gadac o tym, lepiej pomarzyc o dupie maryny co uwiodla kolejnego jelenia, albo przy piwku i smieciowych kielbaskach zmielonych razem ze stodola w tesko podczas promocji, porozmawiac "fachowo" o parametrach smartfonow, aparatow fotograficznych, technikach budowania oczka wodnego, rodzajach kafelek na werande, kto, co, jak gdzie.., moglbym tak wyliczac o czym jeszcze... o ubiciu interesu i innych;), a gdy ktos zacznie gadac o polityce i to jeszcze madrze, raczej nie wzbudzi tym zaufania, temat malo neutralny, do tego nudny niczym prlowski dziennik telewizyjny, a sztuczna podsycona sensacja oraz wzruszajaca empatia budzi wiecej litosci niz zachwytu. zreszta o czym mozna gadac, o tym, ze bogatemu to nawet byk sie ocieli, a biednemu to zawsze w oczy, o wyzysku, o skur... panstwa i urzedasow, o klikach kolesi....itd. wszyscy o tym wiedza i nic z tym nie zrobia, bo gdyby mogli robiliby dokladnie to samo wypierajac sie jednoczesnie tego jak zaba blota, a kazdy INNY bylby ciezkim frajerem gdyby sobie odpuscil takie okazje...

Polacy sa jak Ferengi, takie sliczne poczwary :D

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasady_Zaboru_Ferengi

zasada 217 zaboru, - nie uwolnisz ryby od wody:)

autor: dyzma_, data nadania: 2009-12-07 23:04:18, suma postów tego autora: 2960

...

Z czego żyje gazeta. Z czytelników, ale i z reklam. Bez reklam, czytelników musi być masa. Bo jak nie ma masy to "prywaciarze" walą taką i jeszcze wrogą gazetę.

autor: prezio, data nadania: 2009-12-08 07:25:47, suma postów tego autora: 878

mimo wszystko

upadek Trybuny nie był zasługą tego czy innego zespołu dziennikarzy, publikowanych tekstów czy żywości dyskusji. Trybuna była skazana na klęskę strukturalnie. Umieszczenie tytułu w spółce Ad NOVUM Dariusza Przywieczerskiego oznaczało, że żaden istotny kapitał do tej spółki nie przyjdzie, gdy właściciel poszukiwany jest przez wymiar sprawiedliwości. Sprawę trzeba było rozstrzygnąć najlepiej na początku lat 90-tych, gdy problemy Dariusza P. stały się jasne albo wtedy, gdy SLD był u władzy i bez trudu można było zasilić stary czy nowy tytuł pieniędzmi z ogłoszeń państwowych koncernów czy urzędów. Teraz - cóż, rynek jest trudny, trudno znaleźć cień szansy na uruchomienie inwestycji na skalę ogólnopolską, skoro nawet Axel Springer poległ tworząc Der Dziennik.

autor: altstettiner, data nadania: 2009-12-08 10:16:45, suma postów tego autora: 1511

./..

Tak jest, Dyzma. Ale najgorsi są polscy bezdomni i bezrobotni. Wyobraź sobie, że taki typ potrafi nawet złom ukraść. To niepojęte, bo po co kraść złom, jak można jechać do sklepu i sobie nowe kupić, albo wygodniej przez internet zamówić z dostawą do domu i zapłacić kartą?

Swoją drogą, dziękuje, że mnie tak dobrze oceniasz (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-12-08 10:49:30, suma postów tego autora: 3566

errata

*dziękuję

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-12-08 11:54:57, suma postów tego autora: 3566

Ura! Ura! Uraaa!

Ura! Ura! Uraaa!

autor: PAmborski, data nadania: 2009-12-08 11:56:04, suma postów tego autora: 60

no wlasnie Misiu

czym skorupka za mlodu, tym na starosc.... pierwszy milion trzeba ukrasc, pierwsza tone tez... wiekszosc zle konczy, ale ktos tam zawsze wykruszy sie i dokona awansu, a potem juz jest z kogo brac przyklad i komu sluzyc, to doskonala okazja, jak mowi zasada 33 zaboru; Podlizywanie się szefowi nigdy nie boli.. ktora to zasady zaboru sa esencja sukcesu, zasada 1; Kiedy wejdziesz w posiadanie cudzych pieniędzy - nie oddawaj ich , 9; Okazja plus instynkt równa się zysk, 62; im ryzykowniejsza ścieżka, tym większe zyski :), a gdy juz awans dokonany warto pamietac zasade 211; Pracownicy są szczeblami w drabinie do sukcesu. Nie wahaj się po nich stąpać, i zasade 111 zaboru; Traktuj innych ludzi jak rodzinę: wykorzystuj ich.:)

a dla tych co nie pojmuja sedna, zasada 109 zaboru; Godność i pusty portfel są warte tyle co portfel :)

a propo moich wskazowek, zasada 59; Darmowa rada rzadko bywa tania.:)

autor: dyzma_, data nadania: 2009-12-08 12:22:25, suma postów tego autora: 2960

Już dawno nikt mnie tak nie wkurzył

jak Ty, Michale!!!
Chyba, że ta Twoja "emigracja" to stan wyższej konieczności... Się zastanów jeszcze.
Póki co - POWODZENIA!!! (*_*)
.
Przywieczerski Przywieczerskim... altstettiner. "Trybuna" zaczęła się staczać kiedy pozbyto się Rolickiego...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-12-08 12:44:45, suma postów tego autora: 5956

./..

Ja się Dyzma cieszę, że kapitalizmu nie wynalazły ryby, bo inaczej Polaków trzeba by rozliczyć z podłej niechęci do oddychania pod wodą (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-12-08 13:16:42, suma postów tego autora: 3566

_Michal_

Ale dlaczego Ty się żegnasz? Szkoda. Obyśmy sie kiedyś wszyscy zobaczyli w socjalizmie, ale "jednakowoż" ;) w tej całej mizerii kapitalistycznej pozwolę sobie do Ciebie napisać na podany mail.
I masz też ode mnie za swoje ;) na pożegnanie wiersz. Z akcentem na ostatni wers:

Paliłem z Kalifem nargile,
zachciało się odejść na chwilę
a Kalif, nie myśląc długo,
uciął głowę, przyprawił drugą.

W tej drugiej chyba nic więcej
prócz kwiatów stu Barwistanów.
Chcesz ściąć, to zetnij i nie zamęczaj,
ale się jeszcze zastanów.

autor: yona, data nadania: 2009-12-08 16:36:01, suma postów tego autora: 1517

Michał

To do widzenia, jak to mówią, za rok w Jerozolimie.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2009-12-08 18:44:52, suma postów tego autora: 6205

Spróbowałem przeczytać tę dyskusję.

I zdumiewam się: Tyle nienawiści wobec małonakładowej lewicowej gazety? Czyżby Szanowni Dyskutanci byli aż tak młodociani, że podjęli na serio hasło francuskiej smarkaterii z 1968 - "nie wierzcie tym po 30-tce"?
Czy te żałosne cztery litery muszą fantazjować (czyt. łżeć), by uzasadnić decyzję swych mocodawców, którym oto udało się zatkać buzię jedynemu lewicowemu dziennikowi w Europie?
Co go wogóle sprowadza na ten portal? Co tu wogóle robią ci wszyscy, którym dotychczas nie wybuzowała iście kaczyńska chęć "odegrania się" na tych, co w 1980r. widzieli, co się szykuje za pięknymi hasłami w Stoczni im Lenina?
Cholera, a ja miałem nadzieję, że może tu będzie coś do czytania na codzień...

autor: Staruszek, data nadania: 2009-12-08 19:09:04, suma postów tego autora: 206

ABCD

milczy. Przyznanie się do winy?

autor: sheik, data nadania: 2009-12-08 22:04:36, suma postów tego autora: 89

./..

Jakiej winy, Sheik?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-12-08 23:54:05, suma postów tego autora: 3566

KOREKTY

- Hyjdlo - epoka Rolickiego oczywiście była w Trybunie malownicza i heroiczna, ale to nie zmieniało pozycji rynkowej pisma, wzrosło znaczenie pisma, było chętniej cytowane, ale znacząco sprzedaż nie wzrosła. Nie było, bo nie mogło być nowych perspektyw, trzeba było wyjść ze struktur Ad Novum.

- Staruszku, kto miał rację w 1980 roku? I co z tą wiedzą zrobił, na jaki czyn zamienił tę wiedzę? Może szerzej?

autor: altstettiner, data nadania: 2009-12-09 10:21:46, suma postów tego autora: 1511

Michał

dlaczego odchodzisz?

autor: Getzz, data nadania: 2009-12-09 14:01:20, suma postów tego autora: 3554

Do Staroszczeciniaka

Kto miał rację...? Górale twierdzą, że z racją jest, jak z d..ą, każdy ma swoją. Co do mnie, ja już wtedy widziałem, jak kierownictwo obejmują tam klechy w rodzaju Jankowskiego i ich słudzy, w rodzaju Stelmachowskiego e tutti quanti. I cokolwiek myślałem wówczas o błędach i nieprawościach w Polsce Ludowej, wiedziałem też, czy co najmniej domyślałem się, ku czemu zmierzają ludzie ogarnięci bogoojczyźnianym szałem - do klasowego samobójstwa! Ale - przyznaję - wielu rzeczy nie przewidziałem, m. in. tego, że przywódcą lewicy w RP będzie facet, który dlatego tam się znalazł, że go do UD nie przyjęli, choć tak bardzo chciał...

autor: Staruszek, data nadania: 2009-12-09 18:51:56, suma postów tego autora: 206

konanie lewicy...

"Trybuna" często szła na pasku SLD, ale potrafiła też w wielu przypadkach zdystansować się od tej partii. Brak jakiegokolwiek lewicowego dziennika w Polsce świadczy o upadku ruchu lewicowego, a także jego zaplecza opiniotwórczo-intelektualnego. Może Lewica.pl w jakimś stopniu wypełni lukę pozostałą po "Trybunie"? A może powróci ona na rynek prasowy w nowej, bardziej czerwonej odsłonie? To już zależy od inicjatywy lewicowych publicystów, a ponadto - ich źródeł finansowych ;].

autor: Odyseusz, data nadania: 2009-12-13 17:31:01, suma postów tego autora: 1684

Dodaj komentarz