Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Hiszpania: Referendum niepodległościowe w 167 katalońskich miejscowościach

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Referendum

Super że nieoficjalne i przy imponującej frekwencji 27%.

autor: J.K, data nadania: 2009-12-15 21:40:13, suma postów tego autora: 948

Niepodległość

Hmm popieram prawo narodów do samostanowienia, ale Tyrolczycy czy Korsykanie to nie narody, bardziej coś na kształt naszych "Ślązaków". Baskowie i Katalończycy mają jak najbardziej prawo do upominania się o suwerenność - w szczególności ci pierwsi (najstarszy naród Europy zaraz po... Albańczykach)

autor: socjalpatriota, data nadania: 2009-12-16 01:16:29, suma postów tego autora: 471

Skoro nieoficjalne to poco ta propaganda?

Niemają innych problemów popaprańcy separatystczni.
Viva Espania!

autor: Antyliberał, data nadania: 2009-12-16 16:40:48, suma postów tego autora: 1302

Trzymajże chociaż nerwy na wodzy, Adaśku,

jak poziomu nie trzymasz...
(_*_)

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-12-16 20:51:21, suma postów tego autora: 5956

Socjalpatriota

Sęk w tym że w dzisiejszych czasach tych narodów jakby coraz więcej się porobiło np.dużo ślązaków twierdzi że są narodem a nie grupą etniczna(173000 osob zadeklarowało narodowość śląska w spisie powszechnym z 2002roku)chociaż taki naród nigdy nie istniał to zwykłą grupa etniczna.
No ale panuje moda na regionalizm separatyzm,autonomie niszczenie państw narodowych itp.
To wszystko robi się w imie propagandy poprawności politycznej.
Hyjdla jak mam się nie denerwować jak ta separatystyczna zaraza dotarła już do Polski i zgrozo do mojego regionu.
Smrody np.(kibice ruchu których nienawidze)wygwizdują hymn Polski także separatystyczny syf dociera takze do Polski i trzeba to zdusić w zarodku póki niejest jeszcze zapóźno.

autor: Antyliberał, data nadania: 2009-12-17 15:38:50, suma postów tego autora: 1302

Do Antyliberała

Viva espana? "Towarzysz" to jakis ukryty fan gen Franco?
Pisanie o tym że katalończycy czy baskowie są tylko grupami etnicznymi jest wyrazem niezłej ignorancji.
Jeżeli ludzie chcą mieć niepodległośc to powinni ją mieć. Na tym właśnie powinna polegać demokracja.

Gora Euskadi askatuta! Visca Catalunya lliure! Abajo espana! :)

autor: adv, data nadania: 2009-12-17 21:10:32, suma postów tego autora: 194

@Antyliberał

Ty masz chyba jakąś obsesję. Co ma poprawność polityczna do niepodległości Katalonii?!

Od siebie dodam, że według sondaży większość Katalończyków nie popiera utworzenia niepodległej Katalonii. Nie wiem, może nastroje się zmieniły.

autor: zxcv, data nadania: 2009-12-18 10:04:23, suma postów tego autora: 47

adv nie jestem fanem Gen.Franco

ZXCV
Poprawność polityczna ma duże znaczenie w tych kwestiach ponieważ za propagandą separatystyczną stoją głównie ugrupowania lewicowe to nie jest jakaś tam moja obsesja tylko fakt sprawdż sobie sam jak mi nie wierzysz?

autor: Antyliberał, data nadania: 2009-12-20 15:34:04, suma postów tego autora: 1302

@Antyliberał

To, że partie separatystyczne w Katalonii są lewicowe sprawia, że sama idea państwa katalońskiego jest "poprawna politycznie"?

autor: zxcv, data nadania: 2009-12-20 17:13:18, suma postów tego autora: 47

zxcv dokładnie masz racje

Bo przypatrz sie innym regionom które chcą się odłączyć np.w kraju basków tam za niepodległością jest głównie lewica nawet Szymon o tym pisał a on jest ekspertem od separatyzmu to zapytaj go ?

autor: Antyliberał, data nadania: 2009-12-20 18:26:36, suma postów tego autora: 1302

@Antyliberał

Rozumiem Cię - partie separatystyczne we współczesnej Europie się w większości lewicowe. Nie uważam jednak, iż to sprawia, że sama idea niepodległości małych narodów jest "poprawna politycznie".

autor: zxcv, data nadania: 2009-12-20 21:15:03, suma postów tego autora: 47

Dodaj komentarz