Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Przemysław Prekiel: Haniebna współpraca

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Oczywiste jest że kościół katolicki

wspierał faszystów,oczywiste jest że podsycał antysemityzm.Oczywistym też jest że Polska była dla KRK porzytecznym idiotom który był i jest wykozystywany przez kler

autor: czerwony93, data nadania: 2010-01-17 12:05:25, suma postów tego autora: 2711

Świetnie napisane

Dowody jasno wskazują na czarno-brunatny alians

autor: polak17, data nadania: 2010-01-17 14:41:01, suma postów tego autora: 1296

Do pooglądania

Smutne zdjęcia, którego przekazu żadne kościelne gadanie nie zmieni:

http://www.nobeliefs.com/nazis.htm

autor: Crystiano, data nadania: 2010-01-17 17:47:13, suma postów tego autora: 1590

Świetny tekst!

Jeśli wierzyć autorowi, to książka również warta jest polecenia.

Zabrakło mi w nim jednak wzmianki o Konkordacie pomiędzy III Rzeszą, a Watykanem. Z tego co wiem, został podpisany w 1933 r. przez kardynała Pacelli (późniejszego Piusa XII) i wicekanclerza Rzeszy von Papena. Było to już po rozwiązaniu jego - ostatniej demokratycznej - katolickiej partii Centrum (6 lipca tego roku).

Ugrupowaniom lewicowym często imputuje się - zazwyczaj tylko rzekomo stalinowskie, totalitarne korzenie, a zapomina się o kolaboracji wielu hierarchów kościelnych i Watykanu z faszyzmem. I to nawet w tych najbardziej brunatnych odmianach... Warto poznawać historię z różnych stron.

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-01-19 12:41:35, suma postów tego autora: 1684

...

W końcu to przecież systemy totalitarne różnej maści wzorowały się - w dużej mierze - na dokonaniach np. Świętego Oficjum...

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-01-19 12:53:45, suma postów tego autora: 1684

odyseusz

w książce Mariusz pisze dużo o Konkordacie z Hitlerem, ja akurat o tym w rec. nie napisałem- b. polecam!

autor: prekiel przemyslaw, data nadania: 2010-01-19 12:56:27, suma postów tego autora: 275

Prawdziwy

polski patriota jest dziś antyklerykałem, świadomym zagrożenia rodem z Watykanu. Niestety większość zastępów naszego szacownego narodu to ogłupiony motłoch wierzący w gusła, posłuszny czarnym okupantom. Polsce potrzebna jest rewolucja antyklerykalna.

autor: Wilkinson, data nadania: 2010-01-19 20:38:55, suma postów tego autora: 457

+

Klasyczny przykład literatury pseudonaukowej. Widać typowe dla dyletanta braki warsztatowe (o jaskrawej tendencyjności nie wspomnę). Kolo pieczołowicie gromadzi nawet najdrobniejsze, na ogół wyrwane z kontekstu, fakty i aluzje na rzecz swojej tezy, równie skrupulatnie pomijając wszystko, co tej tezie przeczy. Nie ma sensu tu tego wszystkiego przytaczać, proponuję tylko jedną rzecz: porównajcie sobie mapę wyników wyborczych NSDAP z mapą wyznaniową Niemiec. Okaże się, że dziwnym trafem wpływy nazizmu były ODWROTNIE PROPORCJONALNE do odsetka ludności katolickiej.
Problem z faszyzmem przedwojennym polega zaś na tym, że nie był wtedy traktowany tak jak teraz - jako jakiś straszny, objęty tabu potwór. WSZYSCY paktowali z faszystami i nazistami (mimo wrogości wobec nich): i konserwatyści, i socjaldemokraci, i syjoniści, i komuniści. Może ten ostatni wątek warto rozwinąć dla czytelników: znajdzie się tu narodowe skrzydło Komunistycznej Partii Robotniczej Niemiec (KAPD), pochwała Radka dla Schlagetera, opinia Zetkin że faszyzm to "socjalizm małego człowieka", próby Trockiego zwerbowania Juengera, "Program społecznego i narodowego wyzwolenia Niemiec" KPD (w którym domagano się wzorem nazistów złamania dyktatu wersalskiego i wcielenia do Rzeszy wszystkich terenów etnicznie niemieckich), poparcie komunistów dla nazistowskiego strajku służb komunalnych Berlina w 1932, pakt Ribbentrop-Mołotow, a specjalnie dla troków (którzy chętnie zwalają wszystkie grzechy na Stalina) sylwetki W. Dauge i R. Bineta...
No to kończę! Biorę się za pisanie. Napiszę książeczkę równie dobrą jak ta Agnosiewicza. :)

autor: Angka Leu, data nadania: 2010-01-19 21:29:13, suma postów tego autora: 3102

++

Tu adres mapy, o której pisałem http://www.churchinhistory.org/images/hitler-rise/%5B722%5Dcath-nazi-vote.jpg

autor: Angka Leu, data nadania: 2010-01-19 21:29:43, suma postów tego autora: 3102

+++

A, niestety ze względu na brak czasu nie mogę napisać dedykacji dla socjaldemokraty P. Prekiela. Poradzę mu tylko, żeby w jakiejś wolnej chwili zorientował się, do jakiej partii należał przed 1914 r. Mussolini, a potem policzył byłych socjalistów w ruchu faszystowskim. A jak głębiej poszpera to może nawet znajdzie coś o umizgach socjaldemokratycznych przywódców związkowych do Hitlera w 1933 r.

autor: Angka Leu, data nadania: 2010-01-19 21:33:28, suma postów tego autora: 3102

...

Zauważ, że sprawa rozchodzi się również o poparcie dla niektórych reżimów faszystowskich w trakcie II w.św. czy udzielania ochrony ich funkcjonariuszom po upływie wojny... Poza tym Stolica Apostolska, która miała swoje "oczy" i "uszy" na całym świecie, powinna była wiedzieć, co się "święci".

Stalin czy ci związkowcy, którzy zaczęli miłośnie "zezować" w kierunku faszystów, dla nikogo normalnego na pewno również nie są "wzorami" :/...

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-01-19 21:42:36, suma postów tego autora: 1684

++++

Wiem, że jestem złośliwy, ale nie potrafię się też powstrzymać przed przypomnieniem takich świetlanych postaci jak Deat, De Man czy... Mosley (były labourzystowski minister). Albo kolaboracji duńskich (Stauning) i fińskich (Tanner) socjaldemokratów z nazizmem w czasie II wojny.
"A kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem..." :)
Teraz już naprawdę muszę kończyć.

autor: Angka Leu, data nadania: 2010-01-19 21:43:08, suma postów tego autora: 3102

WATYKAN to:

Watykański Instytut kosmicznego przenoszenia ludzi do raju !

(Nauki JPII są bolesne tylko dla myślących).

autor: Skowronski, data nadania: 2010-01-25 00:12:01, suma postów tego autora: 147

No właśnie PT A.L. - napisz, wydaj, pogadamy,

rozumiem że jesteś spec od historii więc czekam. Ino baczaj czy nie odnosi się do ciebie sentencja Sri Yukteśwara: "Niektórzy ludzie chcą stać się wyżsi, obcinając głowy innym". Z ukłonami.

autor: szczupak, data nadania: 2010-02-06 00:42:51, suma postów tego autora: 3747

Dodaj komentarz