Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Nowa Sól: Piotr Ikonowicz kosił trawnik prezydenta miasta (wideo)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

"Polityk" PO pokazał "klase"

oto mentalność nowobogackich "Nowych Polaków", lokalnych oligarchów z konserwatywno-liberalnej PO

autor: polak17, data nadania: 2010-08-21 13:00:35, suma postów tego autora: 1298

ile?

15 zl? po opodatkowaniu czy przed? :)

autor: pazghul, data nadania: 2010-08-21 13:31:58, suma postów tego autora: 1489

+

Dobre!

autor: Angka Leu, data nadania: 2010-08-21 13:32:13, suma postów tego autora: 3102

No właśnie,

bo ten Tyszkiewicz chyba uznaje że skoszenie trawnika to jakaś ujma dla człowieczeństwa.

A 15 złotych za 2 godziny pracy fizycznej to w mieście wielkości Nowej Soli nic nadzwyczajnego codzienność.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2010-08-21 13:50:48, suma postów tego autora: 2743

@pazghul

Po opodatkowaniu.

autor: Majrys, data nadania: 2010-08-21 14:03:51, suma postów tego autora: 230

Gówno po polsku

Oferta władz dla obywateli - sprzątanie gówna. W 30 rocznicę "Solidarności" godna upamiętnienia zdobycz demokracji.

autor: mlm, data nadania: 2010-08-21 14:42:44, suma postów tego autora: 4284

Błazen?

Lepiej być błaznem niż taką mendą i szmatą jak ten Tyszkiewicz.
Ikonowicz spoko.

autor: Getzz, data nadania: 2010-08-21 14:50:54, suma postów tego autora: 3554

Jak nazwać kogoś kto tak robi:

"Wadim Tyszkiewicz kpił podczas demonstracji z jej uczestników, lekceważąco machał do nich z okna swojego gabinetu i w późniejszych wypowiedziach na swoim blogu obraźliwie się o nich wypowiadał. Jego zdaniem problemy mieszkańców bloków socjalnych wynikają m.in. z braku uczciwości i niechęci do podejmowania zatrudnienia."

Uprzedzając tych, którzy będą pisać, że nie można mówić menda na pana gubernatora Nowej Soli.

autor: Getzz, data nadania: 2010-08-21 15:04:04, suma postów tego autora: 3554

Nie nadaję się do kapitalizmu

Zazwyczaj sam koszę swój trawnik ale kiedyś dałem komuś zarobić. Płaciłem 25 zł za godzinę, przy czym robota według moich obliczeń miała wynieść 4 godziny. I tyle faktycznie wyniosła, gość skosił 100 zł. Płacić tak niskie stawki, jakie oferuje Tyszkiewicz, wstydziłbym się. Jestem przyzwoitym człowiekiem i pewnie nie nadaję do kapitalizmu, bo zawsze oferuję ludziom stawki "ponadrynkowe".

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-08-21 16:33:35, suma postów tego autora: 2157

brawo ikonowicz

Walka z eksmisjami i wszystkim co się z tym wiąże to walenie w podstawy naszej wersji kapitalizmu.

Ktoś nie pracuje i nie ma na czynsz - to go po prostu nie płaci. Od tego jest państwo.

autor: Bury, data nadania: 2010-08-21 16:36:52, suma postów tego autora: 5751

"Niechęć do podejmowania zatrudnienia"

Też nie chciałbym być parobkiem w posiadłości jaśniepana za 15 zł.

Z wikipedii (wiem jakie to źródło):
"Wadim Tyszkiewicz (...)skutecznie ubiegał się o reelekcję, startując jako kandydat lokalnego komitetu oraz Platformy Obywatelskiej"
Dziwi was jaka partia pana Wadima popiera?

"W latach 1986–2002 prowadził własną działalność gospodarczą."
Wiem jak to zabrzmi, ale jak ten którego pan Wadim nazywa "błaznem" walczył z reżimem i siedział w więzieniu to pan Wadim robił biznesy.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Wadim_tyszkiewicz.jpg&filetimestamp=20081021185320
Hehehe, stylowo...

Osobom o mocnych nerwach polecam też uroczego blogaska pana Wadima. Nie zwymiotujcie tylko.

Więcej takich akcji, a mniej panów Wadimów.

autor: Getzz, data nadania: 2010-08-21 16:41:22, suma postów tego autora: 3554

Ile???!!!

Czynsz za 38 metrów kwadratowych w lokalu socjalnym wynosi 730 złotych? Połowa minimalnej płacy???!!!
Znajomi za 65 metrów płacą 260 zł. (bez łazienki, WC na korytarzu, woda w czynszu, ogrzewanie na piece, ale żadna ruina... 5 osób).
Rozpierdolić te władze... Wydupić na hasiok historii,,,
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-08-21 17:27:12, suma postów tego autora: 5956

Tupet i arogancja

Swoją drogą trzeba mieć tupet, żeby przy kilkunastu tysiącach pensji miesięcznie, pensji budżetowej zresztą, oferować ludziom kilkanaście złotych za skoszenie trawnika na swojej posiadłości. Tyszkiewicz pewnie na to odpowie, że tyle wynosi rynkowa wartość pracy kosiarza, że trzeba żyć godnie, a nie tylko żądać i wymagać. Tyle że ja na przykład wstydziłbym się dać tak niską stawkę ludziom, więc tym bardziej, moim zdaniem, powinien wstydzić się Tyszkiewicz, który zarabia ode mnie większe pieniądze. Inną sprawą jest kwestia czy praca w charakterze pierwszego urzędnika 40-tysięcznego miasta warta jest zapłaty 500 zł dziennie.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-08-21 17:28:43, suma postów tego autora: 2157

Hyjdla

Prezydent mówi, że 15 zł. To ja już nic nie rozumiem. Można się pewnie wyrobić w kwocie 15 zł, przy założeniu, że przez miesiąc nie zużyło się ani grama wody, nie zużyło żadnego wata prądu, nie korzystało się też z gazu i z ogrzewania.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-08-21 17:32:14, suma postów tego autora: 2157

Oświadczenie majątkowe pana Tyszkiewicza

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Nowa Sól znalazłem oświadczenie majątkowe pana prezydenta Tyszkiewicza za 2009 rok. Jego dochód z tytułu umowy o pracę wyniósł z ubiegłym roku 157.072,84 zł. Pan Tyszkiewicz miał też przychód w wysokości 83.454, 88 zł z tytułu wynajmu pomieszczeń biurowych, bowiem posiada też kilka posiadłości. Niemniej mieszkańców Nowej Soli powinna zainteresować przede wszystkim kwota uzyskiwana z tytułu prezydentowania - wychodzi średnio 13.089,40 zł miesięcznie.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-08-21 17:49:09, suma postów tego autora: 2157

Paweł Kończyk

Mam dokładnie takie same problemy z moim trawnikiem;)

Tzn też płacę ponad rynkowo, nie nadaję się na kapitalistę:(

autor: Postsocjalista, data nadania: 2010-08-21 18:20:05, suma postów tego autora: 1953

mlm...

Jeszcze inaczej się upamiętnia...koncertami, które mają służyć wsparciu... 200 tysięcy głodnych dzieci...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-08-21 19:17:27, suma postów tego autora: 1212

Z biegiem czasu mam coraz większy szacunek do Ikonowicza.

Od kiedy został skazany prawomocnym wyrokiem sądu i nie może kandydować do Sejmu, jego wiarygodność w moich oczach bardzo wzrosła. Nie jest już wodzusiem na lewicy budującym swą pozycję w celu dopchania się do korytka, tylko kimś, kto faktycznie chce pomóc osobom poszkodowanym przez polski kapitalizm.
Oczywiście jak każdy błędy popełniał, popełnia i będzie popełniał. Niemniej szacunek od ludzi lewicy mu się niewątpliwie należy. Robi po prostu dużo dobrej roboty.

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2010-08-21 19:48:17, suma postów tego autora: 620

15 zł

Gdy końcem lata ubiegłego roku tak zarosło (u mnie przyroda ma pełną Wolność), że trochę niebezpieczne stawało się wyjeżdżanie na drogę, byłem zmuszony zrobić porządek z zielskiem. Za skoszenie jakiejś jednej czwartej posesji, tj. coś koło 400 m, dałem chłopinie 40 zł plus dwie puszki piwa. No, ale cóż, u nas w Kieleckiem jest Polska B, nie to co Nowa Sól, lubuskie, ściana zachodnia (to oczywiście luźna refleksja, bez związku z tematem).

autor: Bury, data nadania: 2010-08-21 20:26:54, suma postów tego autora: 5751

Bury

U mnie jest powiat radomski, bezrobocie ponad 20 proc., czyli też Polska B. Tu zdecydowanie wygrał Jarosław Kaczyński.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-08-21 20:50:50, suma postów tego autora: 2157

dobra akcja, ale

byłby lepszy efekt jakby np. przyszlo 200 osob i ustawilo się w kolejce pod domem z prosbą o prace nawet za te 1400 netto.

autor: kontras, data nadania: 2010-08-21 21:14:24, suma postów tego autora: 1774

Bury

jakby w Lubuskiem było tak dobrze to by tyle ludu stamtąd nie jeździło do Reichu.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2010-08-21 21:39:15, suma postów tego autora: 2743

...

Niestety, ale 15. zł (7,5. za godzinę) netto to nienajgorsza płaca, jak na Polskę.

A akcja bardzo ciekawie pomyślana.

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-08-21 22:09:37, suma postów tego autora: 1684

./..

Widzę, ze problem posiadania i strzyżenia trawniczka jest dogłębnie rozpoznany przez Lewicę Ideową, choć pozornie wydawałoby się, że to raczej zmartwienie mydłej klasa. Niestety okazało się, że pan Tyszkiewicz nie ma takiego gestu, jak Lewica Ideowa (-:

Teraz czekam aż ktoś poruszy zagadnienie finezyjnego przycinania żywopłotu. To też bardzo ważne.

Oczywiście powyższe nie dotyczy Ikonowicza, a napisałem to ze zwykłej zawiści, bo nie mam ani trawniczka, ani komu go skosić za grubą forsę. Grubej forsy nawet skosić nie umiem, taki sobie nieudacznik jestem i wyżywam się w sieci (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2010-08-21 23:35:19, suma postów tego autora: 3566

7,50 zł za godzinę na rękę to dość dużo.

W poznańskim Multikinie student zatrudniony na umowę - zlecenie dostaje 6,85 zł za godzinę. Brutto!

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2010-08-22 01:59:24, suma postów tego autora: 620

Miś_Bucharin

Może trzeba tu i ówdzie popytać? Na pewno wśród posiadaczy domków z trawniczkiem znajdują się też ideowi lewicowcy. Ja swój trawniczek strzyżę na wysokość 4 mm. Jest wtedy w sam raz - można udanie grillować z tańcami, niekoniecznie przy rewolucyjnej muzyce, albo pograć w badmintona. P.S. Żywopłot też mam ale już przyciąłem niestety.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-08-22 08:10:59, suma postów tego autora: 2157

.

@ warzecha & kończyk
To była ironia z tej niby Polski A. O bzdurze takiego "podziału" w układzie geograficznym, propagowanego przez durne media, nieraz tu już dyskutowaliśmy.

@ Bucharin
Postawiłem sobie mały domek (podjąłem ryzyko tej inwestycji, tak - bo to jest ryzyko), by wyzwolić się od tzw. wspólnoty mieszkaniowej, by nie mieć z tym g.wnem nic do czynienia.

autor: Bury, data nadania: 2010-08-22 09:02:17, suma postów tego autora: 5751

Bury

Wiem. :) Ale pamiętaj - jak już masz własny domek z trawniczkiem, to już jesteś drobny burżuj, a nie ideowy lewicowiec. ;)

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-08-22 09:43:51, suma postów tego autora: 2157

No dobrze... Ikonowicz był chętny do pracy, a co z tymi

bezrobotnymi, o których w całej awanturze chodzi? Byli chętni do koszenia i sprzątania czy nie?

autor: west, data nadania: 2010-08-22 09:49:20, suma postów tego autora: 6710

Zapraszamy

Tak czy siak zapraszamy do Jedlni Letnisko. Tu zjesz smaczny obiad w ładnej restauracji za 15 zł, samochodem dojedziesz o wiele szybciej niż autobusem, bo korki są tylko w Radomiu i nie takie jak w Warszawie, do jazdy rowerem nie potrzebujesz tras rowerowych, bo na ulicach niewielki ruch, a poza tym wokół jest Puszcza Kozienicka, a domki z trawniczkiem mają zarówno bogaci jak i biedni. Perspektywa warszawska zaburza czasem widzenie rzeczy w określonych proporcjach.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-08-22 09:54:05, suma postów tego autora: 2157

west

Dobre pytanie. Ale wraz z nim rodzi się inne. Otóż uposażenie prezydenta Nowej Soli mieści się pewnie w skrajnej, górnej granicy dopuszczalnej przez prawo. Pensję prezydenta ustala Rada Miasta ale tajemnicą poliszynela jest, że prezydenci, burmistrzowie, wójtowie małych miasteczek i gmin mają na radnych ogromny wpływ, będąc de facto największym czy jednym z największych pracodawców w regionie (urząd, biblioteki miejskie, MOPS, MOSiR, szkoły, oczyszczalna ścieków itp.). Więc gdyby prezydent Tyszkiewicz uznał, że jego pensja jest zbyt wysoka jak na I urzędnika niewielkiego miasta, to pewnie bez problemów taką uchwałę mógłby przeprowadzić. Dlaczego tego nie robi? Bo chce zarabiać jak najwięcej. Nie dziwmy się zatem innym ludziom, że też chcą zarabiać jak najwięcej.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-08-22 10:04:44, suma postów tego autora: 2157

7,50za godzine

to wyzysk w bialy dzien

autor: Feniks, data nadania: 2010-08-22 11:33:20, suma postów tego autora: 274

niech

nie dziwi Was towarzysze postawa tego jak mu tam,aha Wadima Tyszkiewicza ,co to za imię???
PO w całym kraju pokazuje ignorancję i olewatorstwo zwykłych obywateli, ale to dopiero początek tego co się zaczyna dziać , czyli tego co bedzie po przejęciu najpierw władzy w samorządach , a później w parlamencie. To wielki skok na władzę róznych cwaniaków i innych z pod znaku pomarańczowej uśmiechniętej Polski na niebieskim tle.
Oni,ci POpaprańcy pokażą nam Polakom jak trzeba rządzić by żyło się lepiej IM, bo to o to chodzi ,aby przez kolejną kadencję zdominować życie polityczne w kraju, rozprawić się z wrogami i hulaj dusza.

autor: no pasaran, data nadania: 2010-08-22 12:42:43, suma postów tego autora: 329

Polecam

http://www.radiownet.pl/radio/wpis/8311/

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2010-08-22 13:15:35, suma postów tego autora: 1169

./..

Bury, nie zrozumieliśmy się, ja nie o domu, bo znam ludzi mieszkających w ruderach bez prądu i wody, więc to jeszcze nic nie znaczy, lecz o koszonych regularnie trawniczkach, czy ogólniej o starannie wypielęgnowanych ogródeczkach. Sądzę, że skoro napisałeś: "u mnie przyroda ma pełną Wolność", to teraz już będziesz wiedział co miałem na myśli :-)

---

Pawle, nie trzeba być drobnym burżujem, żeby wykazywać się objawami zatrucia tego rodzaju mentalnością. W dzisiejszych czasach taka fałszywa świadomość dopada nawet wielkoprzemysłową klasę robotniczą, niestety.

A przy okazji, 25 zł * 168 godzin (21 dni * 8 godzin) daje bajońską sumę 4200 złotych na miesiąc (brutto, gdyby gość tyle zarabiał na etacie dostałby do ręki niecałe 3000 zł), choć po prawdzie to ten człowiek zobaczył z tego jedynie pół dniówki. Nie twierdzę, że to źle z Twojej strony, ale też nie bardzo wiem czym się tutaj chwalić. Bez wątpienia dobrze wypadasz na tle takiej świni jak ten Tyszkiewicz, ale czy bywasz też dumny i obnosisz się z tym publicznie, że kogoś nie okradłeś, choć okazja była? :-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2010-08-22 17:24:16, suma postów tego autora: 3566

spoko Wadim, spoko...

...przyjdzie czas, gdy takie mendy będą błagać o możliwość pracy w naszych ogrodach wolności :-) tylko, że wtedy będzie już za późno... :-)

autor: rote_fahne, data nadania: 2010-08-23 16:40:51, suma postów tego autora: 1805

Koszeniem trawników wilczej gęby sie nie uczłowieczy.

Niestety, Ikonowicz wciąż w to wierzy. Dlatego stale przegrywa, również w opinii tych, w których interesie występuje. Nie chce przyjąć do wiadomości, że kapitalizmowi bezrobotni i biedacy są potrzebni jak powietrze każdej żywej istocie i że moralnymi wezwaniami jego istoty się nie zmieni.

autor: steff, data nadania: 2010-08-23 21:10:17, suma postów tego autora: 6626

"moralnymi wezwaniami"

mozna trafic do rozumu pani redaktor, która ma 800 zł na rekę. Mozna trafic do wielu mieszkańców Nowej Soli, którzy przeżyli już 45% bezrobocie i teraz w kryzysie boją się powtórki. Mozna tez siedziec przy kompie i pleść o swoim radykalizmie, który może się zrealizować póki co tylko w necie.

autor: A.N., data nadania: 2010-08-24 10:37:06, suma postów tego autora: 407

@Feniks

7,50zł/h to wyzysk w biały dzień? Całe mnóstwo osób chciałoby tyle dostawać... Jak nazwiesz to, że wielu musi się zadowolić stawką 5-6zł/h?

autor: magda1ska, data nadania: 2010-08-24 16:22:57, suma postów tego autora: 19

Ikonowicz nic nie mówi o zamachu 1 kwietnia,

nie jest więc prawdziwym lewicowcem.

autor: bolo, data nadania: 2010-08-24 22:49:33, suma postów tego autora: 4522

...

Takiego zdziczenia jak w komentarzach pod tym video to w życiu nie widziałem. To jest bardzo smutny kraj. Polska.

autor: Marek, data nadania: 2010-08-25 01:33:13, suma postów tego autora: 1715

@ Marek

Te komentarze pisze jakaś grupa miejscowych lizusów, przydupasów tego Wadima (czy jak mu tam). Jest to zresztą prawdpodobnie kilka osób pod różnymi nickami, na co wskazywać może podobny styl wypowiedzi.

autor: Bury, data nadania: 2010-08-25 08:46:34, suma postów tego autora: 5751

brawo

super sprawa. tak trzymać!

autor: towPawel, data nadania: 2010-08-25 11:46:44, suma postów tego autora: 125

Rzeczywiście obrzydliwe te komentarze.

Ale też mi się wydaje, że to ten pajac sam pisze ("Tyszkiewicz powinien byc prezydentem Polski" hehe), ewentualnie jacyś za 15 zł.
Bo jeśli nie to chciałbym znać tych którzy to wypisują.

autor: Getzz, data nadania: 2010-08-25 15:46:47, suma postów tego autora: 3554

*jeśli nie to nie chciałbym ich znać

bo jeśli ktoś z własnej woli pisze takie obrzydlistwa to kim musi być.

autor: Getzz, data nadania: 2010-08-25 16:01:45, suma postów tego autora: 3554

Dodaj komentarz