Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: IV Kongres Federacji Młodych Socjaldemokratów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ilu

zebrało się tych młodych socjaldemokratów?
Bo ja słyszałem, że w FMS zostało 4-ech członków: Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Jerzy Urban i Daniel Passent.

autor: ABCD, data nadania: 2010-05-17 14:15:58, suma postów tego autora: 20871

Ściema trwa:

młodzi ludzie nie chodzą dzisiaj na imprezy młodzieżówki Sojuszu Lewicy Dnia wczorajszego, tylko pod pałac prezydencki albo na Plac Tatralny.

autor: ABCD, data nadania: 2010-05-17 14:18:17, suma postów tego autora: 20871

nie ma lepszego

od Waldemara Kiepskiego - jak już !

autor: Zły Szelong, data nadania: 2010-05-17 14:26:08, suma postów tego autora: 87

Gratulacje Krzysztof!

Teraz w lewo zwrot! Do roboty!

autor: Teutonic, data nadania: 2010-05-17 18:06:21, suma postów tego autora: 333

;)

Tak jest, w lewo zwrot i do pracy. Teczki posłów do noszenia pobieramy przy stoliku nr 1, klej i plakaty partyjnych bonzów do wieszania podczas kampanii, przy stoliku nr 2. Socjaldemokratyczna Polska nie zbuduje się przecież sama. Młodzi, w Was siła!

autor: Crusty, data nadania: 2010-05-17 20:52:27, suma postów tego autora: 159

wow

jestem w szoku. Myślałem, że FMS już nie istnieje. Gratuluje! Życzę Wam odejścia na śmietnik historii razem z waszą partią-matką.

autor: Bloom, data nadania: 2010-05-17 21:41:15, suma postów tego autora: 306

zwroty w lewo

SLD już tyle razy dokonywał zwrotów w lewo, że kręcąc w kółko zawsze wraca do punktu wyjścia

autor: Postsocjalista, data nadania: 2010-05-17 21:55:37, suma postów tego autora: 1953

Cztery litery

Delegatów było ok. 100. Członków jest oczywiście dużo więcej. Na lewicy, nawet tej bardzo szeroko pojętej, większej młodzieżówki nie ma.

autor: Pikos, data nadania: 2010-05-17 22:13:20, suma postów tego autora: 876

A

Organizacja Młodzieżowa PPP?

autor: ABCD, data nadania: 2010-05-17 22:42:27, suma postów tego autora: 20871

ABCD

FMS: Tacy mlodzi i juz tacy starzy, albo na odwrot, tacy starzy i wciaz tacy mlodzi hehe:)

autor: dyzma_, data nadania: 2010-05-18 00:02:48, suma postów tego autora: 2960

@Pikos

nie pisz bzdur z łaski swojej, bo już dawno minęły czasy, kiedy ktoś mógł się na to nabrać.

FMS dawno zdechł i poza corocznym rytuałem wyboru władz w mieście Warszawie, tudzież jednoosobowymi oświadczeniami przewodniczącego tamtejszej struktury aktywność tej, że tak powiem, organizacji jest zerowa.

zastanawiam się tylko jaką musieliście zrobić mobilizację, żeby pojawiło się 100 delegatów. czyżby znowu "młoda" lider z Podlasia zrobiła z Zambrowa wycieczkę dwóch autokarów gimnazjalistów do McDonalda?

autor: kapelusik, data nadania: 2010-05-18 03:01:16, suma postów tego autora: 39

Niektórych i tak nie przekonam

ale zapewniam, że tę setkę łatwo było znaleźć. Na dodatek to naprawdę nieduża część działaczy FMS.
Delegacja podlaska nie należała do licznych (prawdę mówiąc nikogo stamtąd nie spotkałem). W większości zjazdów wojewódzkich uczestniczy regularnie po kilkadziesiąt osób, a to tylko delegaci. Nie powiem, że o mandat toczy się walka, ale niektórzy muszą obejść się smakiem. W większych województwach liczba aktywnych członków znacznie przekracza setkę.
Co do aktywności FMS - na Lewica.pl publikowane są głównie informacje z organizacji warszawskiej. Tymczasem praktycznie każdy region organizuje rocznie po kilka większych akcji. O akcjach innych lewicowych młodzieżówek nie słychać nigdzie.

autor: Pikos, data nadania: 2010-05-18 12:47:25, suma postów tego autora: 876

...

O "teczkonoszach" z FMS słychać prawie tylko wtedy, gdy wybierają nowe władze lub wyrażają poparcie dla takich takich czy innych polityków SLD. Nowa szefowa - Piechna-Więckiewicz, słynie z bezkrytycznego podejścia do partyjnych "gór".

Np.: "Z kolei wiceprzewodnicząca FMS Paulina Piechna-Więckiewicz stwierdziła: Oferujemy nasze poparcie i zaangażowanie politykowi, który w trakcie swojej działalności (...), wykazał się wiedzą, politycznym taktem i konsekwencją w działaniu. Politykowi wiernemu wartościom i ideałom lewicy. Powierzamy [mu] nasze nadzieje na lepszą Polskę!" Zgadnijcie o kim to było? O nieżyjącym już "guru" FMS - Szmajdzińskim (za: http://lewica.pl/index.php?id=20804 )...

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-05-18 16:21:37, suma postów tego autora: 1684

@Pikos

Młodzieżówek na lewicy już faktycznie nie ma, bo jest szczytem obciachu bycie popychadłem i przydupasem jakichś partyjnych, załganych bonzów. Jak wam się błyśnie asystenckim etatem przed oczami, to od razu miękną wam kręgosłupy. Nie raz i nie dwa daliście świadectwo swojemu wiernopoddańczemu oddaniu dla różnych Szmaj, Millerów i innych zakał sceny politycznej. Nie ściemniaj, że FMS coś robi, bo to kompletna bzdura. Rozdajecie jakieś baloniki, piszecie listy otwarte i non-stop się wybieracie na różne stołki trąbiąc o tym wszem i wobec na lewicowych portalach. Pożytek z was mają tylko SLD-owscy partyjniacy, którzy oszczędzają dzięki wam na ekipach do plakatowania i rozdawania ulotek wyborczych.

autor: Crusty, data nadania: 2010-05-19 08:18:59, suma postów tego autora: 159

ad vocem

"Młodzieżówek na lewicy już faktycznie nie ma, bo jest szczytem obciachu bycie popychadłem i przydupasem jakichś partyjnych, załganych bonzów."

Czyli lewicowe kanapy młodzieżówek nie mają, bo ci młodzi lewicowcy są ideowi, tak? Dla idei zrezygnowali z działalności? Świetny pomysł na propagowani socjalizmu. Zresztą z tego wiem to PPP czy PPS jakieś tam mniej lub bardziej formalne młodzieżówki mają, więc jak to jest?

"Jak wam się błyśnie asystenckim etatem przed oczami, to od razu miękną wam kręgosłupy."

Ja niczyim asystentem nie jestem. Osobiście znam tylko jednego członka FMS, który jest asystentem posła.

"Nie raz i nie dwa daliście świadectwo swojemu wiernopoddańczemu oddaniu dla różnych Szmaj, Millerów i innych zakał sceny politycznej."

Chyba nie pamiętasz, jakie było stanowisko FMS wobec wojen w Iraku i Afganistanie i jaki by l nasz stosunek do rządu SLD w jego schyłkowej fazie.
A że z politykami lewicy się zadajemy - cóż, moim zdaniem lepiej próbować zmieniać polską lewicę od wewnątrz niż drzeć mordę w Internecie.

"Nie ściemniaj, że FMS coś robi, bo to kompletna bzdura. Rozdajecie jakieś baloniki, piszecie listy otwarte i non-stop się wybieracie na różne stołki trąbiąc o tym wszem i wobec na lewicowych portalach."

Jeżeli porównać ilość informacji o FMS z ilością informacji o kanapach to widać różnicę na korzyść tych drugich. My nie informujemy, że dostaliśmy, 0,01% głosów w jakimś województwie.
Jak chodzi o działania - baloników nie pamiętam, za to pamiętam choćby akcje charytatywne czy w obronie praw pracowniczych.
A listy otwarte pisze każdy, włącznie z tymi wszystkimi GPR - ami czy jak to się tam nazywa.

Pożytek z was mają tylko SLD-owscy partyjniacy, którzy oszczędzają dzięki wam na ekipach do plakatowania i rozdawania ulotek wyborczych.

autor: Pikos, data nadania: 2010-05-19 15:31:16, suma postów tego autora: 876

Ha, co widzę! Same znajome twarze!

Cztery Litery - może, myślę zuchwale, także pod moim wpływem - przestały już udawać jakąkolwiek lewicowość i demonstrują głośno, głośno swą nienawiść. Nie do SLD, FMS, czy innych, konkretnych obiektów tego wysoce rzymsko-katolickiego uczucia, lecz wogóle do wszystkiego, co żywe i myślące, na lewo od Marka Jerzego i hr. Komorowskiego.
A ja wciąż mam nadzieję, że może nawet uda mi się dożyć tego, na co wielu moich druhów się nie doczekało: Odrodzenia lewicy, jako ruchu szerokiego, masowego, zróżnicowanego, lecz umiejącego wspólnie coś osiągać.Ruchu, wyciągającego naukę ze wszystkich błędów przeszłości i korzyść ze wszystkich błędów swoich wrogów.
Chwilowo oglądam tu wciąż te same,znajome i niemiłe mi występy facetów, którzy sens swych żywotów widzą w obrzydzaniu życia WSZELKIM lewicowcom, cokolwiek by to określenie miało znaczyć.

autor: Staruszek, data nadania: 2010-05-19 18:55:14, suma postów tego autora: 206

@FMS

Wiesz, Pikos, mam pewien przegląd aktywności różnych lewicowych czy nazywających się lewicowymi organizacjami w naprawdę wielu regionach kraju, i szczerze mówiąc - ja FMS'u nigdzie tam nie widzę. A jeśli ktoś coś lewicowego bądź lewicę mającego w nazwie robi, to to widać - FMS nie widać. FMS'u nie widać w Łodzi, FMS'u nie widać w Gdańsku, nie widać w Olsztynie, nie widać w Krakowie. A, przepraszam. Było widać w Łodzi - na 8 marca. Jak FMS na Pasażu Rubinsteina kwiatki rozdawał ;)

Srlsy, jeśli Was jest naprawdę tak dużo, to moim zdaniem bardzo marnujecie tę masę członkowską, gotową do aktywistycznego czynu :)

autor: Majrys, data nadania: 2010-05-19 19:51:34, suma postów tego autora: 230

:D

"Delegacja podlaska nie należała do licznych (prawdę mówiąc nikogo stamtąd nie spotkałem)".

autor: bolo, data nadania: 2010-05-19 20:23:54, suma postów tego autora: 4522

@Majrys

w Toruniu jedynie na sldowskim pochodzie pierwszomajowym byli, co im się pomylil zresztą chyba z 8 marca bo kobietom swym goździki rozdali.

Ale co tam, dwie imprezy jednego dnia i cały rok spokoju ;)

Dajcie im zresztą spokój już no. I tak są w dupie bo być w FMS to wśród młodych gorszy obciach niż być w FM PiS. A oni ciągle mają odwagę i się przyznają do swej ułomności :)

autor: Bloom, data nadania: 2010-05-20 09:40:19, suma postów tego autora: 306

mimo wszystko

mimo wszystkich tych głosów bla bla na FMS, to jednak jest on najbardziej liczącą się i liczną organizacją młodzieżową na lewicy i bije na głowę takie młodzieżówki jak MS na przykład. Mimo to życzę forumowiczom dalszego dobrego humoru - nam go nie brakuje :)

autor: bartlomiej_jasinski, data nadania: 2010-05-20 12:04:26, suma postów tego autora: 33

bartlomiej_jasinski

Młodzi Socjaliści nie są żadną młodzieżówką. Przyjmij do wiadomości, że nie każda organizacja zrzeszająca młodzież musi być zależna od partyjnych bonzów. Każdy może sobie na forum napisać, że bije kogoś na głowę, gorzej z uzasadnieniem.

autor: Crusty, data nadania: 2010-05-20 15:20:40, suma postów tego autora: 159

MS

MS nie jest młodzieżówką ale nie możesz startować list innych partii jak PPS . :P . No i MS na swojego bonza zarabia samo i nie dostaje kasy od szefów z góry.

Stołki są tu i są tam więc trzeba patrzeć na ideowość szeregowych członków, czego FMS brakowało brakuje i będzie brakować.

autor: t34, data nadania: 2010-05-24 18:47:23, suma postów tego autora: 20

FMS HAHAH

FMS zawsze zajmuje się pierdołami a to baloniki a to kwiatki rozdzadza. Ideowych ludzi omijają z daleka bo przeszkadzają im swoim szczekaniem w milym noszeniu teczek. Członkowie to martwe dusze nazbierane za Millera. I nie pierniczcie, że nie chodzi wam o stanowiska bo na kongresach mieliscie w dupie programy interesowaly was stoleczki.

autor: Pornogrubas, data nadania: 2010-06-01 09:12:46, suma postów tego autora: 2

@ MS

Zastatnawia mnie ich "cięty język" :) Powiedzcie, MSowcy - długo ćwiczyliście na forach internetowych??
Powinniscie dołączyć się do UPR - oni też mocni są tylko w Internecie.

autor: chantal, data nadania: 2010-06-08 13:08:25, suma postów tego autora: 4

Dodaj komentarz