Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Izrael: Była żołnierka chwaliła się w sieci poniżaniem Palestyńczyków

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Link

http://www.youtube.com/watch?v=H5mzTWEUcIE

autor: west, data nadania: 2010-08-17 08:31:24, suma postów tego autora: 6717

Paradoksy historii

To jest poniżanie Żydów jako, że Palestyńczycy to dawni Żydzi, którzy przeszli na Islam po podboju przez Muzłumanów. A państwo Izrael to zlepek Europejczyków (zobaczcie na aryjskie twarze ludności Izraela) nazywających siebie Żydami. Ergo, Izrael to jedyne państwo na świecie zorganizowanych antysemitów, kontynuujące politykę III Rzeszy.

autor: mlm, data nadania: 2010-08-17 09:19:34, suma postów tego autora: 4284

Medal dostanie

I oficjalną pochwałę. Jak sprawcy Masakry w My Lai.

autor: ancymon, data nadania: 2010-08-17 11:05:51, suma postów tego autora: 621

bez przesady...

co na tym zdjeciu jest takie ponizajace? Ze ma zawiazane oczy? Czy ze jest skrepowany?

autor: MJ, data nadania: 2010-08-17 15:05:00, suma postów tego autora: 1280

"Armia - najlepszy okres mojego życia"

Dla wielu zer takie okresy są najpiękniejsze, wystarczy wejść na jakieś forum rezerwistów (czy jak im tam).

autor: Bury, data nadania: 2010-08-17 17:34:56, suma postów tego autora: 5751

MJ

Głupszego pytania nie mogłeś zadać.

autor: rote_fahne, data nadania: 2010-08-17 17:37:44, suma postów tego autora: 1805

Widocznie MJ

zapragnął zabłysnąć pod nieobecność ABCD.

autor: bolo, data nadania: 2010-08-17 19:22:52, suma postów tego autora: 4522

Obawiam się,

że niektórzy woleli by na tym zdjeciu widzieć zołnierza w towarzystwie skrępowanej niewiasty.

autor: ABCD, data nadania: 2010-08-17 19:40:56, suma postów tego autora: 20871

mj abcd

mj: w filmie "woman in berlin" (prawdziwa historia) kobiety w berlinie są dziennie gwałcone przez znudzonych sowieckich żołnierzy, jedna z nich przedarła się do generała ze skargą i jedyne co usłyszała - a co wam szkodzi te parę minut

abcd: nie czas na twoje fantazje seksualne

autor: nikyty, data nadania: 2010-08-17 20:02:15, suma postów tego autora: 3572

Ta kretynka

powinna być pod opieką pedagoga szkolnego, ew. psychologa, a nie iść do armii. Pewnie rekompensuje sobie jakieś fobie, traumy i jakieś braki...
Taką armią dysponuje jedna z najsilniejszych na świecie?
Hm... z drugiej strony... takich kretynek o morderczych instynktach pełno było w Oświęcimiu i Treblince. Tylko mundury miały inne i internetu nie było...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-08-17 21:48:38, suma postów tego autora: 5956

a kto zrobil ten "prawdziwy" film?

mieszkałam parę miesięcy w Berlinie Wschodnim, ale nie słyszałam nigdy o takich przypadkach. Ba, nawet nie widziałam żadnych radzieckich żołnierzy tak na co dzień. Widziałam ich natomiast niedaleko Cottbus, gdzie mieszkając u znajomych znajomych szlifowałam swój język niemiecki. Miasteczko było małe, co tydzień chodziliśmy na dancing, gdzie bywali także radzieccy żołnierze. Niemki mówiły, że zachowują się oni bardzo poprawnie, ja sama nie miałam z nimi do czynienia, bo nawet ani razu z żadnym żołnierzem nie tańczyłam. Możliwe, że gwałty się zdarzały, ale nie dlatego, że "żołnierze radzieccy", lecz jak wszędzie z tego samego powodu, że facet ten czy tamten nie potrafił zapanować nad samczym instynktem. Kobiety nie chcą być gwałcone, i nie ma tu do rzeczy nic, czy robiliby to żołnierze czy cywile, obojętnie jakiej maści i w jakim mundurze.

autor: nana, data nadania: 2010-08-17 21:53:19, suma postów tego autora: 4653

@ nana

A Woman in Berlin / Eine Frau in Berlin

The book purports to detail the writer's experiences as a rape victim during the Red Army occupation of the city.
http://en.wikipedia.org/wiki/A_Woman_in_Berlin

Eine Frau in Berlin ist das autobiografische Werk von Marta Hillers (1911–2001), die als Anonyma ihr Schicksal vom 20. April bis 22. Juni 1945 in Berlin und ihre Rolle als Vergewaltigungsopfer plündernder Rotarmisten beschreibt.
http://de.wikipedia.org/wiki/Eine_Frau_in_Berlin

----
[Cottbus (...) Miasteczko było małe]

Die Bevölkerungszahl von Cottbus überschritt am 4. September 1976 die Grenze von 100.000, wodurch sie zur Grossstadt wurde.
http://de.wikipedia.org/wiki/Cottbus

autor: Bury, data nadania: 2010-08-17 22:20:15, suma postów tego autora: 5751

Nie wiem,

jak inni, ale ja wolę oglądać rodaków p. Eden w mundurach niż w pasiakach.

autor: ABCD, data nadania: 2010-08-17 22:53:01, suma postów tego autora: 20871

nana

Eine Frau in Berlin nakręcił Max Farberbock na podstawie pamiętników mieszkanki Berlina. Mowa o roku '45 więc nic dziwnego że gwałtów nie widziałaś.

autor: Multitudes, data nadania: 2010-08-17 22:57:05, suma postów tego autora: 151

Towarzysz nam uświadomił,

że poza holokaustem i byciem okupantem nie ma innych alternatyw.

autor: bolo, data nadania: 2010-08-18 07:36:37, suma postów tego autora: 4522

hyjdla nana

hyjdla: myślę że to się ludziom tak robi jak w tym eksperymencie w którym podzielili studentów na więźniów i strażników

nana: jak się cieszę że tak sprytnie potrafisz przyswoić sobie moją wiedzę i dalej mieć swoją wiedzę:)

autor: nikyty, data nadania: 2010-08-18 08:01:46, suma postów tego autora: 3572

west

brak słów

autor: moskwa, data nadania: 2010-08-18 10:11:21, suma postów tego autora: 605

Tak, nykyty...

tylko, że w tym eksperymencie ochotników werbowano i do pewnego momentu przynajmniej "strażnicy" chcieli w nim dalej uczestniczyć. "Więźniom" przeszło...
Ten niesławny eksperyment powiedział nam coś o nas i naszej mrocznej naturze...
Tutaj mamy do czynienia z jednym wielkim eksperymentem, który nie wiadomo jak się skończy. Palestyńczycy nie są bynajmniej ochotnikami, a te siksy, które powinny bawić się jeszcze lalkami są obligowane do obowiązkowej służby wojskowej...
Tutaj wydobywa się na chama mroczną naturę z siusiumajtek...
To państwo to jeden wielki eksperyment dziejowy i eksperymentatorowi (eksperymentatorom) już dawno wymknął się spod kontroli. Ono już w momencie "tworzenia" wyglądało jak prosto spod linijki, ekierki i kątomierza. jak w pijanym śnie kartografa, albo światowych "demokratów", i "dobroczyńców", i "rekompensatorów". Jak większość państw post kolonialnych w Afryce, Ameryce, Azji
Tutaj wydobywa się na chama mroczną naturę debilów światowych...
Odłamki na nas polecą...
(_*_)

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-08-18 14:42:48, suma postów tego autora: 5956

nikity, bolo, rote

jasne, jasne, a konkretnie prosze: co w tym zdjeciu jest ponizajacego? KONKRETNIE.

Bo pragne zauwazyc, ze krepowanie rak jest dosc popularne na CALYM swiecie jesli chodzi o wiezniow, co do zawiazywania oczu, to jest to stosowane z tego co pamietam na calym Bliskim Wschodzie (i nie tylko), chodzi o dezorientacje, ulatwienie pacyfikowania agresywnych wiezniow etc.
Pozycja wieznia (siedzi) nie jest ani bolesna, ani upokarzajaca. Jest tez ubrany od stop do glow.

Kiedy byloby to dla Was nie-upokarzajace?
Jeszcze bym zrozumial, gdyby usiadla mu na kolanach (i to tylko w kontekscie obszaru religijno-kulturowego), bo np. w Polsce chyba juz nie. Ale tego na tym zdjeciu nie ma.

Ideologia Wam sie chyba na oczy rzucila...


autor: MJ, data nadania: 2010-08-18 15:10:22, suma postów tego autora: 1280

...

Cenzura w internecie w celu obrony interesów państwa? Tak to właśnie wygląda. Swoją drogą jestem ciekawa czy krytyka Izraela i tu będzie nazywana antysemityzmem.

autor: karolinas, data nadania: 2010-08-18 16:08:50, suma postów tego autora: 31

Tak, ideologia mi się na oczy rzuciła.

To dlatego się rzucam na niewinne, słituśne focie z FB.

autor: bolo, data nadania: 2010-08-18 18:50:01, suma postów tego autora: 4522

@

Podobna obyczajowość istnieje we wszystkich tego typu miejscach (koszary, więzienia, areszty) na świecie, może jakiś wyjątek stanowią tu niektóre kraje starej Europy. Aż tak bardzo więc tego Izraela nie ma się chyba tu co czepiać.

autor: Bury, data nadania: 2010-08-18 19:59:05, suma postów tego autora: 5751

mj

widziałem właśnie resztę zdjęć (google) - nie ma na nich nic drastycznego, nikt na nich nie sika, nie kładzie pod butem

jest tylko uśmiechnięta samica ludzka i jej zdobycz wojenna

autor: nikyty, data nadania: 2010-08-18 20:05:34, suma postów tego autora: 3572

./..

MJ:
"Kiedy byloby to dla Was nie-upokarzajace?"

Gdyby położenie tych ludzi nie zostało potraktowane jako atrakcja i nie posłużyło osobniczce o wyraźnie skrzywionej psychice do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć i publicznego chwalenia się nimi.

Chyba nigdy nie zrozumiem tej nowoczesnej i rynkowej "moralności praktycznej", jaka obecnie kwitnie w najlepsze....

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2010-08-18 20:25:21, suma postów tego autora: 3566

film o gwałtach żołnierzy radzieckich?

tylko tych? Tak, jakby gwałty dokonywane przez żołnierzy innych narodowości się nie zdarzały! Czyżby Francuzi, Anglicy i Amerykanie zawiązywali sobie na węzełek, żeby trwać niewzruszenie w swej cnocie? Jeżeli film oparty jest na prawdzie, jest to tragiczne, jeżeli jest ta prawda wykorzystywana obecnie do rozgrywek politycznych, jest to ohydne.



Bury

"Widziałam ich natomiast NIEDALEKO Cottbus, gdzie mieszkając u znajomych znajomych szlifowałam swój język niemiecki. Miasteczko było małe..."

autor: nana, data nadania: 2010-08-18 22:42:49, suma postów tego autora: 4653

nana

nie kręć, najpierw zabrałaś głos nie wiedząc o czym piszesz, a jak już do ciebie dotarło to uciekasz w jakieś uwagi poboczne i bez znaczenia

wróć do tematu

autor: nikyty, data nadania: 2010-08-18 23:49:35, suma postów tego autora: 3572

nana

OK, "rozważałem" i taką wersję, mimo to mamy tu jednak do czynienia z pewną niejasnością :)

autor: Bury, data nadania: 2010-08-19 08:22:59, suma postów tego autora: 5751

nikyty, nie kręć

najpierw siejesz niemiecką propagandę, że żołnierze radzieccy gwałcili niewinne niemieckie kobiety, a potem usiłujesz zrobić z tego prawdę historyczną, choć nie jest to nawet jedna milionowa z prawdy na temat gwałtów, jakie się dokonały na skutek wojny. To nie było tak, jak usiłujesz rzewnie przedstawić, że kobieta niemiecka była dla rozrywki gwałcona przez znudzonych radzieckich żołnierzy. Głównym powodem takiego być może zachowania było to, że to właśnie Niemcy rozpętali wojnę, mordując, paląc i gwałcąc. I dopiero wynikiem ich działania były ewentualne gwałty radzieckich żołnierzy na niemieckich kobietach. Ile zgwałconych radzieckich kobiet dotarło do niemieckiego generała ze skargą? Ile polskich powstańczych łączniczek - zgwałconych, torturowanych i zamordowanych, których zwłoki spłonęły w ruinach? Chcesz tu przedstawić "PRAWDĘ"? Czyją prawdę i w jakim celu prezentowaną? Jeżeli było to w '45 roku, to po co teraz wywlekać to na światło dzienne, jeżeli nawet nie można prawdziwości takich przekazów zweryfikować? Los kobiet pod niemiecką okupacją był o wiele gorszy, niż los kobiet w Berlinie po zwycięstwie Armii Czerwonej. Jeżeli Niemcy usiłują zamazywać historię i zrzucać z siebie odpowiedzialność za tragedię, jaką ściągnęli na całą Europę przy pomocy filmików szkalujących żołnierzy radzieckich, to mają na uwadze, że jest wystarczająca ilość głupków na tym świecie i za parę dekad to oni będą głównymi ofiarami wojny dzięki takim pożytecznym idiotom jak ty.
Dlaczego ściga się i zabija ludzi, przedstawiających prawdziwie obecne wydarzenia wojenne na świecie, choćby takie z wikileaks? Takie filmy cię nie interesują? "Dokumenty" z drugiej wojny światowej przerobione na filmy dla publiki zaspakajają twoją potrzebę dowiedzenia się prawdy?

Według ciebie, nie wiedziałam o czym piszę. Według mnie wiedziałam bardzo dobrze i cel osiągnęłam. Według ciebie miałabym pisać o nic nie znaczącym filmiku. Według mnie należało podkreślić zupełnie co innego, co zrobiłam. Tak jak ten filmik jest środkiem do celu, tak i mój wpis był nim również. Chyba nie sądzisz, że dyskutowałabym z tobą o "dziele" filmowym przedstawiającym jakiś epizod przykrojony pod publiczkę w sytuacji, gdy mam świadomość, że istniały o wiele tragiczniejsze i brzemienniejsze w skutkach wydarzenia z udziałem kobiet w drugiej wojnie światowej.

Życie i cierpienie setek tysięcy kobiet pokrzywdzonych przez wojnę to według ciebie "uwagi poboczne i bez znaczenia"? A filmik zrobiony w celu mącenia w głowach naiwnym to cel zasadniczy? Ty widzisz, że niedźwiedź ma futro. Ja wiem, że składa się ono z milionów włosów.

Tematem zaś jest dla mnie to, co ja uważam za temat. Za mały jesteś, by mi coś dyktować. Nawet mój Stary, mający u mnie fory, jest z tym dyktowaniem ostrożny.

autor: nana, data nadania: 2010-08-19 08:51:51, suma postów tego autora: 4653

temat woła nanę

po pierwsze piszemy pod artykułem o zdjęciach na facebooku na których jedna pani z dumą prezentuje swoje podejście do więźniów

po drugie odpowiadając MJ zacytowałem jedno zdanie z filmu

po trzecie obejrzyj ten film, bo jest dobry

po czwarte zabrałaś głos nic nie wiedząc o tym filmie

po piąte zmieniłaś temat, kiedy wreszcie do ciebie dotarł punkt czwarty

po szóste, nigdzie nie wybielam niemców używając do tego celu filmu "kobieta w berlinie" film pokazuje rzeczywistość w berlinie świeżo zdobytym przez sowietów z punktu widzenia kobiet - nic więcej w tym filmie nie ma - obejrzyj bo warto, gra aktorska jest świetna i film jest dobrze zrobiony

po siódme tylko brniesz głębiej i zaśmiecasz portal jak zwykły troll

otwartym tekstem (mam nadzieję że przejdzie przez moderatora):
twoje posty rozpoznaję po pierwszych dwóch zdaniach, bo nie da się ich czytać, są napisane w męczący sposób i za każdym razem udowadniają, że masz problemy ze zrozumieniem co czytasz a każdy argument przeciw twoim naiwnym w gruncie rzeczy teoriom uznajesz za powód do napisania jeszcze gorszych w czytaniu odpowiedzi

autor: nikyty, data nadania: 2010-08-19 20:31:19, suma postów tego autora: 3572

nikyty, więc po co moje teksty czytasz?

ja większość twoich omijam, z grzeczności tylko kontynuuję niektóre.
Mam swoje zdanie, mam swój styl, mam swoją osobowość. Jest dla mnie zupełnie nieistotne, czy tobie się to podoba, ponieważ nie żyję na tym świecie po to, żebyś ty był zadowolony. Skoro już wszystko jasne, nie musimy sobie wchodzić w drogę.

Chciałeś - powołując się na jakiś film - gloryfikować Niemców poniżając Czerwonoarmistów. Na to się nie zgadzałam i się nie zgadzam.

autor: nana, data nadania: 2010-08-20 15:44:46, suma postów tego autora: 4653

nikyty

jak obiecalem przejrzalem dokumentacje w sprawie na razie tylko tego burdelu.zeby nie wiem jaka akrobacje uprawiac to byl burdel.co ciekawsze oplacany z kont z ktorych sa oplacane rozne "firmy" przez pentagon w iraku.zamkniecie jego odbylo sie na podstawie skarg okolicznych mieszkancow jak i na wniosek gubernatora.przy likwidacji doszlo do incydentow z klientami ktorymi byli nie irakijczycy.policja zastrzelila 3.2 amerykanow i jednego holendra.wszyscy 3 byli najemnikami z "royal dutch shell".przekazuje tyle ile mi pozwolono.tam sa tez jeszcze ciekawsze watki.szukam teraz cos na temat tego kolesia w kobiecych laszkach spod policji w basrah.ciezko znalezc ale obiecano mi ze tez poszukaja.

"nie było nas przy powstaniu pisma stąd asekuracja, z faktu że istnieją stare zapisy świątynne nie wynika, że religia stworzyła pismo, ale że pismo dotyczące religii było otoczone większą opieką, z przyczyn ideologicznych"

dobrze sie czujesz piszac takie rzeczy?rozumiesz co znaczy slowo religia?zaczynam watpic.a juz te przyczyny ideologiczne sa powalajace :)

"handel i działalność naukowa nie zaliczały się do działań religijnych, mogły być powiązane z ośrodkami religijnymi z czasem gdy te zaczęły kontrolować kolejne dziedziny życia"

hehe jak ty znasz historie to ja jestem skrzypek.akurat bylo kompletnie odwrotnie.

"zauważyłem że w odpowiedziach mieszasz mi fragmenty które nie powinny być mieszane, myślałem że to oczywiste że jak piszę o klerze to zmieniłem temat na edukację i negatywny wpływ kościoła na naukę"

ja ci mieszam?to ty wyskakujesz nagle w rozmowie o poczatkach pisma z klerem katolickim.dlatego w dyskusji z toba przyjalem zasade kopiowania twoich wypowiedzi.kler katolicki ma sie tak do powstania pisma jak musa do roztapienia czerwonego morza.

reszty nie chce mi sie komentowac ani tego o lgbt ani o inzynerii i filozofi w islamie.piszesz o rzeczach o ktorych nie masz najmniejszego pojecia(isla-filozofia-inzynieria).

autor: pazghul, data nadania: 2010-08-20 17:15:59, suma postów tego autora: 1489

Dodaj komentarz