Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Dolny Śląsk na kościelnym celowniku

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Przeczuwają, że dobra poza matrialne będą coraz mniej atrakcyjne,

więc chcą uzależniać od siebie ludzi także materialne. Stąd ta pogoń za nieruchomościami. Zresztą jeden z nich już jest kapitalistą całą gębą.

autor: steff, data nadania: 2010-10-15 09:56:56, suma postów tego autora: 6626

Zawsze mnie zastanawiało

(teraz zaczynają mówić o tym meNdia) jakim prawem POLSKI KK rości sobie prawo do dóbr materialnych na tzw. Ziemiach Odzyskanych, które Niemcy i ich pasterze "porzucili" w 1945 roku? Tym bardziej, że sam Watykan dość długo opierał się z ustanowieniem tam POLSKICH zarządców purpurowych?
Wytłumaczy mi ktoś tok myślenia polskich kiecuchów? Bo na trzeźwo tego "cywile" polscy na pewno nie rozpatrywali kierując się logiką polskiego katolickiego złodzieja sutannowego...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-10-15 10:44:03, suma postów tego autora: 5956

Dolny Śląsk

A to nie jest tak, że wszystko co było na ziemiach odzyskanych stało się własnością państwa?

autor: poziomka, data nadania: 2010-10-15 11:37:41, suma postów tego autora: 576

Mają błogosławieństwo Karola Wojtyły

Kościołowi w Polsce chodzi tylko i wyłącznie o zachowanie i przywłaszczanie kolejnych dóbr materialnych. Księża w Polsce są zwykłymi obszarnikami. Po to wspierali ludzi pracy w Polsce w okresie PRL-u, by na nowo przejąć utracone majątki w wyniku oddania ziem i tych majątków społeczeństwu po II wojnie światowej.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-10-15 13:39:40, suma postów tego autora: 1212

...

Najpierw - po 1945 r. - prawo łamali nadgorliwi stalinowscy urzędnicy, którzy pod akty prawne o nacjonalizacji mienia podciągali również niepodlegające im majątki (głównie te poniżej 50 ha). Później - po 1989 r. - prawo łamali nadgorliwi "demokratyczni" urzędnicy zwracający Kościołowi wiele majątków, których ten nigdy nie posiadał. Z naddatkiem... Polska nigdy nie była państwem prawa.

Za taki, a nie inny tryb procedowania Komisji Majątkowej odpowiadają nie tylko ludzie Kościoła, ale również rządzący politycy (Komisja to przecież organ dwustronny - rządowo-kościelny). Swój znaczący udział ma w tym SLD, które obecnie tak ostro - i słusznie - krytykuje Komisję... Tyle że trochę poniewczasie.

W temacie: http://wolnemedia.net/polityka/sojusz-lewicy-duszpasterskiej/ ...

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-10-15 14:28:04, suma postów tego autora: 1684

...

Tzn. za tryb procedowania odpowiadają wyłącznie rządzący politycy, którzy ustanowili, a później tolerowali takie prawo, a za "przekręty" sensu stricto (by wspomnieć sprawę Marka P.) - najprawdopodobniej - obie strony Komisjji...

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-10-15 14:39:59, suma postów tego autora: 1684

KK

Znana to firma KK - czciciele złotego cielca.

autor: mlm, data nadania: 2010-10-15 17:50:24, suma postów tego autora: 4284

mlm

Na szczęście zawsze stali na straży polskości, duchowej odnowy narodu... Skutki widać po dzień dzisiejszy ;-)

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-10-15 18:15:59, suma postów tego autora: 1212

Hyjdla

Masz rację tym większą, że przecież niemal wszystkie obiekty sakralne na Ziemiach Odzyskanych stanowiły przedtem własność organizacji protestanckich a nie katolickich. Dlatego też stały się one później własność państwa polskiego jako mienie zdobyczne. Dopiero Jaruzelski z Glempem przenieśli je na własność KK, chyba, jeżeli mnie pamięć nie myli, w ramach ustawy z 1989 o stosunkach między państwem a kościołem katolickim w Polsce. Zresztą na jej podstawie działa do dziś słynna Komisja Majątkowa. No cóż majątków - jak sam dobrze wierz - ciężka pracą się nie zdobywa lecz zawsze sposobami. Pozdrawiam.

autor: steff, data nadania: 2010-10-15 18:19:01, suma postów tego autora: 6626

Imperium kontratakuje, słudzy Lorda Vaticanera

czyli budzik i klich, stosują taktykę złodzieja, który wskazuje przypadkową osobę i wrzeszczy "łapać złodzieja".

autor: szczupak, data nadania: 2010-10-15 23:07:35, suma postów tego autora: 3747

Hydra

"Wytłumaczy mi ktoś tok myślenia polskich kiecuchów? " ;-) Naprawdę nie kumasz czy się zgrywasz? A wytłumaczyć Ci tok myślenia innych złodziei, tych bez sutann, a np. z pończochą na głowie? Krótko mówiąć jest dokładnie taki sam. Z tym, że ci ostatni czasem do pudła trafiają.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-10-16 00:03:00, suma postów tego autora: 6205

Błąd rządowy od początku transformacji ustrojowej.

Zamiast likwidować PGR y, mieli sprywatyzować kościoły, społeczeństwo lepiej na tym by wyszło.

Wiem, wiem. Czarnych ani atom nie ruszy. Oni już w Magdalence uzyskali to co chcieli. Teraz konsekwentnie doją to co im się należy.

Jak byłem małym chłopcem to na podwórku funkcjonowało takie powiedzenie: Jak ktoś się nie umie bronić, to trzeba mu nakopać do dupy! No i czarni nam kopią a my udajemy że nic się nie dzieje, a jak uznają że dziesięcina im się należy - to będziemy płacić.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2010-10-16 18:17:24, suma postów tego autora: 441

Dodaj komentarz