Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

ONZ: Sankcje wobec Iranu jednak zostaną wprowadzone

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A kiedy zostaną

wprowadzone sankcje wobec Izraela i USA?

autor: fancom, data nadania: 2010-05-18 20:14:19, suma postów tego autora: 1427

sankcje wobec USA i Izraela

nie dadzą się wprowadzić dopóki to USA jest właśnie odpowiedzialne za realizowanie sankcji w przypadku przepisów łamanych przez Izrael - głównie dlatego, że oficjalnie USA wstrzymują się od głosu i nie wyrażają opinii czy prawo zostało złamane czy nie, więc nie mają prawnej podstawy do wymuszania na Izraelu czegokolwiek - źródło: Chomsky

autor: nikyty, data nadania: 2010-05-18 20:40:35, suma postów tego autora: 3572

Rosyjski niedźwiedź już je Jankesom z ręki

Tylko patrzeć jak zacznie tańczyć na zawołanie :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-05-18 21:16:18, suma postów tego autora: 6199

Sankcje wobec Iranu.

Poczekajmy na szczegóły.
1. Iran to ważny partner, w sprawie budowy gazociągu "Nabucco".
2. Po ostanio zawartym porozumieniu między Iranem a Brazylią i Turcją, te dwa ostatnie kraje mogą coś sobie "odłożyć", na produkcję broni masowego rażenia - bo tak do końca nie wiadomo, co oddadzą im Persowie.
3. Dotychczasowa praktyka sankcji ze strony Rosji polegała na tym, że kurek z gazem do Iranu (zastanawiające - Iran musi sprowadzać gaz?) zakręcał "GAZPROM", a otwierał sąsiadujący z Iranem Turkmenistan.
4. Co Rosja uzyskała, za wyrażenie swej zgody, na ewentualne wprowadzenie sankcji?

autor: neoconstantine, data nadania: 2010-05-18 22:07:03, suma postów tego autora: 119

rosyjski niedźwiedź nigdy nikomu z ręki nie jadł, a jeśli to uczynił, to zjadał i rękę

więc nie jest to żaden sukces jankeski, a preludium do marszu żałobnego dla Ameryki. Z tym rosyjskim jedzeniem z ręki jest jak u nas ze wzrostem gospodarczym: wzrasta i wzrasta, a jest coraz mniej. Już dawno wiedziałam, że w USA będzie ostry "komunizm", a Rosja będzie jedynym mocarstwem na Ziemi, i to w dodatku z pożytkiem dla tej Ziemi. A wiedziałam to z tej prostej przyczyny, że wystarczy rozważyć kwestię, czy można zamienić to samo na to samo? Otóż nie, bo zawsze można tylko zamienić coś na coś innego. Ponieważ życie to nieustanne zmiany, więc jasno wynika z tego, co będzie. Taka jest natura rzeczy i daremna jest walka z tym, i skuteczna jak zawracanie kijem rzeki lub rozkazywanie słońcu, by świeciło 24h na dobę. Rozsądni ludzie patrzą, jak to działa i się do tego dostosowują dla dobra własnego i dobra ogółu. Nic nie jest jednoznaczne, nic nie jest powiedziane do końca, tak, jak nie ma na świecie największej liczy. Jesteśmy tu niejako przejazdem, jesteśmy gośćmi u życia na Ziemi. Jeżeli nie będziemy zachowywać się jak zdradzieccy złoczyńcy wobec naszej Ziemi Matki, starczy dla wszystkich i miejsca i jedzenia. A nawet będzie miejsce na szczęście każdej jednostki, czyli ogółu. Ziemia została przez Stwórcę pomyślana jako raj dla ludzi; dostali oni wszystko, co jest im potrzebne do życia. Dostali także wolną wolę, by mogli uczestniczyć w Ewolucji. Ale ludzie zrobili z raju na Ziemi piekło. Ich chciwość, żądza władzy i chęć szkodzenia innym spowodowała te nieszczęścia, które obecnie są na Ziemi plagą. Ponoć czara nieszczęść się już przepełniła,więc czas na zmianę zasadniczą. Rosja w tej grze była narzędziem, nie sprawcą. Dlatego też jestem zdania, że przypadanie jej rola przewodnia. W rosyjskiej duszy zachowały się te piękne cechy, jakie na Zachodzie zanikły już dawno, a mianowicie: serdeczność, gościnność, współczucie, zdolność do poświęceń i ta nie do zdefiniowania, wychodząca intuicyjnie z serca miłość do Boga. To są solidne i dobre podstawy dla każdego przywódcy. Dlatego Rosja.

autor: nana, data nadania: 2010-05-19 13:30:56, suma postów tego autora: 4653

nano

wybacz mi, ale czytając twoje rozważania, mam wrażenie, że słucham rusofilskiego świadka Jehowy :/

autor: Crystiano, data nadania: 2010-05-19 20:30:28, suma postów tego autora: 1590

Crystiano, nie mam ci co wybaczać, masz prawo do własnych odczuć

tak jak ja mam prawo do własnego zdania. Gdy to uznasz, to zobaczysz, dlaczego tak napisałam.

autor: nana, data nadania: 2010-05-19 20:52:54, suma postów tego autora: 4653

mam pytanie?

na czym mają polegać sankcje wobec USA?

autor: dr(e)s, data nadania: 2010-05-19 21:46:54, suma postów tego autora: 1539

./..

Dresie, wystarczy, że będą polegały na uniemożliwieniu emigracji do SZA z innych kontynentów najbardziej uzdolnionym ludziom, którzy budują ich gospodarkę.

A np. o zakazie sprzedaży ropy, rezygnacji z respektowania ichnich tzw. praw autorskich, czy zaprzestaniu kredytowania amerykańskiej gospodarki nabywaniem dolarów nie trzeba nawet wspominać, bo to zbyt banalne...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2010-05-20 17:16:36, suma postów tego autora: 3566

Miś_Bucharin

[uniemożliwieniu emigracji do SZA z innych kontynentów najbardziej uzdolnionym ludziom]

Czyli ograniczenie wolności obywateli, ale tylko tych uzdolnionych? A biedacy i nieudacznicy niech wyjeżdzają? Ah ta lewicowa wraźliwość i sprawiedliwość.

autor: misiekZ, data nadania: 2010-05-20 18:40:04, suma postów tego autora: 174

./..

Misiek, nie egzaltuj się tak. "Wolność obywateli" jest zawsze w jakiś sposób ograniczana. Jankesi promują ten liberalny fetyszyzm, bo właśnie oni czerpią z niego największe korzyści, następna jest Europa Zachodnia. Drenowanie "zasobów intelektualnych, co jest jednym z aspektów tej ideologii, jest bardzo skutecznym orężem umożliwiającym kontrolę i eksploatację słabszych, więc jeżeli obrona przeciw niemu wymagałaby m. in. takich wyrzeczeń, to nie jest moja wina, lecz agresora. Odbieranie komuś prawa do obrony w tak cyniczny sposób jest rzeczą znacznie gorszą.

Ci, których nazywasz nieudacznikami, nie są pożądanym "towarem" na jankeskim (s)rrrynku i SZA prowadzi skuteczny ich odsiew m. in. przy pomocy mechanizmu wizowego. Zatem to nie jest moja "wrażliwość i sprawiedliwość", lecz Jankesów. Trafiłeś kulą w płot. Ja się tylko odniosłem do zastanej rzeczywistości, "niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi", jak śpiewał pewien "konserwatywny-liberał" :-)

Swoją drogą, ograniczanie wolności obywateli Iranu poprzez kolejne embargo jakoś Cię nie wzruszyło...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2010-05-21 09:00:19, suma postów tego autora: 3566

LOL Rosja jedynym mocarstem

a jak tam pogoda w waszym świecie nano? bo w realu pochmurno, ale z przejaśnieniami.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2010-05-21 12:26:01, suma postów tego autora: 2714

jeszce o "wielkości" Rosji

tak wygląda niedawno otwarty z pompą przez Putina most:

http://www.youtube.com/watch?v=pngVlGuTVcc&feature=player_embedded#

ponoć dzięki korupcji pieniadze na jego budowe ginęły dwa razy.

a co do sankcji przeciw USA- mógłby je wprowadzić choćby tow. Chavez- Wenezuela jest jednym z większych dostawców ropy do USA. Czemu tego nie zrobi? czyzby był skrytym amerykanofilem?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2010-05-21 12:33:39, suma postów tego autora: 2714

./..

Most, Panie Dzieju?! A tak, to jest most... important w tym temacie. Zatem SOA #2048, SOA #4.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2010-05-22 09:58:49, suma postów tego autora: 3566

nie wiem co to jest SOA misiu

ale most ten pięknie obrazuje "potęgę" Rosji, można powiedzieć jest jej alegorią. Na oko porządny i okazały, a okazuje sie ze kiepski, tandetny i rozchwiany. Za fasadą kryje sie tandeta syf i efekty przeżarcia korupcją.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2010-05-22 14:34:07, suma postów tego autora: 2714

./..

To przykre, a mogłem napisać po prostu "a w (ch)Ameryce biją Murzynów", co byłoby równie adekwatną ripostą na te Twoje niespodziewane w tym wątku rewelacje.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2010-05-23 13:02:33, suma postów tego autora: 3566

Rosja - USA

Kolega (koleżanka) "nana" ma rację. Stany pod rządami Obamy, prą pełną parą ku socjalizmowi - a to kosztuje. Po wprowadzeniu w życie zapisów, zawartych w "Patriot Act", nie można już powiedzieć, iż USA to wolny kraj. No i korupcja - w czasach prohibicji, amerykańskie "białe kołnierzyki" dogoniły w tej materii ruskich czynowników.
A'propos wzajemnych stosunków, pomiędzy nami, internautami: czy kolega "Christiano", mógłby przyblizyć szerszemu ogółowi, pojęcie "rusofilski świadek Jehowy"?

autor: neoconstantine, data nadania: 2010-05-23 13:22:43, suma postów tego autora: 119

Dodaj komentarz