Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Naomi Klein: Lepszy brak rozwiązania niż złe rozwiązanie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Woleli żadne niż złe.

I mieli rację. Inaczej przyklasnęliby temu, co jest, czyli dalszemu bogaceniu się bogtej północy kosztem biednego południa. Co prawda ich brak zgody ma wyłącznie znaczenie moralne ale ono też się liczy. Katastrofy klimatycane sięgną również bogatą północ. Zresztą to już sie dzieje. A biedacy rozwijając się będą je zwiększać. Gdyby zaś przyjęli propozycje musieliby ograniczć swój rozwój, z czego kprzystałaby głównie północ. Czym to się kończy? Wspólną katastrofą? A może jednak przyjęciem innego systemu zarządzania zasobami naszej planety bardziej uwazględniającego zrównoważone zaspakajanie potrzeb ludów posszczególnych kontynentów?

autor: steff, data nadania: 2009-12-25 15:49:55, suma postów tego autora: 6626

Bzdury

Globalne ocieplenie istnieje, ale wpływ człowieka na nie jest nieistotny. Prosiłbym wszytskich którym blisko jest idea lewicy i dyskusji o przeczytanie stanowiska Państwowego Instytutu Geologicznego.

http://www.pgi.gov.pl/

To link.

autor: Kisiel, data nadania: 2009-12-26 13:38:59, suma postów tego autora: 122

Kisiel

Istnienie globalnego ocieplenia też nie jest takie pewne. Dlatego też już nie mówi się o globalnym ociepleniu, ale o zmianach klimatycznych.

autor: kwak, data nadania: 2009-12-26 15:13:00, suma postów tego autora: 1207

Zgadzam sie

Ekologia w dzisiejszych czasach to głównie zamykanie kopalń i likwidacja przemysłu oraz wprowadzanie coraz wyższych cen za energie elektryczną i wywóz śmieci oczywiście cierpią na tym najbiedniejsi to chyba logiczne

autor: Antyliberał, data nadania: 2009-12-26 16:56:49, suma postów tego autora: 1302

Pan Kwak

" Istnienie globalnego ocieplenia też nie jest takie pewne. Dlatego też już nie mówi się o globalnym ociepleniu, ale o zmianach klimatycznych."
***
Ocieplanie się Ziemi w ostatnich 150. latach jest poza dyskusją. Choć oczywiście w ciągu obecnego tysiąclecia
ta tendencja zatrzymała się.
Ale zgadzam się z p.Kisielem, że wpływ człowieka na te zmiany jest minimalny ( o ile w ogóle jakiś).
Te wielkie pieniądze, za które biedne państwa miałyby kupić od bogatych "czyste technologie", lepiej wydać na obniżenie emisji siarki , tlenków azotu i metali u największych trucicieli( St.Zjednoczone, Chiny),
ale ze względu na stan zdrowotny ludzkości a nie na ocieplenie , które tak czy siak nastąpi,tyle,że z całkiem innych powodów ( promieniowanie kosmiczne, wulkany).

autor: tarak, data nadania: 2009-12-27 22:34:17, suma postów tego autora: 2961

Dodaj komentarz