Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wenezuela: Rok radykalnych zmian

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Bardzo podoba mi się

polityka Chaveza, oby tak dalej.

autor: Giskard, data nadania: 2010-01-07 08:56:29, suma postów tego autora: 303

kocham

kocham towarzysza Chaveza, jest najseksowniejszym chłopem na Świecie.
Od 8-smego roku zycia jestem za lewicą i przeciw katolicyzmowi.... mam prawo mówić o prezydencie Chavezie: "towarzysz".
To jest mój towarzysz.

Nienawidzę katolicyzmu!

Towarzyszowi Moralesowi też nic nie brakuje!
Niech żyje wolność i socjalizm!

---------------


tym, których nie wstrzymał kraj jeziora,
tym, którzy nie siedli nad gzymsem przepaści,
tym, którzy przedarli się drzwiami od wczoraj,
umieli siarkę powietrza wiązać w garście,
tym, którym pod stopą odwraca się ziemia,
a kroki umieją dialog krzyczeć z ciszą —
poświęcam ten poemat:
towarzyszom.
(Ignacy Fik "PIEŚŃ O WIEDNIU" - fragment)
------

abangel666

autor: abangel666, data nadania: 2010-01-07 10:38:41, suma postów tego autora: 411

no mi też się podaoba

Lewicowy a woli zajmować się gospodarką a nie np.gejami
Swoją drogą dziwne że CIA jeszcze niezrobiłą na niego zamachu?

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-01-07 11:38:48, suma postów tego autora: 1302

Po co CIA

miałaby go zabijać? Jako żywy jest znacznie wygodniejszy, USA i tak nie grozi a można go wykorzystywać propogandowo, po co Amerykanom tworzenie lewicowych męczenników?

autor: Crystiano, data nadania: 2010-01-07 12:07:22, suma postów tego autora: 1590

A niby

Jak CIA mogłaby go wykorzystać propagandowo? Rozwiń bo nie rozumiem.
Każdy dzień jego rządôw to finansowe straty dla amerykańskich korporacji. I Ty pytasz - po co mieliby go zabijać?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-01-07 12:18:23, suma postów tego autora: 6205

sierp&młot

Wykorzystują go propagandowo, wszędzie określając go jako krwawego dyktatora, zbira, oś zła i inne tego typu epitety. Mają potencjalnego wroga, który w amerykańskiej świadomości istnieje i jak będą potrzebowali to to wykorzystają. Wenezuela mimo reform i tak nie jest w pełni uniezależniona od ISA. Amerykanie teraz zarabiają głównie na Bliskim Wschodzie, Wenezuela nie jest im aż tak bardzo potrzebna. Jakby faktycznie tracili aż tak dużo, nie zawahaliby się go zabić - skoro tego nie robią, straty są do przyjęcia. A zabicie Chaveza spowodowałoby skutki przeciwne do zamierzonych - to USA (nawet jakby się tego wypierało) stałoby się katem zabijającym legalnego przywódcę, Ameryka Łacińska miałaby kolejnego Chrystusa. Po co to im?

autor: Crystiano, data nadania: 2010-01-07 12:51:30, suma postów tego autora: 1590

Latynozocjalizm.

Jeżeli pójdzie grogą chińskich komunistów, to Wenezuela stanie się wkrótce najbogatszym, obok Chile, krajem Ameryki Łacińskiej; ale jeśli weźmie przykład z braci Castro (do nich ma bliżej), to Wenezuela z eksportera ropy, stanie się za kilka lat jej importerem.

autor: neoconstantine, data nadania: 2010-01-07 13:27:29, suma postów tego autora: 119

Nawet amerykańska propaganda

nie jest tak głupia, żeby Chaveza nazwać "krwawym dyktatorem". Ilu przeciwników politycznych wymordował, ile stadionów śmierci zorganizował i ile zbudował obozów koncentracyjnych koleś który co chwila robi demokratyczne referenda?

autor: Getzz, data nadania: 2010-01-07 14:09:49, suma postów tego autora: 3554

hm

no niezle, 12 towarzyszy bedzie sterowalo wenezuelska gospodarka. Oby nie skonczylo sie jak w Polsce...

Moze nie dosc dobrze zrozumialem artykul, ale czy podana w ustawie definicja nie umozliwia przypadkiem tak naprawde uznanie za kwalifikujaca sie do nacjonalizacji KAZDA firme prywatna?

autor: MJ, data nadania: 2010-01-07 17:45:23, suma postów tego autora: 1280

.

Oby ten rok nie był początkiem końca Socjalizmu XXI w. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, ale owe 65% z ostatniego akapitu newsa dobrze nie wróżą (o ile oczywiście te badania są prawdziwe).

autor: Bury, data nadania: 2010-01-07 18:36:37, suma postów tego autora: 5751

Bury,

władzę w Wenezueli przejmie niedługo ta część opozycji, ktora nie odrzuca pozytywnego dorobku rewolucji boliwariańskiej, a jednocześnie kwestionuje sens naśladowania Kuby.

autor: ABCD, data nadania: 2010-01-07 19:07:00, suma postów tego autora: 20871

neoconstantine

chiny są potęgą gospodarczą ale również niestety kosztem ludzi,związki zawodowe tam nie istnieją nie mówiąc już o prawach człowieka

autor: Fred_BB, data nadania: 2010-01-07 21:02:00, suma postów tego autora: 676

mj

własnością publiczną/wspólną będzie mogła być uznana każda firma prywatna, która podpadnie pod zapis o produkowaniu nie zaspokajającym potrzeb społeczeństwa czyli prawdopodobnie każda.

autor: bartek_n, data nadania: 2010-01-07 22:44:17, suma postów tego autora: 138

Deficyt Kuby

finansuje Wenezuela.
A kto będzie finansował deficyt Wenezueli?

autor: ABCD, data nadania: 2010-01-07 23:08:40, suma postów tego autora: 20871

ABCD

a kto finansuje deficyt USA ?:) czyzby FED;)

autor: dyzma_, data nadania: 2010-01-08 12:47:07, suma postów tego autora: 2960

MJ

Mi się wydaje, że odwrotnie: żeby to co teraz się rozkręca w Polsce nie skończyło się jak w tej Wenezueli, którą zastał Chavez.
Bo nie wiem czy my będziemy mieć szansę się z tego wtedy wygrzebać, skoro nie mamy ropy na pokrycie związanych z tym niemałych kosztów.

autor: yona, data nadania: 2010-01-09 12:19:54, suma postów tego autora: 1517

Dodaj komentarz