Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Przemysław Prekiel: Laurka dla Boya

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Boy-Żeleński

IPN ma niesmaczną manierę zrównywania okupacji hitlerowskiej z sowiecką, a ja się pytam czy Niemcy też wspierali polską inteligencję na stanowiskach profesury uniwersyteckiej?

autor: mlm, data nadania: 2010-08-11 10:41:19, suma postów tego autora: 4284

Właśnie

Rosjanie jakoś nie rozstrzeliwali profesorów wraz z rodzinami zaraz po wejściu a nawet dawali im pracę i to jest cała 'subtelna' różnica.


PS W tekście jest mały czeski błąd Niemcy weszli do Lwowa w czerwcu 42r.

autor: Wielki Czarny Ojciec Demokracji, data nadania: 2010-08-20 21:15:18, suma postów tego autora: 316

jaki błąd?

Przecież 30 czerwca 1941 roku Lwów zajęli Niemcy, skąd masz takie info, ze rok później?

autor: prekiel przemyslaw, data nadania: 2010-08-23 20:07:32, suma postów tego autora: 275

Kilka pytań

1/ Czy ktoś z PT Dyskutantów zamierza odnieść się do Tadeusza Żeleńskiego - Boya, czy też starym obyczajem będzie się tu pie***yć o wszystkim, byle nie na temat?
2/ Czy ktokolwiek wie coś o przyczynach, dla których T. Żeleński jako publicysta, krytyk teatralny i autor wierszy NIE JEST WYDAWANY od co najmniej 30 lat? Czyżby kościelna cenzura była aż tak krzepka i nie znalazł się nikt, kto by się jej przeciwstawił? Czy też może spadkobiercy Autora uniemożliwiają wznowienie jego dzieł?
3/ Czy dzisiejsza lewica - ta PRAWDZIWA, oczywiście - wie cokolwiek o działaniach Boya, a jeśli wie, czemu ich nie podejmuje i nie kontynuuje?

autor: Staruszek, data nadania: 2010-08-30 16:10:28, suma postów tego autora: 206

Staruszku

Ależ Boy jest wydawany, Słówka dość regularnie co 5 lat średnio, Flirt z Melpomeną też, gorzej z Mózg i płeć, ale raczej nie dlatego, ze Kościół, ale dlatego, że jest małe niestety zainteresowanie tym, co mamy w każdym tłumaczeniu Boya i tak - ludzie czytają to, co ich interesuje w związku z dziełem tłumaczonym.
Co to jest prawdziwa lewica i co ma czerpać od Boya? Antylkerykalizm (btw - to by kościół zablokował, jakby miał coś blokować, a Reflektorem w mrok ma się dobrze na rynku wydawniczym raczej) czy ustawa antyaborcyjna? Śmiem sądzić, że walka trwa, w zakresie pierwszego głównie.
Bo z innymi lewicowymi posunięciami Boya, to już gorzej było, ale... nie chcę wsadzać kija w mrowisko ;)

Pozdrawiam.

autor: ma.w, data nadania: 2010-08-30 21:46:19, suma postów tego autora: 52

Dodaj komentarz