Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Premiera programu "Nowy Wspaniały Świat" w TVN24

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Krypol

daje po oczach:)

autor: ABCD, data nadania: 2010-03-29 23:16:39, suma postów tego autora: 20871

Oj

to się zaraz zacznie krytyka, bynajmniej nie polityczna...

autor: Jędrzej_Włodarczyk, data nadania: 2010-03-29 23:24:49, suma postów tego autora: 93

Kolenda

Zastanawia dobór osoby współpracującej. Kolenda jest nie dość, że prawicowa, co jeszcze zwyczajnie głupia. Mogli już wziąć swojego Czarka, który jest osobą na pewno intelektualnie ciekawą.

autor: Berdysznick, data nadania: 2010-03-29 23:38:29, suma postów tego autora: 247

Współpracownicy

Poza tym, jak czyta się archiwalne newsy, to zapowiadane osoby współpracowników rokowały na znacznie lepszy program. Ale może taka jest różnica miedzy TVP a TVN... Zresztą dziwię się, że KP skorzystała z oferty TVN w pakiecie z Kolendą, chociaż wróble ćwierkały, że publiczna dawała nie gorszą propozycję...

autor: Berdysznick, data nadania: 2010-03-29 23:40:40, suma postów tego autora: 247

Zagadka:

dlaczego oligopol merdialny uparł się zamęczać swoją publiczność Krypolem?

autor: ABCD, data nadania: 2010-03-29 23:42:41, suma postów tego autora: 20871

Krypol

w paśmie dobrej oglądalności szkodzi interesom prywatnej stacji telewizyjnej, bo zamiast krypolowego ględzenia można by nadać atrakcyjny program, który przyciągnąłby widzów, a tym samym - reklamodawców.
Czemu więc TVN bije siebie po kieszeni?

autor: ABCD, data nadania: 2010-03-29 23:47:14, suma postów tego autora: 20871

Na

pierwszy ogień przydałyby się bourdieańskie medytacje paskaliańskie, a nie autostrady.

autor: ABCD, data nadania: 2010-03-29 23:48:20, suma postów tego autora: 20871

jest mi smutno po krytyce politycznej

od dłuuugiego czasu nie oglądam "Faktów", ale dzisiaj oglądałem i Kolenda-Zaleska relacjonowała mszę w intencji JP2 w Rzymie. mówiła, że dużo polityków włoskich, ale "smutne" (użyła tego słowa) jest to, że nie było nikogo z rządu, kancelarii prezydenta albo parlamentu, że w ogóle brak polskich polityków. ja pomyślałem sobie: jejku jak fajnie, nareszcie klechistan nie zwycięża, a politycy nie płaczą przed kamerami po przywódcy kleru, za którym sam niestety specjalnie nie tęsknię i nie przepadałem. no ale to ja tak pomyślałem.

zgadzam się z oceną tej dziennikarki nie tylko na bazie tej sytuacji, ale w ogóle jej długoletniej pracy jako komentatorki politycznej. zestaw ekonomistów "ciekawy", współpraca z telewizją platformaobywatelska24 "ciekawa" i "ciekawa" koncepcja programu w "ciekawym" miejscu.

coraz mniej lubię "Krytykę". oni romansują z kapitalistami od których dostają dużo pieniędzy, wydają coraz głupsze książki (ostatnie wynurzenia pudelkowe Żuławskiego, który z reżysera stał się "pisarzem"-celebrytą) i prowadzą iście socjalistyczny lokal z socjalistycznymi whiskaczami w socjalistycznych cenach w swojej socjalistycznej karcie. to nawet nie jest zabawne, to jest po prostu smutne.

autor: czerwony łunio, data nadania: 2010-03-30 00:03:25, suma postów tego autora: 164

Link do wspaniałego występu Kolendy

http://www.tvn24.pl/28377,1649986,0,1,pamietamy,fakty_wiadomosc.html

autor: Berdysznick, data nadania: 2010-03-30 00:46:18, suma postów tego autora: 247

.

o, właśnie to.

autor: czerwony łunio, data nadania: 2010-03-30 02:28:09, suma postów tego autora: 164

Z TVN?

A niedługo z Radio Maryja pewnie.

autor: Giskard, data nadania: 2010-03-30 08:20:01, suma postów tego autora: 303

...

Lewicowiec i świętojebliwa dziennikarka. Interesujące zestawienie. Szkoda, że przegapiłem :(

autor: Crusty, data nadania: 2010-03-30 08:25:54, suma postów tego autora: 159

...

A na czym dokładnie ma polegać formuła tego programu, co ma przedstawiać?

Kolenda i Michalski będą bojownikami o "Nowy, wspaniały świat" wg KP? Kto następny - Może Cejrowski? :D :P

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-03-30 08:27:02, suma postów tego autora: 1684

PricewaterhouseCoopers

Moja była dziewczyna pracował w tej firmie.
Pracował w dziale audytu. Wiarygodność tej firmy opiera się na tym, że sprawdza tylko uczciwe firmy tj. jeśli kontrolerzy znajdą jakiekolwiek machloje z przeszłości czy nie jasne operacje nie podpisuje się kontraktu nam audyt. Sytuacja jest trochę kuriozalna i przypomina lekarza który leczy tylko zdrowych a zdrowi pacjenci płacą mu za to żeby dostać od niego zaświadczenie, że są zdrowi.

Praca w tej firmie polega na tym, że przez około 8 miesięcy w roku się szkoli a przez pozostałe 4 pracujesz po minimum 10 – 12 godzin. Mojej dziewczynie zdarzało się sprać na podłodze w biurze albo wracać do domu (15 min piechotą) tylko po to żeby się przespać.

Jak odchodziła to jej koledzy z pracy o mało się nie pozabijali o jej miejsce przy oknie.

www.cud2.blogspot.com

autor: Cud2, data nadania: 2010-03-30 08:39:02, suma postów tego autora: 3207

...

...czy może Pospieszalski?

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-03-30 08:48:41, suma postów tego autora: 1684

Orłowski

Orłowski to prawdziwie "lewicowy" ekonomista. Mogli już lepiej Balcerowicza zaprosić, przynajmniej byłoby śmieszniej.

Krypol coraz bardziej ujawnia fakt, że oni nie stanowią żadnej alternatywy, żadne tam "wpływanie na dyskurs" (bo to bzdura), tylko umacniają hegemonię neoliberalizmu i prawicy pod przykrywką "robienia za lewą nogę". Widać PO mając PiS, który chroni im prawą flankę i napędza wyborców przestraszonych "Kaczorami", postanowiło wesprzec sobie teraz lewą flankę i zbudować na krypolu coś w tym celu. Kasa płynie i popłynie jeszcze szerszym strumieniem w tym celu.

autor: XaViER, data nadania: 2010-03-30 09:06:57, suma postów tego autora: 352

?

czy ktoś wie gdzie można w necie obejrzeć ten wstrząsający fasadą kapitalizmu program lub jego fragment?

autor: o., data nadania: 2010-03-30 09:16:23, suma postów tego autora: 78

KP w tubie PO

No i po raz kolejny KP udowodniła, że jest koncesjonowanym tworem środowisk liberalnych. Od swego powstania dostawała fundusze i wsparcie od kapitału w zamian za szkodliwą dla polskiej lewicy działalność.
Najpierw wydawanie gazety, potem goszczenie na łamach liberalnych i konserwatywnych gazet i organizacja niszowych konferencji. Wreszcie zmiana statusu w popularnych programach telewizyjnych z gościa na współgospodarza. Wkrótce zapewne pojawią się chęci realizacji nieskrywanych ambicji politycznych. Wszystko to z charakterystyczną dla tego środowiska miałkością ideologiczną.
Bezpłciowi i niezbyt lubiani działacze SLD tracą swoje przyczółki na rzecz zabawnych, milusińskich reprezentantów środowiska Krytyki Politycznej. Słabość i brak kreatywności SLD i eklektyzm środowiska KP odgrywają, w tym procesie zmiany warty, nie małą rolę.

autor: Tow. Czesław, data nadania: 2010-03-30 11:19:37, suma postów tego autora: 80

po przeczytaniu tego artykułu

stanęła mi przed oczami okładka "Polityki" z 2007 r. z biegnącym Tuskiem i wielkim tytułem "Tusku musisz!"

kiedy Sierak wstąpi do PO?

autor: Bloom, data nadania: 2010-03-30 11:30:45, suma postów tego autora: 306

:-)

Buhahaha...

Zaczęli od wysokiego C: "Co zbudujemy po autostradach?" TO JAKIEŚ JAJA? Naprawdę w Warszawie nie macie ważniejszych problemów? I ten symptomatyczny (a jak!) dobór gości - brawo, sama "lewicowa" śmietanka ekspertów!

Żenadka a'la kabaret.

autor: rote_fahne, data nadania: 2010-03-30 12:06:00, suma postów tego autora: 1805

myślę

że w Warszawie mamy dużo problemów o których krytyka polityczna jako bractwo wyalienowane pojęcia co mnie specjalnie nie dziwi nie ma.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-03-30 12:16:49, suma postów tego autora: 899

Jak przeczytałam:

"Co zbudujemy po autostradach?" od razu wiedziałam, że będzie śmiesznie. Pol zbudował 8 kilometrów, KP zbuduje dwumetrową kanapę z tartinką Kolendą na stoliczku.
Dobrze, że nie oglądam telewizji, choć telewizorek już dostałam, ale działa ino "trójka", bez głosu...
Może dać go reperacji, co by być zorientowaną na nowe trendy w polskim kabaretonie politycznym? I w tryndach na "nowoczesnej lewicy"? I w makijażu nie tylko kolendrowym?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-03-30 12:29:51, suma postów tego autora: 5956

Ale Szubartowicza "pryzmatowego" też nie oglądałam,

poza przypadkową minutową zajawką. I żyję! Nic nie straciłam na nieoglądaniu "lewicowych" programów!
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-03-30 12:33:53, suma postów tego autora: 5956

Lewicowe ballady i romanse

Krytyce Politycznej zarzuca się tu ''romansowanie z kapitalistami'', kawiorek socjalistyczny i takiż łyskacz. Sierakowski rozpija młodzież, zamiast rozdawać broń!

Czyściochy z lewicy lewicowej właśnie najbardziej ów kapitalizm wspierają- jako nieszkodliwe krzykaczki i krzykacze w oszałamiającej liczbie 26 osób. Z sukcesami w fabryce opon w Grudziądzu. No pasaran!

autor: d.d, data nadania: 2010-03-30 12:46:06, suma postów tego autora: 3

Nie ma ktoś linki do tych

romansów kolendo-gdulich? Do tych ballad ckliwych i grafomańskich? Do tego sajens-fikszyn tefałenowskiego? "Nowy Wspaniały Świat" - kurde, te talk-szoły mają coraz fikuśniejsze odniesienia.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-03-30 15:13:49, suma postów tego autora: 5956

price waterhouse

sprawdza w dodatku te firmy z ktorymi ma umowe na zachodzie, że w Polsce tylko on bedzie sprawdzał ich lokalne filie. Gdy zgłosi sie polski audytor i zaproponuje audyt za 10 tys. Price i tak go przebije choc weźmie za to samo 100 tysięcy. Tak działa wolny rynek. No i jak myslicie czy Price zrobi tym firmom krzywde przy audycie?

autor: kontras, data nadania: 2010-03-30 15:56:53, suma postów tego autora: 1774

Dodaj komentarz