Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Grafitti "Wolność dla Gazy" w Getcie Warszawskim

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Szacun

Szalom i Aleleuja w jednym i Do Przodu Towarzysze !!!!

www.cud2.blogspot.com

autor: Cud2, data nadania: 2010-06-29 10:47:02, suma postów tego autora: 3207

a ja myślę:

"Myślę również o delegacjach młodych Izraelczyków, którzy przyjeżdżają do Polski aby poznać historię naszego narodu, poddawanych nieustającemu procesowi militarystycznego i nacjonalistycznego prania mózgu. Może kiedy zobaczą to, co dziś napisaliśmy na murze, zdadzą sobie sprawę z tego, że opresja pozostaje opresją, okupacja – okupacją a zbrodnie przeciwko ludzkości nadal pozostają zbrodniami przeciwko ludzkości niezależnie od tego czy zostały popełnione tutaj w Warszawie czy w Strefie Gazy."

Myślę, że uczestnicy wycieczek tylko się umocnią w przekonaniu, że w Polsce są znienawidzeni. To przekonanie funduje im państwo Izrael urządzając wycieczki tak jak by to był rajd na teren wroga. Uzbrojona ochrona, ograniczone kontakty z tubylcami i broszurki w których można wyczytać:

"Wszędzie będziemy otoczeni przez Polaków. Będziemy nienawidzić ich z powodu udziału w zbrodniach"

cytuję za Moshe Zimmermannem, który słowa broszurki zacytował w wywiadzie udzielonym Rzepie. Temu właśnie służa te "wycieczki". Najpierw pokazanie jak to strasznie było w Europie, a potem hop siup w kamasze i kontakty z Palestyńczykami, którzy oczywiście chcą zepchnąć do morza. Tak się buduje Wielce Waleczny Naród. Pisałem dziś w innym komentarzu jak ciężko wyjść z dziedziczonej nędzy o własnych siłach. Tak samo cięzko o własnych siłach wyjść z indoktrynacji nazistowskiej.

@Cud. Dobrze się czujesz?

autor: Panek, data nadania: 2010-06-29 15:11:09, suma postów tego autora: 896

...

Za kilka/kilkanaście lat będziemy także w Polsce wraz z Palestyńczykami swiętować niepodległą Palestynę. Jeśli Palestyńczykom wystarczy wytrwałości a świat w końcu zrobi coś więcej dla Palestyny. I jeśli będzie więcej takich ludzi jak Ewa Jasiewicz.

autor: ancymon, data nadania: 2010-06-29 21:31:02, suma postów tego autora: 621

niech wydaja zbrodniarzy

Mysle, ze jakby wladze palestyny wydawaly zbrodniarzy, mordujacych i terroryzujacych ludnosc to spoleczenstwo by uwazalo, ze w Palestynie nie ukrywajas zbrodfniarzy i terrorystow.
Moze tak wydac kilku bandytow z Hamasu a swiat przekona sie ze palestyna to nie tylko bandytyzm, terroryzm ale i normalni ludzie?

autor: dcio, data nadania: 2010-06-29 22:50:07, suma postów tego autora: 391

./..

Tia, Polacy już mają swoją niepodległość, więc świętują codziennie. Palestyńczycy w takim cudacznym dwuczłonowym tworze, złożonym z Gazy i Zachodniego Brzegu oddzielnie, będą mieli jeszcze więcej powodów do świętowania, niż my...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2010-06-30 02:25:29, suma postów tego autora: 3566

Do autorki:

czy możesz przybliżyć, gdzie jest ta "zrujnowana kamienica znajdująca się naprzeciwko pozostałości po murze"? Znam parę szczątków muru - np. w podwórku przy Siennej - ale tamte kamienice są w zupełnie dobrym stanie, więc to nie może być to. Zrujnowana (gigantyczna zresztą) kamienica, a raczej ściana po kamienicy, wciąż stoi np. przy Waliców, ale nie dostrzegłam tam pozostałości po murze.

autor: zielona, data nadania: 2010-07-01 09:39:42, suma postów tego autora: 861

Dodaj komentarz