Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Hongkong: Zatrzymanie działaczy prodemokratycznych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Myślę

że sporo jeszcze musi wody upłynąć w Perłowej Rzece, zamim władze Chińskiej Republiki Ludowej uporają się ze wszystkimi pozostałościami po epoce kolonialnej. Marsz ku demokracji w Hong Kongu będzie długi, ale jestem pewien, że jak nad całym Państwem Środka i tam również rozbłyśnie niebawem słońce pomyślności....

autor: Lewatywa, data nadania: 2010-03-12 13:15:49, suma postów tego autora: 32

Odkąd

trockiści - tj. wyznawcy gościa, który stosował terror, opierając się na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej - są "działaczami prodemokratycznymi"?

autor: ABCD, data nadania: 2010-03-12 18:34:34, suma postów tego autora: 20871

i bardzo dobrze

wszelkiej maści "demokraci" i ich trockistowskie przydupasy którzy wysługują się jankeskiemu imperium powinni mieć świadomość że nie są bezkarni

autor: Mao, data nadania: 2010-03-12 22:15:13, suma postów tego autora: 201

Mao

Maoiści krytykujący obecny w Chinach system też są w Chinach prześladowani.

Polecam też zapoznać się ze sceną polityczną w Hongkongu. O ile tzw. Obóz Prodemokratyczny jest dość zróżnicowany i są w nim zarówno umiarkowana prawica i środowiska centrowe, jak i cała gama środowisk lewicowych, o tyle tzw. Obóz Propekiński, poza Federacją Związków Zawodowych Hongkongu, to w zasadzie prawica, w tym m.in. ultra prokapitalistyczna Partia Liberalna.

autor: SzymonM, data nadania: 2010-03-13 10:08:51, suma postów tego autora: 915

ja nie jestem jakimś

miłośnikiem chińskiego rządu który jest faktycznie bardziej prawicowy niż lewicowy. Jestem za to przeciwny wszelkim próbom tak zwanej "demokratyzacji". Wszędzie gdzie trwa walka o "demokracje i prawa człowieka" tam działa i CIA. To ja już wolę żeby w Pekinie rządziła pseudokomunistyczna KPCh niż żeby ChRL podzieliła los ZSRR...

autor: Mao, data nadania: 2010-03-13 19:30:22, suma postów tego autora: 201

Dodaj komentarz