Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Oświadczenie w sprawie brutalnego ataku na Flotyllę Wolności

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Izrael

twierdzi, że domniemani cywile byli uzbrojeni.

autor: ABCD, data nadania: 2010-05-31 14:12:03, suma postów tego autora: 20871

Mam nadzieje, ze:

1. Turcja, ktorej 15 obywateli zostalo zmasakrowanych na wodach miedzynarodowych, zerwie stosunki dyplomatyczne z Izraelem.
2. Rowniez Turcja wystosuje pozew przeciwko nadzorujacemu ten piracki atak Ehudowi Barakowi i innym odpowiedzialnym osobom do Miedzynarodowego Trybunalu Karnego. Chcialbym widziec tych piratow w kajdankach.

autor: PMB, data nadania: 2010-05-31 14:18:48, suma postów tego autora: 1628

internacjonalizm potrzebny od zaraz

oświadczenie izraelskiego ruchu pokojowego Gusz Szalom (Blok Pokoju) o blokadzie Gazy

http://zope.gush-shalom.org/home/en/events/1274528110

autor: derwisz, data nadania: 2010-05-31 14:41:19, suma postów tego autora: 219

To były sztafety ochronne

nie chcemy wojny, ale walka o pokój będzie taka, że kamień na kamieniu nie zostanie...

autor: Antek_Batura, data nadania: 2010-05-31 15:50:17, suma postów tego autora: 14

dziwny język

atak?
To ja rozumiem, że jak wojsko strzela do cywili to jest atak? ja myślałem, że masakra.
Zero konkretów - moim zdaniem kazde cywilizowane państwo powinno zerwać wszelkie stosunki dyplomatyczne i ogłosić zakaż wymiany handlowej z reżimem w Tel Avivie.
O czym tu gadamy?

autor: kontras, data nadania: 2010-05-31 16:39:03, suma postów tego autora: 1774

A gdzie jest pani prokurator, która oskarżala Miloszewicza?..

Na zwolnieniu lekarskim? A może jednak moje domysły są fałszywe, bo może jednak w pocie czoła opracowuje operacje ujęcia izraelskich zbrodniarzy w celu postawienia ich przed Międzynarodowym Trybunałem? Pożyjemy, zobaczymy.

autor: steff, data nadania: 2010-05-31 17:08:06, suma postów tego autora: 6626

Akty zrywania

stosunków dyplomatycznych i sankcje to były po czerwcu 1967 w pewnym bloku, którego już nie istnieje.
"Ach, gdzież są niegdysiejsze śniegi" - pozostaje Ci westchnąć za twórcą ballady o "Paniach minionego czasu", Francois Villonem (w tłumaczeniu Boya).

autor: ABCD, data nadania: 2010-05-31 18:49:09, suma postów tego autora: 20871

Czepiacie się

Wy chyba serca nie macie. Zapominanie o tym, że tak mało czasu minęło od Holokaustu, to antysemityzm! Jeszcze się Izrael nie otrząsnął po tragediach drugiej wojny światowej a wy się już czepiacie o jakies tam niby ofiary, niby cywilne. Każdemu się może trafic pomyłka przy pracy, też mi wielki problem. Szczególnie, że tyle Izrael przeszedł.

Jak byście ważniejszych spraw nie mieli na głowie! Na przykład - kilka lat temu reżim Łukaszenki na Białorusi brutalnie, barbarzyńsko i bez skrupułów zatrzymał w areszcie na długie kilka godzin trzech opozycjonistów za to, że ci się bronili przed kordonem milicji koktajlami mołotowa, a świat poprzestał na jakichś śmiesznych potępieniach, bojkotach i sankacjach w postaci uznania persona non grata dla polityków, groźbach zerwania stusunków dyplomatycznych i częściowym embargu a nie chciał zbombardować reżimu Łukaszenki. To jest problem!

A wy sie tam o jakis pierdoły czepiacie z Izraelem, kilkanaście przypadkowo zastrzelonych dziwaków, jak by za całe zło na świecie był odpowiedzilny Izrael..

Niech sobie Izrael walczy z terrorystami swoimi metodami i nikomu nic do tego. Przynajmniej Izrael jest gwarantem stabilności i demokracji i poszanowania praw człowieka na bliskim wschodzie i dzięki Izraelowi na Bliskim Wschodzie panuje pokój!

Kto będzie płakał po paru tam jakichś antysemickich dziwakach na morzu, skoro jak twierdzą żołnierze izraelscy, oni tam jechali z nozami! Czyli stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa pokoju na bliskim wschodzie... Czyli żołnierze działali w samoobronie.

Że niby wtargnęli na statek na wodach międzynarodowych? Po pierwsze, jak wody międzynarodowe są dla wszystkich to dla żołnierzy izraelskich też. Niby czemu nie mogą akurat tam pracować??? Po drugie, równie dobrze mogło to byc na wodach izraelskich, czyli nie jest to żaden argument.

Z resztą co z tego, ze żołnierze ich zabili. A Żydów to mało zginęło w historii? Wet za wet. Sami chcieli jedni terroryści!

Przecież nie ma o co szat rwać o kilka tam strzałów. Gorsze rzeczy się działy w historii. Np księdza Popiełuszkę zabili, albo Cara a Chavez to dopiero problem, znacjonalizował drań własność prywatną i podobno też coś tam z terroryzmem miał wspólnego. Nigdy nie wiadomo......

autor: demokrata, data nadania: 2010-05-31 19:34:16, suma postów tego autora: 316

jacku

bredzisz, bo sankcje miedzy innymi zmusiły do kapitulacji reżim RPA.
A sprawiedliwość, poczucie przyzwoitości nie maja nic wspólnego z jakimiś śniegami i tym podobnymi popisami od których, ale wybacz rzygać się w takiej sytuacji chce. Ciekawe czy to stanowisko całej redakcji "Magazynu Obywatel"?

autor: kontras, data nadania: 2010-05-31 19:26:26, suma postów tego autora: 1774

Przypomne,

ze w styczniu 2009 r. stosunki dyplomatyczne z Izraelem zerwala Boliwia, a doslownie chwile potem Wenezuela.

autor: PMB, data nadania: 2010-05-31 19:09:04, suma postów tego autora: 1628

post

był oczywiście do kontrasa
a między nami mówiąc, czy w tej akcji nie chodziło o zmuszenie Izraela do użycia przemocy?
Oczywiście, szkoda ludzi, ktorymi grali antyizraelscy Clausewitze

autor: ABCD, data nadania: 2010-05-31 18:57:39, suma postów tego autora: 20871

derwisz


Urwałeś się z choinki? To Flotylla Wolności nie była akcją internacjonalistyczną?

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2010-05-31 19:49:13, suma postów tego autora: 487

islam to nie religia

islam to ideologia faszystowska. w walce miedzy izraelem a islamskim faszyzmem obie strony uciekaja sie do najgorszych srodkow wiec o co to larum?

autor: noducks, data nadania: 2010-05-31 19:57:18, suma postów tego autora: 20

kontras

Nie wiem jak z Obywatelem, na pewno to stanowisko Ruchu. Ruchu, który musi się oczyścić z antysemickich posłów PiS.

autor: bolo, data nadania: 2010-05-31 20:42:15, suma postów tego autora: 4522

ładnie

skomentował to Miedwiediew. Ale pokojowy noblista Obama nie zabrał jeszcze głosu. Ktoś coś słyszał co na to "OJCZYZNA DEMOKRACJI"? Zabierze głos, zapewne jak ONZ uchwali rezolucje potępiającą ten mord, po to by rezolucję zabokować.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-05-31 21:03:41, suma postów tego autora: 6205

Już jest film w sieci:

komandosi izraelscy zostali zaatakowani granatami, koktajlami Mołotowa, pałkami i nożami. Strzelali w obronie koniecznej.

autor: ABCD, data nadania: 2010-05-31 21:10:23, suma postów tego autora: 20871

SiM

A gdzie jest komentarz Miedwiediewa?

autor: kontras, data nadania: 2010-05-31 21:11:39, suma postów tego autora: 1774

Jeżeli noblista Obama barbarzyństwa nie potępi,

to się przyzna do tego, że jest tylko narzędziem kapitału. Stwierdzam to z przykrością, bo cieszyłem się jego wyborczymi sukcesami. Ba, łączyłem nawet z nimi nadzieję na bardziej sprawiedliwy społeczny lad. A tymczasem... Ale poczekajmy ...

autor: steff, data nadania: 2010-05-31 21:17:14, suma postów tego autora: 6626

Zychowicz

Kłamie, kłamie, kłamie, kłamie, kłamie....

Nie było żadnego użycia granatów, nie było żadnej walki, to, co się wydarzyło można nazwać tylko i wyłącznie: MASAKRĄ.

autor: rote_fahne, data nadania: 2010-05-31 21:43:36, suma postów tego autora: 1805

No niestety, wobec terrorystów czasem trzeba użyć siły

Dobrze że są kraje (Izrael, USA, Rosja), które się tego nie boją.

autor: west, data nadania: 2010-05-31 21:44:15, suma postów tego autora: 6710

ABCD,

Byc moze nie byla to konfabulacja Hasbary.

W takim razie:

Piraci chcieli tylko pozwiedzac okret - wbrew woli osob na pokladzie. Niestety nie zostali dobrze przyjeci - ale jednak na szczescie ostatecznie korsarze wygrali.

To chcesz powiedziec? Kto tu sie bronil - byc moze (choc to nie takie pewne) rzeczywiscie uzywajac dosc ostrych srodkow? Gdyby nawet uczestnicy Flotylli Wolnosci zabili w obronie wlasnej i obronie konwoju ktoregos czy ktorychs z izraelskich piratow (co nie mialo miejsca), to mieliby do tego prawo. W kazdym razie ci piraci otworzyli ogien juz na dzien dobry. Mam nadzieje, ze tym razem przesolili i nie ujdzie im to na sucho, a dowodzacy akcja Ehud Barak i jego psy wojny nie beda mogly ruszyc sie z Izraela, scigani listami gonczymi. Albo jeszcze lepiej, maly sfrustrowany czlowieczku i groteskowy trollu: nie beda mogli ruszyc sie z Hagi do Izraela.

autor: PMB, data nadania: 2010-05-31 21:30:33, suma postów tego autora: 1628

ABCD

podaj proszę linka, tylko tego z granatami i koktajlami. Bo ja niestety, mimo starań, żadnych z granatami nie znalazłem

autor: Multitudes, data nadania: 2010-05-31 23:24:23, suma postów tego autora: 151

kontras

jest to znaczy, że słyszałem go w tv. Atak izraelski potępił i powiedział coś w rodzaju, że taki incydent to we współczesnym świecie rzecz niemal niewyobrażalna.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-05-31 23:33:18, suma postów tego autora: 6205

Moze byc ciekawie

Bo Turcja zażądała natychmiastowego zwołania Rady Bezpieczeństwa. Obama może być w kropce. Pomyślcie jakim ciosem dla NATO mogłoby być wycofanie się Turcji z Sojuszu? Sama groźba może wystarczyć.
A co Turkom zależy? Nadzieje na wejście do UE chyba juz ostatecznie stracili.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-05-31 23:46:47, suma postów tego autora: 6205

PMB,

czyli przyznajesz, że aktywiści z konwoju użyli siły.

autor: ABCD, data nadania: 2010-06-01 01:31:37, suma postów tego autora: 20871

rote,

określać obronę konieczną jako masakrę - to żenada.

autor: ABCD, data nadania: 2010-06-01 01:46:44, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Nie lubię epitetów ale tym razem muszę się do niego odwołać. Otóż bredzisz. T wojacy Izraela napadli statek i jego pasażerów a nie odwrotnie. To pasażerowie tego statku mieli zatem prawo się przed nimi bronić a nie oni przed pasażerami. Wojacy nie chronili żadnego dobra przed bezpośrednim atakiem pasażerów, jak tego wymaga instytucja, na którą się kłamliwie powołujesz. Zabójstwa, jakich dokonali, są więc pospolitymi zbrodniami, za które powinni ponieść kary a przede wszystkim ich dowódcy.

autor: steff, data nadania: 2010-06-01 10:10:26, suma postów tego autora: 6626

Pod jakimi banderami płynęły te statki?

Czy były tam tureckie bandery? Czy zbrojna napaść na statek pod obcą banderą na wodach międzynarodowych nie jest wypowiedzeniem wojny, zbrojnym wdarciem się na terytorium innego państwa?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-06-01 12:12:52, suma postów tego autora: 6205

a pamiętacie jak w Wujku według abcd

zomo w akcie samoobrony musiało strzelac do górników - mieli oni siekiery, dzidy itp.
Ta sama historia.

autor: kontras, data nadania: 2010-06-01 18:54:46, suma postów tego autora: 1774

Dodaj komentarz