Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

ONZ: Prezydent Iranu zaatakował rząd USA

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

I jak tu nie przyznać temu wrogowi światowego porzadku racji,

kiedy w następstwie tego porządku miliony ludzi głoduje albo z głodu umiera ?.. I tak długo można by wyliczać przyczyny, które budzą uznanie dla opinii, które głosi. Chyba że uznamy, że tylko niektóre narody i niektórzy ludzie mają szczególne prawa do pożytków naszej ziemi, której wszyscy wszak jesteśmy jednakowymi dziećmi.

autor: steff, data nadania: 2010-09-24 17:45:26, suma postów tego autora: 6626

BRAWO!!!

Wreszcie bardzo prawdopodobna teza wyszła z podziemi na "salony". Może to wystąpienie rozpocznie głębsza dyskusję...

autor: AntykapitalistA, data nadania: 2010-09-24 18:37:27, suma postów tego autora: 306

Nie przypuszczam

co prawda by sami to zrobili, ale mieli w tym oczywiście dużą korzyść. Najsolidniej na ten temat opowiada Michael Moore w Fahrenhaicie 9/11...

autor: Giskard, data nadania: 2010-09-24 18:44:43, suma postów tego autora: 303

apropo obecności Ahmadineżada w NY

http://www.fightbacknews.org/2010/9/23/us-progressives-meet-iranian-president-mahmoud-ahmadinejad

autor: SzymonM, data nadania: 2010-09-24 19:18:26, suma postów tego autora: 915

czy na sali był lekarz?

a teraz czekamy na komentarz forumowego ręcznika, hehe

autor: dr(e)s, data nadania: 2010-09-24 19:26:02, suma postów tego autora: 1539

Panie Ahmadineżad - wspólna sala z Macierewiczem i Pospieszalskim już na Pana czeka

Miękkie ściany, stonowane kolory ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-09-24 19:57:13, suma postów tego autora: 6199

ONZ

Potrzebne są różne zdanie w dyskursie międzynarodowym, na tym polega demokracja.

autor: mlm, data nadania: 2010-09-24 20:23:12, suma postów tego autora: 4284

Jesli chodzi o zamachy z 11wrzesnia

To ma 100%racji

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-09-24 21:14:35, suma postów tego autora: 1302

Ale dał popalić

współsprawcom zamachu w Smoleńsku!

autor: bolo, data nadania: 2010-09-25 00:08:45, suma postów tego autora: 4522

historia świata wg SSnidezada i forumowej lewyzny

o kolei :
1. 13 miliardów lat temu Amerykanie wynegocjowali ze Stwórcą dokonanie Wielkiego Wybuchu (oczywiście amerykański przemysł obronny dostarczył niezbędnej ilości TNT), przy okazji załatwili powstanie planety Ziemia którą planowali zawładnąć w XXI wieku.Tajna klauzula do zawartej wówczas umowy zawierała szczegółowy schemat rozlokowania złóż ropy naftowej o którą będą mogli w przyszłości walczyć, zapewniając kolejne intratne kotrakty swoim firmom zbrojeniowym.


2. Kilkadziesiąt tysięcy lat temu Amerykanie namówili ludność pochodzenia mongolskiego, aby przekroczyła cieśninę Beringa i opanowała Nowy Świat, bo wykalkulowali sobie że gdy w XVIII i XIX wieku będą z nią walczyć o opanowanie Dzikiego Zachodu, powstanie gotowy scenariusz do tysięcy westernów które stworzą potęgę Hollywood, oraz zawładną umysłami ludności całego świata, a także i jej tyłkami co objawia się do dziś w tym ,że wszyscy noszą jeansy.

3. Dwa tysiące lat temu Amerykanie wpłynęli na Pana Boga, aby Ten wysłał na Ziemię swojego Syna i głosił prawdy, których przekazywanie zacofanym ludom stworzy doskonały pretekst do gnębienia Indian.

4. Amerykański agent Mahomet napisał Koran i rozpowszechnił jego treść wśród Arabów. Była to oczywiście prowokacja CIA obliczona na zaszczepienie wśród ludności arabskiej nastrojów antyamerykańskich, których apogeum zaowocuje atakiem na WTC - niezbędnym pretekstem do wojny z Irakiem.

5. Pięćset lat temu Amerykanie namówili Genueńczyka Krzysztofa Kolumba, aby ten przeniósł się do Hiszpanii. Bezbłędnie przewidzieli bowiem, że Król i Królowa tego kraju wyślą go na zachód w poszukiwaniu nowej drogi do Indii. Zaznaczam : DO INDII. To jest szczególnie istotne, bowiem to matactwa amerykanów sprawiły, że Kolumb szukał na zachodzie Indii a nie Ameryki, w konsekwencji napotkanych ludzi nazwał Indianami a nie Amerykanami. Gdyby wiedział że jest w Ameryce, cały misterny plan Amerykanów szlag by trafił.

5.Czterysta lat temu Amerykanie poprzez perfidne knowania namówili Holendrów, aby ci założyli na Manhatanie osadę zwaną później Nowym Jorkiem. Wiedzieli bowiem, że atak na to miasto stanie się w przyszłości doskonałym pretekstem do podbicia krajów arabskich.

7. 150 lat temu pojawia się pierwszy polski ślad w całej aferze. Sponsorowany przez amerykański przemysł Polak Ignacy Łukasiewicz opracowuje technologię rafinacji ropy naftowej.

8. Niewiele lat później uaktywniają się działania amerykańkich służb w Niemczech, gdzie podsuwają one niejakiemu Deimlerowi pomysł skonstruowania samochodu. O wpływie tego wynalazku na przyszłe stosunki amerykańsko - arabskie nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

9.Lata dwudzieste XX wieku - i znowu Niemcy! w niejasnych okolicznościach (jednak z pewnością na skutek ameryańskich matactw) Adolf Hitler propaguje w swoim kraju idee antysemickie, których konsekwencją jest wojna, holocoust - czyli wspaniały pretekst do zainstalowania pod koniec lat czterdziestych Żydów w Palestynie - amerykańskiego Konia Trojańskiego w Świecie Arabskim.

10.Koniec lat siedemdziesiątych XX wieku - Apogeum amerykańskiej intrygi. W skutek brawurowych działań waszyngtońskiej agentury dochodzi do wybuchu rewolucji islamskiej w Iranie - co umożliwia poparcie i wzmocnienie Saddama Husajna - wroga irańskich Szyitów. Drugim brzemiennym w skutkach zdarzeniem jest inwazja dokonana przez amerykańskiego asa wywiadu w skórze sekretarza KPZR - Leonida Breżniewa na Afganistan - co z kolei stanowiło pretekst do wyszkolenia i wyekwipowania Ossamy Bin Ladena, który wtedy występował przeciw Rosjanom, ale Amerykanie doskonale wiedzieli już wówczas, że za ćwierć wieku te dwie postaci : Husajn i Bin Laden odegrają kluczową rolę jako prowokatorzy niezbędni do uzasadnienia amerykańskiej interwencji na bliskim wschodzie.

Cholerni jankesi...

autor: dr(e)s, data nadania: 2010-09-25 11:59:53, suma postów tego autora: 1539

dres

ale ty pieprzysz.al-kaida wysadzila ambasady w afryce i wtc.trzeba byc chorym zeby w to wierzyc.tak na marginesie saddam nie byl wrogiem szyitow :)wystarczy popatrzec na slynna
talie kart.ile tam jest szyitow a ile sunnitow?

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-25 12:17:33, suma postów tego autora: 1489

a co on takiego

mowi bez sensu?

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-25 12:18:30, suma postów tego autora: 1489

dr/e/s

Twoja historia świata - to świetny tekst. Na pewno zmieni klimat na księżycu, dzięki czemu będziesz mógł tam zamieszkać.

autor: steff, data nadania: 2010-09-25 12:24:42, suma postów tego autora: 6626

***

dlaczego ten religijny dewot, zatwierdzony przez strażników rewolucji do sprawowania władzy, który przemocą tłumił protesty po sfałszowaniu wyborów i twierdzi że homoseksualizm to choroba zachodu, której w iranie nie ma, jest cytowany na lewica.pl kiedy bełkocze o czymś na forum onz?

autor: nikyty, data nadania: 2010-09-25 14:09:30, suma postów tego autora: 3572

nikyty

jezeli on nie lubi homoseksualistow,jest dewotem to juz mu nie wolno mowic i byc cytowanym na lewica.pl?i od razu belkocze z powodu niecheci do homoseksualistow? :)kto nie z homoseksualistami i wierzacy to juz zakaz.dziwne kryteria czasami wykazujesz.
tez go nie lubie co mnie nie przeszkadza sie zgadzac z wieloma jego wypowiedziami.na marginesie masz dowody ze sfalszowal wybory?czy tylko powtorka z fox news?aha protesty w usa przeciw niemu zorganizowali mudzahedini ludowi a ty wiesz jak oni nie lubia homoseksualistow.

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-25 17:28:58, suma postów tego autora: 1489

pazghul

zastanawiałem się jak swój post pisałem kto stwierdzi że fragment o homoseksualistach był w nim najważniejszy:)

autor: nikyty, data nadania: 2010-09-25 18:30:54, suma postów tego autora: 3572

a ja widziałam gdzieś jakiś filmik, jak żydzi przyszli do Ahmadinedżada i mu dziękowali

za to, że mogli tysiące lat żyć w zgodzie z Irańczykami, i dali Ahmadinedżadowi prezenty. Krytykowali oni syjonistyczną politykę i Izrael za sianie niezgody i waśni między Narodami. Wszyscy siedzieli razem przy jednym stole. Niesamowity, ale jakże miły dla oka widok.

Ja uważam Ahmadinedżada za bardzo odważnego człowieka. Na oko nie widać, by miał jakąś manię wielkości czy żądzę władzy. Gdyby u nas zjawił się polityk jego pokroju, wiele by się wyjaśniło.

Czy to nie zadziwiające, jak wasale USA chodzą grzecznie na ich pasku? Kiedyś naśmiewano się z tego, że w Bloku Wschodnim głowy państwa jeździły do Moskwy ustalać wspólną politykę. W porównaniu ze spolegliwością obecnych lenników USA tamto to był mały i nic nie znaczący tzw. pikuś (co to właściwie jest ten pikuś? - jakaś rasa psa? czy co innego? - świństw proszę nie wyjaśniać, jeżeli to idzie w tym kierunku!).

Kto chce, może rzucić okiem na taki drobny, acz wielce znaczący fakt, że niemal cały Blok Wschodni stanowili Słowianie. Jak to się stało, że pod "uciskiem" "satrapy Stalina" właśnie te Słowiańskie Narody mogły nawiązać do tradycji i kultury słowiańskiej i ją pielęgnować? I nie były one na siłę "znarodawiane", lecz widoczna była słowiańska regionalna różnorodność?
Z tego, co się dowiedziałam, dorzynają Cepelię! Przecież jej nie zastąpi żaden makdonalds ani inny wszystkopoczteryzłoteinietylko. Nie ma już pieśni ludowych, nie ma strojów ludowych, nie ma tradycji ludowych, nie ma sklepu z ludowym rękodziełem. Górale jakoś się trzymają, ale cała reszta to już tylko szara, bezpłciowa masa. Kraj bez tradycji to kraj bez przyszłości. Ponoć na Wolinie działają zgrupowania Słowian. A Ławrow powiedział nie tak dawno, że Słowianie powinni nawiązywać do wspólnych słowiańskich korzeni. Bardzo mi się to spodobało, to nawiązywanie do słowiańskich tradycji i słowiańskiej Historii.

autor: nana, data nadania: 2010-09-25 19:29:37, suma postów tego autora: 4653

nikyty

ty tak piszesz w wiekszosci swoje komentarze :)homoseksualizm + religia jezeli do 1 pozytywne, do 2 negatywne to lewicowiec :)
zwroc uwage jak napisales swoj post powyzej.dewot- co juz go dyskwalifikuje do wysluchania co ma do powiedzenia(prawde mowiac jest umiarkowanie religijny :)) ma negatywny stosunek do homoseksualistow - to juz belkocze."falszerstwo" wyborow ach to glowny grzech ze je wygral i jest popularny w iranie(zdobyl ta popularnosc jeszcze jako mer teheranu).
a ja jestem ciekaw co on tak glupiego w onz powiedzial ze nazwales to "belkotem"?

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-25 21:15:19, suma postów tego autora: 1489

Nana

Nie przesadzałbym z tą Słowiańszczyzną. Po pierwsze Blok Wschodni, o którym mówisz, składał się również z Niemców z NRD, Rumunów, Węgrów i przeróżnych niesłowiańskich narodów ZSRR. Historia wyraźnie pokazuje, że podobne języki w ogóle nie zbliżały narodów. Niemcy krwawo walczyli z Anglikami. Anglicy zamykali Burów w obozach koncentracyjnych. Hiszpanie i Portugalczycy przez wieki rywalizowali ze sobą i do tej pory się nie lubią. Francuzi podbijali Włochy czy Hiszpanię. Polacy od zawsze kpili z Czechów, a w 1938 wbili im nóż w plecy. Także Żydzi i Arabowie należą do tej samej semickiej rodziny języków. I co? Na pocieszenie dodam, że byłem niedawno w rejonie górnoserbołużyckim w Niemczech i wszędzie widziałem dwujęzyczne napisy, zaś w Budziszynie m.in. funkcjonuje wspólny niemiecko-łużycki teatr i duże Muzeum Serbołużyckie.

autor: V.C., data nadania: 2010-09-25 21:24:54, suma postów tego autora: 1134

vc

"Także Żydzi i Arabowie należą do tej samej semickiej rodziny języków." tu bym polemizowal.

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-25 21:27:52, suma postów tego autora: 1489

pazghul

nie komentuję wszystkich artykułów, ani wszystkich spraw jak leci bo nie jestem trollem i pozostać nim tak nagle to ja znowu nie chcę:)

ale nie zawężam się tylko do religii i homoseksualizmu:)

pan prezydent iranu, który wygrał wybory najwyraźniej najzupełniej uczciwie, musiał zmagać się z inspirowanymi przez wiadome siły protestami, ale na szczęście poradził sobie wzorowo więc dalej może będąc umiarkowany religijnie pilnować zdrowia społeczeństwa, które ufa mu że nigdy choroba homoseksualizmu nie pojawi się na mapie iranu:)

to łagodnie zresztą powiedziane, że on nie lubi homoseksualistów, to nie są moje słowa zresztą, ja tylko przytoczyłem jego wypowiedź z wizyty w stanach, podczas której oświadczył właśnie coś takiego

homoseksualiści protestowali, ale tylko ci którzy mieli azyl za granicą, więc w samym iranie było o tym cicho:)

a o bełkotaniu pisałem odnosząc się do słów jego wypowiedzianych w onz, które nic tylko z ust jego słodkich spijać:)

autor: nikyty, data nadania: 2010-09-25 22:49:54, suma postów tego autora: 3572

Pan prezydent ma być prawo nieco zdenerwowany

Rosja właśnie definitywnie i oficjalnie (stosowny zapis w dekrecie prezydenckim) odmówiła sprzedaży Iranowi zestawów przeciwlotniczych dalekiego zasięgu.

autor: west, data nadania: 2010-09-25 23:02:57, suma postów tego autora: 6717

V.C, a gdzie poza Blokiem Wschodnim byli jeszcze Słowianie?

Nie uważam, że Niemcy walczyli jako Niemcy z Anglikami. Walczyła polityka rękami naiwnych patriotów. Im bardziej zagłębiam się w Słowiańszczyznę, tym bardziej mi się ona podoba. A już niesamowicie podoba mi się, że nie wypadliśmy - jak to się mówi - krowie spod ogona, ale że jesteśmy potomkami "pierwotnych Hindusów", od nich wynieśliśmy tolerancję, łagodność obyczajów, bogatą kulturę i tradycję, zniszczoną niemal całkowicie narzuceniem siłą Słowianom chrześcijaństwa, które zatarło wiele w ludzkiej pamięci, ale nawet po tysiącu lat prania mózgów i budowaniu kościołów w świętych dla Słowian miejscach piękne słowiańskie cechy odradzają się w ludziach. To rozpaczliwe wykrzykiwanie o "chrześcijańskich tradycjach", "obrony krzyży" i tym podobne działania nie zmienią faktu, że Słowianie mają tradycję piękniejszą i starszą niż chrześcijańska. Słowianie - podobnie jak Indianie północnoamerykańscy wiedli proste, spokojne życie z wyboru, nie z braku "pomysłów na postęp". Nie wszystko udało się katolickiemu kościołowi zniszczyć, nie wszystko zatrzeć. Kościół katolicki nie ma u nas żadnej chlubnej, ani tym bardziej dobrej tradycji. Przez całe wieki ludzie utrzymywani byli w ciemnocie, analfabetyzmie i byli niezwykle surowo karani za wszelkie próby odejścia od przymusowej wiary katolickiej. "Pan" i "ksiądz" byli właścicielami chłopów. Nazywa się to pańszczyzną, ale było to przecież niewolnictwo. Chłopi do czasu wprowadzenia pańszczyzny posiadali własne działki. Na skutek współpracy między kościołem i karczmą popadali w długi, tracili nie tylko ziemię, ale także na mocy nowych ustaw także wolność fizyczną - na całe stulecia i na wiele pokoleń. Chłopi zawdzięczają mocarstwom rozbiorowym uwolnienie od pańszczyzny. W tym wypadku należałoby może zapytać, do kogo należała ziemia u nas i do kogo należeli upodleni pańszczyzną ludzie, utrzymujący pracą swoich rąk nasz kraj.
Nie wiadomo, na ile dostępne informacje o Słowianach są rzetelne. Ale nawet cień nadziei na to, że rzetelne być mogą, budzi we mnie błogość. Bo to by oznaczało, że Słowianie - do których zaliczam i siebie - mają naprawdę powód do dumy ze wspaniałej i bogatej tradycji. Tzw. cywilizacja rzymska, na którą się niektórzy powołują z uzasadnieniem, że jest to coś, czego należy bronić, przyniosła Słowianom wiele cierpień i zniewoliła ich na długi czas.

autor: nana, data nadania: 2010-09-25 23:09:51, suma postów tego autora: 4653

nikity

w wiekszosci tak sie odczuwa twoje komentarze.homoseksualizm + religia 2 wytyczne.jakbys wg tego tylko ocenial.mnie to nie przeszkadza kazdy ma swojego "fijola".powiedz mi co on belkotal?jak dotad nie dostalem odpowiedzi tylko dowiedzialem sie ze sfalszowal wybory,byly protesty(jak w kawale iranskim gdzie szef policji w teheranie sie zalil szefowi straznikow ze juz ludzi mu do nich brakuje i czy kolega nie moglby troche pozyczyc),jest dewotem i nie lubi homoseksualistow(z powodow politycznych czy religijnych) i ze powiedzial: homoseksualizm to choroba zzerajaca zachod a u nich tego nie ma(a nie ze nie ma homoseksualistow).
ja jak ty odnosze sie z reguly do paru tematow.dlatego nie przesadzaj z tym trollowaniem tym bardziej ze nie rzucam haselek.

west.rosja sprzeda tylko via syria i bialorus :)

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-26 12:06:10, suma postów tego autora: 1489

nana

nie chce cie rozczarowac ale slowianie nie maja nic wspolnego z "pierwotnymi hindusami"(nie wspominajac o tym ze ci "pierwotni hindusi" wcale nie byli lagodni,tolerancyjni itd...)szczegolnie ze sama przyznasz okreslenie hindus jest strasznie nieprecyzyjne :)kogo masz na mysli?
slowianie to raczej pochodza z pld europy(balkany).jedyne pokrewienstwo(z zakresu lingwistyki) z innymi ludami indoeuropejskimi to ludy iranskie ale tez rozne szkoly sa na ten temat.prawdopodobnie zaszedl podobny proces co wsrod ludow hausa w afryce.ogolnie slowianie to troche tajemniczy ludek :)

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-26 13:05:11, suma postów tego autora: 1489

pazghul

najwięcej piszę w tematach w których nie dość że mam coś do powiedzenia, to jeszcze są tutaj poruszane, moje zainteresowania nie są na szczęście aż tak zawężone jakby się to mogło tutaj wydawać

nie lubić to można sąsiada bo mu źle z oczu patrzy, homofobia to coś więcej niż nielubienie:)

a każde twierdzenie że 9/11 to był spisek rządowy z góry przyjmuję za tej jakości bredzenie, jak twierdzić że populacja będzie ograniczona do 500 mln ludzi i wprowadzona będzie dyktatura, że chipy będziemy mieli, że nie wylądował nikt nigdy na księżycu, że korzystamy z technologii obcych itp

autor: nikyty, data nadania: 2010-09-26 15:33:46, suma postów tego autora: 3572

nikity

to twierdzisz ze ow polityk jest homofobem(bardzo modne obecnie)i ze wtc wyburzyl ibn laden z al-kaida?

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-26 16:28:15, suma postów tego autora: 1489

Pazghul, Ty masz swoje "zaufane osoby" którym wierzysz, ja mam swoje

ani Ty nie możesz z całą pewnością powiedzieć, że Słowianie nie są potomkami ludów zamieszkujących dzisiejsze Indie, ani ja nie mogę twierdzić z całą pewnością czegoś przeciwnego. Tzw. badania archeologiczne opowiadają różne rzeczy, często nie opowiadają nic, bo nie są do głosu dopuszczane. Ja nie wypominam Ci, nie przymierzając, że Irakijczycy to barbarzyńcy, bo tak twierdzą Amerykanie. Mam swoje zdanie wyrobione na ten temat, na podstawie dostępnych mi informacji i polegam na swoim rozumie. Co mi żałujesz bycia Słowianką nadobną, pląsającą po gajach i dąbrowach w poszukiwaniu kwiatu paproci? Ja rozumiem, że Ty masz wiadomości z pierwszej ręki od ludzi, którzy wiadomości z pierwszej ręki mają z kolei od innych ludzi, a ci naturalnie też z najpierwszej ręki od jeszcze innych. Dla Ciebie są oni wiarygodni, dla mnie tacy być nie muszą, bo o tym, kto jest dla mnie wiarygodny decyduje ja sama i naciski nic w tym nie zmienią. Prawda - jak wiadomo - istnieje sobie niezależnie od tego, kto chce w nią wierzyć i ją uznać. Wieki mijają, najprzystojniejsi nawet Pazghule się zestarzeją i punkt widzenia świata zmieni się i im. Ale prawda - ona będzie cały czas taka sama.

autor: nana, data nadania: 2010-09-26 19:50:00, suma postów tego autora: 4653

nano

my irakijczycy jestesmy barbarzyncami jakby tego nie definiowac :)ja np bardzo lubie byc barbarzynca :))
za bardzo nie rozumiem dlaczego ci tak zalezy na pochodzeniu od "pierwotnych hindusow"?pochodzenie od praslowian jest jakies gorsze? :)czyzby pochodzenie z subkontynentu bylo jakas gloryfikacja?on lepszy jako kolebka niz balkany?przez to slowianie staja sie jacys ubozsi kulturowo?plasaj kochana,lepiej plasac niz zabijac :))
niestety pod jednym wzgledem musze cie rozczarowac :( nie podlegam syndromowi breasted'a dlatego bezkrytyczne powtarzanie za jakims autorytetem za ktorym powtarza nastepny itd.. jak tworzony jest ten lancuszek to nie moja piaskownica :)

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-26 20:18:34, suma postów tego autora: 1489

Pazghul, wiem, że z jakiegoś powodu porozumienie między nami możliwe nie jest

ale czy to musi oznaczać, że wchodzimy sobie w drogę? Jest tyle miejsca na świecie, że naprawdę starczy dla każdego. Mnie nie zależy na pochodzeniu od Hindusów. Po prostu dotarłam do ciekawych informacji na temat korzeni ludów słowiańskich, podoba mi się to i chętnie przyznałabym się do takiego rodowodu.
Nigdy nie uważałam Irakijczyków za barbarzyńców. Nawet miałam starającego się - acz krótkotrwale - Irakijczyka, smalącego do mnie cholewki w czasie mojego pobytu w Berlinie przed laty trzydziestu. Ugotował on nawet dla mnie coś z mięsa baraniego z rodzynkami i orientalnymi przyprawami, i był niezwykle uprzejmy i dobrze ułożony. On coś tam wówczas w NRD studiował. Była tam większa grupa Irakijczyków, ale nie było mi dane poznać ich wszystkich, ponieważ oko zawiesiłam wówczas na przystojnym Niemcu. Gdybym miała taką możliwość, chętnie chciałabym zobaczyć to, co ukradli ci, którzy na Irak napadli i zrujnowali całe biblioteki, rozbijając lub sprzedając dla kamuflażu co pomniejsze rzeźby. Czy były to jakieś informacje istotne dla ludzi i przed nimi ukrywane w celu posiadania nad nimi władzy? To właśnie podejrzewam, bo w przeciwnym razie cała ta maskarada z rozrzucaniem starych pism i rozbijaniem rzeźb nie miałaby sensu.
Nie oczekuję od Ciebie, że to zrozumiesz, ponieważ mam wrażenie, że Ty jesteś zorientowany raczej cieleśnie, mnie bardziej rajcuje strona duchowa człowieka i jego możliwości z tym związane. Ja respektuję Twoje podejście do życia, dlaczego jednak przeszkadza Ci - i w czym? - podejście moje?
Pewnych terminów używam celowo, jak np. "pierwotni Hindusi". Wpadło Ci w oko i zapamiętałeś, czyż nie? I nawet byłeś łaskaw zająć stanowisko w tej sprawie. Ty wolisz stosować uznane wzorce i przetarte ścieżki myślowe. Ja z reguły jestem ciekawa, co z czego może wyniknąć.
Słowianie nie pochodzą z Bałkanów. A może i pochodzą, ale nie ci, których ja mam na myśli i niekoniecznie Słowianie.
Ja, kochany, pląsam sobie, pląsam. I nie zabijam. Ty nie pląsasz. Czyżbyś...?... to może raczej popląsaj ze mną, skoro to lepsze niż zabijanie?

autor: nana, data nadania: 2010-09-26 22:19:55, suma postów tego autora: 4653

droga nano

porozumienie czy nie porozumienie nie ma nic z tym wspolnego.jak sama zauwazylas zainteresowal mnie wpis o pochodzeniu slowian od "pierwotnych hindusow" nie wiem czy chodzi ci o wyznawcow hinduizmu(raczej nie poniewaz napisane z malej litery)czy o mieszkancow subkontynentu.jezeli chodzi o religie(hinduistyczna)to jej wplywy widac w wielu religiach i kulturach.jezeli o mieszkancow to slowianie na pewno od nich nie pochodza.
przejrzyj badania genu o ile pamietam m17 w meskim chromosonie y ktory jest charakterystyczny dla slowian i nie podlegajacy mutacji(moglem cos pokrecic z nazwa ,dawno temu czytalem artykul na ten temat).wyniki wskazuja ze slowianie pochodza z pld europy czyli balkan.wsrod pln ludow subkontynentu procent jest o wiele nizszy co wskazuje ze owe ludy pochodza od slowian a nie odwrotnie to oznacza ze tam byla jedna z drog ekspansji slowian ale to okres o wiele pozniejszy niz pochodzenie slowian od "pierwotnych hindusow".historia slowian jest bardzo ciekawa ale nie bukoliczna a wrecz arkadyjska jak usilujesz to przedstawic.slowianie sa najblizej spokrewnieni z ludami iranskim i tureckimi a nie "pierwotnymi hindusami" cokolwiek by to znaczylo.
spojrz na sama nazwe "slowianie" ile jest teorii pochodzenia tego okreslenia.
nie wiem moze chodzi ci o kulture mohendzo daro,harrapa i podobna z iraku el-ubaid,ma'dan ale slowianie od nich nie moga pochodzic poniewaz to byly kutury drawidzkie a wiec byli czarni jak noc bezksiezycowa.
jezeli chodzi o ariow to tez slowianie nie maja nic z nimi wspolnego juz bardziej persowie i medowie czy dzisiejsi kurdowie.
dlatego sie spytalem o co chodzi z tymi "pierwotnymi hindusami" :)zaciekawilo mnie.
nie zamierzam jakos podwazac twojego swiatopogladu.jestem po prostu ciekaw.
spotkalem sie z teoriami o pochodzeniu slowian od ariow ale to teorie 19wieczne(spotykane np w literaturze "ziemia obiecana") i o ile pamietasz zaowocowalo to "naukowym" nazizmem.

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-27 15:05:12, suma postów tego autora: 1489

no cóż, Pazghul, lubię Cię - i tyle :)

:)

autor: nana, data nadania: 2010-09-27 19:28:48, suma postów tego autora: 4653

Nikity co ty bredzisz?

Od kiedy Ahmedineżad jest homofobem? Bo tak ci napisała Wybiórcza? Domagasz się poszanowania praw dla gejów a nie potrafisz dopuścić do głosu człowieka który mówi prawdę o rezymie który rządzi na zachodzie, wysadza własnych obywateli w WTC , metrze londyńskim, podkłada bomby w meczetach w iraku, straszy zamachami jak ostatnio a potem wypuszca aresztowanych, bo wiedza ze barany zachodnie i tak sie dały nabrać.

I nie wyjezdzaj z egzekucjami nastoletnich gejów w Iranie bo to kolejne kłamstwo zachodu, okazało sie ze to byli mordercy, a czy byli gejami to wątpliwe. Tak wygląda cała polityka informacyjna zachodu na temat iranu, zanim coś przeczytasz i zaczniesz cytować, użyj łaskawie swojego mózgu najpierw aby to zweryfikować.

autor: Wielki Czarny Ojciec Demokracji, data nadania: 2010-09-29 13:02:03, suma postów tego autora: 316

Dodaj komentarz