Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

USA: Zniesienie kary śmierci rozważane w dwóch stanach

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Fascynujące

Epidemia głupoty dotarła do jankesów

autor: ajde, data nadania: 2010-02-16 12:07:41, suma postów tego autora: 291

Co im ta kara śmierci przeszkadza?

Co w tym złego aby mordercy skazać na śmierć?
Mógł nikogo niezabijać to by żył śmieć gupi!

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-02-17 12:03:01, suma postów tego autora: 1302

Kara śmierci...

To tylko element systemu autorytarnego, opartego o przemoc, który sobie z tą - wygenerowaną przez siebie - przemocą nie radzi, więc ucieka się do kary ostatecznej (sankcjonując jednocześnie zabijanie)... To typowe "błędne koło".

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-02-17 19:31:47, suma postów tego autora: 1684

Przecież

Przecież to nieludzkie, aby za zamordowanie małej dziewczynki, które zostało poprzedzone brutalnym gwałtem karać śmiercią. Przecież to nie morderca jest winien, to społeczeństwo go takim stworzyło i to społeczeństwo powinno ponieś karę. Morderca jest d'facto ofiarą, której należy się zadość uczynienie za to co uczyniło z nim społeczeństwo.

autor: kwak, data nadania: 2010-02-17 20:12:39, suma postów tego autora: 1207

kwak

Dziewczynka jest ofiarą mordercy, morderca jest ofiarą chorego systemu. Zadaniem wymiaru sprawiedliwości powinno być - wymierzenie, przynajmniej symbolicznie, reparatywnej kary za popełniony czyn czy odizolowanie sprawcy, dopóki jest - a) niebezpieczny, b) nie - zresocjalizowany.

Kara śmierci nie zmniejsza skali popełnianych przestępstw, wręcz przeciwnie - przyczynia się do uprawomocnienia, a zarazem eskalacji "kultu zabijania".

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-02-17 20:38:11, suma postów tego autora: 1684

...

Przynajmniej symbolicznie reparatywnej - symbolicznie o tyle, że wiadomo - życia nikomu już się nie zwróci, ale można przynajmniej dążyć do powstrzymania "błędnego koła" zabijania i przemocy.

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-02-17 20:41:45, suma postów tego autora: 1684

...

KS jest bardzo skutecznym straszakiem, w krajach w ktorych sie ja wykonuje prawie nie ma morderstw.

autor: Marek, data nadania: 2010-02-17 20:54:15, suma postów tego autora: 1715

Odyseusz

Jeśli wykonamy KS na mordercy, to on już nigdy nie popełni podobnej zbrodni. I oto nam chodzi, nieprawdaż? A i przy okazji koszty utrzymywania bandziora w więzieniu są niższe niż gdyby dostał np. dożywocie. Resocjalizacja, ha, ha, ha. Już chyba nikt w nią nie wierzy, oprócz oczywiście lewaków.

autor: kwak, data nadania: 2010-02-18 09:14:38, suma postów tego autora: 1207

...

Jasne kwak, najlepiej na wszystkich polozyc krzyzyk. Ukradl telefon w wieku lat 15? Czapa, bo zapewne z wieku 25 kogos zabije.

I ja ci wlasnie powiem - resocjalizowac do upadlego, ale nie ma resocjalizacji bez solidnej podstawy ekonomiczno-spolecznej. Bandytyzm bedzie kwitl na glebie nedzy i wykluzcenia, i doprawdy nie tzreba byc lewakiem by to widziec.

Nie chce jednak przez to powiedziec iz seryjni mordercy biora sie z braku legalnego dochodu. Tu wchodza kwestie pschylogiczne, ale one czesto tez maja podloze ekonomiczne.

Daj 2 zł na socjal nie bedziesz musial dawac 5 zł na polcje.

autor: Marek, data nadania: 2010-02-18 10:07:54, suma postów tego autora: 1715

Marek

Bardzo mi się podoba twoja logika. Jest to logika szantażu - jeśli nie dasz mi 100 zł, to ja ukradnę ci zegarek. Jeśli nie dasz mi miliona to ja zabiję twoją córkę. W takich jak Ty zbrodniarze mają swych rzeczników. Ty chcesz dać im milion, zanim on jeszcze wypowie swój szantaż. Jaki socjal chcesz dawać ewentualnemu złodziejowi samochodów. Jeśli on z jednej kradzieży ma np. 2000 zł, a kradzieży w miesiącu ma np.3. Chcesz mu dać 6 tys, aby tylko nie kradł? A co z uczciwą sprzątaczką, która zarabia 1.500 zł? Frajerka. Dla niej lepiej, pójść do jakiegoś lewaka i powiedzieć mu, że jeśli nie dostanie socjalu np. 5 tys. miesięcznie to urwie mu lewacka głowę.

autor: kwak, data nadania: 2010-02-18 10:51:49, suma postów tego autora: 1207

Dodaj komentarz