Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wlk. Brytania: Tony Benn wzywa do oporu wobec rządu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Jedno pytanko

"Cięcia wynoszące 11 miliardów funtów, wzrost podatku VAT do 20 proc. oraz zwolnienia 25 proc. zatrudnionych do tej pory w administracji publicznej dotkną osoby najbardziej potrzebujące - niepełnosprawnych, samotnych rodziców, ludzi spłacających kredyty mieszkaniowe, czarnoskórych i inne wspólnoty imigranckie, społeczność LGBT oraz emerytów "

Abstrahując od sprawy LGBT jako takiej: w jaki to sposób podatek VAT czy cięcia dotkną akurat osoby LGBT? Bo inne wymienione grupy rozumiem. Jak dla mnie osoby LGBT ucierpią tak jak osoby heteronormatywne, ale może ktoś mnie oświeci ;)

autor: Puciaq, data nadania: 2010-08-14 15:37:27, suma postów tego autora: 113

Już się nie boją...

A wszystko w następstwie fłszywej doktryny, że klas nie ma, że jest tylko solidarne społeczeństwo.

autor: steff, data nadania: 2010-08-14 18:02:21, suma postów tego autora: 6626

***

nie znam jego argumentów więc nie wiem jak on sam wpisał LGBT w grupę ludzi dotkniętych cięciami, ale wygląda na to że pójdą pod nóż także wydatki na organizacje pozarządowe - wszystkie organizacje zajmujące się problemem hiv i profilaktyką, przychodnie "walk in" w których można się przebadać i poddać się bezpłatnej kuracji i tego rodzaju rzeczy - to się odbije nie tylko na LGBT ale na wszystkich którzy z tego korzystają

autor: nikyty, data nadania: 2010-08-14 18:43:01, suma postów tego autora: 3572

W ogóle

tekst pokazuje kretyński poziom poprawności politycznej. A czemu to niby czarnoskórzy są ujęci jako bardziej potrzebujący niż biali? LGBT to już w ogóle nie rozumiem.

A emeryci paradoksalnie mają nie najgorzej w UK.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2010-08-14 22:10:59, suma postów tego autora: 2743

warzecha

w europie tego tak wyraźnie nie widać, bo większość jest biała, ale na przykład w brazylii gdzie portugalczycy prowadzili politykę mieszania ras, w wyniku czego powstał kolor jak nigdzie indziej, ludzie z jaśniejszą skórą wciąż dostają lepsze prace i mieszkają w lepszych dzielnicach

brytyjczycy mają trochę inną niż nasza definicję rasizmu i zachowań rasistowskich - jakakolwiek wzmianka o kolorze skóry jest rasistowska i nie wynika to z poprawności polityczniej

znam zakłady pracy, które zatrudniają tylko białych, chociaż większość w tych miasteczkach to pakistańczycy, a analogicznie do neoliberalnego twierdzenia że woda podnosi wszystkie statki można powiedzieć, że spadek wody obniża najpierw te ciemniejsze statki

o LGBT pisałem już wcześniej, ale to były moje domysły

autor: nikyty, data nadania: 2010-08-14 23:15:38, suma postów tego autora: 3572

Ciemnoskórzy

przybysze w Europie zachodniej są najczęstszymi beneficjentami systemu socjalnego. Utrzymuje się ich długo na zasiłkach aby zintegrowac ich z resztą społeczeństwa, faworyzuje się ich w nauczaniu języka urzędowego kraju przyjęcia organizując np. pakiet darmowych 300 godzin kursu. To ich właśnie system "rozpieszcza" najbardziej. Może czas dla niektórych wziąc się "za robotę" i zamiast stac cale przedpołudnie pod urzedem zatrudnienia po prostu wejśc do środka, a robota się zawsze jakaś znajdzie.
Poza tym faktycznie ciekawe jak cięcia mogą wpłynąc na środowiska LGBT?- może państwo nie chce już więcej dotowac klubów gejowskich? Albo musi ciąc po funduszach ich fundacji/organizacji?

autor: Wilkinson, data nadania: 2010-08-15 07:59:49, suma postów tego autora: 458

wilkinson

300 godzin darmowego kursu jest koniecznością, nawet nie będę wymieniał rzeczy, które to ułatwia (nie wszyscy zresztą z tego korzystają), zasiłki jeśli ktoś je ma zapobiegają wzrostowi przestępczości

no chyba że wolisz, żeby byli zmotywowani do osiągnięcia sukcesu przez brak języka, pieniędzy i domu do spania:)

a obcięcie dofinansowania organizacji musi skutkować spadkiem jakości i ilości usług z ich strony

autor: nikyty, data nadania: 2010-08-15 16:31:46, suma postów tego autora: 3572

Koniecznośc

jeżeli tak to dlaczego takich bonusów nie oferuje się przybyszom z Polski, Niemiec albo innych krajów? To jest uspokajanie sumienia zachodniej socjaldemokracji za kolonializm, ale nie jest to w żadnym razie sprawiedliwe, a przestępczośc? Tez mi argument, złoczyńców należy wydalac za granicę. Naiwnośc to główny grzech społeczny Europejczyka.

autor: Wilkinson, data nadania: 2010-08-15 17:49:33, suma postów tego autora: 458

wilkinson

każdy, wliczając polaków, litwinów itd może skorzystać z darmowego kursu angielskiego o wdzięcznej nazwie "english as a second language", z autopsji mogę cię zapewnić że wsparcie socjalne na wyspach można dostać bardzo szybko - bez odpracowania roku w kolejce do uzyskania wszystkich praw - ale to zależy często od przypadku

w zapobieganiu przestępczości przez wspieranie nie ma nic naiwnego, przestępców zgadza się, że należy karać, ale jeśli można czemuś zapobiec to raczej głupotą byłoby tego nie robić

autor: nikyty, data nadania: 2010-08-16 00:10:04, suma postów tego autora: 3572

Dodaj komentarz