Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Niemcy: Bank centralny zwalnia członka zarządu za rasizm

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Bankier a prawdomówny...

Może i jego poglądy nie są super, ale przynajmniej powiedział to co myśli a nie bawił się w poprawność i inne świństwa.

autor: robol_z_erteperte, data nadania: 2010-09-02 20:27:38, suma postów tego autora: 16

Co za dziwne czasy

To juz nemozna nawet krytykowac islamu bo odrazu powiedza że jestes rasista?
Jeśli tak to chyba prawie każdy nie muzułmanin jest rasistą!

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-09-02 20:46:30, suma postów tego autora: 1302

"Hutenotów"

Nie "Hutenotów", lecz hugenotów. Przy okazji: panie Klebaniuk, z tego co wiem, jesteś pan doktorem, pracownikiem naukowym uniwersytetu we Wrocławiu, jak więc można popełnić taką literówkę? Emigracja francuskich hugenotów, rozlanie się tychże po kontynencie (np. Berlę), to jedno z ważniejszych wydarzeń w dziejach naszej EUROPY.

europa europa europa

autor: Bury, data nadania: 2010-09-02 20:47:21, suma postów tego autora: 5751

WTF?

"a także zostać wydalony z Partii Socjaldemokratycznej."

To ten neohitlerowiec jest w SPD???

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2010-09-02 22:48:01, suma postów tego autora: 487

Hamas

wezwał do ataków na Izrael w odpowiedzi na rozpoczęcie rozmów pokojowych...

bez komentarza...

autor: dr(e)s, data nadania: 2010-09-03 09:22:50, suma postów tego autora: 1539

Niepotrzebnie mieszal do tego genetyke...

... poza tym ma 100% racji...

autor: Lalek, data nadania: 2010-09-03 09:52:04, suma postów tego autora: 223

i kolejny njus z frontu swiatowej refolucji

wenezuelski farmer zaglodzil sie na smierc w protescie przeciwko wywłaszczeniu i "upanstwowieniu" jego ziemi

nic to, ze sady wszelkich instancji, wlacznie z sądem najwyzszym, uznaly jego prawo do ziemi i nakazaly jej zwrot...Czawes nie oddal...

jak widac sady sadami, ale refolucyjna sprawiedliwosc musi zostac po stronie Komicznego Hugo, hehe

autor: dr(e)s, data nadania: 2010-09-03 10:41:22, suma postów tego autora: 1539

krwiozerczy neoliberalizm atakuje skandynawski raj

w Danii czas wyplaty zasilkow dla bezrobotnych skrocono z 4 na 2 lata, hehe...

autor: dr(e)s, data nadania: 2010-09-03 10:43:15, suma postów tego autora: 1539

Jestem zaskoczony!!!

Spodziewałem się tutaj, że większość komentujących będzie piała z zachwytu z powodu triumfu politycznej poprawności.

autor: Leopard, data nadania: 2010-09-03 11:25:37, suma postów tego autora: 431

co ma bankowosc do polityki?

Zostal wyrzucony za poglady. Nie zlamal prawa, nie zostal skazany. Choc rozumiem sprzeciw wobec takich ludzi, to pytanie, czy gdyby powiedzial cos w rodzaju "Niemcy sa leniwi, roszczeniowi i nie chca sie rozmnazac, bo maja brzydkie kobiety" tez by go zwolnili za "antyniemieckosc" i poglady "nie do przyjecia"?
Wiele to mowi o demokracji w Niemczech...

autor: MJ, data nadania: 2010-09-03 12:59:39, suma postów tego autora: 1280

Bury,

nie dziwię się, że ukrywasz się pod pseudonimem. Takie chamstwo rzeczywiście wstyd byłoby ujawniać pod nazwiskiem, jakiekolwiek by ono nie było.

Nie wystarczy grzecznie zwrócić uwagę na literówkę? Przecież "t" jest na klawiaturze obok "g".

autor: Jarosław Klebaniuk, data nadania: 2010-09-03 13:43:03, suma postów tego autora: 436

Rasizm.

Ciekawe, czy Osama ben Laden oskarży G.W. Busha o rasizm?
A'propos niemieckiej historii - bardzo wielu członków SPD (i KPD), wstapiło po 30 stycznia 1933 roku do NSDAP. Nie należy więc dziwić sie, że pan Sarrazin wygłasza takie poglądy.

autor: neoconstantine, data nadania: 2010-09-03 13:43:32, suma postów tego autora: 119

dres

i bardzo dobrze ze wezwal.te "rozmowy pokojowe" trzeba storpedowac.wyniki beda gorsze niz w oslo.zreszta ja np nie rozumiem jaki abbas ma mandat do "rozmow".

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-03 14:26:23, suma postów tego autora: 1489

@ J. Klebaniuk

Nie mam nic do ukrywania. "Robię" przy komputerze, na tę stronę (i parę innych) wchodząc hobbystycznie, dla relaksu, jako przerywnik; w odróżnieniu od wiekszości tutejszych komentatorów ani nie prowadzę, ani raczej nie zamierzam prowadzić żadnej działalności politycznej czy podobnej. Nie pojmuję, co jest takiego chamskiego w mojej uwadze? Owszem, "g" znajduje się na klawiatiurze pod "t", łatwo więc o literówkę, jednak by użyć wielkiej litery, w tym przypadku nieprawidłowo, trzeba dokonać jednej czynności więcej - tu więc o pomyłce raczej mowy być nie może (hugenoci, jak np. waldensi czy husyci, pisze się małą literą). Poza tym teksty przed przesłaniem do obróbki redakcyjnej warto po kilka razy samemu sczytać.

PS.
Dobry text na wrocławskiej GW. Pozdrawiam.

autor: Bury, data nadania: 2010-09-03 15:00:47, suma postów tego autora: 5751

No widzisz, dr(e)s, jak to jest...

Jedni nie rozumieją ducha wolnego rynku, inni nie rozumieją ducha postępu, hehe...

autor: fancom, data nadania: 2010-09-03 15:56:15, suma postów tego autora: 1427

A poza tym, dresik, odpowiem Ci tak...

jakby mógł odpowiedzieć Twój ulubieniec Korwin-Mikke. "Volenti non fit iniura" - chcącemu nie dzieje się krzywda. Jeśli ktoś nie chce przyjmować pokarmów, nie można go do tego zmusić. Wolny człowiek w wolnym kraju ma prawo nie jeść, jeśli nie chcę i zagłodzić sie na śmierć, jeśli taka jest jego wola. Wenezuela jest wolnym krajem i nikt latyfundystów do jedzenia zmuszał tam nie będzie.

Gorzej, jeśli człowiek chce jeść, a pomimo tego umiera z głodu. Jeszcze do niedawna tak właśnie było w Wenezueli, ale Chavez położył temu kres. Głodnych z przymusu tam już nie ma, a głodnych z własnej woli nikt nie będzie na siłę karmił.

autor: fancom, data nadania: 2010-09-03 16:07:26, suma postów tego autora: 1427

I słusznie. Za rasizm trzeba zwalniać. A Niemcy ze swoją historią

powinni być na takie sprawy podwójnie wyczuleni. I, jak widać, są.

autor: west, data nadania: 2010-09-03 16:29:39, suma postów tego autora: 6717

Europa czyli samobójstwo

Czy wśród wyznawców islamu nie ma fundamentalistów,wśród Arabów rasistów za 40-50 lat islam wygra demograficznie,to czego nie dokonali kalifowie,emirowie,czarne chorągwie mahdiego,al-kaida dokona sama Europa oraz liczba dzieci.

Suprematyzm-nie, segregatyzm-tak

autor: polak17, data nadania: 2010-09-03 16:54:43, suma postów tego autora: 1316

A to ci heca

@"krwiozerczy neoliberalizm atakuje skandynawski raj w Danii czas wyplaty zasilkow dla bezrobotnych skrocono z 4 na 2 lata"

To niemożliwe. Durango pisał, że takie antyspołeczne posunięcia możliwe były tylko w czerwonej Moskwie a w Danii mamy kulturalne i wychowane społeczeństwo obywatelskie które niepozwoliłoby na takie posunięcia.

autor: mlm, data nadania: 2010-09-03 17:42:58, suma postów tego autora: 4284

"za 40-50 lat islam wygra demograficznie"

Spokojnie, spokojnie. "Prognozy" tego typu obecne są w publicystyce od dziesięcioleci, sięgając zaś w głąb historii można powiedzieć, że istniały zawsze. I zwykle nic z nich nie wynika. Początkiem lat 90. czytałem podobny raport z Danii; zdaniem autorki za 10-15 lat nad Sundem miało już nie być Duńczyków. No i co, minęło te kilkanaście lat, jest Stambuł na miejscu Kopenhagi? Bzdura. Wracając do Niemiec: liczba wszystkich obcokrajowców wynosi tam jakieś góra 15 mln (dokładnie nie wiem, to zresztą w sumie bez znaczenia), z tego niemała część przynależy do europejskiego kręgu kulturowego, zatem nie wpisuje się w katastroficzne przepowiednie Sarrazina. Stosunek zaś samych muzułmanów do europejskiej reszty wynosi gdzieś 1:10. I to miałoby stanowić jakieś zagrożenie dla Niemców? Pomijam tu już aspekty ważniejsze od liczb, mianowicie - nie bójmy się tego określenia - wyższość kulturową autochtonów nad przybyszami z Azji. Naród niemiecki istniał tysiąc lat temu (jak każdy inny rzecz jasna bez dzisiejszej świadomości narodowej), będzie też istniał za następne tysiąc lat. Chyba że wszystkim nam uda się stopić w jednym NATION EUROPA, czego oczywiście życzę i Niemcom, i Polakom. Reasumując: takie proroctwa jak tego Sarrazina służą samoreklamie, robieniu szumu, odwracaniu uwagi od rzeczywistych problemów społecznych.

autor: Bury, data nadania: 2010-09-03 18:17:41, suma postów tego autora: 5751

Po wojnie

Najwięcej członków NSDAP wylądowało w CDU/CSU. A przypomnijmy że żaden członek SPD,KPD nie zrobił kariery w NSDAP za to członkowie narodowo konserwatywnej DNVP czy chadeckiej Centrum robili niezłe kariery w NSDAP

autor: polak17, data nadania: 2010-09-03 19:28:07, suma postów tego autora: 1316

Hugenotów

wygnały katolickie dragonady czyli rzezie,pogromy,gwałty,morderstwa.coś podobnego do wygnania braci polskich przez katolików z Polski w 1658

autor: polak17, data nadania: 2010-09-03 19:31:36, suma postów tego autora: 1316

***

mamy falę islamofobii w europie i trudno jej uniknąć odkąd łatwo zjednoczyc sie przeciwko innym, żydzi maja swoje zamknięte dzielnice i społeczności i wyróżniają się ubiorem i stylem, tak samo muzułmanie

byłoby łatwiej, gdyby stapiali się z nami, bo tu nie wszystkim chodzi o kolor skóry, ale o poczucie zagrożenia - część z nich chce wymusić na nas dość poważne ustępstwa i zmiany

konsekwencje w postaci poglądów jak w artykule są z czasem nieuniknione i popularne

autor: nikyty, data nadania: 2010-09-03 19:58:26, suma postów tego autora: 3572

Klebaniuk

wywodząca się z emigracji hugonockiej trwająca wiele wieków francuska gmina narodowa odrodziła się po latach III Rzeszy i PRL w Szczecinie i działa ponownie w moim pięknym mieście, ale kto z analfabetów o tym wie...Potomkiem hugonotów był także ostatni premier DDR Lothar de Maiziere, skądinąd konfident Stasi.

autor: altstettiner, data nadania: 2010-09-03 21:42:10, suma postów tego autora: 1512

a mnie sie podoba

i tezy i szum.ja wolalbym zeby mu dali jakas nagrode i jeszcze to rozdmuchali na caly swiat.

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-03 21:58:15, suma postów tego autora: 1489

Bury, skoro mowa o poprawności językowej...

"Początkiem lat 90. czytałem podobny raport z Danii".

Czytałeś raport nie POCZĄTKIEM lat 90., a Z POCZĄTKIEM.
(Analogicznie np.: z końcem kwietnia idę na emeryturę. A nie: końcem kwietnia.)
Pozdrawiam:)

autor: zielona, data nadania: 2010-09-04 00:27:19, suma postów tego autora: 861

a tak na marginesie

to wrzask o to ze on wspomnial o zydach.islam to taka uboczna rozrywka :)

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-03 22:38:47, suma postów tego autora: 1489

zielona, skoro mowa o poprawności językowej...

"Czytałeś raport nie POCZĄTKIEM lat 90., a Z POCZĄTKIEM"

Czytałem raport nie początkiem lat 90., LECZ z początkiem.

Z tego co pamiętam tak to w każdym razie przedstawia W. Doroszewski.

PS.
Użycie małej lub wielkiej litery moim zdaniem wykracza poza zwykłą poprawność językową (której nawiasem mówiąc jakimś specjalnym fanem nie jestem).

autor: Bury, data nadania: 2010-09-04 11:09:34, suma postów tego autora: 5751

Bury, dzięki za korektę:)

Co prawda moje poczucie języka mówi mi, że "lecz" i "a" w podanym kontekście są równoprawne ("lecz" brzmi bardziej oficjalnie, "a" - potocznie), ale nie wykluczam, że słownik podaje co innego. Nie mam go pod ręką, więc przyjmuję na wiarę:)

Co do użycia dużych liter - oczywiście masz rację.

autor: zielona, data nadania: 2010-09-06 15:48:50, suma postów tego autora: 861

Dodaj komentarz