Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Monika Karbowska: Bo u nas nadal są stosy...

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Polska

ciągle jeszcze jest krajem z przeżytkami nietolerancji i dyskryminacji

autor: ABCD, data nadania: 2009-12-16 13:32:23, suma postów tego autora: 20871

Polska

musi być nowoczesna.
A nie ma nowoczesności bez emancypacji.

autor: ABCD, data nadania: 2009-12-16 13:44:01, suma postów tego autora: 20871

1992

[W 1992 r. jako studentka lewicowa zostałam zmuszona do opuszczenia Uniwersytetu Warszawskiego.]

warto zwrocic na to uwage... czekam na opinie ekspertow od akcji "wolnosc 1989":)

autor: dyzma_, data nadania: 2009-12-16 13:45:24, suma postów tego autora: 2960

Niby towarzyszka intencje ma dobre, ale jakoś lżej mi się na sercu zrobiło

kiedy zorientowałem się że przekuwa te intencje w czyny za granicą, a nie w kraju.

autor: west, data nadania: 2009-12-16 13:59:28, suma postów tego autora: 6710

Polacy

to tępy katolicki motłoch. Wybaczcie "normalni" rodacy

autor: Wilkinson, data nadania: 2009-12-16 15:02:38, suma postów tego autora: 458

polska to kraj klerykalno-wyznaniowy

nadal ciemnogród panuje,solidaryca klerykalica

autor: czerwony93, data nadania: 2009-12-16 16:29:50, suma postów tego autora: 2728

Jedna z nielicznych polskich lewicowych feministek

polska tolerancja skończyła się w XVII w wraz z katolickimi pogromami braci polskich i braci czeskich dzisiejsza polska to ziszczenie rojeń endecji WPK

autor: polak17, data nadania: 2009-12-16 16:32:46, suma postów tego autora: 1299

Ciekawy wywiad...

I trafna, moim zdaniem, uwaga o antyegalitarnym nastawieniu hierarchii kościelnej. Panowie biskupi prawie zawsze szli ramię w ramię z panami dziedzicami, zaborcami czy kapitalistami, a na przekór - chłopowi, robotnikowi, innowiercy czy Żydowi. Rozdział prawa i polityki od religii, to warunek postępu. Pani Karbowskiej pozostaje pogratulować odwagi i życzyć wytrwałości :).

autor: Odyseusz, data nadania: 2009-12-16 17:24:09, suma postów tego autora: 1684

Ciekawe

co Fukuyama sądził o feminizmie?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-12-16 19:33:00, suma postów tego autora: 5956

Monika dobrze prawisz

Mamy wiele do zrobienia w tym ciemnogrodzie.

autor: Skowronski, data nadania: 2009-12-16 20:34:20, suma postów tego autora: 147

O p.Monice Karbowskiej

Ma rację.

autor: tarak, data nadania: 2009-12-16 22:40:48, suma postów tego autora: 3255

Fundamentalistyczna

ściema trwa.

autor: ABCD, data nadania: 2009-12-17 08:06:24, suma postów tego autora: 20871

Typowa feministka

"Ta rozgłośnia robi to, co w robiło Ruandzie Radio Tysiąca Wzgórz, wzywające do mordowania Tutsich jako zdrajców, krwiopijców, przybłędów"

Czy Pani Monika ma jakieś dane ile osób w Polsce zginęło od ciosów maczetami zadanych przez zwolenników Ojca Rydzyka.

"Na naukach przedmałżeńskich wciąż mówi się o posłuszeństwie kobiet wobec męża. Jak w średniowieczu"

A to ciekawostka . Skąd Pani Monika ma takie dane ? Czy razem z innymi profesolożkami i psycholożkami uczestniczyła w takich zajęciach? A może wyczytało to w prasie naukowej jak fakty i mity ?

Tradycyjna feministka - i śmieszno i straszno

autor: Zły Szelong, data nadania: 2009-12-17 09:12:59, suma postów tego autora: 87

tak, to wszystko prawda !

tak, zgadzam sie z twierdzeniami Moniki Karbowskiej, tak to wyglada w Polsce, nie tylko z perspektywy 'pozakrajowej'.

Rzeczywiście, lewica w Polsce ( a gdzie ona jest ?) nie dostrzega problemów kobiet, a feminizm jest chyba zbyt mało lewicujacy ( jak pisze autorka)

autor: marikaa, data nadania: 2009-12-17 11:00:32, suma postów tego autora: 140

Intellector

Zgadzam się ze wszystkim, poza stwierdzeniem, że bogaci siedzą w więzieniach.

autor: Intellector, data nadania: 2009-12-17 13:52:42, suma postów tego autora: 234

feminizm służy głównie do skłócania społeczeństwa

odmienna płeć jest przeciwieństwem nie do zwalczenia, choć niektóre onegdaj kobiety przebrały się za facetów i noszą "damskie garnitury", ale w swojej bezwzględności już dawno mężczyzn prześcignęły. Na co komu te feministyczne kwiaty?

autor: nana, data nadania: 2009-12-17 14:04:09, suma postów tego autora: 4653

i jeszcze jedno: niechże każda pani zacznie swoje feministyczne wyzwolenie już we własnym domu!

Niechże córki walczą z ojcami, żony z mężami a siostry z braćmi! Po co sięgać po męski egzemplarz zupełnie obcy? Zróbmy drogie Panie porządek każda u siebie i w sumie będzie posprzątane wszędzie. Takie wychowywanie cudzego męża nie zda egzaminu. Bo żona cudzego męża będzie go bronić przed obcą babą i nici z feminizmu tak, jak to ma miejsce dotychczas.

Mnie osobiście jest obojętne, czy rządzi Kowalski czy Kowalska. Ma być rządzone dobrze i tyle.

Jeżeli Kowalska jest katowana przez Kowalskiego, to ja przecież nie mogę jej wyręczyć waląc Kowalskiego po mordzie. Bo to, co wolno Kowalskiej to mnie już nie. Więc każda pani musi swoją emancypację rozpocząć najpierw we własnym zakresie, by owa emancypacja mogła przybrać większe, poważne formy.

Jeżeli ja sama leciałabym na każde jego skinienie z piwkiem do Starego (nie pijemy żadnego alkoholu, to tylko tak przykładowo),a od Kowalskiego żądałabym żeby mi to piwko przyniósł (a nie Stary), to co to miałoby być? Emancypacja? Miałoż by prawo nakazać Kowalskiemu mi to piwo przynosić i byłoby to łamaniem prawa gdy ja Staremu to piwko przyniosę?

Jak widać, jakiś męski spryciarz robi szanowne panie w jajo. Bo od strony urzędu nie ma co oczekiwać na jakąś pomoc kobietom, co widać na co dzień. Ale gdy wyjdzie oddolna inicjatywa tresury panów przez uczciwe i prawe feministki na niwie prywatnej wyniesionej na forum publiczne, to prawo będzie musiało coś z tym zrobić.

Co to ma być, to wymuszanie na niby na facetach ustępstw na rzecz kobiet w sytuacji, gdy kobiety są na przegranej pozycji i żadnego wpływu nie mają? Trzeba przecież zacząć tam, gdzie ten wpływ one mają i tam zrobić porządek. A nie latać z transparentami po ulicy zamiast gotować dzieciom zupki, wycierać im pupki i noski. Bo nie tylko same kataru się nabawią, ale i tak te noski i pupki wycierać będą musiały.

Od dawna widać, że droga obrana przez feministki jest niewłaściwa, bo nie przynosi oczekiwanych efektów. Ale jak już napisałam, jakiś sprytny facio kieruje energię kobiet w tą jałową rolę aby się nabiegały, namachały, i by i tak nic z tego nie miały. Bo że kobiety same z siebie takie głupie są, to nie wierzę.

autor: nana, data nadania: 2009-12-17 14:29:11, suma postów tego autora: 4653

Pani Nano

"i jeszcze jedno: niechże każda pani zacznie swoje feministyczne wyzwolenie już we własnym domu!"
***
O ile się orientuję, to w większości rodzin ten postulat od dawna jest już zrealizowany.
Jest teraz czas na przestrzeń publiczną.
"Parytet płci" to jedynie równa ilość miejsc na liście wyborczej, a już od wyborców zależeć będzie ile mandatów zdobędą kobiety.
Więc to nie jest jakaś wielka rewolucja - te damy, które zdobędą zaufanie i innych kobiet i mężczyzn wejdą do Sejmu.
A kandydować będą tylko te, co wiedzą o co walczyć -i
nikt nie oczekuje, że będą to jedynie zwolenniczki LEWICY.

autor: tarak, data nadania: 2009-12-17 19:19:33, suma postów tego autora: 3255

Mądra kobieta. Więcej takich!

Jednak Francja z niej promieniuje. A Polska, jak zwykle, zawsze w ogonie. Paraianizm ją tam wciąż trzyma.

autor: steff, data nadania: 2009-12-18 09:53:37, suma postów tego autora: 6626

parytety powinny byc wszedzie

w sadach, szkolach, kopalniach, szpitalach, armii, (dlaczego w afganistanie nie ma kobiet, a przynajmniej dlaczego nie gina)
Ta pani albo tego nie dostrzega albo jest agentka watykanu i tylko udaje postepowa.

autor: kontras, data nadania: 2009-12-20 07:50:16, suma postów tego autora: 1774

poprawa kilku nieścisłości

W niektórych punktach zgadzam się z p. Karbowską np. sytuacji na rynku pracy w Grecji. Ale jest więcej rzeczy, z którymi się nie zgadzam:

"Cóż, to przedstawiciel fundamentalizmu polskiego Kościoła katolickiego" Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak "fundamentalizm katolicki" - tym bardziej w Polsce. Osoba znająca kulturę francuską powinna wiedzieć, że już bliższe fundamentalizmu jest Bractwo św. Piusa X (ale nawet oni są liberałami w porównaniu z amerykańskimi protestantami). Po co ta mowa nienawiści wobec Kościoła? Domagać się tolerancji siejąc samemu nienawiść.

"Alicja Tysiąc jest przykładem walki o prawo kobiet do samostanowienia" Ciekawe, czy tak samo o swojej mamie będzie mówić jej córka?

"Według badań Unii Europejskiej w Polsce rodzi się pięć razy więcej dzieci z wadami wrodzonymi niż w innych krajach europejskich" Idąc tym tropem można zaproponować wybicie w Polsce wszystkich niepełnosprawnych - wtedy Polska będzie mogła pochwalić się, że jest krajem "ludzi zdrowych". Zabijanie niepełnosprawnych nienarodzonych to niby w imię "tolerancji"?

"Kościół w Polsce wmawia swoim wiernym, że zniszczy w świecie "cywilizację śmierci", czyli aborcję, antykoncepcję, in vitro" Ja myślałem, że tak uważa cały Kościół Katolicki, ale może ta pani wie lepiej? Poza tym podobne stanowisko mają m.in. muzułmanie. Ich także za to skrytykujecie?

"Ta rozgłośnia robi to, co w robiło Ruandzie Radio Tysiąca Wzgórz, wzywające do mordowania Tutsich jako zdrajców, krwiopijców, przybłędów. Szuka się wroga, kozła ofiarnego. W Polsce to są geje, lesbijki, Żydzi, feministki, czasem "Ruskie". Potem wroga wystarczy wyrżnąć..." Może jakieś dokładne dane ile osób "wymordowało" Radio Maryja i jego słuchacze? Ja nie słyszałem o żadnym.

"Papież dogadał się z Hitlerem" i znowu antykatolicka propaganda zamiast faktów. Tak się składa, że procentowo więcej Żydów przeżyło we Włoszech niż w ZSSR. Kto zrobił więcej dla ratowania Żydów przed holokaustem niż Kościół Katolicki?

"Watykan to doskonale rozwinięta korporacja, koncern międzynarodowy wyzyskujący najbiedniejszych" Po raz kolejny opluwanie Kościoła. Kościół poprzez Caritas pomaga najbiedniejszym szczególnie w Afryce i Azji.

"Przez konkordat straciliśmy niezależność" Poprzez pozwolenie na naukę religii w szkołach, czy śluby kościelne? Już większym zagrożeniem dla suwerenności jest UE, szczególnie Traktat Lizboński.

"zalewającej Polskę skrajnej prawicy" Niby kto jest tą skrajną prawicą? Liberalne PO, czy pobożni socjaliści z PIS, a może SLD? Skrajnej prawicy typu LPR czy ONR nie ma w sejmie.

"W Polsce łamane są nagminnie prawa dziecka" szczególnie prawo do życia (narodzin).

autor: reakcjonista, data nadania: 2009-12-21 20:58:20, suma postów tego autora: 5

heh

widać po powyższym komentarzu że dzisiaj na lewicy trzeźwiej myśli reakcja od postępowców. Pozdrawiam !

autor: Zły Szelong, data nadania: 2009-12-22 10:16:48, suma postów tego autora: 87

Dodaj komentarz