Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Naomi Klein: Kopenhaga - dorastające Seattle

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

ze strony związku banków Polskich

SZÓSTA BAŃKA - Ekologia
Waszyngton, początek czerwca. W Białym Domu zasiada Barack Obama, popularny młody polityk, którego głównym prywatnym sponsorem kampanii wyborczej był bank inwestycyjny o nazwie Goldman Sachs. Jego pracownicy wpłacili jakieś 981 tysięcy dolarów na fundusz kampanii. Bez uszczerbku przebrnąwszy przez najeżoną minami epokę bailoutów, Goldman wraca do starych praktyk, bez kłopotu odnajdując się na uregulowanym od nowa przez rząd rynku. A na najważniejszych rządowych stanowiskach pojawia się nowy zastęp jego wychowanków.
Hank Paulson i Neel Kashari zniknęli; na ich miejscach znaleźli się Mark Patterson i Gary Gensler. Obydwaj pracowali kiedyś dla Goldmana (Gensler był dyrektorem finansowym firmy). A bank, zamiast handlować kontraktami na ropę czy złymi kredytami hipotecznymi, rozpoczyna nowrą grę, nadmuchując kolejną bańkę. Ta najnowsza wyrośnie na tak zwanych kredytach węglowych, czyli handlu prawami do emisji dwutlenku węgla. Ten lukratywny rynek wart bilion dolarów dopiero raczkuje, ale szybko powstanie, jeśli Partia Demokratyczna, której Goldman dał 4,5 miliona dolarów podczas ostatniej kampanii wyborczej, przyjmie w Kongresie ustawę wprowadzającą plan redukcji emisji gazów cieplarnianych.

http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=message_add.20522

autor: Cud2, data nadania: 2009-12-07 10:09:34, suma postów tego autora: 3207

globalna ściema

Skandal po odkryciu oszustwa klimatologów

Haker ukradł ponad tysiąc maili z brytyjskiego instytutu naukowego.

Dziennikarze australijskiej gazety "The Herald Sun" przebili się przez większość z 1079 maili i 72 dokumentów
.

Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z największym skandalem naukowym naszych czasów. Zamieszani są najwięksi klimatolodzy - donosi news.com.au.


Niezależnie od poglądów na zmiany klimatyczne lub ich brak, włamanie faktycznie miało
miejsce i maile
faktycznie skradziono. Potwierdza to sam szef HCRU.

Włamaniem do komputerów Hadley CRU udowodniono, że największy ośrodek badań klimatycznych w Wielkiej Brytanii ustawia dane
tak, żeby wskazywały istnienie globalnego ocieplenia - czytamy na americanthinker.com.

Australijska gazeta twierdzi wprost.

To nie był atak hakera, to ktoś ze środka
ujawnił całą prawdę - czytamy.

http://www.sfora.pl/Skandal-po-odkryciu-oszustwa-klimatologow-a14019

autor: Cud2, data nadania: 2009-12-07 10:20:09, suma postów tego autora: 3207

errata do pierwszego wpisu

link do strony Związku Banków Polskich i cytowanego w pierwszym poście artykułu tu:

http://www.zbp.pl/site.php?s=MDAyNjE4&a=MTMyMTgzMDQ=

autor: Cud2, data nadania: 2009-12-07 10:22:27, suma postów tego autora: 3207

wszędzie ten sam lansik.

Wielu przybędzie na starych rowerach
--
Wśród Warszawskiego aktywu pseudo lewico – kawiarniano – krytyczno polityczno – ekologiczno – goszystowskiego też rządzi stara holenderska Gazella.
Która no ta bene kosztuje więcej niż NOWY !!!! Polski rower. Na ul. Mokotowskiej w sklepie z UŻYWANYMI rowerami takie cacko kosztuje od 1.700 do 2.000 zł.

No ale cóż, szpanerka rzecz nie prosta a walka z globalnym ociepleniem wymaga wyrzeczeń.

autor: Cud2, data nadania: 2009-12-07 10:32:22, suma postów tego autora: 3207

Ekolodzy nas oszukują !!!Hakerzy wykradli i zamieścili w Internecie materiały sugerujące, że sami naukowcy nie wierzą w globalne ocieplenie


źródło: AP
W informacjach na temat ocieplenia klimatu zapanował chaos (na zdjęciu: protest Greenpeace podczas rozmów o klimacie w Barcelonie)
+zobacz więcejOfiarą ataku hakerów padł system komputerowy Uniwersytetu Wschodniej Anglii, którego naukowcy specjalizują się w problematyce globalnego ocieplenia. Rabusie ściągnęli z serwera uczelni 61 megabajtów danych, w tym wyniki badań i e-mailową korespondencję uczonych. Po czym opublikowali w Internecie około tysiąca e-maili oraz 3 tysiące innych poufnych dokumentów. Posłużyli się rosyjskim serwerem, by trudniej było ich wykryć.

Ujawnione materiały wywołały prawdziwą burzę. Jak twierdzi amerykański dziennik „The Wall Street Journal”, na podstawie prowadzonej przez ponad dziesięć lat korespondencji między naukowcami z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych można dojść do wniosku, że teza o odpowiedzialności człowieka za globalne ocieplenie została po prostu wymyślona.

Phil Jones, dyrektor zespołu klimatycznego uczelni, przyznaje w jednym z e-maili, że właśnie wykonał „sztuczkę Mike’a” polegającą na manipulacji danymi z ostatnich 20 lat, tak by ukryć spadek temperatury. Użycie przez Jonesa słowa „sztuczka” to zdaniem klimatycznych sceptyków dowód na zmowę naukowców, której celem było zniekształcenie danych i udowodnienie tezy o wpływie człowieka na zmiany klimatu.

– Te słowa zostały wyrwane z kontekstu po to, by coś trywialnego wyglądało na coś nikczemnego – tłumaczy swego kolegę Michael E. Mann, który kieruje Earth System Science Center na Uniwersytecie Pensylwanii.

W innym e-mailu Phil Jones wyraża zadowolenie ze śmierci australijskiego uczonego Johna L. Daly’ego, który umarł na atak serca w 2004 roku. Sceptycy są nazywani w listach durniami, szarlatanami, idiotami.

W niektórych wiadomościach autorzy przyznają, że są sfrustrowani z powodu niemożności znalezienia twardych dowodów na twierdzenie, że to działalność człowieka powoduje ocieplanie klimatu. „Prawda jest taka, że w obecnej chwili nie możemy wytłumaczyć braku ocieplania – i to jest farsa, że nie możemy” – przyznał w jednym z listów Kevin Trenberth z amerykańskiego Centre for Atmospheric Research.

Część autorów ujawnionych e-maili odmówiła udzielenia mediom komentarzy na ten temat. Inni podkreślają, że ich słowa zostały wyrwane z kontekstu.

Tłumacząc swą akcję, hakerzy napisali: „Sądzimy, że nauka o klimacie jest zbyt ważna, by ukrywać wyniki badań pod korcem. Publikujemy więc unikatowy wybór korespondencji i dokumentów. Mamy nadzieję, że umożliwi to zajrzenie za kulisy tej nauki i poznanie ludzi, którzy za nią stoją”.

Uniwersytet Wschodniej Anglii potwierdził, że z jego serwera skradziono dane, i zgłosił to policji.

– Z powodu objętości tych materiałów nie możemy obecnie potwierdzić, że całość jest autentyczna – powiedział rzecznik uczelni.

Opublikowane materiały natychmiast zostały skopiowane i udostępnione na stronach osób i organizacji sceptycznie odnoszących się do teorii globalnego ocieplenia. Ich ujawnienie może mieć kluczowe znaczenie przed rozpoczynającym się w grudniu w Kopenhadze szczytem klimatycznym, na którym przedstawiciele 192 państw będą się starali doprowadzić do podpisania traktatu o redukcji emisji gazów cieplarnianych. Niemcy i Francja chcą zapewnić sukces konferencji. Tylko wtedy UE będzie mogła zrealizować zapowiedź redukcji emisji CO2 o 30 procent do 2020 roku. W tym celu musi jednak zostać spełniony warunek – inni partnerzy zgodzą się na porównywalny wysiłek. Na razie UE uzgodniła jednostronnie, że obniży emisję o 20 procent, co i tak oznacza znaczne obciążenie dla europejskiego przemysłu. Na szczycie UE w październiku przywódcy państw i rządów potwierdzili, że najuboższe państwa potrzebują 100 mld euro rocznie na walkę ze zmianami klimatu. Nie powiedzieli jednak, ile z tej sumy gotowa jest wyłożyć UE.

Z efektu akcji hakerów cieszą się lobby przemysłowe i konserwatyści w USA. W sierpniu największa w Ameryce izba gospodarcza, reprezentująca 3 miliony przedsiębiorstw, zażądała od Agencji Ochrony Środowiska (EPA) dowodów na globalne ocieplenie. Prawnicy zapowiadali wówczas na łamach gazety „Los Angeles Times”, że są gotowi walczyć o swoje racje w sądzie. Biznesmeni obawiają się bowiem, że pod naciskiem ekologów władze USA mogą wprowadzić limity emisji zanieczyszczeń, co utrudniłoby funkcjonowanie przedsiębiorstw w czasach kryzysu.


Powiedzieli

Keith Farnish, brytyjski ekspert ds. środowiska"

Wykradzione informacje są nieistotne. Skandalu nie ma. Przechwycone dane pochodzą z jednego z tysięcy uniwersyteckich wydziałów ds. badania klimatu, a nie ze źródła rządowego. Pracownicy bezustannie wymieniają się tysiącami e-maili, w których dywagują na różne tematy. Gdyby faktycznie pojawiły się przełomowe dowody, dawno ujrzałyby światło dzienne. Złodzieje chcieli obalić teorię globalnego ocieplenia. Tym tropem poszedł też dziennikarz „Daily Telegraph” James Delingpole, desperacko szukający dowodów, że żadnych problemów z klimatem nie ma.

not. magm

Myron Ebell, competitive enterprise institute, USA:

Jest oczywiste, że niektórzy spośród „najważniejszych światowych naukowców zajmujących się klimatem”, bo zawsze są tak określani, poświęcają się bardziej promowaniu alarmistycznej politycznej agendy niż badaniom naukowym. Niektóre e-maile dobitnie pokazują małostkowość, nieetyczną zmowę i przekręcanie dowodów naukowych. Od lat przekonujemy, że wiele naukowych argumentów wspierających panikę związaną z globalnym ociepleniem jest słabych, a niektóre były wręcz oszustwami.

not. jap[/code]

http://www.rp.pl/artykul/395886_Ekolodzy_nas_oszukuja__.html

autor: Cud2, data nadania: 2009-12-07 10:38:25, suma postów tego autora: 3207

eko burżuazja w natarciu

W Kopenhadze rozpoczyna się szczyt klimatyczny ONZ, na który przyjechało 15 tysięcy delegatów, 5 tysięcy dziennikarzy i 98 głów państw i szefów rządów z całego świata - wylicza "Daily Telegraph". Z okazji szczytu do miasta ściągnięto blisko 1200 limuzyn, z których co ciekawe jedynie 5 jest napędzanych elektrycznie. Przyleci też ponad 140 prywatnych odrzutowców.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7337446,Kopenhaga__1200_limuzyn__z_czego_piec_elektrycznych_.html

autor: Cud2, data nadania: 2009-12-07 10:42:25, suma postów tego autora: 3207

hm

"Na przykład odwołująca się do idei akcji bezpośredniej koalicja Climate Action Justice wezwała działaczy do przybycia 16 grudnia pod centrum konferencyjne. Wielu przybędzie na starych rowerach i będzie jeździć wspólnie tworząc "niepowstrzymywalną nową maszynę oporu". Celem akcji nie jest jednak doprowadzenie do przerwania obrad Konferencji Klimatycznej,"

no tu sie nasze guru alterglobalistyczne myli- autonomisci owszem, wzywaja do zerwania obrad:
http://www.pl.indymedia.org/pl/2009/12/48668.shtml

zapowiada sie ciekawie.

autor: MJ, data nadania: 2009-12-07 13:16:23, suma postów tego autora: 1280

Cud

Klimat na pewno się ociepla. Przynajmniej w Polskiej Rzeczykatolickiej. Mróz przez 2 dni, góra 2 tygodnie w roku. Ale czy przez dwutlenek węgla, to nie wiem jeszcze.

autor: prezio, data nadania: 2009-12-07 18:29:29, suma postów tego autora: 878

./..

Towarzyszu Działaczu, khm..., Towarzyszu Radykalny Działaczu.

Tutaj macie te skradzione przez h4x0ra dokumenty:

http://www.megaupload.com/?d=75J4XO4T

Sami skontrolujcie i odpowiedzcie, czemu tak mało przykładów tych "oszustw" w mediach? Taki "wielki skandal" w tak istotnej sprawie, a tak mało o nim mówią i piszą?!

Wierzymy, że tylko Wy możecie wyjaśnić tę sprawę rzetelnie. I to pomimo tego, że nienawidzicie ekologów, bo przez nich Wam worki na śmieci za małe dają i za drogo płacić za ich wywóz każą.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-12-07 18:55:29, suma postów tego autora: 3566

Sprawiedliwość klimatyczna

A wiec do tego doszło, że również o powietrze będziemy musieli walczyć. Inaczej wszak nazwać tego nie sposób. Bo jeżeli prawo do wytwarzania dwutlenku węgla będzie można kupować, to w istocie rzeczy nadal będą je przede wszystkim mieli silni i bogaci, bo będą je kupować od słabych i biednych, czyli nic się nie zmieni, więcej, będzie gorzej niż jest. Jedni będą grabić zasoby naszej wspólnej planety całymi garściami a większość z nas będzie się jeszcze bardziej dusić niż dotychczas. Dobrze, że są aktywiści sprawiedliwości klimatycznej ale źle, że nie kierują swoich wysiłków przeciw samemu systemowi, który ten bandytyzm, wynikający z jego istoty, chce zalegalizować. Kapitalizm w każdej swej postaci niesie jednak zło, bo niesprawiedliwość na coraz większą skalę.

autor: steff, data nadania: 2009-12-07 21:21:04, suma postów tego autora: 6626

M-K się rozprawia

http://kontrowersje.net/tresc/po_zdemaskowaniu_interesu_co2_specjalnie_odczekalem_kilka_dni_z_oswiadczeniem_ze_ludzie_idioci

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2009-12-07 21:53:38, suma postów tego autora: 1169

Adampio mieszka w Danii

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3899.msg87529#msg87529

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2009-12-07 21:59:17, suma postów tego autora: 1169

Co do tego, że klimat ociepla się

wątpliwości być nie może.
Co innego jeśli chodzi o przyczynę.
Na tym portalu odbyła się jakieś dwa miesiące temu burzliwa debata na ten temat, i zaprezentowałem inne niż oficjalne powody, przedstawiane przez geologów i fizyków.
Zgody nie było i sam jestem ciekaw jak te wątpliwości
będą rozstrzygnięte na tej konferencji.
Bo jeśli będą przemilczane to znak, że jest coś na rzeczy.

autor: tarak, data nadania: 2009-12-07 21:59:23, suma postów tego autora: 3019

steff

nie wszyscy, ktorzy jada do Kopenhagi maja tak zawezone spojrzenie jak myslisz;)
anarchisci, choc ich stosunku do szczytu nie akceptuje, jednak staraja sie go zablokowac wlasnie dlatego, ze realne rozwiazanie widza tylko w obaleniu tego systemu.
My tez mamy postulaty wykraczajace poza sam klimat- przejrzyj ostatni wpis na naszym blogu- "Drugie dna batalii o klimat":
http://www.lepszyswiat.salon24.pl/

autor: MJ, data nadania: 2009-12-08 14:07:25, suma postów tego autora: 1280

Greenpeace sponsorowany przez fundację braci Rockeffellerów

Greenpeace sponsorowany przez fundację braci Rockeffellerów, którzy wiadomo w jakiej branży siedzą i na czym zbudowali fortunę.

The Rockefeller Brothers Fund
http://www.rbf.org/grantsdatabase/grantsdatabase_show.htm?doc_id=617336

http://www.undueinfluence.com/greenpeace.htm

autor: Cud2, data nadania: 2009-12-08 15:17:01, suma postów tego autora: 3207

Mj

Z prawdziwą satysfakcją przyjąłem do wiadomości twoje informacje. Jestem tylko obserwatorem z dalekiego miasteczka. Mam nadzieję, że darujesz mi te uchybienia.

autor: steff, data nadania: 2009-12-08 20:35:10, suma postów tego autora: 6626

./..

Cudzie, fundusz braci Rockefellerów jest jedynie jednym z wielu wpłacających na Greenpeace, więc Twoje rewelacje mogą być mylące. Po drugie, wiadomo, że tacy ludzie lubią sobie reputacje poprawić - psując często komuś - różnoraką dobroczynnością i "zaangażowaniem", ale co z tego wynika?

Worków większych i tak nie dostaniesz ;-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-12-09 14:02:05, suma postów tego autora: 3566

Dodaj komentarz