Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Jakub Majmurek: Neonoir po polsku

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Dobra recenzja, film tez niezły i o niebo lepszy niż "Wesele", pod każdym względem.

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-12-23 12:01:34, suma postów tego autora: 1805

...

Patrząc na wiek autorów filmu a i komentarz, nie jest to przypadkiem film typu "propaganda anty PRL-owska"? Tak z grubej rury szczelę. A PISF dał na ten film pieniądze? Nie mówię, że w PRL było same cacy, ale więcej latek mam od autorów i może lepiej pamiętam. Cynizm panował. No muszę to sprawdzić, choć mi się nie chce, ża coś.

autor: prezio, data nadania: 2009-12-23 19:41:56, suma postów tego autora: 878

prezio

nie jest to propaganda anty prl-owska, to film nie z "tych". tak mi się przynajmniej wydaje... w każdym razie wyobrażam sobie akcję filmu dziś, niekoniecznie w stanie wojennym, czy tuż po...ale się nie znam, może nie zrozumiałem, tak jak trzeba.

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-12-23 21:21:36, suma postów tego autora: 1805

Zgrabna recenzja...

ino skąd się w niej wzięła "postać policjantki w zaawansowanej ciąży"???
W PRL w ogóle nie było policjantek, a i milicjantek było w nim tyle co cytryn w lipcu. Ciąż było więcej, szczególnie "w okresie stanu wojennego".
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-12-25 11:07:29, suma postów tego autora: 5956

Tak więc nie muszę już iść do kina ani kupować dividi

albowiem dzięki panom krytykom znam całą treść filmu :D

autor: szczupak, data nadania: 2009-12-26 01:37:58, suma postów tego autora: 3747

broniłbym Wesela Smarzewskiego

ze względu na zawarty w tym filmie realistyczny obraz kiełkującej polskiej przedsiębiorczości. Smarzewski przedstawił lokalnego buissnesmana jako miejscowego kacyka, chama, nuworysza i prymitywa. O powodzeniu w interesach decydują kombinacje i układy, a nie protestanckie cnoty zapobiegliwości, cięzkiej pracy i odpowiedzialności. Obraz ten mocno kontrastuje z gazetowymi laurkami na temat ,,polskiej klasy średniej" czy heroicznych przedsiębiorców, którzy stale zmagają się z niecnymi urzędnikami państwowymi. Zasługą ,,Wesela" jest to, że film ten w sposób sugestywny odmalował tą drugą, gorszą twarz polskiej przedsiębiorczości. Dlatego w ,,Domu złym" widziałbym raczej dopełnienie Wesela niż jego antytezę.A że drugi film jest lepiej zrobiony - to niewątpliwe.

autor: nosferatu, data nadania: 2009-12-27 13:37:41, suma postów tego autora: 465

Od biedy można się dopatrzeć wątku antysystemowego;)

Jeśli za "system" uznać reżim pookrągłostołowy. Leciało to mniej więcej tak: "Który internowany mógł zbiec? Tylko wtyka bezpieki. Teraz będą chujowi robić legendę".

autor: bolo, data nadania: 2009-12-29 12:09:59, suma postów tego autora: 4522

Dodaj komentarz