Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Egipt: Atak na członków konwoju Viva Palestina (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Podpiszę,

ale to za mało niestety.
Czekam na tych co zaraz napiszą, że należało im się, bo pewnie wieźli karabiny i granatniki.

autor: Getzz, data nadania: 2010-01-06 11:54:22, suma postów tego autora: 3554

a co takiego mieli do ukrycia?

że nie chcieli dać tirów do kontroli?

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2010-01-06 13:40:59, suma postów tego autora: 849

A niech się spóbują tacy znaleźć!

Izraelskie lobby jest tak silne na świecie, że tamtejsze czynniki decydujące mogą bezkarnie popołniać najróżniejsze zbrodnie i nic się im z tego tytułu nie dzieje. A reżim rządzący Egiptem, całkowicie oderwany od społeczeństwa,od bardzo dawna jest psem łańcuchowym Izraela i Ameryki.
P.S. Mam kolegę-Egipcjanina.

autor: Intellector, data nadania: 2010-01-06 13:45:29, suma postów tego autora: 234

Tyvodar,

Jak to, co wiezli? Nie wiesz? Atom z Iranu!

autor: i-am-the-killer-of-trolls, data nadania: 2010-01-06 15:39:17, suma postów tego autora: 25

@ tyvodar

Co wieźli? To, co im się podobało. I dlaczego w ogóle mieli stawać do jakiejś "kontroli"?

autor: Bury, data nadania: 2010-01-06 16:37:11, suma postów tego autora: 5751

Bury

jak dla mnie to niech każdy sobie wozi co chce i gdzie chce, ale jak się przewozi przez granicę transport w dwustu ciężarówkach to pewne organa mogą się zainteresować co jest w środku. oczywiście wierze w szczerość intencji "konwojentów" i mam nadzieję, że transport dotrze do miejsca przeznaczenia...

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2010-01-06 17:31:50, suma postów tego autora: 849

legocki

Zamiast głupio pytać mogłeś doczytać po prostu komentowany tekst:

"George Galloway tłumaczył, że reakcja uczestników konwoju wynikała ze świadomości, że służby izraelskie nie wpuściłyby TIR-ów z pomocą humanitarną. Nie zgodziliśmy się. To nie do pomyślenia, by 25 proc. naszego konwoju trafiło do Izraela i nigdy nie trafiło do Gazy. Gdyż to, co trafia do Izraela, nigdy nie trafia do Gazy - stwierdził."

Poza tym biorac pod uwagę wcześniejsze doswiadczenia, łatwo sobie wyobrazić jak by wyglądały te tiry po izraelskiej "kontroli". Rozkradziona zawartość plus liczne ślady defekacji.

autor: Panek, data nadania: 2010-01-06 17:51:42, suma postów tego autora: 896

.

troche przegiety ten formularz, brakuje tylko peselu;)

co do kontroli Izraelskich, gdy robilismy po ostatniej inwazji na Gaze zbiorke materiałów opatrunkowych, Palestynczycy sami prosili, zeby nie przesyłać lekarstw, bo Izrael wszystko kontroluje pod katem "narkotykow" i "materiałow wybuchowych" tak długo, aż lekarstwa stracą przydatnosc do spozycia...
Wiec jezeli mieli lekarstwa, to im sie nie dziwie, ze sie sprzeciwili.
a co z reszta niezakwestionowanego konwoju? Towar dotarl w koncu do Gazy, czy nie?

autor: MJ, data nadania: 2010-01-06 18:05:45, suma postów tego autora: 1280

organa

"...jak się przewozi przez granicę transport w dwustu ciężarówkach to pewne organa mogą się zainteresować co jest w środku."

Te organa powinny się zadeklarować czy Gaza to odrębne państwo czy własny teren z obozem zagłady pod gołym niebem, gdzie zamiast komór gazowych w roli kata występuje Pan Głód i Pan Zaraza. Na Ukrainie w latach 30 w ten sposób wymordowano miliony. Tam też specjalne organa kontrolowały każdy kłosek pszenicy.

autor: Panek, data nadania: 2010-01-06 19:00:42, suma postów tego autora: 896

latwiej nadawać na oby reżim niż własny rząd

cytat: 'A reżim rządzący Egiptem, całkowicie oderwany od społeczeństwa, od bardzo dawna jest psem łańcuchowym Izraela i Ameryki'.

autor: derwisz, data nadania: 2010-01-06 20:43:51, suma postów tego autora: 219

W takim razie, Derwiszu...

Niech zyje polski socjalizm w jednym kraju! Koniecznie przasny i heterasny!

autor: i-am-the-killer-of-trolls, data nadania: 2010-01-06 21:02:46, suma postów tego autora: 25

trafnie derwisz

.

autor: Bury, data nadania: 2010-01-06 21:23:35, suma postów tego autora: 5751

"Pomoc humanitarna"

pod hasłem Viva Palestinas jest pretekstem do demonstracji antyizraelskich. Dlaczego więc Izrael ma stosować wobec niej taryfę ulgową podczas kontroli granicznej?

autor: ABCD, data nadania: 2010-01-07 14:21:04, suma postów tego autora: 20871

No, jest wreszcie! :)

Po pierwsze to jest pomoc humanitarna, a nie "pomoc humanitarna", po drugie nie wiem dlaczego nie miało to by być okazją do antyizraelskich wystąpień, jeśli to właśnie przez Izrael ta pomoc humanitarna jest potrzebna.

autor: Getzz, data nadania: 2010-01-07 15:07:37, suma postów tego autora: 3554

ABCD

...a powiedz mi, dlaczego Egipt stosuje wobec Izraela cos o wiele wiecej niz taryfe ulgowa, pozwalajac mu na wplywanie na wynik kontroli na jego granicach?

autor: i-am-the-killer-of-trolls, data nadania: 2010-01-07 16:16:15, suma postów tego autora: 25

Ile

konwojów pod hasłem: Wolny Kurdystan! albo: Wolna Świecka Republika Irańska! wjechało ostatnio do Iranu?

autor: ABCD, data nadania: 2010-01-07 20:13:45, suma postów tego autora: 20871

Prosowiecki Egipt sprzeciwił się dozbrajaniu bandytów z Hamasu.

Trzeba go popierać w takich działaniach. A zwolenników terrorystów opierających swe funkcjonowanie o "Protokoły Mędrców Syjonu" trzeba otoczyć wszelką niezbędną opieką. Potrzebują jej, jak mało kto.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-01-07 23:12:33, suma postów tego autora: 6194

ABCD,

To na co czekasz? Zamiast marudzic - organizuj transport!

autor: i-am-the-killer-of-trolls, data nadania: 2010-01-07 23:15:30, suma postów tego autora: 25

Ktos tu potrzebuje sumiennej opieki

Majaczy, ze do dzis istnieje ZSRR, a w Egipcie rzadzi Naser.

autor: i-am-the-killer-of-trolls, data nadania: 2010-01-08 10:46:55, suma postów tego autora: 25

derwisz, Bury

Zgadzam się, że okreslenie użyte przeze mnie równie dobrze pasuje w odniesieniu do polskiego rządu, ale artykuł dotyczył Egiptu, więc komentarz również. Pozdrawiam.

autor: Intellector, data nadania: 2010-01-08 22:09:28, suma postów tego autora: 234

Dodaj komentarz