Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Alarm dla edukacji: Proces Boloński leży!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

państwowe uczelnie powinny kształcić na koszt państwa i w ineresie państwa

to nie państwowe uczelnie należy likwidować, leczy system, który państwowym uczelniom nie sprzyja. Państwo nie może kształcić studentów na potrzeby prywatnych korporacji, co do tego, to zgoda, bo przecież wówczas wszyscy płacimy za to, by się taki kapitalista wzbogacił. Więc czas przywrócić państwowe zakłady pracy i dla nich kształcić młodzież - z pożytkiem dla wszystkich. Być może jest to tzw. kwadratura koła, ale ona istnieje jak najbardziej i jest procesem odwracalnym. Przykład? - by to sprawdzić, należy wyciąć z papieru dwa paski, przykładowej szerokości 4cm, długości - dajmy na to - 20cm; skleić je tak, by powstały dwa koła. Koła te należy skleić ze sobą tak, by powstała ósemka, z tym, że oba koła mają być nie w jednej płaszczyźnie, lecz jedno z kół ma być niejako "pod kątem prostym" do koła drugiego, czyli na złączeniu odwrócone w osi o 90stopni. Wówczas należy wziąć nożyczki, i ostrożnie rozciąć jedno koło pośrodku kompletnie wzdłuż, a następnie przeciąć to drugie koło także wzdłuż. Otrzymamy kwadrat. I to jest ta właśnie kwadratura koła, którą można, sklejając koła, przywrócić do postaci pierwotnej. Zupełnie tak, jak w życiu: wystarczy tylko wiedzieć - jak.

autor: nana, data nadania: 2010-11-21 12:29:19, suma postów tego autora: 4653

17 listopada

Czyli cztery dni temu. Fajnie byłoby o takich rzeczach dowiadywać się przed faktem, a nie po, i to z czterodniowym opóźnieniem. Ciekaw jestem, jak na takich akcjach mają się pojawiać studenci, jeśli nie reklamują ich nie tylko media głównego nurtu, ale nawet takie portale, jak ten. No chyba że w dzisiejszych czasach trzeba mieć konto na Facebooku, żeby się o czymś dowiedzieć.

autor: Mandark, data nadania: 2010-11-21 12:45:49, suma postów tego autora: 731

Mandrak

Dzięki za zwrócenie uwagi. Opieramy się na zapowiedziach przesłanych przez organizatorów. Może rzeczywiście powinniśmy bardziej aktywnie poszukiwać takich informacji. Jednak oczekujemy także przesyłania anonsów do "ogłoszeń" przez organizatorów - to znacznie ułatwia informowanie. Pozdrawiam!

autor: Jarosław Klebaniuk, data nadania: 2010-11-21 12:49:58, suma postów tego autora: 436

@Mandaryk

Informacja o akcji była łatwo dostępna na stronie DZS. Ponadto była mocno rozpowszechniana drogą portali społecznościowych - na facebook'u i gronie. Wisiała też na kilku innych stronach, w tym zdaje się również w ogłoszeniach na lewica.pl. O wydarzeniu informował też "Obywatel".

W imieniu DZS przepraszam Cię za brak imiennego zaproszenia dostarczonego do rąk własnych...

autor: kobylynsky, data nadania: 2010-11-21 13:05:33, suma postów tego autora: 106

Po co w kapitaliźmie ludzie z magisterką

szczególnie z nauk humanistycznych. lepiej niech od razu po licencjacie przejdą na bezrobocie

autor: Postsocjalista, data nadania: 2010-11-21 15:02:52, suma postów tego autora: 1953

Jeżeli ich jedyną racją bytu jest posiadanie tytułu magistra

to może rzeczywiście, bezrobocie czegoś ich nauczy...

autor: west, data nadania: 2010-11-21 16:22:40, suma postów tego autora: 6717

@kobylynsky

Żaden Twój sarkazm nie zmieni faktu, że to wam powinno zależeć, żeby ludzie dowiadywali się o akcjach, a nie mi. I to nie moja strata, że mnie nie było, tylko wasza. Nie wiem, co wy chcecie osiągnąć, jeśli tak dbacie o rozgłos.

autor: Mandark, data nadania: 2010-11-21 20:29:14, suma postów tego autora: 731

.

Najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do stanu z PRL. Czyli liczba studentów nie 2 mln, lecz np. 300 tys. jak jeszcze na początku lat 90. Likwidacja szkół prywatnych a przede wszystkim większości kierunków ekonomicznych - to w moim odczuciu jedne z głównych ogłupiaczy społeczeństwa.

Poza tym absolutny zakaz nadawania sobie nazwy "uniwersytet" przez wyższe szkoły zawodowe typu akademie ekonomiczne czy politechniki; nazwa ta powinna być zarezerwowana tylko dla uczelni humanistycznych. Wbrew pozorom nie jest to kwestia wyłącznie kosmetyczna.

autor: Bury, data nadania: 2010-11-22 13:59:51, suma postów tego autora: 5751

@Bury

Nie humanistycznych, tylko ogólnych. Bo matematyka czy chemia to też kierunki uniwersyteckie (chociaż powstały ich odłamy takie jak matematyka stosowana czy technologia chemiczna, nauczane na uczelniach technicznych).

autor: Mandark, data nadania: 2010-11-22 23:05:28, suma postów tego autora: 731

@ Mandark

Jasne. Słowo "uniwersytet" zawiera już ogólność, nie chciałem ich po prostu powtarzać.

autor: Bury, data nadania: 2010-11-23 14:52:20, suma postów tego autora: 5751

A CO NA TO $LD ?!

Temat Ważny. Pociągnie młodzież.
Tylko nie wiem dlaczego szefowie $LD go olewają, zamiast bić pianę ile wlezie.

Wniosek
$LD ma to tam gdzie PO, czyli... mniejsza o to.





autor: dzeus, data nadania: 2010-11-24 09:38:54, suma postów tego autora: 1046

Dodaj komentarz