Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

USA: B. ambasador namawia Izrael do ataku na Iran

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A ja proponuje

Zbombardowac usa

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-08-17 20:38:49, suma postów tego autora: 1302

To straszne

Iran będzie miał elektrownię atomową. Nie można do tego dopuścić. To zagrożenie dla całego globu.

autor: ancymon, data nadania: 2010-08-18 09:38:45, suma postów tego autora: 621

Tym samym przyznali

To co ja kiedyś pisałem i mówiono mi, że to "bzdury". A mianowicie - Iran nie ma możliwości zbudowania bomby atomowej. Mówienie o tym to czysty scine fiction. I wywód tego ambasadora to potwierdza.
Nie chodzi o bombę atomową tylko o niezależność Iranu, o jego ogromne złoża ropy i pełną samodzielność energetyczną.
To ich boli.

autor: ancymon, data nadania: 2010-08-18 10:11:28, suma postów tego autora: 621

Może

Izrael nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a może ocenił, że w razie czego funkcjonariusze Ahmedinedżada, obsługujący broń nuklearną, uciekną bez walki tak, jak na ogół robiły to wojska innych antyimperialistów.

autor: ABCD, data nadania: 2010-08-18 13:07:27, suma postów tego autora: 20871

Ja mu nie bronie

Niech atakuje Iran.Oczywiście ambasador.

autor: ajde, data nadania: 2010-08-18 14:10:21, suma postów tego autora: 291

Bardzo ciekawe...

"kiedy paliwo nuklearne zostanie załadowane do irańskiego reaktora, nie będzie można go zbombardować, gdyż atak wyzwoli promieniowanie radioaktywne, zabójcze dla cywilnej ludności."
A w momencie ataku wojsk amerykańskich czy izraelskich ludność cywilna na pewno nie ucierpi...

autor: karolinas, data nadania: 2010-08-18 15:48:40, suma postów tego autora: 31

@ancymon

Zgadzam się z Tobą. Tu chodzi przede wszystkim o niezależność Iranu i jego złoża.

autor: olaw, data nadania: 2010-08-18 16:58:22, suma postów tego autora: 31

./..

ABCD, czyżbyś twierdził, że Izrael jest (po raz kolejny!) zdolny do złamania prawa międzynarodowego, naruszenia suwerenności drugiego kraju, zniszczenia cywilnej infrastruktury połączonego z agresją na pracujących tam cywilów, również państwa trzeciego tj. Rosji, a w konsekwencji nawet wywołanie kolejnej wojny światowej* ? Za taką niedźwiedzią przysługę inni hasbarczycy będą Ci bez wątpienia wdzięczni ;-)

*) Co być może już jest przesądzone w dłuższej perspektywie, bo takie awanturnictwo do niczego lepszego ostatecznie nigdy nie doprowadzało, a jedyne dające się przewidzieć efekty poczynań rozmaitych zapatrzonych w wady swoich pokrętnych charakterów Maciavellich, McJavelów, Makiaweliczewskich i innych Makjawelsztajnów - co potwierdza historia - to właśnie chaos, ze szczególnym uwzględnieniem wojen.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2010-08-18 20:40:09, suma postów tego autora: 3566

Jestem przekonany, że w razie czego rosyjscy cywile przypadkowo

będą mieli w tym czasie wolne, a rosyjskie TORy będą nieczynne z uwagi na planowy przegląd :-)))

autor: west, data nadania: 2010-08-18 22:49:11, suma postów tego autora: 6717

Misiu,

a co byś powiedział o takim naruszeniu suwerenności, jak prewencyjna wojna przeciw Hitlerowi gdzieś w roku 1937?

autor: ABCD, data nadania: 2010-08-19 14:32:04, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Proponujesz wiec odwolujac sie do tego plastycznego przykladu prewencyjna wojne przeciw Izraelowi w zwiaku z wypowiedziami jego reprezentantow?

autor: yona, data nadania: 2010-08-20 14:32:15, suma postów tego autora: 1517

wojna prewencyjna

to fajna rzecz. Chcesz kogoś zabić, obrabować itp. to mowisz, że on za 20 lat napadnie ciebie, a więc ty się de facto tylko bronisz :). Taki polityczny "raport mniejszości". Najlepiej jako ofiarę wyznaczyć państwo stosunkowo słabe i BEZCZELNIE szukać analogii do III Rzeszy, która w latach 30 dysponowała potencjałem gospodarczym rokującym na wystawienie pierwszoligowej armii. Tymczasem rasowy psychopata powinien jako cel wskazać Chiny. Psychopatycznie ale logicznie. Ten kraj faktycznie rośnie i za 20 lat, kto wie? Może przrosnei Stany? Tylko, że tutaj nie chodzi o zabijanie Hitlera w zarodku a oliwienie propagandy Usraela, która sama już nie ma pomysłów na logiczne i moralne uzasadnianie swoich agresji, więc karze swoich przeciwników za wyimaginowane ataki w przyszłości.

autor: Panek, data nadania: 2010-08-20 19:27:00, suma postów tego autora: 896

4 litery

a kto niby mial robic ta prewencyjna wojne przeciwko niemcom w 37 roku?polska?miala chyba wtedy niezle stosunki z nazistami.wspolne polowanka,zachwyty nad "kwestia zydowska" itd.austria?oni nogami przebierali zeby przylaczyc sie do rzeszy:)dania?im sie bardzo podobala retoryka i ideologia nazistowska.co nam zostalo?belgia?holandia?luxemburg?a moze francja?ta miala gleboko gdzies co hitler wyczynia na wschodzie dopoki sie trzymal z daleka od alzacji.jedyne co francuzow razilo to ogromne wsparcie anglii udzielane niemcom.moze czechoslowacja otoczona przez samych"przyjaciol2 ktorzy az zacierali rece na mysl o jej rozbiorze.

autor: pazghul, data nadania: 2010-08-21 12:04:32, suma postów tego autora: 1489

Taaak, ja też już słuszę ten argument prawicy

o wojnie prewencyjnej z Hitlerem już po raz n-ty. Pytanie brzmi tylko czemu ci wspaniali kapitaliści nie przeprowadzili takiej wojny, skoro doskonale o tym wiedzieli. To że trzeba było to możemy sobie dziś pogadać. W polityce liczą się fakty a nie 'co trzeba było'. A może szkoda było pieniędzy wydanych przez Zachód na zainstalowanie Hitlera w 33? To miał być taki mały gryzący pudelek do wykończenia niemieckich komunistów a wyrósł na groźnego wilczura, który w końcu ugryzł w cztery litery sam zachód. Chociaż z drugiej strony ci co produkowali broń się tnie zarobili, dziadek Busha sprzedawał ropę Hitlerowi chynba nawet po ataku na ZSRR.



autor: Wielki Czarny Ojciec Demokracji, data nadania: 2010-08-21 14:48:29, suma postów tego autora: 316

./..

ABCD, skoro już przy sofistyce jesteśmy, to nie mam najmniejszych wątpliwości, że gdybyś, o Wspaniały Astrologu, żył w 1888 roku, wprost z gwiazd wyczytałbyś matce Hitlera o tym, co jej nienarodzony jeszcze synek ma zamiar wyprawiać w przyszłości, a ona zabiłaby jedno jedyne "życie poczęte"... i wszyscy żyli by długo i szczęśliwie.

Co się tyczy 1937 roku, sądzę, że wystarczyłoby, gdyby w 1939 nasi Umiłowani Sojusznicy wywiązali się rzetelnie z umów z Polską, a nasz Wielki Przyjaciel zza Oceanu dowiódł, że tak samo mu zależy na wolności i pokoju na świecie, jak obecnie na bliskowschodniej ropie naftowej.

---

Wielki:
"dziadek Busha sprzedawał ropę Hitlerowi"

Tia, a szwedzcy socjaldemokraci stal. I?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2010-08-21 23:29:47, suma postów tego autora: 3566

Dodaj komentarz