Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Prezydent Łodzi odwołany ze stanowiska

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Kropiwnicki to tragedia,

ale ten "komisarz administrujacy miastem" też brzmi źle.

autor: Getzz, data nadania: 2010-01-18 17:42:21, suma postów tego autora: 3554

Getzz - miejmy nadzieję, że komisarzem zostanie zaufany PO-owski działacz,

który zmieni Łódź w miasto prawdziwie liberalne.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-01-18 19:23:17, suma postów tego autora: 6195

Tak, że

czy komisarz czy Kropiwnicki to jest niedobrze.

autor: Getzz, data nadania: 2010-01-18 19:38:15, suma postów tego autora: 3554

Sumienie, dobrze wiesz jakie mam poglądy i wiesz,

że ja mam tylko nadzieję, że prezydentem nie zostanie pełowski aparatyczyk, naprawdę.
Po prostu Kropiwnicki nie nadawał się na prezydenta jednego z największych miast Polski.
PS. Kropiwnicki nie był nigdy w PiS.
Mnie histeria antypisowska przeszła już dawno. Chyba na szczęście.
Tutaj nie chodzi nawet o politykę, tylko patriotyzm lokalny, z którego Kropiwnicki nie zdał egzaminu.

autor: Getzz, data nadania: 2010-01-18 19:59:20, suma postów tego autora: 3554

Nie zdał również egzaminu

ze skuteczności (EURO 2012, we Wrocławiu i Poznaniu co sprawi, że jeszcze bardziej te miasta, mniejsze od nas, oddalą się od nas).

autor: Getzz, data nadania: 2010-01-18 20:04:30, suma postów tego autora: 3554

bye, bye Kropa

j.w.

autor: Berdysznick, data nadania: 2010-01-18 20:05:44, suma postów tego autora: 247

Getzz, Twoje poglądy znam i Cię za nie szanuję

Jesteś jednym z niewielu porządnych lewicowców, a to wartość sama w sobie. Kropiwnicki w PiS-ie nie był, bo jemu było bliżej do LPR i Radia Maryja - Kaczory za mało religijnie nawiedzone były dla Kropy.

Co by nie mówić to gość odniósł sukces ze świętem Trzech Króli, bo przekabacił Platfusów i polska klasa robotnicza zyska jeden dzień urlopu od kapitalistycznego wyzysku więcej.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-01-18 20:15:41, suma postów tego autora: 6195

Brawo Łódzkie SLD

Gratulacje dla Darka Jońskiego !!!

autor: Bartosz Rydliński, data nadania: 2010-01-18 20:31:03, suma postów tego autora: 23

Brawo łódzkie SLD...

za wysadzenie z białej bryczki łódzkiego jaśnie pana chronionego przez orszak straży miejskiej. Niech jaśnie wielmożowie wiedzą, że nie powinni publicznie pysznić się, gdy rośnie bezrobocie a wraz z nim szerzy się bieda.

autor: steff, data nadania: 2010-01-18 20:39:56, suma postów tego autora: 6626

Dobra wiadomość

ten klerykał i pospolity cham (słynna sprawa z funkcjonariuszem straży miejskiej) dawno już powinien nie być prezydentem Łodzi.

autor: Crystiano, data nadania: 2010-01-18 20:54:08, suma postów tego autora: 1590

Wykropkowano Kropę!?

Czyli można?!
Getzz... najgłupszy z komisarzy, będzie o niebo inteligentniejszy i "ładniejszy" niż Kropa. Ilekroć widziałam tę facjatę przybraną w błazeńską czapeczkę tylekroć ogarniał mnie szyderczy śmiech. On Łodzi obciach przynosił na całą Polskę i pół Europy.
Wziąłeś udział w referendum, Getzz?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-01-18 21:08:07, suma postów tego autora: 5956

RACJA PL aktywnie działała na rzecz usuniecia Kropiwnickiego

RACJA PL aktywnie działała na rzecz usuniecia Kropiwnickiego zbierajac podpisy a nastepnie uczestnicząc w mobilizacji mieszkancow Lodzi zeby uczestniczyli w referendum i glosowali przeciwko Kropiwnickiemu.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2010-01-19 00:05:10, suma postów tego autora: 569

Kilka komentarzy:

1. Okazało się, że lewica a nawet tak tu postponowany SLD mogą coś wygrać, jeśli się za to ktoś PORZĄDNIE zabierze.
2. Hierarchowie krk strzelili sobie w stopę, wzywając swych wiernych, aby zbojkotowali referendum. Mam powód do uciechy...
3. Istotną rolę odegrała Racja Polskiej Lewicy. Cokolwiek ktokolwiek sądzi o wadach i brakach tego środowiska - tu należy zdjąć kapelusz. Tylko, proszę bardzo, nie uzywajmy zwrotu "działał aktywnie", bo pasywnie działać nie można!
4. Gratuluję! Łódzkiej lewicy, łodzianom, polskiemu społeczeństwu, które przekonało się oto, że MOŻNA, jeśli się naprawdę chce i starannie weźmie do roboty.

autor: Staruszek, data nadania: 2010-01-19 10:54:28, suma postów tego autora: 206

Tak.

Wahałem się czy brać udział, ale w końcu zagłosowałem.

autor: Getzz, data nadania: 2010-01-19 11:14:18, suma postów tego autora: 3554

wezwanie

do niebrania udziału w głosowaniu jest skandalem, bo to jawne propagowanie postawy nieobywatelskiej. Jeśli łódzki kościół tak zrobił, to strzelił sobie w głowę, a nie w stopę. Fakt, że to akurat z głową w polskim kościele nie jest najlepiej.

autor: nosferatu, data nadania: 2010-01-19 12:26:11, suma postów tego autora: 465

brawo Łodzianie.

to już drugi klerykalny prezydent miasta odwołany przez mieszkańców.
w Częstochowie też w wyniku referendum mieszkańcy odwołali T.Wronę.
nie wiem jak w Łodzi, ale w Częstochowie p.Wrona dbał tylko o interesy swych kościelnych mocodawców.
gratulacje dla mieszkańców Łodzi.

autor: no pasaran, data nadania: 2010-01-19 12:51:49, suma postów tego autora: 329

@

Nie emocjonujcie się tak bardzo, następny będzie taki sam (albo i gorszy).

autor: Bury, data nadania: 2010-01-19 13:40:14, suma postów tego autora: 5751

Prawda jest taka

że odwołali go bo zrobił sobie wolne w święto 3 króli o !

autor: Lewicowy Chudzielec, data nadania: 2010-01-19 18:48:43, suma postów tego autora: 9

Bury

dokladnie!

autor: dyzma_, data nadania: 2010-01-19 20:03:28, suma postów tego autora: 2960

"następny będzie taki sam"

Tego się właśnie obawiam.

autor: Getzz, data nadania: 2010-01-19 20:26:54, suma postów tego autora: 3554

Staruszek ma racje.

Wystarczy CHCIEĆ!A Chcieć to móc!Z mojej czteroosobowej rodziny za wykropidleniem złożyło podpisy sześć osób(bo ja trzykrotnie)-:)Ale zagłosować poszedłem tylko ja.Ufff!Ciężko,ale poszło.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2010-01-19 22:01:00, suma postów tego autora: 623

lamanie prawa przy podpisach

Prokuratura powinna zajac sie przestepcami falszujacymi podpisy pod referendum.

autor: dcio, data nadania: 2010-01-19 22:14:33, suma postów tego autora: 391

No ale wywalczył

Wolne w święto trzech króli od nowego roku będziemy mieli 12 a nie 11 dni wolnych w roku i chwałą mu zato

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-01-21 11:18:45, suma postów tego autora: 1302

Czy naprawdę jest się z czego cieszyć?

Kropiwnicki jako minister pracy i szef rządowego centrum studiów strategicznych ostro przeciwstawiał się (z pozycji interwencjonistyczno-socjalnych) m.in. Balcerowiczowi i Olechowskiemu. Jego inicjatywy w sprawie np. handlu w niedzielę czy 3 króli, choć często odwoływały się do argumentacji religijnej przyniosły materialny efekt w postaci pewnego skrócenia liczby obowiązkowych roboczogodzin w roku. Blisko współpracował przy tych kampaniach ze związkami zawodowymi.


Dodatkowo mimo swego religijno-patriotycznego układu odniesienia Kropiwnicki nie miał nic wspólnego z jego ksenofobicznym wydaniem - wielokrotnie patronował działaniom czy wydarzeniom mającym na celu ukazanie wielokulturowego dziedzictwa Łodzi i Polski, część takich przedsięwzięć chyba nawet w jakimś stopniu inicjował.


Prawicowiec całkiem wolny od neoliberalizmu i narodowego szowinizmu zarazem to znowuż nie tak częste w Polsce zjawisko. Nie znam szczegółowo łódzkiego kontekstu tej sprawy - być może Kropiwnicki był kiepskim prezydentem miasta czy w ogóle samorządowcem, ale nie łudźmy się: klęska w referendum zapewne spowoduje odsunięcie się w całkowity niebyt tego w końcu nie pierwszej młodości polityka. Wobec znanego nam wszystkim stanu niezależnej lewicy i wobec tego poważnego osłabienia socjalnego skrzydła polskiej prawicy obszar polityki głównego nurtu będą wyznaczać liberałowie europejscy, liberałowie pobożni i patriotyczni oraz liberałowie post-PRL-owscy. Naprawdę jest się z czego cieszyć?

autor: _Michal_, data nadania: 2010-01-21 17:54:07, suma postów tego autora: 4409

No to teraz obywatele Litzmanstadt

będą witać Kropę na ulicy słowami: Gdzie masz ch... władzę?

autor: szczupak, data nadania: 2010-01-24 00:11:49, suma postów tego autora: 3747

szczupak

Litzmanstadt? Dlaczego używasz niemieckiej nazwy? To nie było niemieckie miasto, jak Wrocław czy Opole.

autor: V.C., data nadania: 2010-01-24 00:18:08, suma postów tego autora: 1123

Pierwsza była Częstochowa

Przypominam, że podobnie udało się nie tak dawno odwołać prawicowego prezydenta Częstochowy Tadeusza Wronę.

autor: V.C., data nadania: 2010-01-24 00:22:43, suma postów tego autora: 1123

Dodaj komentarz