Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Poznań: Urodziny Rozbratu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Michnica się bawi.

autor: Marek, data nadania: 2010-09-19 22:13:15, suma postów tego autora: 1715

?

Impreza obyła się bez większych incydentów?

a jakie były mniejsze incydenty? :-)

autor: 1234, data nadania: 2010-09-19 22:30:35, suma postów tego autora: 873

Naziole

wpadli z życzeniami?

autor: fancom, data nadania: 2010-09-20 00:03:13, suma postów tego autora: 1427

zakładam

że mniejsze incydenty to takie, które muszą być na każdej udanej imprezie :) Poza tym sto lat!

autor: Cisza_, data nadania: 2010-09-20 07:17:35, suma postów tego autora: 2083

Weganie atakują!

:)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-09-20 09:31:56, suma postów tego autora: 6199

Sto Lat!!

:-)

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2010-09-20 11:32:00, suma postów tego autora: 849

marek

tak, tak, michnica...
a poza tym zdrówka ci życzę...

autor: moskwa, data nadania: 2010-09-20 11:37:10, suma postów tego autora: 605

Mnie zainteresowało to wegańskie ciasto.

Bez jaj było, to oczywiste. Jaja mają skłotersi... Ale czy to jadalne było, czy ino do patrzenia?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-09-20 13:25:04, suma postów tego autora: 5956

Mnie zainteresowało to wegańskie ciasto.

Bez jaj było, to oczywiste. Jaja mają skłotersi... Ale czy to jadalne było, czy ino do patrzenia?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-09-20 13:39:57, suma postów tego autora: 5956

Hyjdlo - a wyobrażasz sobie wegańskiego tatara bez jajka?

;)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-09-20 13:54:25, suma postów tego autora: 6199

Wyobrażam, nawet niedawno u sąsiadki taki jadłam,

bo ona się salmonelli obawia. Takie sie...
Przecież Tatarzy siedząc w siodle ubijali podczas jazdy kawał mięcha, który pod siodło kładli. To czym ubijali? Hę? Myślę, że ino my doprawiamy wszystko niepotrzebnie i żremy ten cholesterol bez umiaru...
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-09-20 14:11:32, suma postów tego autora: 5956

Kurde, Sumień!!!

Aleś mnie podszedł z tym WEGAŃSKIM TATAREM!!! Jak puściłam koment, to zajarzyłam!!!
Masz u mnie duży całus, się uspokoić ze śmiechu nie umiem...
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-09-20 14:26:47, suma postów tego autora: 5956

Hyjdlo,

w klubie UFA w Wawie jadłam jakiś czas temu przepyszną wegańską szarlotkę. BEZ JAJ:)))

autor: zielona, data nadania: 2010-09-20 18:25:03, suma postów tego autora: 861

Czy

kręgi związane z Rozbrat protestowały jakoś przeciw zatrzymaniu prezydenta Czeczenii?

autor: ABCD, data nadania: 2010-09-20 19:37:48, suma postów tego autora: 20871

Hyjdlo

:)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-09-20 21:53:18, suma postów tego autora: 6199

Okej... na siedemnaste Urodziny

życzę skłotersom z Rozbratu obok gości z Francji i Białorusi także Tatara z tatarką w kieszeniach (*_*)
Po tym witzu, zielona, zajrzałam do googli i wiem już, że jaja zastępuje się olejami, mleko - wodą z cukrem lub mlekiem kokosowym, sojowym. Weganką chyba już nie zostanę, ale wegetarianką bywam niekiedy po kilka tygodni. Tego co ostatnio sprzedają jako mięso i wędliny po prostu nie da się jeść...
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-09-21 05:48:11, suma postów tego autora: 5956

ABCD

Czeczenia nie jest już trendy wśród anarchistów.

autor: syndykalista, data nadania: 2010-09-21 08:51:31, suma postów tego autora: 181

ABCD, syndykalisto

Akurat kwestia Zakajewa i więźniów politycznych Rosji była podnoszona przez FA na urodzinach. Rozbrat 100 lat!

autor: kubaj, data nadania: 2010-09-21 09:26:02, suma postów tego autora: 9

kubaj

oh! było poruszane?
To świetnie! Może jakieś oświadczenie wypalą na cia!
walka trwa...

autor: syndykalista, data nadania: 2010-09-21 09:45:18, suma postów tego autora: 181

"syndykalisto" ABCD

http://www.epoznan.pl/news-news-20926-Protest_w_obronie_Ahmeda_Zakajewa_

choć nie wiadomo czy warto odpowiadać osobą które wyraźnie szukają tylko zaczepki

autor: marco, data nadania: 2010-09-21 10:26:51, suma postów tego autora: 160

syndykalisto

mógłbyś nie czepiać się ciągle i nie gadać bzdur, skoro sam dobrze nie wiesz jak było. Akurat ludzie z poznańskiej FA byli na pikiecie. Śmiej się wtedy, gdy syndykaliści(nie anarchosyndykaliści, bo tym, jak mniemam nie jesteś) zaczną działać bardziej konstruktywnie, niż np. FA czy LA. Chyba masz jakiś kompleks,tyle w tobie żółci.

autor: Bialy, data nadania: 2010-09-21 11:48:33, suma postów tego autora: 30

marco

no teraz to juz smieszny jestes. Taki byl w akcji udzial FA, ze przyszedl doslownie JEDEN aktywista- mianowicie Wasz lider Sanczo- i to w dodatku spozniony :)))
Ciezko to zrozumiec skoro tyle ludzi przyjechalo na impreze, ale ok. W kazdym razie nie sciemniaj syndykaliscie ze nie ma racji, bo troche jej ma- zainteresowanie akcja bylo w Waszym srodowisku zerowe, bo przeciez zdolnosci mobilizacyjne macie spore- wiec nie chodzilo o krotki czas przed akcja.
Chyba, ze jakies toasty za Wolna Czeczenie na imprezie do tego zaliczyles, to zwracam honor ;)

autor: MJ, data nadania: 2010-09-21 15:52:41, suma postów tego autora: 1280

jeszcze jedno

wbijam w to, kogo Czeczenia interesuje, a kogo nie, akcja wyszla i tak, tylko mam serdecznie dosyc socjotechniki oblezonej twierdzy i fundamentalizmu w komentarzach, zgodnie z zasada "ktos krytykuje naszych, nalezy sie odgryzac nawet jezeli ma racje".
zwlaszcza, jezeli robia to osoby, ktore na akcji nawet nie byly...

autor: MJ, data nadania: 2010-09-21 16:49:21, suma postów tego autora: 1280

...

z tego co wiem, to był tam sanczo i ktoś jeszcze . tego samego dnia w Poznaniu odbywała się jeszcze jedna pikieta i tam było też sporo ludzi. Poza tym nie ma co się dziwić, że niektórzy mają uprzedzenia, by przyjść i protestować z prawicowcami z Naszości oraz wentylem bezpieczeństwa, który zwie się Inny Świat (to taki "pozytywny aktywizm", bo biorą z UE pieniążki i idą na układy z PO w mieście).

autor: Bialy, data nadania: 2010-09-21 18:54:15, suma postów tego autora: 30

Czeczenia

przy całej wadze tematu nie jest najbardziej palącym problemem w związku z którym trzeba w Polsce demonstrować. Powiedzmy sobie szczerze demonstrujemy w związku z nią tylko dla zachowania przyzwoitości, a nie z nadzieją wywarcia jakiegokolwiek wpływu. W przypadku Iraku i Afganistanu jednak w okupacjach brały i biorą udział wojska polskie, więc i adresat protestu jest w kraju. Oburzanie się, że ktoś akurat nie demonstruje w takiej sprawie jest trochę niepoważne.

autor: Cisza_, data nadania: 2010-09-21 19:44:35, suma postów tego autora: 2083

lepszy swiat

a nie inny świat. błąd.

autor: Bialy, data nadania: 2010-09-21 21:33:33, suma postów tego autora: 30

Jeszcze o jedzonku, Hyjdlo...

(na inne posty ostatnio mnie nie stać)
(poSTy... oSTatnio... nie STać... Ładna onomatopeja, prawda?:) )
Ja nie wiem, czy to jest zastępowanie jednego drugim (jaj - olejem itp.) Po prostu można piec, gotować itp. z użyciem innych niż te, do których przywykliśmy, składników - i też jest dobrze. Nie jest to żadne zamiast ani namiastka - po prostu inna jakość.
Jaja mają własności spulchniające, więc z tego, co zaobserwowałam, ciasta zwane wegańskimi są nieco cięższe i wilgotniejsze. Mniej puchate. Mniej powietrza mają w sobie. Ale czy muszą? Mnie akurat te cięższe i wilgotniejsze smakują, i to bardzo.
Sama nie mam doświadczeń w tej dziedzinie, bo w ogóle pieczeniem zajmuję się mało. Raz tylko mi się zdarzyło upiec wg przepisu z książki "Kuchnia wegetariańska" ciasto wigilijne - PRAKTYCZNIE Z SAMYCH BAKALII:) Z symboliczną ilością razowej mąki. Troszkę oleju też chyba w tym było i, zdaje się, także miód. Było po prostu niesamowite:) Piecze się to chyba ze dwie godziny - praktycznie obsusza, nie piecze. Ale efekt doskonały, mówię ci:)

autor: zielona, data nadania: 2010-09-22 12:33:35, suma postów tego autora: 861

Cisza,

na odwrót.
Protesty przeciw złu imperializmu amerykańskiego w naszych warunkach są zabawą.
Natomiast Czeczenię okupuje ten sam reżim, który dość specyficznie i zarazem drastycznie ingeruje w nasze sprawy wewnętrzne. Jest poważnym zagrożeniem dla Polski (również ekonomicznym - kwestia gazu).
Kto nie próbuje zatrzymać Putina w Czeczenii, obudzi się, kiedy będzie za późno: gdy np. Rozbrat zostanie dekretem prezydenckiego ministra Michałowskiego zamieniony w muzeum funkcjonariuszy armii lub tajnej policji bratniej Rosji (dawniej: ZSRR).

autor: ABCD, data nadania: 2010-09-22 15:49:23, suma postów tego autora: 20871

cisza, bialy

a kto sie oburza? ja tylko prostuje rewelacje wziete z kapelusza:) Co do priorytetow dzialania podzielam Twoj poglad. Akurat Zakajewa nie mozna bylo odpuscic, ogolnie nasze priorytety sa gdzie indziej.

bialy:
A nie bylo czasem tak, ze UE dawala kase na niejeden marsz rownosci, czy manife, na ktorej promowali sie anarchisci?
Poza tym- wymien granty, ktore niby z UE dostalismy, zamieniam sie w sluch, moze skarbniczka ukrywa przede mna te miliony euro :)

Co do ukladow z PO- slucham, przyklady, konkrety. O ile pamietam to anarchisci nie gardzili zapraszaniem na Rozbrat wiceprezydenta z nadania PO i laszenia sie o nowe miejsce. Wiec uczymy sie od najlepszych. A poniewaz nie wpuszcze dzieci z Miejskiego Osrodka Pomocy Rodzinie ktorymi sie zajmujemy na teren zajmowany nielegalnie i niezabezpieczony, musimy go wynajac lub w inny sposob od miasta uzyskac. Negocjujemy na otwartych zasadach dostepnych dla wszystkich podmiotow pozarzadowych w Poznaniu. Jezeli masz jakies konstruktywne pomysly- slucham.
Wiec takie kiepsko sklecone prowokacje sobie daruj.

Przy czym, niezaleznie od tego, ze te Twoje pozal sie Boze rewelacje to bzdura: jezeli Obywatel dostaje gruba kase z zagranicy na akcje w rodzaju "Tiry na tory"- to uwazasz, ze to zle? To zloz sie na np. 100 000 zł, czy 300 000zł na wiekszy, profesjonalny projekt ze znajomymi, nie zapomnij tylko wyslac mi linka jak wystartujecie, czekam :)

autor: MJ, data nadania: 2010-09-22 15:59:29, suma postów tego autora: 1280

MJ

Twoja głupota sięga zenitu. Anarchiści o nic się nie dopraszają to nieżyjący wiceprezydent Frankiewicz sam wyskoczył z propozycją spotkania. Gdzie w czasie spotkania z nim masz łaszenie się? Jedyne czego oczekujemy od miasta to konkretnej informacji co nam proponuje (to zadanie miasta, by łagodzić konflikty do jakich dochodzi i starać się je rozwiązywać, za to urzędasy biorą pieniądze). Nasze formy "łaszenia" to demonstracje na ulicach miasta, po których radni PO pitolą coś o terrorystach bo im się lekko fasada urzędu przybrudziła. Doprawdy świetnie nam wychodzi to "łaszenie". Doskonale zdajemy sobie sprawę że propozycje miasta będą śmieszna, więc cały czas robimy swoje. O wszystkich tych posunięciach i niedorzecznościach ze strony miejskich urzędników informujemy. Nie zaprzestajemy też krytykować antyspołecznej polityki miasta (zabudowy Sołacza, getta kontenerów, bajońskich wydatków na stadion, czy całej konstrukcji budżetu miejskiego). Jak zwykle wychodzą z ciebie kompleksy, więc roisz coś o autopromocji na akcjach w których bierzemy udział (mamy przepraszać za to że jesteśmy wyraziści:-)) Strasznie próbujesz nam wciskać jakieś rojenia o pieniądzach, próbuj dalej. Proponuje byś jednak zajmował się rozwikłaniem zagadki 10.04, 11.09, czy wspieraniem Zakajewa gdy ten jest już wolny

autor: marco, data nadania: 2010-09-22 16:45:19, suma postów tego autora: 160

..

dobra, może za bardzo się dojeba*em. po prostu mam nieco inną wizję na prowadzenie działań, niż wy i uważam, że to, co robicie idzie w za duży legalizm i stanowi argument władzy Poznania (a obecnie rządzi nim PO), że wasz aktywizm to ten "dobry", a rozbracki "zły". Mea culpa, nie powinienem się tak czepiać, bo zależałoby mi mimo wszystko na jakiejś tam konsolidacji - w końcu często cele LŚ i anarchistów są zbieżne. Dodam jeszcze, że nie jestem z Poznania ;)

autor: Bialy, data nadania: 2010-09-22 17:32:47, suma postów tego autora: 30

marco

jak ja kocham te polemiki z Toba... :)

Co do tego laszenia sie- odpowiedzialem tylko na zarzut, ze jak zdrajcy cos ubijamy z PO, mimo, ze robimy to rowniez, podobnie jak Wy, informujac opinie publiczna o wszelkich postepach i problemach- i juz negocjujac nie przestawalismy robic akcji krytykujacych np. procedury konsultacji spolecznych w Poznaniu, czy antyspoleczny budzet.

Nie moze byc tak, ze dobry Rozbrat odpowiedzialnie i uczciwie negocjuje, a zly Lepszy Świat robiac to samo jest oskarzany o "kolaboracje z wrogiem"...
Robiac duze rzeczy negocjacje z rzadem, czy samorzadem sa nieuniknione- i tego Wam nie zarzucam, oczekuje jednak, ze nie bedzie to argumentem wysuwanym w atakach na nasza organizacje.

Ws Zakajewa to wez sie zdecyduj - najpierw piszesz jak to FA brala udzial w akcji (wiec rozumiem, ze jest sama akcja jest wg Ciebie sensowna), a gdy bez zlosliwosci wskazuje, ze udzial byl delikatnie mowiac symboliczny, to piszesz, ze zbieralismy sie bez sensu, zeby bronic kogos, kto juz jest wolny... Piekny przyklad zapetlenia sie z nadmiaru negatywnych emocji :)

Wspomne, ze w pt jedyne, co zostalo uzyskane, to odrzucenie wniosku o areszt tymczasowy przez sad, a Zakajewowi wcaz grozila ekstradycja, byly zapowiedzi ze Moskwa ja zlozy. W sobote zebralismy sie, zeby podkreslic, ze naszej zgody na ekstradycje nie bedzie- i problem wciaz jest nierozwiazany tak dlugo, jak polskie MSZ nie odrzuci wniosku Rosjan.

autor: MJ, data nadania: 2010-09-23 17:17:17, suma postów tego autora: 1280

A czy Rozbrat bronił Krzyża na Krakowskim?

Hę?
Poza tym, gdyby nawet w komplecie bronili Zakajewa, i tak nie byliby, razem wzięci, warci paznokcia u nogi Prezydenta.

autor: bolo, data nadania: 2010-09-27 20:46:09, suma postów tego autora: 4522

Widocznie CIA mało ostatnio płaci za demonstracje przeciwko Czeczenii

bo widzi że już nikt normalny czeczeńskich bandytów nie popiera, stad nikłe zainteresowanie. A brak demonstracji przeciwko polskiej okupacji Iraku i Afganistanu, oraz okupacji terytorium Polski przez wojska USA to de facto blamaż lewicy w Polsce.

autor: Wielki Czarny Ojciec Demokracji, data nadania: 2010-10-04 12:06:55, suma postów tego autora: 316

Dodaj komentarz