Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Portugalia: Legalizacja małżeństw homoseksualnych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Brawo! I gdzie naszej "lewicy" do tej zachodnioeuropejskiej, skoro nawet związki partnerskie osób tej samej płci są dla większości ich "wierchuszki" nie do pomyślenia?

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-01-09 11:47:52, suma postów tego autora: 1684

Skad ta nagła zmiana stanowiska?

Po wyborach socjaliści niechcilei legalizować homomałżeństw bo większość ludzi byłą przeciw temu a teraz nagle taka zmiana stanowiska.
Znów poprawność polityczna zdecydowałą

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-01-09 12:15:08, suma postów tego autora: 1302

Związki jak związki,

ale małżeństwo to związek między kobietą i mężczyzną (technicznie mężem i żoną). Czy homoseksualiści by się cieszyli jakby im się kazano określac które mąż a które żona?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2010-01-09 14:21:22, suma postów tego autora: 2743

A. Warzecha

Zauważ, że w wymienionych krajach doszło do redefinicji instytucji małżeństw i są one traktowane, jako najwyższej rangi związki - dwóch (lub dwojga) równoprawnych podmiotów.

Na razie, praktycznie nikt w Polsce nie wychodzi z takim postulatem (również z tego względu, że Konstytucja mówi o szczególnej ochronie prawnej tylko w odniesieniu do małżeństw różnopłciowych). Myślę, że w naszym kraju związki partnerskie osób tej samej płci - przynajmniej w perspektywie najbliższych lat - byłyby najlepszym rozwiązaniem, ale - jak zwykle - niestety, mojego zdania nie podziela większość czołowych polityków ;].

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-01-09 14:40:30, suma postów tego autora: 1684

A.Warzecha

Dziwi mnie, że nie widzisz dwóch rzeczy - po pierwsze związki partnerskie nie nazywają się małżeństwami, po drugie ludzie, którzy chcą żyć ze sobą i chcą mieć swój związek rozpoznany i uznany nie tylko przez przyjaciół i znajomych, ale przez państwo na które płacą podatki jak każdy inny obywatel i społeczeństwo, którego są częścią niezależnie od płci partnerów w związku.

W naszych związkach nie nazywamy się mężami i żonami, wogóle to jakiś niepoważny problem wymyśliłeś:)

autor: nikyty, data nadania: 2010-01-09 23:20:29, suma postów tego autora: 3572

Dodaj komentarz