Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Polska Partia Pracy - "Sierpień 80" w wyborach samorządowych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Hehe 1%

Gratuluje porażającego wyniku, ale czego można było się spodziewać po tej kanapie, jak nawet porządnego spota wyborczego nie potrafią zrobić :)

autor: nakama, data nadania: 2010-11-22 14:20:36, suma postów tego autora: 593

Nakama,

Pewnie, ze PPP zawiodla. Wyszlo 1,2, a mialo byc bezsprzecznie 0,2. PPP nie umiala uszanowac glosow zacnych prorokow i z pewnoscia nigdy to jej nie zostanie wybaczone.

Co nie zmienia faktu, ze pewnie nawet w polskich warunkach moglo byc lepiej. Ale takie dogadywanie pozostaje jalowe.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-22 14:24:08, suma postów tego autora: 1628

Hehe

"Pewnie, ze PPP zawiodla. Wyszlo 1,2, a mialo byc bezsprzecznie 0,2."

No tak wiem, 600% większe poparcie, co za sukces :)

autor: nakama, data nadania: 2010-11-22 14:41:22, suma postów tego autora: 593

Nakama,

To za cztery lata zaloz wlasny komitet i zdobadz 1,3. Bedzie mozna pofetyszyzowac sie cyferkami.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-22 14:44:54, suma postów tego autora: 1628

Co ja widzę? To, czego się spodziewałem,

czyli kłótnie pomiędzy lewicowymi planktonowcami o to kto zdobyłby bardziej żałosny wynik w wyborach. Tak jakby lewicowy plankton nie mógł przynajmniej na czas wyborów zewrzeć szyków, założyć wspólny ogólnopolski komitet wyborczy i wyjść do ludzi z sensownymi postulatami. A neoliberalne rzygowiny śmieją się do rozpuku!

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2010-11-22 15:21:25, suma postów tego autora: 213

Ile procent ma plankton?

Problem w tym, że nie wiemy ile do wyniku PPP dodałby sojusz z całym lewicowym planktonem. Może 0,01 proc.? Nie sposób tego określić, bo lewicowy plankton nie poddaje się weryfikacji wyborczej.Potrafi jedynie recenzować PPP.

I tak już pewnie pozostanie.

Psy szczekają, karawana idzie dalej.

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-22 15:58:51, suma postów tego autora: 233

Czas zacząć działać

No szkoda, że taki słaby wynik. Ta partia powinna chyba zacząć działać wśród ludzi, organizować jakieś spotkania, wychodzić na ulice, założyć gazetę, zaangażować sie w jakieś inicjatywy społeczne, nie tylko "być". O PPP słychać tylko przy okazji wyborów, no chyba, że jeszcze czasem na Lewica.pl przy okazji jej konferencji(wewnętrznych). Nie pomaga jej nawet to, że współpracuje z bojowym związkiem. Czas to przemysleć. A spoty wyborcze, które można było zobaczyć na stronie PPP to pelen obciach, no ale to już kwestia estetyki.

autor: demokrata, data nadania: 2010-11-22 16:51:15, suma postów tego autora: 316

Demokrata,

To nie jest slaby wynik. Jak na polskie warunki jest niezly (choc rzecz jasna bez wystrzalu). Inne rzeczy tez przerysowujesz.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-22 16:55:28, suma postów tego autora: 1628

jeszcze

Jeszcze dopiszcie, że Tuskowi i papieżowi tez udzieliliście poparcia i dlatego wygrali.

autor: 1234, data nadania: 2010-11-22 17:16:19, suma postów tego autora: 873

Żaden obciach!

60% zostało w domach. Przegrali więc wszyscy, którzy w tej imprezie brali udział. Zwyciężył marazm i nihilizm. Nawet głośny ojciec padł na pysk. Niestety większość uznała się za wykluczoną. Smutne to ale prawdziwe. Czy ktoś to zmieni? Na razie nikogo takiego nie widać. Czekamy.

autor: steff, data nadania: 2010-11-22 17:19:14, suma postów tego autora: 6626

PPP

@PMB:

"Bedzie mozna pofetyszyzowac sie cyferkami."

To nie ja tu uprawiam propagandę sukcesu na 1% poparcia.

@Wąż:

"Tak jakby lewicowy plankton nie mógł przynajmniej na czas wyborów zewrzeć szyków, założyć wspólny ogólnopolski komitet wyborczy i wyjść do ludzi z sensownymi postulatami."

A z kim tu iść na wybory ??? Z post-prawicowymi popłuczynami ???

@Rumburak:

"Psy szczekają, karawana idzie dalej."

Ja nie szczekam ja się śmieję, z żałosnej partii, która nie potrafi zrobić nawet porządnego spotu wyborczego.



autor: nakama, data nadania: 2010-11-22 17:29:59, suma postów tego autora: 593

1,2%w skali kraju to taki średni wynik

Ale bariera 1%zostala przekroczona oby w przyszłych wyborach samorządowych było np 2,1%zobaczymy

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-11-22 17:36:06, suma postów tego autora: 1302

Miał rację ABCD:

rzutem na taśmę wygrał Ziętek.

Aczkolwiek gwoli sprawiedliwości należy odnotować wielki sukces w dziejach PPP: pierwsze przekroczenie 1% poparcia. Czyli przez najbliższy roczek, do wyborów parlamentarnych, czeka nas tutaj prężenie nieistniejących muskułów przez funkcjonariuszy PPP.

autor: Durango 95, data nadania: 2010-11-22 17:36:32, suma postów tego autora: 3848

...

Antyliberał - I tak za 100 lat wywrotowa lewica wejdzie do parlamentu... :'

autor: wloczykijas, data nadania: 2010-11-22 17:42:39, suma postów tego autora: 907

Gdyby

PPP jasno określiła swoje stanowisko w kwestii bezwarunkowej obrony antyimperialistycznego Iranu i robotniczej Korei Północnej, wynik byłby jeszcze lepszy.

autor: ABCD, data nadania: 2010-11-22 18:19:13, suma postów tego autora: 20871

W

najbliższych wyborach PPP będzie języczkiem u wagi. Pod warunkiem, że robotniczy nurt tej partii uwolni się od sił rewizjonistycznych.

autor: ABCD, data nadania: 2010-11-22 18:21:26, suma postów tego autora: 20871

No wynik ciut lepszy teoretycznie

A to po pierwsze dlatego, że wzięli sobie do serca moje rady i eksploatowali Olszewskiego, a duce trzymali w cieniu.
Teraz się dopiero odezwał i się do największych sil od razu zaliczył ;-). Ogólnopolskich komitetów było w tym roku niewiele. Raptem 5, to i wynik siłą rzeczy musiał być wyższy, choćby dlatego, że mniejsza konkurencja na prawicy (4 lata temu był LPR)i część jej elektoratu można było przejąć. Ala tak w rzeczywistości jest to mniej niż 4 lata temu, a dowiecie się o tym jak podadzą liczby bezwzględne i je sobie porównacie.
6 radnych? ;-) Przecież nie ich radnych ale jakiś komitetów, którym mimo "poparcia" pypypy to nie zaszkodziło;-) Na pewno żaden z tych radnych nie będzie się czuł radnym pypypy.
Najważniejsze dla tej zgrai były sejmiki. Na Warszawę i inne wielkie miasta nie mieli sił jak 4 lata temu, bo przecież dobrze wiemy, ze to partia wirtualna. W sejmikach mandatów ZERO! I w przyszłym roku w wyborach parlamentarnych Napieralski pokaże Ziętasowi wała! ;-)
Jeszcze tylko jedne wybory i skończy się robienie z lewicy obory!
Jednocześnie gratuluję MS-om zdobytego mandatu.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 18:28:28, suma postów tego autora: 6205

sierp_i_młot

Rozumiem, że masz problemy z przyjmowaniem do wiadomości pewnych rzeczy, ale naprawdę nie musisz kłamać.

Akurat wszystkich 6 radnych, którzy dostali się do rad gmin (4 w Imielnie w woj. świętokrzyskim) i miast (co najmniej 1 w Strzelinie w woj. dolnośląskim oraz 1 w Strzelnie w woj. kujawsko-pomorskim) startowali nie z list lokalnych komitetów, a z list PPP - "Sierpień 80". Zobaczymy może jeszcze uda się zdobyć jakieś mandaty, zarówno z list PPP jak i komitetów które współtworzyliśmy (nie ma choćby jeszcze wyników do rad powiatów).

autor: SzymonM, data nadania: 2010-11-22 18:37:33, suma postów tego autora: 915

Powiem tak

Jest to najlepszy wynik PPP w historii, gdyż po raz pierwszy partia ta przekroczyła 1%. Nominalnie. Tylko że 1% parę lat temu i 1,2% teraz to praktycznie żaden postęp. W takim tempie PPP dojdzie do władzy za jakieś 120 lat. Dochodzi do tego skandaliczne wręcz traktowanie 5. komitetu ogólnopolskiego przez media. Niemal wszystkie sondaże pomijają PPP. Niemniej jednak, trzymam kciuki.

autor: fancom, data nadania: 2010-11-22 18:40:31, suma postów tego autora: 1424

sukcesy ppp według PKW a nie lewicy.pl

z kliku wybranych ;)

W wyborach do rad gmin:
dolnośląskie - 0,10%
kujawsko-pomorskie - 0,06%

do rad powiatów:
śląskie (sic!) - 0,04% !!!

do sejmików:
- moje jakże choć po części mądre Mazowsze! - 0,71%!!!
Gorzej niż 4 lata temu!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 18:41:30, suma postów tego autora: 6205

sierp_i_młot

Przestań robić z siebie idiotę. Mimo nominalnie niskich wyników do rad gmin w kujawsko-pomorskim i dolnośląskim mamy tam radnych. W woj. śląskim prawie nie wystawialiśmy list do powiatów, a wynik do sejmiku na Mazowszu jest akurat najgorszy (w większości województw mamy powyżej 1 proc., a w opolskim powyżej 2 proc.).

Jak już podajesz jakieś liczby to nie rób tego wyrywkowo, marnie Ci wychodzi ta antyPPPowska propaganda. Coraz marniej.

autor: SzymonM, data nadania: 2010-11-22 18:44:56, suma postów tego autora: 915

Szymonie,

ilu jest tych radnych?

autor: ABCD, data nadania: 2010-11-22 18:47:28, suma postów tego autora: 20871

...

Na razie 6. Będą oficjalne wyniki to je podamy.

Do rady powiatu strzelińskiego lista Porozumienia dla Naszej Przyszłości zdobyła 10,05 proc. (są na niej także członkowie naszej partii, zobaczymy czy ktoś się dostanie). Może ktoś jeszcze.

autor: SzymonM, data nadania: 2010-11-22 18:53:03, suma postów tego autora: 915

ABCD,

Na pewno mniej niz zacnych prorokow - az do dzis rana swiecie przekonanych, ze nie bedzie ani jednego.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-22 18:53:28, suma postów tego autora: 1628

hmm

Słowa Ziętka, które już wcześniej przeczytałem na stronie PPP, bardzo mnie rozbawiły. No po prostu 1,2% PPP wywołało popłoch na scenie politycznej, już inne ugrupowania czują oddech tej partii na swoich plecach i nie wiedzą, co począć.

Z drugiej strony jak na nasze warunki wynik nie jest zły. I jest to najsilniejsza partia radykalnej lewicy, nawet jeśli nie znaczy to, że silna. A przy takimi traktowaniu PPP przez media, jak obecnie, trudno liczyć na więcej. W porównaniu do PPP, Janusz Korwin-Mikke nie ma na co narzekać (a bardzo lubi). Oczywiście wyniku sondażowego PPP w żadnym serwisie nie można było znaleźć, mimo że należy do pięciu największych komitetów wyborczych w skali kraju.

autor: Mandark, data nadania: 2010-11-22 18:56:53, suma postów tego autora: 731

Czyli

6 radnych.
Jak na partię ogólnopolską - nie jest to najwięcej.
Ale poczekajmy: może radni PPP przestaną się interesować Gazą, a w zamian wejdą w koalicje z PiS i PSL. Lepiej poznawać rzeczywistość z praktyki społecznej i politycznej niż z omszałych dzieł Althussera.

autor: ABCD, data nadania: 2010-11-22 18:59:55, suma postów tego autora: 20871

Być może

PPP przyczyniła się jakoś do tego, że SLD spadł z podium.
Jeśli tak, to gratuluję jej kandydatom.

autor: ABCD, data nadania: 2010-11-22 19:01:28, suma postów tego autora: 20871

Mandrak

Co by nie mówić złego o mediach, to akurat w tym wypadku media nie dają się oszukiwać. Popełniasz błąd pisząc o jednym z 5 największych komitetów. To jest co najwyżej jeden z 5 komitetów, które zarejestrowały listy do sejmików w całym kraju. Bo już nie do rad gmin czy powiatów, bo zrobili to tylko w kilku miejscach. Więc jakim cudem miałby to byc jeden z największych?
Pozostałe komitety to mio wszystko partie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy członków. A PPP ile ma? 40? 50? 60?
to jest ściema, na którą media nie dają się nabrać. Inna sprawa, ze czegoś takiego promować nie chcą. Nie chciały tez promować w swoim czasie Samoobrony, ale musiały, bo byl to wielotysięczny ruch. Z takim ruchem nie mamy przecież do czynienia w wypadku korporacji wyborczej.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 19:09:25, suma postów tego autora: 6205

NA DWOJE BABKA WRÓŻYŁA

Koalicja z PiS-em i PSL-em zwiąże ręce PPP-owskiej lewicy lub problem lewicy w PPP ostatecznie rozwiąże.
Wybory rozwiązały już parę problemów - poparcia "milczącej większości", "uczciwych samorządów" i "Polski dostatniej" - NIE MA I NIE BĘDZIE.

autor: BB, data nadania: 2010-11-22 19:38:19, suma postów tego autora: 4605

;-)

Szymon Martys - 147 głosów.
Najgorszy wynik ppp z wszystkich okregów w lubelskim ;-). W Lublinie widać, że też cię dobrze znają ;-)

http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/060000/060000-k-2c9682222b33d119012b391053380600.html?komitet=2c9682222b33d119012b391053380600&wyniki=1

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 19:52:23, suma postów tego autora: 6205

sierp_i_młot

Owszem, tylko, że startowałem w mieście Lublin gdzie z reguły nasze wyniki są niższe od średniej. W moim rodzinnym okręgu podlubelskim (powiaty lubelski, opolski, kraśnicki, janowski, puławski, rycki, lubartowski) w samym tylko Kraśniku lista PPP miała 117 głosów, i myślę, że sporo w tym również i moja rola.

Nie musisz się martwić o moje sejmikowe wyniki. Na mandat nie liczyłem, a na możliwość propagowania poglądów Polskiej Partii Pracy (gdybym tak koniecznie chciał zostać radnym, jak mi to imputujesz, to wszedłbym w jakieś porozumienie na szczeblu mojego miasta lub powiatu).

autor: SzymonM, data nadania: 2010-11-22 20:01:08, suma postów tego autora: 915

PPPropaganda

Boże jaka propaganda sukcesu, ale cóż to chyba normalna reakcja obronna dla porażki.

Ale ok, co takiego nowego PPP ma do zaproponowania wyborcom, po za hasłami typu PRL-wróć ???

autor: nakama, data nadania: 2010-11-22 20:08:13, suma postów tego autora: 593

nakama

Jeszcze pytasz? Co ma do zaproponowania? Ten tekst Ziętka na ich stronie kończy się stwierdzeniem, że Jedyny Kandydat Świata Pracy, który tym razem do jakiś dyurnch samorzadów nie kandydował, już rozpoczyna kampanię do wyborów parlamentarnych. No i to właśnie ma do zaproponowania ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 20:15:06, suma postów tego autora: 6205

Nakama,

Gdzie ta propaganda sukcesu? Konkrety prosze. Mowi sie tylko, ze PPP posunela sie w wyniku tych wyborow do przodu, a nie do tylu - choc w skromnym wymiarze. To ma byc ta rozbuchana propaganda?

I pytanie wieczoru: co zaciekli krytycy PPP maja w zamian do zaoferowania?

autor: PMB, data nadania: 2010-11-22 20:19:48, suma postów tego autora: 1628

propaganda sukcesu

"Zdaniem lidera partii Bogusława Ziętka, osiągnięty wynik jest potwierdzeniem faktu, że ugrupowanie, któremu przewodzi, to jedna z najpoważniejszych sił politycznych w kraju, a utworzony przez nią komitet wyborczy nieprzypadkowo znalazł się wśród pięciu ogólnopolskich zarejestrowanych komitetów wyborczych."
To rzeczywiście nie jest propaganda sukcesu? Fakt. To jest tylko śmieszne i żałosne.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 20:23:03, suma postów tego autora: 6205

I pytanie wieczoru: co zaciekli krytycy PPP maja w zamian do zaoferowania?

Co? A budowę jakiejś lewicowej partii na ten przykład. Z lewicowym klasowym programem, strukturami, ludźmi bez brunatnej przeszłości. Coś jeszcze dodać?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 20:27:27, suma postów tego autora: 6205

SiM,

To moze PPP nie znalazla sie wsrod tych pieciu komitetow wyborczych? Jesli fakty nie zgadzaja sie z SiM-em, to tym gorzej dla faktow. PPP jest realna sila - chocbys zapieral sie rekami i nogami przed przyjeciem tego do wiadomosci. To nie jest propaganda sukcesu. To jest przedstawienie realnych osiagniec. Czy tez moze - zapytam jeszcze raz - PPP nie znalazla sie wsrod tych pieciu komitetow wyborczych?

Jesli ktos z PPP strzela teraz korkami od szampana - to jest to falstart. Ale nawet jesli dopowiedziec: jeszcze falstart - to nie bedzie to wcale propaganda sukcesu.

I to Cie boli, zacny proroku kleski PPP!

autor: PMB, data nadania: 2010-11-22 20:29:21, suma postów tego autora: 1628

pytaine jest źle postawione

Równie dobrze mógłbyś zapytać:
Co mamy do zaproponowania zamiast PO?
Moja odpowiedź - partię robotniczą
Albo - co mamy do zaproponowania zamiast PiS?
Moja odpowiedź - partię robotniczą
Co zamiast PPP?
Moja odpowiedź jest taka sama - partię robotniczą.
Taka partia jest Polsce niezbędna, by uzdrowić i urealnić życie polityczne w tym kraju.
To nie jest pytanie co zamiast. To jest pytanie bez związku z twoją korporacją. Bo odpowiedź jest obok, nie zamiast i na zupełnie innym poziomie oraz w sferze innej ideologii.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 20:33:53, suma postów tego autora: 6205

SiM,

To gdzie ta partia, o ktorej piszesz? Czy chocby jej zalazki? Konkrety prosze.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-22 20:34:41, suma postów tego autora: 1628

PS.

I ze tak to ujme - kim sa Twoi "MY"?

autor: PMB, data nadania: 2010-11-22 20:36:43, suma postów tego autora: 1628

klęska się sprawdziła

Po kilkunastu latach istnienia różnytch Alternatyw, PPP czy PPP-Sierpień 80 wynik na poziomie procenta jest totalną kleską i nie zmieni jej twoje głupie propagandowe gadanie.
Zebranie podpisów za pomoca górników na delegacjach z pracy nie tworzy jednego z 5 największych komitetów. Tworzy tylko komitet, który zebrał wystarczającą liczbę podpisów i nic więcej.
Gdyby takiemu Kulczykowi przyszło do głowy stworzenie 6 "siły" w kraju to zrobiłby to z palcem w d... wynajmując bezrobotnych, którzy zebraliby mu potrzebne podpisy. A on zarejestrowałby swój komitet w całym kraju. I to choćby i wtedy gdyby nikogo poza Kulczykiem w tym komitecie nie było. Na swoje listy wsadziłby zaś Napoleona, Piłsudskiego, Dmowskiego, Witosa i kogo tylko by chciał, bo takie nazwiska też mozna znaleźć w książce telefoinicznej. Czy uważasz, że z tego powodu stałby się jedną z największych sił w kraju?
Oczywiście on już tego robić nie musi bo "ma" PO, ale ja mówię teoretycznie. Was po prostu nie ma i nigdy nie byliście lewicą, co właśnie z całej tej krytyki jest najważniejsze.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 20:42:59, suma postów tego autora: 6205

PMB

Nie ma takiej partii. To akurat wszyscy wiemy. Ale czy to jest powód by na bezrybiu raka nazwać rybą? I popierać inną partię, która z robotniczą nic wspólnego nie ma? A czemu w takim razie nie PiS jak radzi tu uparcie ABCD?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 20:45:19, suma postów tego autora: 6205

PPPropaganda

"Gdzie ta propaganda sukcesu? Konkrety prosze. Mowi sie tylko, ze PPP posunela sie w wyniku tych wyborow do przodu, a nie do tylu - choc w skromnym wymiarze."

Jakie posunięcie się do przodu ??? Jak od kilku lat poparcie dla tej kanapy krąży w okolicach 0.5-1 procenta. To nie żaden postęp to regres, już nawet fanatycy z UPR mają lepsze notowania.

"co zaciekli krytycy PPP maja w zamian do zaoferowania?"

Na pewno odradzałbym udziału w tej wyborczej szopce, bo parlamentaryzm to droga donikąd. Nawet gdyby PPP jakimś cudem wygrała wybory to i tak by nic nie mogła zmienić, a wiadoma jest reakcja kapitału w takich sytuacjach.

Lewica powinna zejść na ulicę i tutaj walczyć o swoje postulaty. Nie zapominajmy o tym że ustępstwa wobec kapitału (np. państwo opiekuńcze) wywalczono siłą na ulicy a nie poprzez udział w wyborach.

autor: nakama, data nadania: 2010-11-22 20:45:46, suma postów tego autora: 593

I ze tak to ujme - kim sa Twoi "MY"

Nie ma MY. Czy masz taką sklerozę, że nie pamiątasz kilka postów nazad? Zapytałeś co krytycy twojej sekty maja do zaproponowania. Jako krytyk odpowiedziałem ci. I tyle.
Inny krytyk może powiedzieć coś innego. I proszę bardzo, na tym polega wolna dyskusja

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 20:49:39, suma postów tego autora: 6205

Do czynu

SiM, BB
Panowie przestańcie strzępić jęzory. Zróbcie w końcu tę klasową partię robotniczą. Pokażcie frajerom z PPP jak działa prawdziwa awangarda proletariatu.

Just do it - jak mawiał Wielki Lenin.

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-22 20:55:15, suma postów tego autora: 233

Nie mam zamiaru nic robić

bo nie mam na to czasu. Pisze tylko o potrzebie takiej partii, która i socjaldemokrację ściągnęłaby na lewo.
Ja krytykuję tylko lisa, który się ubrał w owczą skórę i pobekuje jak owca. Stara się zdzierać z niego maskę, by inni zobaczyli jego kły. To jest strona internetowa a nie kuźnia partyjna. Taka strona ma służyć krytyce a nie włażeniu w d..

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 21:05:26, suma postów tego autora: 6205

Nie potrafią zrobić spota?

A to wieśniaki! Co więcej, ja nawet ani jednego ich billboarda nie widziałem!

autor: bolo, data nadania: 2010-11-22 21:34:20, suma postów tego autora: 4522

To zrozumiałe,

że ABCD i Durango nie mogą przeboleć tego, że w stolicy nie dojdzie do starcia skrajnych liberałów w II turze. No cóż, niech tak sobie odreagują.

autor: bolo, data nadania: 2010-11-22 21:36:04, suma postów tego autora: 4522

Wynik PPP

jest znamienny z jednego powodu: otóż kilka miesięcy temu lider tej partii otrzymał 0,26% poparcia w wyborach, dziś natomiast cała partia otrzymuje 1,17%, w dodatku jej radnymi zostały osoby bez wyjątku spoza grona liderów, "twarzy" i ideologów PPP (są to zdaje się w ogóle osoby szerzej nieznane, a przynajmniej nieznane z informacji na niniejszym portalu, który jakże drobiazgowo relacjonuje życie PPP). Oznacza to, że partię ciągną w górę osoby spoza kierownictwa, a liderzy - ciągną ją w dół. Dla odmiany, o ile np. PiS w wyborach otrzymuje około 30%, o tyle ich lider dostaje w wyborach prezydenckich ponad 45%.

Wnioski? Gdyby PPP była partią demokratyczną, powinna zmienić liderów, bo obecni w niczym jej nie pomagają.

autor: Durango 95, data nadania: 2010-11-22 21:41:52, suma postów tego autora: 3848

No jasne, Bolo,

zapłakałem dziś cały stos chusteczek z powodu tego, że Czesio Bielecki, znajomek waszego ulubieńca Rafcia Pankowskiego, nie zmierzy się z panią Hanią w II turze. O rany, rany, chyba łyknę prozac, żeby jakoś ukoić ten ból.

autor: Durango 95, data nadania: 2010-11-22 21:52:02, suma postów tego autora: 3848

TRADYCYJNY REFREN

Wystarczy posłuchać Rumburaka i jego pohukiwań: ROBIĆ - NIE DYSKUTOWAĆ!, by stwierdzić autorytatywnie, że nie ma z kim robić i dyskutować. Potwierdza on to zresztą osobiście w innym wątku (pod artykułem S. Żiżka).
Nawet GPR zdaje sobie sprawę, że ta garstka radnych, która uzyskała mandat z list PPP nie koniecznie reprezentuje lewicę, zwłaszcza tą konsekwentną.
Pod GPR-owskim wątkiem dyskusji kolejny refren Rumburaka - MOSKIEWSKIE PIENIĄDZE.
Jedno nas zastanawia - niecodzienny kontekst historyczny - lata 1922-1923. Związek Proletariatu Miast i Wsi działał przecież za życia Lenina.
Czyżby trockistom było WSIO RAWNO - kolejny ("A nam wsio rawno") tradycyjny refren.

autor: BB, data nadania: 2010-11-22 22:01:30, suma postów tego autora: 4605

PPPropaganda

@Bolo:

"A to wieśniaki!"

Koleś no, jak wchodzisz w politykę to musisz grać według jej reguł inaczej odpadasz. Spoty PPP pokazywane w telewizji z marketingowego punktu widzenia były koszmarne: jakieś ciemne kolory, muzyka jak z filmu wojennego, zamiast jednolitego przekazu kilka różnych filmików posklejanych w całość, itp. itd.

@Durango:

"jest znamienny z jednego powodu: otóż kilka miesięcy temu lider tej partii otrzymał 0,26% poparcia w wyborach, dziś natomiast cała partia otrzymuje 1,17%,

Ale podobnie było w przeszłości i nic z tego nie wynikało. Po za tym trochę głupie jest porównywać tak różne wybory.

"Wnioski? Gdyby PPP była partią demokratyczną, powinna zmienić liderów, bo obecni w niczym jej nie pomagają."

Gdyby członkowie PPP byli inteligentni, to by sobie dali spokój w tą wyborczą szopką, albo zaprezentowali by jakąś nową jakość, a nie odgrzewanie kotletów w stylu: wszystko upaństwowić.

autor: nakama, data nadania: 2010-11-22 22:13:51, suma postów tego autora: 593

Hihi...

Warto przypomniec fragment wypowiedzi SiM-a pod materialem "PPP z "trojka" w wyborach samorzadowych".

"a za miesiąc nowy news

PPP z trójką... po przecinku w wyborach samorządowych ;-) [...]"

I fragment kolejnej:
"Maraton zaczął się dla niej od 0,7, potem 0,18 a i teraz nietrudno wynik przewidzieć."

Sorki za nieskromnosc. Ale pasuje jak ulal do moich uwag o zacnych prorokach! Nie wyspi sie dzis w nocy nasz SiM et consortes - na mysl o radnych PPP.

A, i jeszcze wynikaloby, ze partie robotnicza, o ktorej pisze nasz nieoceniony SiM, trzeba budowac razem z... Palikotem:
"no jaka szkoda, że ten Palikot jeszcze nie startuje
Piękny list napisał do kościoła. No ja wiem, że to nie jest rewolucyjne, ale rewolucji nie ma u bram i nie ma jej nawet w lesie. Ale może choć z kościołem da się walczyć?"

Wszystkie cytowane cudenka dostepne tutaj:
http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.22707

autor: PMB, data nadania: 2010-11-22 22:26:19, suma postów tego autora: 1628

Dlaczego "waszego"?

Ja nie towarzysz, jak twój hiperaktywny redakcyjny kolega. Poza tym który to Pankowski? Oszołom z "Nigdy więcej"? Niestety nie ten adres.
Ale, ale, chcesz nam powiedzieć że nie głosowałeś na Bieleckiego, wspierając de facto neoliberalnych zarządców kondominium?

autor: bolo, data nadania: 2010-11-22 22:26:23, suma postów tego autora: 4522

jeszcze raz pytam

Co ty Rumburaku zrobiłeś pożytecznego, oprócz być moze kandydowania z tej sekty, albo zbierania dla niej podpisów, albo roznoszenia jej ulotek wyborczych? Co ktokolwiek z was zrobił pożytecznego, że dajesz sobie prawo nam mówić - do dzieła?!
Jaki pożytek ma Polska z twojej partii? Jaki pożytek mają z niej robotniczy? Ktokolwiek?
Za kogo ty się... uważasz?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 22:32:20, suma postów tego autora: 6205

Bolo,

wzrusza mnie twoja troska o moje wyborcze zachowania, ale nie mieszkam w Warszawie.

autor: Durango 95, data nadania: 2010-11-22 22:35:10, suma postów tego autora: 3848

Pardon,

musiałem cię pomylić z innym obywatelem.

autor: bolo, data nadania: 2010-11-22 22:56:25, suma postów tego autora: 4522

BB - mi jest wszystko jedno

Ja na przykład - podobnie jak Lenin - przyjąłbym pieniądze na partię nawet od niemieckiego sztabu generalnego. Tyle, że te skurwiele fryce nie chcą już dawać kasy bolszewikom. W Moskwie też nie rządzi Lenin i ani on, ani Komintern nie podeślą gotówki na kampanie wyborczą. Za wschodnią granicą nie stoi robotniczo-chłopska, która jakby co, może przyjść z pomocą. Nie ma też gdzie uciekać gdyby zrobiło się gorąco. Mimo wszystko w 1923 r. komunistom w Polsce było łatwiej.

My musimy jakoś sobie radzić w tych trudnych czasach własnymi siłami, dźwigając na barkach odium stalinizmu. A wy sobie dyskutujcie, dyskutujcie. Tylko błagam - nie pomagajcie! Dyskutujcie, dyskutujcie...

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-22 22:58:13, suma postów tego autora: 233

moze duzo to nie jest

ale:
cieszy tendencja wzrostowa, nie spadkowa
poza tym PPP to młoda partia, w porownaniu do starych wyjadaczy gdzie maja kilkadziesiat lat zywotu albo i wiecej
jednak faktem jest to, ze media milcza o PPP, dlatego ludzie nie glosuja, a przeciez prawdziwa lewica w Polsce to wylacznie PPP nie SLD
tu moj apel do dzialaczy: zrobmy wszystko aby o PPP bylo glosniej!
pozdrawiam sympatykow Polskiej Partii Pracy
Maria

autor: majka2222, data nadania: 2010-11-22 23:07:45, suma postów tego autora: 4

HONOROWY PUNKT WYJŚCIA

Fakt jest faktem - Polską Partię Pracy znów nie poparła "milcząca większość". Notowania w granicach jednego procenta o tym świadczą dobitnie.
Taki wynik może uzyskać nieomal każde nowe ugrupowanie. Może nim być partia Palikota. Oni uznaliby to za druzgocącą klęskę. Uchodźcy z Prawa i Sprawiedliwości słusznie liczą na dużo więcej.
PPP już się nie podniesie. Nie ma czego żałować. Przecież nie list ogólnokrajowych. Lewica, ta konsekwentna, nie ma nawet kim ich obsadzić.
Legły w gruzach miraże. Czas wracać na z góry upatrzone pozycje.
CZEKAMY TU NA WAS. Przedtem przejdziecie przez czyściec... rozliczeń.
Rozumiemy - nie możecie się z tym pogodzić. Długo się jeszcze będziecie się trzymać kurczowo PPP-owskiego fartuszka.
To wasza sprawa.
Nas interesuje tylko los GPR. Ci przynajmniej pokazali, że mają swoje zdanie i charakter.
Proponowany przez nich nowy program PPP to honorowy punkt wyjścia.

autor: BB, data nadania: 2010-11-22 23:11:44, suma postów tego autora: 4605

PANIE, RUMBURAKU,

larum grają, a pan ciągle o szmalu.

autor: BB, data nadania: 2010-11-22 23:16:17, suma postów tego autora: 4605

CZAS ROZLICZEŃ WEDŁUG CHADA

Masz tu czterdzieści wersów, każdy z nich zaboli,
Najchętniej ruro widziałbym Cię w ciuchach z czarnej folii,
Chuj z tobą i twoją żałosną gadką,
Wiem, że za pieniądze przespał byś się z własną matką!
Mam żal do boga, że takie ścierwo żyje
Nie bez powodu chodzisz z tym pochlastanym ryjem,
Miej tą świadomość, że moja czarna lista
Zaczyna się ty kurwo od twojego nazwiska,
Los takich jak Ty z reguły bywa krótki,
Powinieneś pod uwagę wziąć karierę prostytutki,
Kurwo zasrańcu wiesz co się mówi w mieście
Słyszałem, że znów wyjebałeś swojego koleżkę.
Masz to we krwi, wiem, że się nie zmienisz
Nie zasługujesz łajzo by chodzić po tej ziemi,
Ty farmazonie kłamiesz nawet gdy mówisz dzień dobry
Weź te pieniądze i wsadź je sobie w odbyt,
Ja jestem górą, nie jestem już tak ślepy,
Ty prowadzasz się z pedałem, który bije swe kobiety,
Zostaniesz sam jak śmieć, bez swoich pseudo kumpli,
Jeszcze się spotkamy i wyrównamy rachunki.
(Nadejdzie czas rozliczeń to podziękuję wrogom, tu miłość - nienawiść sypiają wciąż ze sobą
Poczekaj kurwa, jeszcze się odkuje
Mówię co czuje, niczego nie żałuje!

Frajerskie zagrywki wciąż idą z Tobą w parze,
Nie marnuj czasu, rozejrzyj się za cmentarzem,
Pierdolę ciebie i te twoje szantaże,
To moje wersy co podlegają karze,
Obrażę cie nie raz, bo na to zasługujesz,
Ty kurwo, farmazonie, robiony miękkim chujem !
Frajer to frajer, więc zostaniesz frajerem,
Ziomki śmieją się, że twoja żona stała pod hotelem,
Ja mam nadzieje, że dotrze to do Ciebie,
Mam również cichą nadzieje, że cię wkrótce ktoś odjebie,
[Chrrrrtffu]Ty dla mnie jesteś pała, twoja matka w chuj żałuje, że cię w czas nie wyskrobała,
Póki nie zdechniesz, ja będę ci źle życzył,
Gdy się noga podwinęła, ty mnie zostawiłeś z niczym,
Mówię co czuje, niczego nie żałuje,
Gdy podajesz komuś rękę, mów mu wprost, że jesteś chujem,
Nie lubię szmat, lecz w temacie szmaty,
Nie wiem czy wiesz, że twój szwagier to mordziaty (haha)
Puszczam to w eter, jak zawsze pewny siebie,
Do zobaczenia wkrótce u Ciebie na pogrzebie,

autor: BB, data nadania: 2010-11-22 23:32:48, suma postów tego autora: 4605

majka2222

Jest już taka strona, która robi wiele by o PPP było głośniej - zenonmowi.bloog.pl

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-22 23:49:14, suma postów tego autora: 6205

;-)

Poezja i muzyka łagodzą obyczaje ;-) Ale tak właściwie do kogo to było? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-23 00:03:10, suma postów tego autora: 6205

Dlaczego Lewica.pl mnie sekuje?

I nie informuje o moich sukcesach wyborczych? Chciałbym ogłosić, że kandydaci popierani przez mój Polski Komitet Czynu Samorządowego wygrali właśnie wybory: we Wrocławiu (Rafał Dutkiewicz), Warszawie (Hanna Gronkiewicz-Waltz), Rzeszowie (Tadeusz Ferenc) i Gdańsku (Paweł Adamowicz).

Chciałbym ponadto poinformować, że kandydat PKCS wygrał dwa lata temu wybory prezydenckie w USA (niejaki Barack Obama).

autor: skutiw77, data nadania: 2010-11-23 00:12:05, suma postów tego autora: 54

;-)

Cudownie, jak zawsze gdy mowa o PPP i wyborach, w jednym froncie razem ex-szatanista-regionalista-nawołujący-do-picia-uryny, duet muzealników i fan Ordynackiej. To ci dopiero pasztet wyborczy!!! ;-)

autor: rote_fahne, data nadania: 2010-11-23 00:44:53, suma postów tego autora: 1805

SiM,

Eeee tam, taka popelina. Pewnie Cie nie zaskocze - ale sa tacy tradycjonalisci, ktorzy nie rozumieja tego awangardowego projektu i wola partiapracy.pl, wladzarobotnicza.pl i last but not least internacjonalista.pl.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-23 08:41:05, suma postów tego autora: 1628

Poetycka dedykacja dla Lenina

SiM nie wiesz do kogo pasowała poetycka dedykacja o szmalu? Jak ulał do Lenina. Rewolucja październikowa stała u bram, a ten nie dość, że wycyckał niemiecki sztab generalny załatwiając sobie podwózkę zaplombowanym wagonem ze Szwajcarii, to jeszcze wyciągnął od nich grupy szmal, przelany na konto w Szwecji. Bo nasz mądry Wielki Lenin wiedział, że pieniądze nie śmierdzą i na sprawę robotniczą mogą się przydać. Nie wie tego tylko BB. Ale on na szczęście nie jest Leninem.

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-23 08:45:01, suma postów tego autora: 233

MUZEALNIKÓW, ROTE, POWIADASZ

Spójrz na "wielką politykę", oni też czasem grają pierwsze skrzypce, przynajmniej w rozliczeniach "Prawa i Sprawiedliwości".
Nawet tobie w oczy rzuca się analogia.

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 09:56:46, suma postów tego autora: 4605

Durango

Szef tej partii otrzymał nie 0,26 ale żałosne 0,18! Skąd Ty wziąłeś te 0,26? Czyżby kilka miesięcy po wyborach doliczono się jeszcze 0,08%? a może nadal liczą?
Wnioski jakieś jednak wyciągneli. Co prawda nadal szefuje, ale na czas tej kampanii zamiast chwalić się swoim prezydentem ukryli go gdzieś głęboko;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-23 10:21:32, suma postów tego autora: 6205

NA CO ZATEM LICZĄ KOWALEWSKI I ZIĘTEK?

Na kolejne fale kryzysu, radykalizację szerokich grup społecznych, "milczącej większości", na masowe ruchy społeczne.
To całkiem racjonalny scenariusz. Ekonomista i analityk finansowy, Marek Zuber na łamach radiowej "Trójki" nie wyklucza takiego rozwoju sytuacji. Dużo więcej, uważa że jest on więcej niż prawdopodobny. To logiczny rozwój sytuacji.
Po Grecji, Francji kolei przyjdzie na Irlandię Południową, Portugalię, Hiszpanię. Jeśli dojdzie do Włoch nie nastarczy kredytów i gotówki. Polska "zielona wyspa" może zatonąć w każdej chwili, dzieląc los Irlandii.
Podobnego rozwoju sytuacji - pękania kolejnych, dużo większych, baniek spekulacyjnych oczekuje Piotr Kuczyński, główny analityk firmy Xelion, który niedawno wystąpił z referatem "Gdzie podział się kryzys finansowo-ekonomiczny?" na spotkaniu zorganizowanym przez Leszka Lachowieckiego w PTE.
Moglibyśmy o tym porozmawiać zamiast bronić przegranej sprawy wyborów samorządowych. ZAMIAST TKWIĆ W KLINCZU.
Czy PPP może być tą partią, która wyprowadzi polską lewicę z marazmu? Czy są inne ścieżki dojścia?
Nikt przecież nie ma monopolu na prawdy objawione.
No, ale jak ktoś nie chce rozmawiać. No, to ma za swoje.

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 10:28:34, suma postów tego autora: 4605

Śmieszny jest ten koleś

Który od miesięcy gdy nie ma co powiedzieć, a już mu może wstyd zasuwać z tą tępą propagandą swojej sekty, zaczyna ataki ad personam. Obsesyjne ataki, bo choćby w miom przypadku uparcie bredzi od miesięcy o jakiejś ordynackiej, o której ja tu nigdy ani słowem nie wspominałem. Ani dobrze ani źle. Biedny człowiek.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-23 10:28:56, suma postów tego autora: 6205

STĄD POGARDA DLA INNYCH

Jeśli się wsłuchasz w głos Rumburaka, wyłapiesz proste prawdy: lepsza taka partia niż żadna, zwłaszcza, że ta ma wielkie atuty - potrafi zarejestrować listy ogólnopolskie, ma szmal i kontakt z bazą społeczną. Cała reszta radykalnej, czy "prawdziwej" lewicy to polityczny plankton.
STĄD POGARDA DLA INNYCH.
Czy Rumburak jest w tych ocenach odosobniony? A rote, PMB, Nimrod, D.Z. są inni?

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 10:51:52, suma postów tego autora: 4605

ekgm...

"ugrupowanie to znajduje się wśród najpoważniejszych sił politycznych w Polsce"

...dyć bym się udławił ze śmiechu!

autor: syndykalista, data nadania: 2010-11-23 12:03:05, suma postów tego autora: 181

KTO MÓWI LENINEM?

Na stronie internetowej Rumburaka i warchlaka ukazał się fragment "Dziecięcej choroby lewicowości" W.I.Lenina poprzedzony odredakcyjnym tytułem "A Lenin na to: żadnych kompromisów?" i wstępem redakcji:
"Poniższy tekst (rozdział VIII broszury "Dziecięca choroba lewicowości w komunizmie") polecamy wszystkim tym lewicowcom i marksistom, którzy w polityce zawierania taktycznych kompromisów i budowie realnej a nie wyimaginowanej partii robotniczej doszukują się 'niejednoznaczności i sprzeczności'.
Redakcja WR".

Odpowiedź na tytułowe pytanie byłaby zbyt prosta: Rumburak, uno, dos, tres i warchlak, czyli banująca nas trzódka.

Przyjmujemy jednak nawet tak obwarowaną cytatami i banami dyskusję - i postaramy się do niej odnieść rzeczowo. Oto wytłuszczone przez redakcję WR zdania-tezy:

Pierwsze podkreślenie: "Naturalnie, bardzo młodym i niedoświadczonym rewolucjonistom, jak również rewolucjonistom drobnomieszczańskim nawet w bardzo podeszłym wieku i ogromnie doświadczonym, wydaje się nadzwyczaj 'niebezpiecznym', niezrozumiałym i niesłusznym 'pozwalać na kompromisy'."

Drugie podkreślenie: "Każdy proletariusz przeżywał strajk, przeżywał 'kompromisy' ze znienawidzonymi ciemięzcami i wyzyskiwaczami, kiedy robotnicy musieli brać się do pracy albo niczego nie osiągnąwszy, albo godząc się na częściowe zaspokojenie swych żądań. Każdy proletariusz dzięki tym okolicznościom walki masowej i silnego zaostrzenia przeciwieństw klasowych, wśród których żyje, widzi różnicę pomiędzy kompromisem, wymuszonym przez warunki obiektywne (strajkujący mają ubogą kasę, nie mają poparcia z żadnej strony, wygłodzili się i wymęczyli do niemożliwości) - pomiędzy kompromisem, bynajmniej nie zmniejszającym rewolucyjnego poświęcenia i gotowości do dalszej walki ze strony robotników zawierających taki kompromis - z drugiej zaś strony, pomiędzy kompromisem zdrajców, którzy usprawiedliwiają obiektywną przyczyną swoje egoistyczne interesy".

Trzecie podkreślenie: "Ludzie naiwni i zupełnie niedoświadczeni wyobrażają sobie, że wystarczy uznać dopuszczalność kompromisów w ogóle, aby zatarta została wszelka granica między oportunizmem, z którym prowadzimy i powinniśmy prowadzić nieprzejednaną walkę - a rewolucyjnym marksizmem, czyli komunizmem."

Czwarte podkreślenie: "'... Z całą stanowczością odrzucić wszelki kompromis z innymi partiami... wszelką politykę lawirowania i ugodowości' - piszą niemieccy lewicowcy w broszurze frankfurckiej.
Rzecz dziwna, że mając takie poglądy, lewicowcy ci nie potępiają stanowczo bolszewizmu! Przecież to niemożliwe, aby niemieccy lewicowcy nie wiedzieli, że w całej historii bolszewizmu, zarówno przed jak i po Rewolucji Październikowej, pełno jest wypadków lawirowania, porozumienia, kompromisów z innymi partiami, między innymi z partiami burżuazyjnymi!
Prowadzić wojnę o obalenie burżuazji międzynarodowej, wojnę stokroć trudniejszą, dłuższą, bardziej skomplikowaną, aniżeli najbardziej uporczywa ze zwykłych wojen między państwami, i wyrzekać się przy tym z góry lawirowania, wykorzystywania sprzeczności interesów (chociażby przejściowej) pomiędzy wrogami, wyrzekać się porozumiewania i kompromisów z ewentualnymi (chociażby chwilowymi, niepewnymi, chwiejnymi, względnymi) sojusznikami - czyż nie jest to w najwyższym stopniu śmieszne?

Piąte podkreślenie: "Nasza teoria nie jest dogmatem, lecz wytyczną działania - mówili Marks i Engels, i największym błędem, największym przestępstwem takich 'patentowanych' marksistów."

Szóste podkreślenie: "Wszystko sprowadza się do tego, aby umieć stosować tę taktykę w celu podniesienia, nie zaś obniżenia, ogólnego poziomu świadomości proletariatu, jego rewolucyjności, zdolności do walki i do zwycięstwa. Trzeba zresztą zauważyć, że zwycięstwo bolszewików nad mieńszewikami wymagało nie tylko przed Rewolucją Październikową 1917 roku, lecz i po niej, zastosowania taktyki lawirowania, porozumień, kompromisów".

Siódme podkreślenie: "lewicowi komuniści, jak dzieci, wpadają w zastawioną na nich pułapkę, zamiast tego, aby umiejętnie manewrować przeciwko podstępnemu i w danej chwili silniejszemu wrogowi".
CIĄG DALSZY NASTĄPI.

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 12:15:10, suma postów tego autora: 4605

przedstawienie trwa

No, cyrk przedni z tej żałosnej propa gadzinki.

autor: 1234, data nadania: 2010-11-23 12:30:01, suma postów tego autora: 873

syndykalisto

ale na szczęście PMB wyjaśnił, że to nie jest propaganda sukcesu ino fakty ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-23 12:30:39, suma postów tego autora: 6205

...

BB piszesz:
"STĄD POGARDA DLA INNYCH
Jeśli się wsłuchasz w głos Rumburaka,(..)Cała reszta radykalnej, czy "prawdziwej" lewicy to polityczny plankton.
STĄD POGARDA DLA INNYCH."

Mylisz akcję, z reakcją, skutek z przyczyną. Jak na marksitę fatalnie.

autor: yona, data nadania: 2010-11-23 13:29:30, suma postów tego autora: 1517

yona,

Ty jako członek KPP/PPP jesteś, w tym sporze, ma się rozumieć, bezstronny?

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 13:41:04, suma postów tego autora: 4605

KOMPROMIS A "KOMPROMIS"

Z całym szacunkiem dla młodych i młodych nieco inaczej radykalnych zwolenników zdrowych kompromisów zawieranych z myślą o stworzeniu partii robotniczej w smętnych, rodzimych warunkach, to jednak powoływanie się na Lenina i jego kompromisy, nie wydaje się celnym pociągnięciem. Nie chodzi nawet o rozbieżność porównywanych zjawisk - nikt sobie nie wybiera warunków, w jakich działa. Chodzi raczej o to, co nazywa się kompromisem.
Kompromis mogą zawrzeć dwie strony o choćby zbliżonym potencjale politycznym. W przypadku Lenina, na różnych etapach było z tym różnie. Niemniej zawsze miał on jakąś koncepcję polityczną, choćby ocenianą jako "odlotową". W braku siły, miał chociaż siłę argumentu.
Czy jest jednak kompromisem wtapianie się w PPP w iluzorycznej nadziei, że zaistnieją okoliczności pozwalające jakiemuś odpryskowi niegdysiejszej i cudzej chwały na wybicie się na jakąś zauważalną pozycję? Wszystkie grupki podczepiające się pod PPP grają własne gry, jedne lepiej, inne gorzej, w zależności od ich partykularnej pozycji na lewicy. A ta - w naszym zglobalizowanym świecie - jest wypadkową przynależności do silniejszej, międzynarodowej tendencji. Dlatego też tak atrakcyjna jest wizja instytucjonalizacji radykalnej lewicy - nie dlatego, że miałaby na celu krystalizację koncepcji, ale dlatego, że umożliwiałaby korzystniejsze możliwości "kompromisów".
Kryterium odróżniającym kompromis polityczny od "podczepiania się" jest zdecydowane i uparte uwypuklanie rozbieżności między koncepcjami stron zawierających ów kompromis. Brak takiego sporu politycznego (przy porozumieniu nt. zbieżnych punktów programowych, czyli zakreślając granice takich dyskusji w danych warunkach) dowodzi, że nie mamy do czynienia z "kompromisem", ale ze zwykłym "ogrywaniem" partnera (partnerów). Oczywiście, nierówność sił może czynić kompromis niemożliwym. Dlatego należy walczyć o wzmocnienie tych sił, czyli o programową jedność. Najpierw należy zawrzeć kompromis z najbliższymi. Wtedy może będziemy silniejsi organizacyjnie. A na pewno będziemy silniejsi programowo. A już to ostatnie wystarczy, aby zawierać zdrowe, nie zgniłe kompromisy.
Jak Katon należy tu powtarzać, że nie będzie to możliwe dopóki jedność będą rozbijały partykularne interesy konkurujących ze sobą tendencji międzynarodowych. W naszych, konkretnych czasach, ze względu na historię, budowa międzynarodówek powinna zaczynać się od dołu.
Nie chodzi nawet o to, żeby wszyscy uzgodnili poglądy w każdym calu. Nie jest to potrzebne. Już sam fakt dyskusji i fermentu ideowego tworzy siłę polityczną, do której mogą się odwoływać grupy społeczne. Wcale nie chodzi o to, aby wpierw wszystko drobiazgowo uzgodnić, wręcz przeciwnie. Uzgodnić należy przede wszystkim rozbieżności, ujawnić je i zrobić z nich przedmiot zajadłego sporu. Wtedy i możliwości ruchu "w realu" pojawią się nespodziewanie. Kompromis można zawierać przede wszystkim wtedy, kiedy jest coś, co może być tego kompromisu przedmiotem. Mimikra, chowanie rozbieżności pod korcem, forsowanie znienacka swoich koncepcji na nieprzygotowanym gruncie, to są Wasze formy działania, które nie od dziś kończą się Wielkim Fiaskiem.

autor: EB, data nadania: 2010-11-23 13:50:07, suma postów tego autora: 856

MIŁE ZŁEGO POCZĄTKI

Z drugiej strony, yono, miło nam, że już jesteś. Pamiętasz zapewne czasy KPiORP. Czy można wówczas było mówić o powszechnej nienawiści lewicowego "planktonu" do Polskiej Partii Pracy? Nawet my w kampanii wyborczej KRYTYCZNIE POPARLIŚMY PPP i kandydaturę Daniela Podrzyckiego na prezydenta. Za KRYTYCZNE poparcie dziękowali nam szefowie WZZ "Sierpień 80" i Polskiej Partii Pracy. W międzyczasie coś się jednak działo. Nie chcesz o tym pamiętać? A może po prostu nic o tym nie wiedziałeś? Ślepe na lewe oko dziecię?

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 13:59:48, suma postów tego autora: 4605

Bardzo celna krytyka rzekomego kompromisu

To tak jakby jakiś rolnik zawierał kompromis z Tesco o do ceny jaka za jego produkt zapłaci mu market.
Tesco: Kupimy od ciebie te pomidory po 1,20
Rolnik: To bardzo mało. Moze chociaż 1,50?
Tesco: ok, to kupimy od ciebie te pomidory po 1,20
Rolnik: 1,40?
Tesco: No dobrze, ale to juz nasze ostatnie słowo - 1,20
Rolnik: Hmmm, ale ja tyle wydałem na ich uprawę, skoro świt wstawałem i je pielegnowałem, podlewałem, nawoziłem...
Tesco: No już dobrze w takim razie w drodze wyjątku damy ci 1,20 i twoje towary mogą się znaleźć na naszych półkach! Tylko żeby te pomidory nie były mi za bardzo dojrzałe!!!
Rolnik: Ależ dziękuję bardzo! Interesy z wami to sama przyjemność.

Tak wyglądają obrazowo nie "zgniłe" kompromisy ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-23 14:21:17, suma postów tego autora: 6205

MORZE WAZELINY

Bądźmy szczerzy. Nie mamy pretensji do działaczy Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" i liderów Polskiej Partii Pracy - Daniela Podrzyckiego i Bogusława Ziętka. Oni stanęli na wysokości zadania. Razem przez moment byli wspaniali. Po śmierci Daniela Podrzyckiego Ziętka pochłonęło morze wazeliny. Kto nie wierzy niech przeczyta 4 numer "Rewolucji", poświęcony "pamięci Daniela Podrzyckiego" (bitych 100 stron druku!).
Numer ten otwiera bałwochwalczy i bezkrytyczny wybór pism i wypowiedzi Daniela Podrzyckiego pod znamienny tytułem "Praca, godność, sprawiedliwość". Wazeliny dolewają artykuły Magdaleny Ostrowskiej "Idei nie zabiją. Pamięci Daniela Podrzyckiego" i Zbigniewa Marcina Kowalewskiego "Śmierć na drodze do partii robotniczej" (w którym nie brakuje oczywiście lekko tylko zakamuflowanego ataku na nas).
Jednocześnie z grona popierających PPP wyeliminowany został Piotr Ikonowicz, który śmiał "zawłaszczyć" zdjęcie Daniela Podrzyckiego, eksponując je na plakacie Nowej Lewicy. "Rewolucji" Zbigniewa Marcina Kowalewskiego o nic nie można posądzić? Za mało dowodów?
Kto tu grał bezwzględnie, topiąc nadzieje lewicy w morzu wazeliny? Trzeba było popierać krytycznie. Może wówczas woda sodowa nie uderzyłaby "polskiemu Chavezowi" do głowy.
Bylibyśmy dziś w zupełnie innym miejscu. A tak wracamy do korzeni.

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 14:39:23, suma postów tego autora: 4605

ROLNIK JUŻ ZBANKRUTOWAŁ

A ty, sierpie i młocie, znów wszystko prymitywizujesz. Każdy przecież widzi ILE ugrała nowa radykalna lewica w Polskiej Partii Pracy. Trzymając się twoich porównań, widzimy, że cały ten supermarket udekorowany jest czerwonymi i tęczowymi sztandarami, choć nie brakuje również tych białych z głową orła. Na każdy kroku widać teatralne banery Nowego Wspaniałego Świata "Le Monde Diplomatique" i propagandowe slogany "prawdziwej lewicy". Nawet ceny obniżono o połowę, by supermarket przygotował nową ofertę: "uczciwy samorząd" i "Polska dostatnia". Rzecz w tym, że w tym dostatku rolnik już zbankrutował.

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 14:59:09, suma postów tego autora: 4605

:-)

Było oczywiste: zenonymówią się popluły i w ryk! :-)

autor: rote_fahne, data nadania: 2010-11-23 15:16:19, suma postów tego autora: 1805

JARMARK PRÓŻNOŚCI

Widząc ten jarmark próżności robotnikom i związkowcom odechciało się nawet chcieć. Oferta skierowana została zatem do szerokich grup społecznych, zwłaszcza do radykalizującego się drobnomieszczaństwa, które w tej bogatej ofercie może przebierać, pogardliwie patrząc na reklamowe prospekty "tanich domów z wielkiej płyty" i darmowej służby zdrowia. To przecież już było i z zyskiem się zbyło - i zbywa się i zbędzie się jeszcze. Nowe skarpetki cieszą bardziej.
Ziętek w samych skarpetkach tylko dla PMB jest atrakcyjny,

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 15:21:38, suma postów tego autora: 4605

A może TESCO

bierze od rolnika te najbardziej dojrzałe pomidory, płaci i je chowa na zapleczu, by sprzedawać dalej te zielone?
Czy ktokolwiek z Was słyszał jakąkolwiek rewolucyjna myśl, którą w jakimś dużym medium wyraził właściciel Tesco? a od czasu do czasu Tesco moze sie przeciez reklamować w TV... dla ciebie i dla rodziny!
Czy ktokolwiek z Was słyszał myśl która byłaby czymś więcej niż socjaldemokratycznym postulatem, którym Własciciel Tesco chciałby tylko przebic Leclerca?
Gdzie ten kompromis? Przecież ci radykałowie musieli zrezygnować ze wszystkiego. Po to by mogli dotknąć i powąchać pot robotnika, sprzedali wszystko, łącznie z honorem i dumą. Ściemę mogą zaś tylko uprawiać na takich niszowych portalach jak ten. Co akurat Tesco ma w d... bo nie tworzy to jego image w mediach, wiec niech sie "lewicowa hołota" bawi dalej w klocki lego.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-23 15:27:04, suma postów tego autora: 6205

Znów przesadzasz

Ziętek, gdy okupował biura poselskie Platformy Obywatelskiej naprawdę uwierzył, że jest już "polskim Chavezem", a będzie kimś więcej.
Pytanie retoryczne - kto ten balon nadmuchał?

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 15:44:34, suma postów tego autora: 4605

Bratki,

Po zamordowaniu Daniela Podrzyckiego - postaci, wobec ktorej, nawiasem mowiac, potrzebowalem czasu, by ja docenic, juz nie za zycia - ukazaly sie rzeczywiscie tony apologetycznego smiecia na jego temat. Do owych malo czy nic nie wartych materialow nie nalezy jednak z pewnoscia dossier nt. Sierpnia 80 i PPP, zawarte w czwartym numerze Rewolucji. Co wiecej, w artykule Kowalewskiego - ktorego nawet bardzo wartosciowe osoby, nie tylko Wy, oskarzaja nieslusznie o bezkrytyczny zachwyt nad Zietkiem i PPP - znalazl sie fragment, bedacy w polskim szeroko rozumianym pismiennictwie jednym z najwazniejszych krytyczno-faktograficznych odniesien do historii PPP, w tym do efemerycznej koalicji "Alternatywa" (ktora zreszta, co znamienne, dostala w wyborach chyba 0,4%) czy wspolpracy z Instytutem Schillera. To drugie zostalo omowione az detalicznie. W publikacji pism Podrzyckiego tez nic dziwnego nie widze - skoro celem dossier bylo m.in. przyblizenie tej postaci.

Apologetow PPP nie brakuje. Trafiacie jednak z krytykami pod zly adres. Nie tylko Wy zreszta - i bynajmniej nie tylko w sprawie Rewolucji.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-23 16:35:23, suma postów tego autora: 1628

już przy którejś z poprzednich kampanii wyborczych,

chyba w 2007 roku, gdy wszyscy na lewicy ogłaszali swój wyborczy sukces nie chciałem się sprzeczać. Jeśli to był sukces to niech tak będzie, życzę wam nadal wciąż takich samych sukcesów!
I SPEŁNIŁO SIĘ...

autor: altstettiner, data nadania: 2010-11-23 16:37:43, suma postów tego autora: 1511

Altstettiner,

A jak wygladaly w miedzyczasie Twoje notowania polityczne? Trend wzrostowy (chocby nawet nieznaczny) czy wyraznie spadkowy?

autor: PMB, data nadania: 2010-11-23 16:46:08, suma postów tego autora: 1628

PMB

zastanów się kiedyś przed napisaniem. Czy ja ogłaszałem swój sukces?

autor: altstettiner, data nadania: 2010-11-23 16:51:16, suma postów tego autora: 1511

Nie pytany odpowiadam

na pytanie PMB do altstetinera, również pytaniem.
Jak wyglądają notowania polityczne PMB?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-23 16:56:43, suma postów tego autora: 6205

GŁOS ZABRAŁ RZECZNIK

Patryk Kosela, który na swym blogu "rewolucjonista 87" ogłosił sukces w wyborach do sejmiku województwa dolnośląskiego:
"Tu głos oddałem sam na siebie, tak jak i 768 innych osób. Z wyniku jestem zadowolony. Dostałem teraz więcej startując z małego okręgu obejmującego byłe województwo legnickie (a więc: Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów oraz pomniejsze miejscowości), niż startując rok temu do Parlamentu Europejskiego z okręgu obejmującego całe województwo dolnośląskie i całe opolskie! To dobry prognostyk na przyszłość, a już w 2011 r. wybory parlamentarne. Kandydowałem z listy nr 3, czyli z ogólnopolskiego komitetu wyborczego Polska Partia Pracy-Sierpień 80. I te wybory możemy zaliczyć do naprawdę udanych. Wreszcie przekroczyliśmy magiczny 1 procent poparcia, a w województwie opolskim (gdzie studiuję) ponad 2 procent! Jeszcze trochę czasu i pracy i dojdziemy do 5-procentowego progu".
I co Ty, altstettinerze, na to... poradzisz?

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 16:56:46, suma postów tego autora: 4605

Pawle Michale Bartoliku

Notowania, altstettinera, wzrosły, zarówno u Ikonowicza, jak i u nas. Można wręcz powiedzieć, że jest rozrywany.

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 17:00:26, suma postów tego autora: 4605

tak historycznie, choć nie tak dawno

to kiedyś swoich radnych miał w Warszawie ZKP Proletariat (Andrzej Namysłowski z listy SLD), był radny Wincenty Serwaciński w gminie Witonia z Nowej Lewicy, było sporo radnych PPS, nie wspominając o posłach czy senatorze Mulaku z tej partii. I co z tego, jakie polityczne wnioski?

autor: altstettiner, data nadania: 2010-11-23 17:02:18, suma postów tego autora: 1511

Altstettiner,

Nie oglaszales. I miales przeciez racje nie oglaszajac. Ale kiedys miales - przynajmniej tak by sie wydawalo - notowania, jakie mialo niewielu poza Toba...
Stad pytanie.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-23 17:08:32, suma postów tego autora: 1628

SiM,

Moje notowania wygladaja tak fatalnie, ze az zaczyna to interesowac takich jak Ty.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-23 17:20:51, suma postów tego autora: 1628

EB

Zapewne zgadzamy się w tym, że klasa robotnicza w Polsce jest obecnie klasą w sobie, a zadaniem jest przekształcenie jej w klasę dla siebie. Oznacza to konieczność wykonania żmudnej pracy polegającej na wnoszeniu świadomości. Nie zrobić się tego stojąc z ulotkami lub gazetami pod bramą fabryki. Ćwiczyliśmy ten wariant od początku lat 90-tych z wiadomym skutkiem.

O żadnym zbliżeniu z "najbliższymi" na lewicy nie ma nawet mowy. Zadbają o to opiekunowie przysłani przez międzynarodowe tendencje. Wspólne działanie możliwe jest jedynie w sposób odgórnie wymuszony, czyli w sytuacji gdy poszczególne grupki konkurując ze sobą w ramach większej partii o to kto jest "najprawdziwszym" marksistą, część swojej aktywności muszą poświęcić również na budowę tej partii.

Aktualne zatem pozostaje stare powiedzenie:
"chroń mnie Boże od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam"

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-23 17:22:31, suma postów tego autora: 233

PMB

Mnie to zupełnie nie interesuje. U mnie masz notowania ponizej zera. Tylko jakim prawem pytasz o notowania polityczne prywatnej osoby, która nie służy żadnej korporacji wyborczej, to Trocki raczy wiedzieć?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-23 17:26:09, suma postów tego autora: 6205

SiM

Daj już spokój. Chłopaki w PPP śmieją się, że jak dałeś ognia w Brukseli, to do tej pory cię trzyma. Polecam żurek. Mi w takich niekomfortowych sytuacjach żurek bardzo pomaga.


Póki Ziętek płacił kaskę, to był dobry a jak przestał płacić to nagle zrobił się zły? Zdecydowanie polecam żurek.

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-23 17:35:11, suma postów tego autora: 233

co za klasa

Nie ma to jak głosowanie samemu na siebie. Prawdziwa klasa polityczna rzecznika PPP :-)

autor: 1234, data nadania: 2010-11-23 17:38:16, suma postów tego autora: 873

Rumburaczku

a na czym to polega budowa partii w twoim wykonaniu;-) Ile podpisów na listach musiałeś zebrać by dostać tytuł wielkiego budowniczego? Jak się buduje partię? No opowiedz nam o tym. To musi być ciekawa opowieść i ciekawe doswiadczenia z partii, która po z góra 10 latach budowy nie ma nawet 100 czonków;-).
Komuś się te doświadczenia na pewno przydadzą, bo będzie lepiej wiedział jak się zbudować partii nie da.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-23 17:39:37, suma postów tego autora: 6205

"Ziętek w samych skarpetkach tylko dla PMB jest atrakcyjny",

No nie sadze. Zbyt czesto w garniturze - tez niekoniecznie. Najlepszy Zietek, jakiego widzialem, to byl Zietek wiecowy.

To tak przy okazji.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-23 17:47:34, suma postów tego autora: 1628

A tak w ogole...

Bratek-samczyk w samych skarpetkach - to dopiero byloby cos strasznego. Wiecej o tym nie mowie ani nie mysle - bo beda mi sie w nocy snily koszmary.

To juz zupelnie przy okazji.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-23 17:52:03, suma postów tego autora: 1628

...

1

Gdy z n-tą wiosną szanse na partię
Wciąż się znikome zdawały
Bratki wyciągnęły stosowne wnioski
I padły na polu chwały


2

Lecz puryzm idei nieprędko kropnie
Więc sekta z żalem pyta:
Dlaczego i czy aby nie za pochopnie
Bratki wyciągnęły kopyta

http://lewica.pl/index.php?id=22885

autor: PMB, data nadania: 2010-11-23 18:00:03, suma postów tego autora: 1628

STRASZNE PIERWOTNIAKI

Widzę, Rumburaku, że po części zgadzasz z A.N., red spiderem 666 i lewakiem - nie chce ci się stać pod bramą zakładu. Od święta stoi pod nim już tylko Grzegorz Napieralski, rozdając pod "waszym" tyskim FSM świeże wyborcze jabłuszka.
Zresztą z czym mielibyście stać - z gruszkami?
Mamy już swoje lata, ale z "HARTOWNIĄ" staniemy chętnie, gdy przyjdzie po temu pora. NIE MA DRÓG NA SKRÓTY, liczy się jednak sprawny kolektyw. Bez tych intelektualnych sprawności każdy - jak śpiewa Brodka - porachuje wam kości. Nie zależnie od miejsca. Nie schowacie się w PPP i "Sierpniu 80". Niczego nie załatwią też bany.
Mówisz: "O żadnym zbliżeniu z 'najbliższymi' na lewicy nie ma nawet mowy. Zadbają o to opiekunowie przysłani przez międzynarodowe tendencje". Nie bądź tego taki pewny. Przeceniasz ich możliwości. Nawet tu w dyskusji na lewica.pl ich nie uświadczysz. Co i raz któryś podskoczy (ostatnio RR) i wyparuje na dobre.
A wyobraź sobie, że nagle zaczniemy rozmnażać się przez podział, jak pierwotniaki. Gdzie się wówczas schowają? Wrócą tam skąd przybyli? I tyle będzie z tego. A może podejmą współpracę. Trzeba ich zmusić. To właściwa droga.
Powiesz: Kocham dręczyć i męczyć "przyjaciół". Tak, ale tylko w imię robotniczej sprawy.

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 18:48:18, suma postów tego autora: 4605

Pawle Michale Bartoliku

Najwyraźniej napraszasz się na jakoś celną ripostę, broniąc swego mistrza. Wyobraź sobie, że ZMK nie tyle krytykował nacjonalistyczną przeszłość PPP i Daniela Podrzyckiego, co usprawiedliwiał, biorąc w obronę na gruncie teorii tzw. proletariacki nacjonalizm.

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 20:05:15, suma postów tego autora: 4605

PPP gratuluję zwycięstwa !!!

Wynik może nie jest powalający , ale słowa podwójnego przewodniczącego o piątej sile politycznej w kraju już na pewno zwalają z nóg.
Jeszcze raz z całego serca gratuluję !!!
Norbert Zadora

autor: no pasaran, data nadania: 2010-11-23 20:11:56, suma postów tego autora: 329

Rumburaku,

Nie widziałeś przypadkiem Nimroda - do której dziury się schował?

autor: BB, data nadania: 2010-11-23 20:21:47, suma postów tego autora: 4605

Bratki,

(mowie unisex - bo zawsze sie ze soba zgadzacie)
1. No gods, no masters. Nie wiem, kto (poza ewentualnie innymi uczestnikami tej dyskusji - a nawet to nie jest pewne) wie o moim jakze ofiarnym internetowym zaangazowaniu.
2. Niektorzy widza sprawy w ich rozwoju, nie w ich statycznej sytuacji. Inni (jak Wy) widza sprawy w ich statycznej sytuacji, nie w ich rozwoju. Takze w kwestii... proletariackiego InterNacjonalizmu. I to Wasz pech. :-)

autor: PMB, data nadania: 2010-11-23 21:38:14, suma postów tego autora: 1628

RUMBURAKU

Sam deprecjonujesz rodzime tradycje rewolucyjnego ruchu robotniczego, twierdząc, iż jego wpływy miały brać się stąd, iż był on "finansowany" czy tak czy inaczej wspierany przez Moskwę. Rozumiem, że przed 1918 partie współtworzące rewolucyjny ruch robotniczy, też dostawały "kasę z Moskwy, dzięki tej kasie organizowały rewolucję 1905 roku, tak? Nie dziw się w związku z tym, że posługując się podobnym do twojego schematu myślenia, pewne grupy starają się "naśladować" tamten ruch i brać pieniądze, tym razem z innych "centrali".

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-23 22:01:44, suma postów tego autora: 1212

To byłby prawdziwy powrót do korzeni...

"Ziętek stwierdził, że celem samorządowców PPP będzie budowa przymierza antyliberalnego w całym kraju."

To bardzo ciekawe, wiem że np. ONR czy NOP żadnych samorządowców mieć nie będą, aczkolwiek w ramach "antyliberalnego przymierza" czy po prostu "proletariackiego nacjonalizmu" współpracę można rozszerzyć, także na ugrupowania pozasamorządowe...
Tylko jak tych lewaków się pozbyć, albo ich przynajmniej "oswoić"...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-23 22:23:26, suma postów tego autora: 1212

Pierdu, pierdu

Kotku, ja nie jestem moralista. Ja wezmę kasę na partię od każdego, nawet od BB. Tylko nikt nie chce dać. PPP też nie dostaje kasy z Moskwy, ani z Berlina, ani z Waszyngtonu i jakoś przędzie. Ale jakby było więcej kasy, to by było lepiej. Można by znowu wziąć na etat Sierpa i Młota, a ten ponownie sławiłby imię polskiego Chaveza, robotnika z krwi i kości. A tak sam widzisz, odkąd kasa się skończyła, to Ziętek zły, bo bez magistra.

BB, co ty znowu pierd..isz. A mało to ja się wystałem z gazetkami pod bramami zakładów. Nawet z tobą nie raz stałem. I co z tego wyszło? Gówno! Drogi na skróty pewnie nie ma. Jest tylko skuteczna droga wejścia do zakładów (przez związki zawodowe) albo nieskuteczna - stać jak durnie z bibułą pod bramami i wystawiać się na pośmiewisko ludzi wychodzących z roboty.

Facet jesteś tak żałosny, że gadać się z tobą nie chce ale ponieważ to temat o PPP więc z partyjnego obowiązku trzeba obsługiwać czubków.

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-23 22:35:48, suma postów tego autora: 233

PMB

Pewną partią, która dostosowywała się do sytuacji była już... PZPR, a wcześniej jej poprzedniczka PPR. Partie te postawiły na proletariacki nacjonalizm. Jak wyglądał ten nacjonalizm, pokazał już rok 1968. Wcześniejszą koncepcję proletariackiego nacjonalizmu można przypisać tzw. starym z PPS-Frakcji Rewolucyjnej. Dobrze wiedzieć, że do tych tradycji nawiązujecie, biorąc pod uwagę "warunki i oczekiwania"...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-23 23:18:59, suma postów tego autora: 1212

PUSTA KASA

Skoro, Rumburaku, nie ma kasy, to po co o tym gadać. Ta pusta kasa przysłania ci horyzont - a na horyzoncie tylko drobne.
Nigdy nie mówiliśmy, że nie należy działać w "Sierpniu 80", czy w ogóle w związkach zawodowych - to jedna ze ścieżek dojścia - bynajmniej nie najłatwiejsza. Wiemy coś o tym. To Piotr Ikonowicz i KSS odrzuca wariant związkowy, wiążąc wszystkie nadzieje z ruchem lokatorskim. Ma przy tym ważkie argumenty.
W przeciwieństwie do niego i do was staramy się sprawę robotniczą stawiać całościowo, nie absolutyzując walk cząstkowych. W tym sporze nie opowiadamy się za jakąś konkretną ścieżką dojścia. Prezentujemy szerszy ogląd.

A tak a propos "sierpa i młota" nie utożsamiaj go z "politbiurem".
Wiem, Rumburaku, że ci się nie chce gadać z nami, ale, jakby to nie było dziwne, nie ty już o tym decydujesz - SYTUACJA ZMUSZA CIĘ DO TEGO.

autor: BB, data nadania: 2010-11-24 04:24:56, suma postów tego autora: 4605

tak poza wszystkim Rumburak

postawił tezę, że obecnie klasa robotnicza w Polsce jest klasą w sobie.
Jeśli tak jest, to PPP nie jest (jako rewolucyjna partia robotnicza, jak chciałby Rumburak) jej emanacją, albo też jest jej emanacją i może być z tego powodu najwyżej tradeunionistyczną zbieraniną.
Pytanie o sens polityczny wyborczych ambicji PPP nadal pozostaje w mocy i nadal bez odpowiedzi.

autor: altstettiner, data nadania: 2010-11-24 08:09:27, suma postów tego autora: 1511

wracając do notowań

i sukcesów. Ogłaszać własnych sukcesów nie mam w zwyczaju, gdyż pochodzę z epoki przed PR i uważam to za nieprzyzwoite i szowinistycznie mówiąc - niemęskie. Jeżeli jednak dowolna notatka, dowolny wynik wyborczy większy od zera powoduje doznania porównywalne z orgazmem to gratuluję znalezienia hobby i zaspokojenia, wykazując tradycyjne zrozumienie dla mniejszości seksualnych.

Przypominam jednak, że używanie wyników wyborczych do wykazania własnych przewag intelektualnych i udowodnienia tym samym słuszności wybranej drogi ma dość ograniczony zasięg. Jeżeli PMB i Rumburak chcą tu wykazać, że wynik wyborczy PPP, w porównaniu z moim nieistnieniem w tych wyborach, uzasadnia twierdzenie o nieskończenie wielkiej słuszności ich drogi rewolucyjnej to przypominam, że PO, PiS, SLD i PSL osiągnęły wynik kilkadziesiąt tysięcy lepszy i są w tej dziedzinie - wedle waszych kryteriów - tyle razy słuszniejsze od Was.
Pochlipywanie Ziętka, że tamci mieli więcej pieniędzy i więcej wszystkiego jest tak samo niemęskie i żałosne. To chłopcze nie wiedziałeś, w jakiej konkurencji startujesz i teraz żądasz jakiegoś szczególnego traktowania dla partii specjalnej troski? Nie przypominam sobie, by Lenin czy nawet Chavez w podobnie żałosny sposób rozczulali się nad sobą. Ale oczywiście czekam na ogłoszenie w tej sprawie przez Kowalewskiego jakichś apokryfów.

autor: altstettiner, data nadania: 2010-11-24 09:02:02, suma postów tego autora: 1511

Zero i null

Kolejny raz słaby wynik. Przy wszystkich zastrzeżeniach do PPP partia ta powinna dostać większe poparcie ze strony robotników i grup pracowniczych. Okazuje się, że lud roboczy albo siedzi w domu, albo popiera partie burżuazyjne, które obecne są w mediach. Taki jest efekt dwudziestu lat kapitalistycznej propagandy, że świadomości klasowej u robotników jest mniej niż zero. Gdyby robotnicy zachowali elementarną świadomość klasową, mieliby własną reprezentację polityczną, chociażby reformistyczną PPP.

autor: Bartek, data nadania: 2010-11-24 11:03:21, suma postów tego autora: 2550

Tak to wygląda w wielkim skrócie...

Przede wszystkim tzw. prawdziwa lewica zbyt dużą wagę przywiązuję do wyborów do różnych organów burżuazyjnego państwa. Wiąże się to z tym, że poza udziałem w tychże wyborach i cząstkowymi działaniami, które może "udałoby" się przeforsować w ramach obecnego kapitalistycznego porządku, ma ona niewiele ponadto do zaproponowania. Nawet Ci, którzy mają coś więcej do zaproponowania jak GPR, robią to w "ostatniej chwili", unikając w ten sposób szerszej dyskusji na temat swojej koncepcji, poniekąd w ten sposób pokazując swoje znaczenie w projekcie PPP. Niestety tak to wygląda.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-24 11:20:31, suma postów tego autora: 1212

Tzw. "wchodzenie do zakładów pracy".;-)

Czyli Rumburaka "nowoczesny" sposób na rewolucję;-)
Koleś pisze, że "przez związki zawodowe". I już tu powstaje pytanie. Po co? Skoro jest tam już "klasowy" i "rewolucyjny" związek, to są i "rewolucjoniści";-). Po co im dodatkowo Rumburak, który przychodzi zza bramy? Czy związek jest niewiarygodny w swoim zakładzie, że potrzebuje wsparcia Rumburaka z jego wątpliwym intelektem oraz jego 3-4 kolegów, wyzwolicieli klasy robotniczej?
Kiedyś, kiedyś, w dawnych czasach jak na "teren zakładu" (teren jest umowny, nie dosłowny, nie musisz dorwać robotnika przy tokarce) wchodzili prawdziwi rewolucyjni działacze, robotnicy wiedzieli, że stoją za nimi duże rewolucyjne partie. Jest więc z kim i o czym rozmawiać. A o czym mogą rozmawiać robotnicy z rumburakiem, ktoremu bramę otworzył jakiś związkowiec, by ten zaniósł im pozdrowienia od Trockiego? Jak bardzo trzeba gardzić innymi, zwłaszcza "ciemnymi" robotnikami, by w swej pysze, ignorancji i bezczelności, oczekiwać od tego robotnika, że pójdzie za kimś za kim nic nie stoi? Za zwykłym infantylnym oszołomem? Bo tu trzeba wyjaśnić, że związek też nie jest tym co za nim stoi. Bo gdyby było inaczej i związek był rewolucyjny, to nie potrzebowałby rumburaka i jego kolesi, którzy mają uczulenie na pracę.
Gdy nic za tobą nie stoi, nie ma sensu ani stać pod zakładem, ani wdzierać się do niego przez płot. Raczej idąc tropem Żiżka, lepiej odejść na bok i skoro świata za bardzo zmieniać w tej chwili się nie da, A i tak został zmieniony, że najwięksi marksiści stracili jego rozumienie, erócić do jego ponownej interpretacji, by choć spróbować go na nowo zrozumieć. Czyli odwrócić Marksa. Zrozumienie świata jest warunkiem jego zmiany. Najpierw zrozumienie potem zmiany. Taki XIX wieczny model praktyki działania o jakim mowi rumburak, jest dużo bardziej archaiczny i naiwny niż muzealny zarzucany BB. Bo ten nie jest modelem praktycznym lecz teoretycznym.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-24 12:44:07, suma postów tego autora: 6205

Do zakładu wchodzi wiedza

Rumburak w fabryce do niczego niepotrzebny i nie o wejście Rumburaka chodzi. Celem jest efektywne wniesienie wiedzy o istocie i mechanizmach panujących stosunków społecznych. Przekonywanie ludzi, że w ich interesie leży zmiana tych stosunków. Związek jest jedynie pasem transmisyjnym tej wiedzy, za to dużo bardziej wiarygodnym niż grupka ludzi krzyczących coś po bramą.

Gdyby związek zawodowy mógł być rewolucyjny to nie byłoby potrzeby zakładania partii politycznych. Związek broni interesów doraźnych, partia formułuje cele dalekosiężne, których realizacja związana jest z koniecznością zdobycia władzy.

Teraz już jasne, czy trzeba powtórzyć?

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-24 13:14:38, suma postów tego autora: 233

Gdzie się podział etos robotniczy na Śląsku?

Bartek napisał:
"Okazuje się, że lud roboczy albo siedzi w domu, albo popiera partie burżuazyjne, które obecne są w mediach. Taki jest efekt dwudziestu lat kapitalistycznej propagandy, że świadomości klasowej u robotników jest mniej niż zero."

Wręcz zmuszają do refleksji dobre wyniki w takich miastach jak Bytomiu, Wałbrzychu czy Zabrzu - Platformy Obywatelskiej. Nawet w "czerwonych miastach" jak w Dąbrowie Górniczej czy Sosnowcu PO uzyskała poparcie w granicach 30% i stanowi liczącą siłę polityczną na tamtejszych lokalnych "rynkach wyborczych".

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-24 13:17:43, suma postów tego autora: 1212

Bo nie czytają Lewica.pl

Gdyby robotnicy na Śląsku czytali portal Lewica.pl mogliby się zapoznać z refleksjami Andrzej Kotarskiego i wtedy już na pewno wiedzieliby na kogo głosować.

Potrzebna duża kasa na reklamę Lewica.pl w zakładach pracy! Robimy zrzutkę?

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-24 13:52:05, suma postów tego autora: 233

wracaj ty lepiej do szkoły

"Gdyby związek zawodowy mógł być rewolucyjny to nie byłoby potrzeby zakładania partii politycznych. Związek broni interesów doraźnych, partia formułuje cele dalekosiężne, których realizacja związana jest z koniecznością zdobycia władzy."

Twoje cele i cele twojej partii nie mają nic wspólnego z obiektywnymi interesami robotników. Jesteś tylko klaunem na dworze satrapy.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-24 13:55:03, suma postów tego autora: 6205

Jakieś argumenty?

Jak to nie mają? Jakieś argumenty dowody? Brak takowych? No to może chociaż po pół litra na łeb i niech przynajmniej będzie wesoło.

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-24 14:16:12, suma postów tego autora: 233

Twoje "uswiadamianie"

choc sam nie masz praktycznie żadnej wiedzy (co potwierdzają twoje wpisy) i BB do piet nie sięgasz, to i owszem "nauczasz" tych biednych ludzi (na szczęście ze skutkiem takim jak widać), na kogo maja głosować ;-). To jest to podnoszenie świadomości? ;-)
No odpowiesz w koncu na pytanie do jakiego zakładu "wszedleś" (pomiń kopalnię Wieliczka i inne muzea) i czego tam dokonałeś? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-24 14:19:20, suma postów tego autora: 6205

Przepraszam Pan z Policji?

Wiesz SiM, to gdzie wchodziłem i co tam robiłem to są tzw. miękkie dane. Ich publiczne ujawnianie może jednym ludziom przysporzyć sporo kłopotów a innym ułatwić i tak nieźle płatną pracę. Tak więc wybacz, ze chwilowo nie zaspokoję twojej ciekawości.

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-24 14:34:48, suma postów tego autora: 233

sierpie i młocie

Problem w tym, że WZZ Sierpień 80 nie jest żadnym klasowym, rewolucyjnym czy czerwonym związkiem zawodowym. Trudno go porównywać do Klasowych Związków Zawodowych, czy choćby Lewicy Związkowej (związek zawodowy związany z przedwojenną Komunistyczną Partią Polski), która w najlepszym okresie swoich działań skupiała 50 tysięcy członków. Zobacz jakich kandydatów w wyborach samorządowych wystawia partia, która podobno jest budowana na bazie "bojowego związku zawodowego" - chociażby absolwentów Prymasowskiego Uniwersytetu Ludowego. Zastanawiam się gdzie przy okazji tych wyborów "zagubili" się Ci robotnicy, którzy rzekomo "myślą już jak komuniści", tylko "jeszcze nie do końca są świadomi tego myślenia". Czemu nie było o nich słychać, że kandydują w tych wyborach, ich płomiennych antykapitalistycznych, klasowych, wręcz komunistycznych przemówień w mediach...
Może mnie coś ominęło? Nie podejrzewam. Pamiętam jednak dobrze, jak na tym forum działacze wspomnianego związku pisali, że nawiązali kontakt z działaczami związkowymi, którzy "myślę komunistycznie", tylko nie potrafią tego myślenia dobrze określić. Gdzie oni są, jakie wyniki w tych wyborach oni osiągnęli? - tego raczej się nie dowiemy. Zakładam, że nawet większość działaczy partii czy młodzieżówki nie zna dobrze tych kandydatów, którym udało się wejść do rad gmin, a już utrzymuje że to "wielki sukces". Zakładam również, że kandydaci Ci raczej nie powołują się na Trockiego, może raczej na jego Najwyższą Ekscelencje Ks. Prymasa?
Zresztą do Rumburaka i tak to nie trafia - nadal żyje w iluzji, jakoby działał w partii, która "formułuje dalekosiężne cele". Nie trafia nawet do niego to, że pewni działacze krytykowali już wcześniejsze działania PPP z pozycji jak najbardziej konsekwentnie lewicowych, niektórzy (w tym moja skromna osoba) wyszli z młodzieżówki tej partii.

P.S.
Rumburaku, podobno Śląsk, szczególne ten Górny, to bastion Polskiej Partii Pracy i związku zawodowego WZZ "Sierpień" 80. Ty, zachłyśnięty rzekomą "partią robotniczą" czy ruchem politycznym stanowiącym jej "zalążek", powinieneś wymagać od tej partii lepszych wyników w "bastionie". Pewnie cieszą Cię jednak sukcesy kandydata PLUSA? W końcu wyniki "takich kandydatów" bardziej was interesują niż np. program GPR - która stanowi lewicę tej partii. Ja, gdy dostawałem propozycję kandydowania z list PPP, odmawiałem, gdyż już wtedy miałem sporo wątpliwości z jaką tzw. prawdziwą lewicę mam do czynienia. Po pewnych dyskusjach, wymianie opinii, przekonałem się, że miałem jednak rację.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-24 14:55:00, suma postów tego autora: 1212

Andrzej

O zwiazku pisałem sarkastycznie, bo tak go też przedstawiali jego apologeci. Jest tak samo "rewolucyjny" i "lewicowy" jak ta cała ich partyjka.

Moje oceny są mocniejsze i bardziej stanowcze. Nie pozostawiajace złudzeń. O ludziach tych sporo wiem z tzw. pierwszej ręki, od ludzi, którzy naprawde kiedyś popełnili bład i uwierzyli w mrzonki.
Dlatego nie bardzo wierzę w naiwnośc takich ludzi jak rumburak. Ja im zarzucam wprost skrajny oportunizm i żądzę władzy. W przeciwnym razie musiałbym zarzucać upośledzenie umysłowe albo fizyczne (ślepota?). A aż tak daleko nie pójdę. To po prostu cyniczni ludzie.
Z partyjniakiem dyskusja jest bezprzedmiotowa. On sam nie wierzy w to co mówi. On mówi to co mu przyniesie korzyść.
Tu nie chodzi o dyskusję ale konsekwentne demaskowanie przebierańców.
Zauważ, że z Ikonowiczem dyskusja stała się możliwa dopiero wtedy gdy przestał być partyjniakiem a stał się działaczem społecznym. Co sie zmieniło? Interesy.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-24 15:14:25, suma postów tego autora: 6205

Człowiek odmowa

Kocie ty to jesteś jedna wielka odmowa. Gdyby PPP była partią komunistyczną to pewnie by się tak nazywała. Nie jest. Komuniści, którzy wstępują do PPP mają przeważnie tego świadomość. Ci, którzy nie mają, przeżywają rozczarowania podobne do twoich.

Głosić hasła komunistyczne można i bez partii i robi to wiele grupek i pojedynczych z osób z identycznym skutkiem. Nie twierdzę, że haseł tych nie należy głosić, wręcz przeciwnie, sam to robię na różnych forach i przy różnych okazjach. Nie ma jednak w Polsce warunków do stworzenia partii komunistycznej, a nawet jeśli zbierze się jakaś grupka, która stworzy taki byt (pomijam KPP) to w dającej się przewidzieć perspektywie nie osiągnie nawet tak minimalnego poparcia społecznego jakie ma PPP. Na ten marny 1,17% trzeba było bardzo długo i bardzo ciężko pracować. Nie przypadkiem, żadna inna grupa lewicy nie może się nawet zbliżyć do tego wyniku, bo i zarejestrować listy ogólnokrajowej nie jest w stanie.

Można oczywiście wystartować z hasłem komunizm od zaraz, tylko co to da? Zobacz jaki wyniki miała w Warszawie kandydatka na radną popierana przez Komunistyczną Partię Polski - 1 (słownie jeden) głos. Tego właśnie chcesz?

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-24 15:39:01, suma postów tego autora: 233

No widzisz Andrzeju

Jaki z Ciebie ciemniak? Nie rozumiesz, że radny PULSA, zaraz zrzuci komżę i ukaże się nam wszystkim jego t-shirt z Che Gevarą na piersi! No moze jeszcze nie teraz. Ale jak wejdzie tych pepepowców więcej to na pewno. Jak ich wszystkich wybierzemy do parlamentu. Nie zapominajmy o Rumburaku, bo chłopak nie ma zatrudnienia. I jak już ich wybierzemy to oni wyrzuca orła, odrzucą Boga i Ojczyznę i wszyscy juz w czasie poselskiej przysięgi zedrą swe sutanny i zakrzykną: Ta da! my jesteśmy komuniści! I cała Europa oniemieje z podziwu dla Rumburakplan!
A wtedy system wyzysku i ucisku się zawali.
Chytry plan się zrodził w głowie rumburaka! Jestem pełen podziwu dla tej przebiegłości! Dni kapitalistów są już policzone. Mamy tylko zagłosować i czekać!
Czy on duzo od Ciebie wymaga? Siedź cicho bo on ma 1,12 a Ty nie masz nic. On tu rządzi teraz na lewicy!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-24 15:53:49, suma postów tego autora: 6205

defetyzm?

"Na ten marny 1,17% trzeba było bardzo długo i bardzo ciężko pracować" jaki marny? 5 siła w rzeczypospolitej! 6 szabel w gminach! I to ma być marne? Dyć bonzo powiedział, że to jest wielki sukces! Skąd ten defetyzm u ciebie Ty moje Rumburaczycho?!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-24 16:27:33, suma postów tego autora: 6205

RUMBURAKU

Po pierwsze, nie wstępowałem do partii, tylko do młodzieżówki, licząc, że dzięki temu nawiążę kontakt z osobami, których poglądy wykraczają dalej niż "prawdziwa lewicowość" sprowadzająca do kolejnej próby rewitalizacji "prawdziwej socjaldemokracji". Przekonałem się, że do niektórych po prostu nie dociera, jaką faktycznie rolę odgrywają w PPP. Cóż, wydawałoby się, że to ich brocha. Problem w tym, ze ci ludzie, którzy stanowią w tej partii "lewicowe skrzydło" czy wręcz "komunizują" niestety odpowiadają za brak usamodzielnienia rewolucyjnej lewicy jako całości, wolą się bratać z socjaldemokratami czy po prostu prawicą, niż stworzyć samodzielne ugrupowanie lub chociaż jego faktyczny zalążek.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-24 17:04:26, suma postów tego autora: 1212

Żarty nie na żarty...

sierpie,

Problem w tym, że i Ikonowicz nie jest zdolny do dyskusji. Niewiele go w sumie to różni od "zaplecza programowego" czy liderów PPP. To samo się tyczy red "spajdera" i innych działaczy KSS, czy też lepiej można byłoby to ująć "ścisłego kierownictwa" jednego z przedsięwzięć lokatorskich. Zauważ, że praktycznie nie odpowiadali na oceny wyłuszczone przez EB i BB, a jeśli już to po prostu odpowiadali, ze "robotników jest coraz mniej", "są siłą, która porzuciła etos robotniczy" i że należy postawić na "nowy podmiot zmian", tzn. lokatorów.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-24 17:14:22, suma postów tego autora: 1212

No to prawda

Poszedł w swoim kierunku i tyle go widziano :-). Ale czy wyobrażasz sobie na tym portalu rozmowę z Jedynym Przedstawicielem Świata Pracy? :-) zamist z nim musisz rozmawiać z Rumburakiem, o którego istnieniu JPŚP pewnie nawet nie wie.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-24 18:33:30, suma postów tego autora: 6205

Dziwi cię to?

A jaki szef partii dyskutuje z czubkami? Nawet Łachut do tego się nie zniża. Ot prości ludzie, o których istnieniu nikt nie wie, czasem coś odpyskną, gdy byle kto ich partią mordę sobie wyciera.

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-24 19:12:17, suma postów tego autora: 233

sierpie

Ziętek to "elastyczny lider". Raz w jego imieniu zabierają głos prawacy, kiedy indziej lewacy. Musi mieć on "to coś" co tak imponuje prawakom jak i lewakom partyjnym. Człowiek guma! Poza tym, Ziętek nie rozmawia z "prostymi ludźmi", co już przyznał RUMBURAK. Zniewagą byłoby dla tak wybitnego lidera i intelektualisty wejście w dyskusję ze "zwykłymi prostakami. "Prostaki" na to nie zasługują ;-)

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-24 20:39:07, suma postów tego autora: 1212

co racja to racja

Ale może choćby ten Rumburaczycho przekazał nasz głos prostaków do króla Hiacynta (on chyba był wyżej niż Rumburak w hierarchii? Więc to musi być szef), który ustami Rumburaka mógłby nam powiedzieć - "co robić"?
Bo ja w tej chwili nie wiem, czy to co mówi Rumburak to jego własna improwizacja, czy głos z samej góry?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-24 22:22:51, suma postów tego autora: 6205

no własnie mi się przypomniało imię, które chodziło mi po głowie

Czy to prawdziwy RumBurak czy może Blekot tylko? He?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-24 22:26:38, suma postów tego autora: 6205

sierpie

"Cała działalność polityczna" Rumburaka zasługuje na miano jednej "wielkiej improwizacji" a właściwie imitacji, jak to napisał warchlak w innym wątku "konsekwentnej lewicy".

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-25 01:02:50, suma postów tego autora: 1212

Rumburaku

Gdzie głosicie te hasła? Tylko i wyłącznie poza partią, poprzez portal o bardzo małym znaczeniu propagandowo-informacyjnym. Pamiętam jak od konkretnych postulatów i pomysłów umywał ręce już niejaki A. Warzęcha, pomysłów, które były jak najbardziej konsekwentnie lewicowe. Nachalne promowanie PPP na tym portalu jako "jedynie realnej siły, z której kiedyś może wyłonić się partia robotnicza", posługiwanie się przy tym "rewolucyjnym sztafażem", co miało świadczyć o "kontynuacji tradycji LBC" w praktyce wcale nie wpływa, że PPP staje się "konsekwentną lewicą". Taka ściema na mnie nie działa...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-25 01:15:26, suma postów tego autora: 1212

Nie samym PPP człowiek żyje

Będzie zjazd KPP w grudniu.

Projekt odezwy KPP
Komunistyczna Partia Polski walczy:
O Polskę demokratyczną, a nie burżuazyjną;
O Polskę wolności oraz swobody dla ludzi pracy, a nie
dla wyzyskiwaczy;
O Polskę, która zabezpieczy swym obywatelom: pracę,
chleb, naukę dach nad głową i opiekę na starość, a nie o
Polskę bezrobocia, głodu, ciemnoty, bezdomności i żebractwa,
które były składowymi elementami Polski przedwrześniowej;
O Polskę będącą matką, a także ojczyzną dla ludzi pracy,
a nie dla wąskiej grupy zgniłej moralnie, sytych oraz
uprzywilejowanych oraz uprzywilejowanych próżniaków
i spekulantów kapitalistycznych.
Wszystkie organy władzy, poczynając od rządu demokracji
ludowej, a kończąc na samorządach miejskich i wiejskich,
będą wyłaniane zgodnie z wolą większości społeczeństwa,
tj. robotników, chłopów oraz inteligencji.
Rząd demokracji ludowej oprze się na Froncie Ludowym,
a wszystkie jego zarządzenia muszą być zgodne
z duchem demokracji i wolności.
Walczymy o pełną niepodległość oraz suwerenność państwa polskiego. Celem zagwarantowania tej niepodległości
i suwerenności, weźmiemy udział w organizowaniu bezpieczeństwa Europy.
Ułożenie dobrosąsiedzkich stosunków z Federacją Rosyjską
oraz innymi bratnimi krajami słowiańskimi może być
decydującym czynnikiem, wzmacniającym naszą suwerenność,
potencjał gospodarczy oraz pozycję w Europie.
Siła i potęga Polski, jej dobrobyt, a także spokojne jutro
jej obywateli może być osiągnięte drogą planowanej rozbudowy
gospodarki narodowej, zmierzającej do zaspokojenia
materialnych oraz duchowych potrzeb szerokich rzesz
ludzi pracy. W tym celu należy przystąpić do opracowania
szerokiego planu gospodarczego rozwoju Polski oraz jego
realizacji. Plan ten powinien mieć na celu::
1. Reancjonalizację oraz uprzemysłowienie kraju w duchu
jego potrzeb, celem przekształcenia Polski w nowoczesny
kraj przemysłowo-rolniczy;
2. Unowocześnienie rolnictwa, przez szerokie zastosowanie
nauki, oraz techniki w gospodarce rolnej;
3. Likwidację głodu mieszkaniowego;
4. Podniesienie kultury narodowej (szkoły wszystkich
szczebli, domy ludowe, biblioteki itp.;
5. Rozszerzenie i unowocześnienie infrastruktury komunikacyjnej w szerokim zakresie;
6. Rozbudowę gospodarczą kraju, zabezpieczenia go
przed anarchią oraz bezrobociem, co będzie można osiągnąć na drodze planowane gospodarki, której zasady powinny
kierować się potrzebami oraz dobrem ogólnym a nie
chęcią zysku jednostki. Element planowania, tak samo jak
i element uspołecznienia wielkiej wytwórczości, powinien
być warunkiem gospodarki planowej i stanowić cześć składową
demokracji.
Ustawowe wprowadzenie 6-cio godzinnego dnia pracy.
Wzrost sił produkcyjnych oraz wydajności pracy pociąga
za sobą konieczność skrócenia czasu dnia pracy w całej
gospodarce, co sprzyja podniesieniu poziomu wiedzy oraz
kultury, a tym samym wzrostu wydajności pracy.
Zaprzestanie dalszej prywatyzacji dużych zakładów
przemysłowych. Uspołecznienie środków produkcji jest
kwestią życia dla ludzi pracy. Bez uspołecznienia tj. początkowe przez państwo tych środków, wówczas ludzie
pracy nigdy nie wyzwolą się z niewoli pracy najemnej.
Gospodarka planowa i wolny rynek w ramach planu.
Uspołecznienie środków produkcji oznacza zniesienie produkcji
towarowej oraz prawa wartości.
Wynagrodzenie „każdemu według jego pracy” jest zawsze
wyższe niż cena siły roboczej na wolnym rynku.
Bezpłatność powszechnej oświaty, ochrony zdrowia, zabezpieczenie emerytury oraz opieki społecznej.
Rozwinięcie powszechnego budownictwa mieszkaniowego.
Szybki rozwój spółdzielczości mieszkaniowej, czynsze
zgodne z obowiązującym metrażem powierzchni.
Czynsz pracowni rzemieślnika, który nie wykorzystuje najemnej
siły roboczej, nie powinien przekraczać, jak za lokal
mieszkaniowy.
Stałe zacieśnianie internacjonalistycznej przyjaźni oraz
wzajemnej pomocy z ludźmi pracy wszystkich narodów
w walce o postęp, a także całkowite wyzwolenie ludzi
pracy z niewoli najemnej.
St. Ognik i J. Łachut


Takie klocki.

autor: Bartek, data nadania: 2010-11-25 10:27:21, suma postów tego autora: 2550

Improwizacji?

On musi być jakoś u króla Hiacynta umocowany! Niedawno jeszcze oczekiwał od KSS podań oficjalnych, złożonynych według norm przepisanych, które on lub nawet sam Hiacynt (to nie było jasne), mieli rozpatrywać i udzielać wsparcia w postaci górników na blokadady eksmisji. A może nawet i opału na zimę? Czyżby nos tylko swój czerwony zadzierał?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-25 10:55:49, suma postów tego autora: 6205

Do roboty

Kot zamiast pieprzyć, weź się do roboty! Zarób kilka milionów, przekaż na konto promocyjne "Władzy Rad".My za to wykupimy reklamy w TV, w najleszym czasie antenowym i natychmiast zobaczysz jak znaczenie informacyjne portalu wzrośnie.

Do roboty jełopy!

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-25 11:39:19, suma postów tego autora: 233

Za portalem filmweb.pl

Rumburak - czarodziej drugiej kategorii... I wszystko jasne.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-25 11:52:01, suma postów tego autora: 6205

sierpie i młocie

Faktycznie, bardziej etykieta "czarodzieja" odpowiadałby mu. Z drugiej strony, tak jak zauważyłeś, jest to człowiek o w gruncie rzeczy dość powierzchownej i zwulgaryzowanej "wiedzy", stąd też pozwala sobie na pewne "improwizacje" "wychowywania" nas "prostaków" lub "jełopów". Typowy RumBurak...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-25 13:21:37, suma postów tego autora: 1212

Biedni chłopcy

Nikt was nie kocha, nikt nie lubi, nikt nie rozumie. Podajcie sobie rączki, przytulcie szczerze, weźcie łopatki wiaderka i idźcie do piaskownicy. Tam znajdziecie prawdziwych przyjaciół. Tylko tam docenią waszą głęboką, niezwulgaryzowaną wiedzę.

Górniczo-hutnicza orkiestra dęta mówi wam pa,pa rapa..

autor: RUMBURAK, data nadania: 2010-11-25 15:08:21, suma postów tego autora: 233

A ty RumBuraczku co?

Bębenek za nimi swój nosisz? I bębnisz Międzynarodówkę? He he. Już oni wiedzą, że tej melodii wybębnić się nie da :-). To i pozwalają ci w twój blaszany bebenek walić.
Patrz! skręcili w prawo! Nie trać tu czasu na wpisy. Goń orkiestrę mały doboszu!;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-25 15:15:30, suma postów tego autora: 6205

KPP kolejna kanapa z XIX-wiecznym programem

@Bartek:

"Projekt odezwy KPP"

Jeden wielki bełkot, zresztą już to przerabialiśmy, widzę że komunistom ciężko przychodzi uczyć się na własnych błędach.

autor: nakama, data nadania: 2010-11-26 13:23:52, suma postów tego autora: 593

...

Ej Andrzej, Jarek, BB napiszcie coś jeszcze chłopaki,bo założyłam się, że pod tym newsem dojdzie do 200 komentarzy.
Na pewno pozostały wam jeszcze jakieś gorzkie żale..

autor: yona, data nadania: 2010-11-26 13:15:09, suma postów tego autora: 1517

Czemu służą takie "rewolucyjne" portale?

Których jak widzę, nazwy nie wolno wymieniać? Więc nie wymieniam, co choćby już z tego już powodu tezę moją wspiera. Portale utworzone przez rumburaków i mu podobnych w ofierze Ziętkowi oczywiście.
Nie mają przecież najmniejszego wpływu na tę partię. Jej wódz nie tylko nigdzie nie powtarza ich złotych myśli, ale i gdyby o nie został zapytany natychmiast odżegnałby się od jakichkolwiek z nimi związków. W co chyba nikt nie wątpi. A twórcy? Z jednej strony oportuniści zaangażowani w brudne gry Ziętka, a z drugiej strony kompletni naiwniacy. I o tych właśnie chodzi, ci są potrzebni. Promocja odbywa się przecież wyłącznie w jednym kierunku. Tu nie ma zadnego konsensusu a nawet kompromisu. Pomijając intencje twórców, nawet jeśli wśród tych naiwnych były szlachetne, cel ich istnienia z pozycji Ziętka jest jasny i bardzo czytelny. Są lepem na rumburaki i innych ludzi z tzw. radykalnej lewicy, którego celem jest tejże kanalizacja i nie pozwalanie na to by konkurencja po lewej stronie się organizowała. Dosyć skutecznie zresztą. To taki dalszy ciąg pomysłu KPiORP, który na lewicy bardzo namieszał a Ziętkowi pozwolił na pewien czas uzyskać pozycję hegemona.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-26 10:56:28, suma postów tego autora: 6205

Sądzisz,

że coś żałujemy? Ten błąd może kosztować życie - IDZIEMY PO WASZE SKALPY.

autor: BB, data nadania: 2010-11-26 15:28:41, suma postów tego autora: 4605

Nakamo

Druzgocząca krytyka.

autor: Bartek, data nadania: 2010-11-26 16:14:39, suma postów tego autora: 2550

Bartek

Jak jarają cię programy to wytapetuj sobie program własnej partii politycznej na ścianie.

Swoją drogą w powyższym towarzystwie przytoczenie programu truposzy dla których czas zatrzymał się na początku lat 50. ubiegłego wieku bynajmniej nie jest faux pas w towarzystwie BB, Kotarskiego i sierpa.Jednymi to Zenon mówi, drudzy czczą św. Józefa,a inni we wszechogarniającym gąszczu zdrady i oportunizmu wydeptują ŚCIEŻKI DOJŚCIA.

Każdy sobie rzepkę skrobie.

Brakuje tylko przedstawicieli wyzyskiwanego proletariatu 3 świata, którzy zdemaskowaliby faszystowski socjalbreżniewizm u wszystkich bez wyjątku uczestników tej dyskusji, uświadamiając wyżej wymienionym, że niedługo skończy się rumakowanie, bo jak GLOBALNA WIEŚ OTOCZY GLOBALNE MIASTO, nie będzie już internetu ani socjalfaszystowskiego portalu lewica.pl,
w istocie breżniewistowsko-faszystowskiej KPP ani popierającego faszyzm portalu "Władza Rad" .

Cieszcie się więc pierwszoświatowiści z tryumfu sił reakcji!

autor: warchlak, data nadania: 2010-11-26 19:02:15, suma postów tego autora: 151

BB

A to sorry Winetu.

autor: yona, data nadania: 2010-11-26 20:15:58, suma postów tego autora: 1517

Straż "rewolucyjna"

Te przykłady infantylnego i oportunistycznego postępowania, sprawiają, że od lat nie można odbudować rewolucyjnej, skrajnej lewicy. To jest taki wentyl bezpieczeństwa, który tej partii odpowiada - formułowanie pewnych poglądów czy interpretowanie pewnych problemów historycznych, społecznych poza jej obrębem, by nie była kojarzona ona z rewolucją, walką klas, marksizmem, socjalizmem, komunizmem, czy nie daj boże z bolszewizmem. Wasze "frustracje" zostawcie sobie na zewnątrz, wewnątrz możecie tylko "robić" i grzecznie się uśmiechać, oddawać pokłony przyjętej formule działania przez partię (w tym wodzom gwarantującym trwałość pewnych ustaleń i działań), dodajmy że w "najlepszym razie" jedynie reformistycznej, oportunistycznej, co w praktyce oznacza wystawianie w wyborach do ciał przedstawicielskich państwa burżuazyjnego kandydatów, których poglądy budzić powinny na skrajnej lewicy nie tylko wątpliwości, ale powinny zostać uznane za dalece przeciwne celom faktycznych komunistów.
Jest wstydem, że ludzie, którzy za komunistów się uznają, by być zauważonymi, nie starają się prowadzić działalności na własną rękę, a podczepiają się pod formację, jakiej lider pewnie się z naiwności swojej "straży rewolucyjnej", oportunistycznie zadowalającej się rolą gońców. To wygląda na celową kompromitację komunistów, by jeszcze bardziej została dowiedzione ich marginalne znaczenie.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-26 22:36:40, suma postów tego autora: 1212

Dużo racji...

Bury być może ma rację, większość buntowników, tych faktycznych miało jednak ideały rewolucyjne, socjalistyczne, komunistyczne. W Polsce większość młodych ludzi w Polsce nawet nie stara się o odrobinę refleksji nad tą rzeczywistością, w której przyszło im żyć. Wydaje im się wręcz, że "wykorzystują szansę", które daje system kapitalistyczny, tzn. że mogą być szefami, "bossami", prywatnymi właścicielami środków produkcji. Ktoś, kto w ogóle myśli inaczej, albo po prostu jest "robolem" czy pracownikiem jest "sam sobie winny" - przecież też mógł zostać przedsiębiorcą, "postarać się o coś więcej w życiu". W tym kraju niestety większość ludzi uważa, ze to "obóz zwycięzców" czyli kapitalistów ma rację, i trzeba właśnie reprezentować postawę taką ja oni. Wydaję mi się, że te postawy młodych ludzi jednak wynikają z wychowania w rodzinie, z wzorców jakie są im przekazywane przez te rodziny. Jeśli rodzina twierdzi, że nie ma "po co się buntować", była już "S", która nic nie dała a wręcz zburzyła, w dodatku z tzw. komuny i socjalizmu robi "kozła ofiarnego" odpowiedzialnego za obecny stan rzeczy, lub przynajmniej uważa "za wstyd przyznać rację komunie", to niestety wpływa to na młode osoby, ich stan myślenia.
Potulni, zgadzający się na wszystko co ich otacza - młodzi ludzi, głęboko uświadomieni, ze "modernizm" = kapitalistyczna przyszłość - są największym "sukcesem" transformacji ustrojowej w Polsce. Stąd też postaw buntu na horyzoncie nie widać. Ale w sumie dla osoby o lewicowych przekonaniach w Polsce jest to w jakimś sensie potwierdzenie słuszności własnych przemyśleń, pozwalających wskazać na miałkość postaw i osądów, tych, którzy np. wszędzie widzą "okropnych socjałów, komuchów i lewaków". Tym bardziej, że osób o klarownych lewicowych poglądach w Polsce jest naprawdę niewiele. Być lewicowcem, jeszcze w dodatku konsekwentnym w Polsce dzisiaj, przypomina działanie w quasi-konspiracji.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-26 23:03:41, suma postów tego autora: 1212

yona

Czego mielibyśmy żałować, słów gorzkiej prawdy? Nie żartuj...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-26 23:05:18, suma postów tego autora: 1212

Yona,

A przy okazji mozna prosic Cie o mejla na priva?

autor: PMB, data nadania: 2010-11-26 23:42:34, suma postów tego autora: 1628

ZDRADA

Co by tu dużo mówić. ZDRADA! ZDRADA! i jeszcze raz ZDRADA!

Czas położyć jej kres!

Niech Andrzej Kotarski wzorem wroga organów burżuazyjnych organów przedstawicielskich (przynajmniej w młodości),
wybitnego portugalskiego maoisty Jose Manuela Barosso zorganizuje rewolucyjną ekspropriację krzeseł z siedziby PPP. Niech reformistyczni oportuniści i celowi-gońcy-kompromitatorzy komunizmu siedzą od dziś na podłodze!

Tylko Andrzej Kotarski siłą swojego politologicznego intelektu i krystaliczną niczym woda z górskiego źródła konsekwentną rewolucyjną lewicowością może tego dokonać!

autor: warchlak, data nadania: 2010-11-27 00:38:54, suma postów tego autora: 151

warchlak

"Niech Andrzej Kotarski wzorem wroga organów burżuazyjnych organów przedstawicielskich (przynajmniej w młodości),
wybitnego portugalskiego maoisty Jose Manuela Barosso zorganizuje rewolucyjną ekspropriację krzeseł z siedziby PPP. Niech reformistyczni oportuniści i celowi-gońcy-kompromitatorzy komunizmu siedzą od dziś na podłodze!

Tylko Andrzej Kotarski siłą swojego politologicznego intelektu i krystaliczną niczym woda z górskiego źródła konsekwentną rewolucyjną lewicowością może tego dokonać! "

To miało zrobić na mojej osobie wrażenie?
Ja wiem, że gorzka prawda boli, stąd te tendencyjnie nie odnoszące się do meritum komentarze. Zapewne "warchlak" to "robotnik" z krwi i kości, siłą swoich mięśni, od podstaw zbudował "władzę rad" w Polsce ;-)

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-27 11:29:56, suma postów tego autora: 1212

...i kolejny raz sie okazuje - mial racje Trocki!

W jednym z pism poswieconych Szostemu Kongresowi Kominternu stwierdzil, ze to wlasnie budowa partii jest procesem, w trakcie ktorego nie ma przeskakiwania etapow. Jak to jest, ze ta dyskusja sprawia, ze ciagle przypominaja mi sie te slowa...

autor: PMB, data nadania: 2010-11-27 11:37:05, suma postów tego autora: 1628

POWIEDZIAŁ TO

zapewne przed skokiem do IV Międzynarodówki, stojąc na ruchowych piaskach. I co - skok się udał?

autor: BB, data nadania: 2010-11-27 12:10:11, suma postów tego autora: 4605

ANDRZEJU TO TYLKO CZĘŚĆ PRAWDY

i to bynajmniej nie ta najgorsza. Wewnątrz muszą "robić nie dyskutować", a na zewnątrz... no właśnie. Nie bawią się tylko w rewolucję na tych portalach, bo to byłoby pół biedy. Oni muszą przy pozorach rewolucyjnych treści czynnie wspierać wodza. Uprawiają przecież na nich kłamliwa agitację, w której PPP i Zietka przedstawiają jako zbawców klasy robotnczej, polskiego Chaveza itd., która jest ceną za to, że na demonstracji Ziętka (no właśnie kto widział do 2 lat chociaż jedną demonstrację Zietka?) moga rozwinąć swoje szmatki, czy tez wejść do zakładu i popatrzeć sobie na robotników. Dlatego ja pisałem o lepie na rumburaki. Unieszkodliwianiu w zarodku jakichkolwiek prób tworzenia lewicy. Ja już nie mówię radykalnej, oni chcą zamiatać wszystko na lewo od SLD. I Ci oportuniści, mniej lub bardziej świadomie właśnie to robią posłusznie. A jak to działa na nowych, nie obeznanych w środowisku młodych ludzi z głowami pełnymi ideałów, którzy pierwsze na co trafiają to te portale z Leninem i Trockim na czele, a chwile potem dowiaduja się, że współczesną wersją Lenina to Ziętek jest? Trudno sobie wyobrazić ile oni czynią szkód lewicy.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-27 00:24:34, suma postów tego autora: 6205

Trocki

nie stanal na czele swiatowej rewolucji proletariackiej. Nie udalo sie to nawet Leninowi. Moze sie udac tylko Bratkom.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-27 13:19:44, suma postów tego autora: 1628

SiM,

Daruj sobie te fantazje i impresje. Wiem, ze pijesz takze do Internacjonalista.pl. Otoz przyjmij do wiadomosci, ze nigdy nie otrzymywalem zadnych dyspozycji od Zietka i ze gdyby bylo inaczej, to pisalbym o nim w tonie niewiele lepszym niz Ty to robisz. Na to, co ukazuje sie na Internacjonalista.pl, Zietek nie ma jakiegokolwiek wplywu. I nie bedzie mial, chyba zeby kiedys zlozyl bezposredni akces do zwiazanego z tym portalem kolektywu. Wiec przestan juz wypisywac swoje farmazony i przedstawiac swoje (w najlepszym razie) oparte o wrozby z fusow domniemania jako niezbite fakty.

autor: PMB, data nadania: 2010-11-27 13:44:37, suma postów tego autora: 1628

GORZKA prawda boli

No cóż, czasem tak bywa, zwłaszcza jak jest to ŻOŁĄDKOWA GORZKA, albo coś innego równie mocnego, zwłaszcza w sobotni poranek, bladym świtem, o 11:29, po ciężkiej i owocnej nocy.

Życie nie jest letkie.

Sierp wie coś na ten temat...

autor: warchlak, data nadania: 2010-11-27 14:04:16, suma postów tego autora: 151

LICHEŃ NIE ŚPI

Prowadzimy w tej sprawie rozmowy z ZMK i Podwójnym Przewodniczącym w...Nowych Wilkowyjach. Więc się pohamuj.
Możesz do nas dołączyć.
Walisz drogą 768 na Łysaków Kawęczyński, mijasz Kawęczyn, straż rewolucyjną w Opatkowicach Murowanych i tych Drewnianych. Hasło i odzew znasz? Jakby co, podaje na prywatnych łączach. Miejsce zbiórki - kościół w Mierzwinie. Księdza proboszcza już znasz.
W razie czego droga na skróty (ta sama - 768), skręcasz w Zagajach na Opatkowice Drewniane, hasło-odzew jak wyżej, później prosta droga na kościół w Mierzwinie, gdybyś zbłądził spytaj lewowiernych (uważaj na prawowiernych). Licheń nie śpi.

autor: BB, data nadania: 2010-11-27 14:07:15, suma postów tego autora: 4605

GDY ŁĄCZNOŚĆ ZAWODZI

Ryzyk-fizyk, podaje prostym tekstem:
hasło - W MUROWANEJ PIWNICY TAŃCOWALI ZBÓJNICY, odzew w Opatkowicach Murowanych - PIJĄ!, w Opatkowicach Drewnianych - NIE PIJĄ! Nie pomyl się - miałbyś przechlapane.
Jeszcze jedno - naucz się odróżniać prawowiernych od lewowiernych. Najlepiej powąchaj palce - jeden-dwa (!) - po zapachu poznasz od razu. Wiemy, że jesteś swój chłop. Wiesz, gdzie obcych mają?

autor: BB, data nadania: 2010-11-27 14:36:52, suma postów tego autora: 4605

I JESZCZE JEDNO

Pamiętaj tu wszyscy piją. To jest i nie jest znak rozpoznawczy. Rozumiemy - masz tremę. Najlepiej się wstępnie upić. Złapiesz odpowiedni luz. Będziesz łatwiejszy - komunikatywny, że tak powiem. Reszta pójdzie jak po maśle.
TAK W NOWYCH WILKOWYJACH POLSKA PARTIA PRACY ROBI ROBOTĘ POLITYCZNĄ I REWOLUCJĘ.

autor: BB, data nadania: 2010-11-27 15:01:19, suma postów tego autora: 4605

W SPRAWIE POZYCJI

Wiesz o co chodzi. Ale w razie czego wyjaśniamy - CHODZI O "PIĄTĄ" POZYCJĘ POLSKIEJ PARTII PRACY W KRAJU I W ŚWIĘTOKRZYSKIM.
Zobacz, ile głosów dostali poszczególni kandydaci do sejmiku województwa świętokrzyskiego.

OKRĘG 1 - powiaty ostrowiecki, opatowski, sandomierski, staszowski

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 19 639 Głosów
1.Grabowski Józef - 8421, 2. Woszczyna Wiesław Kazimierz - 3128 3. Powierża Bronisław Jerzy - 1253, 4. Sadkowska Ewelina - 672, 5. Pastuszko Krystyna Alicja - 1110, 6. Jakus Lucjan Jerzy - 455, 7. Sojda Leszek Stanisław - 508, 8. Kowalska Anna - 688, 9. Chuchmała Mariusz - 523, 10. Kaczmarczyk Zuzanna Teresa - 573, 11. Oszczędłowski Marcin - 357, 12. Zajączkowski Jerzy - 452, 13. Majcher-Kozieł Joanna Maria - 271, 14. Broś Aneta Jadwiga - 332, 15. Szymański Artur Daniel - 348, 16. Miłek Łukasz Marcin - 548.

Polskie Stronnictwo Ludowe - 44712
1. Kotowski Kazimierz Jerzy - 10972, 2. Masternak Stanisław Kazimierz - 4725, 3. Adamczyk Maria Janina - 1802, 4. Grabowski Izydor Bronisław - 7084, 5. Borzęcki Wojciech Tomasz - 5456, 6. Kołtunowicz Wanda Genowefa - 1455, 7. Brudek Władysław Marcin - 1291, 8. Słowik Grażyna Maria - 1156, 9. Sikorski Janusz Krzysztof - 530, 10. Mąka Bogusław Adam - 948, 11. Duda Beata Małgorzata 1602, 12. Fura Adam Andrzej - 1164, 13. Giermasiński Maciej Wit - 1247, 14. Tarnowski Jacek - 2686, 15. Wawrzkiewicz Włodzimierz - 1450, 16. Krowińska Anna - 1144

Komitet Wyborczy PPP - Sierpień 80 - 1432
1. Lipińska Maria Anna - 544, 2. Janus Łukasz Józef - 82, 3. Skowroński Robert Paweł - 105, 4. Możdżeń Dorota 139, 5. Kowalczyk Ewa Józefa - 185, 6. Kowalewski Krystian - 105, 7. Cipior Alfred - 272.

Platforma Obywatelska - 19 689
1.Fornalska Jolanta Maria - 4139, 2. Szaginian Grigor - 4213, 3. Wolska Anna - 1428, 4. Kolasa Leszek - 1664, 5. Gatkowska Anna Barbara - 864, 6. Białas Jerzy Marian - 876, 7. Grzesiak-Witek Danuta - 786, 8. Karasiński Waldemar - 1392, 9. Wolski Józef - 242, 10. Opara Dorota - 500, 11. Guz Paweł Jan - 508, 12. Flisek Paweł - 572, 13. Ostatkiewicz Krystyna Teresa - 459, 14. Curyło Łukasz - 674, 15. Bryk Tadeusz - 419, 16. Choda Ewa Grażyna - 953.

Prawo I Sprawiedliwość - 25 419
1. Janiszewski Lech Tadeusz - 7527, 2. Jońca Marek Jan - 3068, 3. Batóg Stanisław - 1322, 4. Wlazło Tomasz Paweł - 901, 5. Ramus Tomasz - 2111, 6. Barański Zbigniew Stanisław - 817, 7. Strzała Marek - 1627, 8. Korpalski Jarosław - 980, 9. Słodkowski Jacenty Jan - 1309, 10. Zembala Jerzy Józef - 632, 11. Różalski Janusz Zbigniew - 405, 12. Kowalczyk Anna - 859, 13. Karasińska-Kozłowska Dorota Ewa - 868, 14. Zając Elżbieta - 766, 15. Piwnik Barbara Anna - 1047, 16. Toś Jacek - 1180

Krajowa Partia Emerytów I Rencistów - 1866
1. Łoński Andrzej Zbigniew - 537, 2. Czaja Marian Adam - 383, 3. Dulińska Krystyna - 436, 4. Dudzik Sławomir - 209, 5. Vardanyan Małgorzata Ewa - 148, 6. Bazuń Kamil Piotr - 153.

Liga Polskich Rodzin - 2100
1. Skowron Edward Mikołaj - 596, 2. Wawrzkiewicz Adam - 192, 3. Ambroziak Stanisław - 171, 4. Stylski Ryszard - 173, 5. Zieman Małgorzata - 246, 6. Gad Mirosław - 293, 7. Kania Stanisław Ryszard - 180, 8. Dybus Bogusława - 249.

NDP - Samoobrona Leppera - 2376
1. Cichoń Monika Grażyna - 950, 2. Szlęk Małgorzata - 126, 3. Koźmińska Barbara Anna - 116, 4. Zając-Machała Agnieszka Aneta - 213, 5. Wamil Waldemar - 88, 6. Synal Monika Agnieszka - 102, 7. Chmiel Mateusz Tomasz - 157, 8. Granda Grzegorz Ireneusz - 83, 9. Maj Bernadetta Ewa - 259, 10. Kolasiński Konrad - 282

Prawica Rzeczypospolitej - 1609
1. Łodej Lech Stanisław - 587, 2. Szymański Lucjan - 173, 3. Kurtek Paweł Czesław - 49, 4. Rygał Tomasz Paweł - 53, 5. Walkowicz-Kudłacz Beata Lidia - 48, 6. Gawlik Ewa Marianna - 149, 7. Andrejas Krzysztof Bolesław - 27, 8. Bryła Sylwia – 523.

Porozumienie Samorządowe - 8945
1.Dasios Piotr Paris - 3189, 2. Kondek Ewa Barbara - 1237, 3. Bracha Małgorzata Danuta - 109, 4. Nowak Jan Stanisław - 319, 5. Ożdżyński Ireneusz Władysław - 806, 6. Piziorska Katarzyna Monika - 129, 7. Żardecki Stefan Stanisław - 171, 8. Adamczyk-Nowak Wioletta Ewa - 428, 9. Wielgus Marianna - 177, 10. Wieczorek Mariusz Grzegorz - 235, 11. Gromada Paweł - 142, 12. Chyła Roman - 857, 13. Zieliński Krzysztof - 441, 14. Gawron Krzysztof Marian - 210, 15. Kaźmierczak Andrzej Adam - 339, 16. Biegański Bohdan - 156.

OKRĘG NUMER 2 - powiaty konecki, skarżyski, starachowicki

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 17 329
1. Jesionek Kazimierz - 4114, 2. Marczewski Sławomir Szczepan - 5590, 3. Wojciechowski Łukasz Daniel - 1612, 4. Wojtacha Anna Monika - 737, 5. Dębowski Marek - 541,6. Malesza Agnieszka - 974, 7. Jurczyk Helena - 595, 8. Stanecki Emil Bartosz - 449, 9. Gąszcz Barbara - 469, 10. Skuza Jarosław - 429, 11. Szwugier Tomasz Krzysztof - 515, 12. Kwiecień Konrad Sławomir - 1304.

Polskie Stronnictwo Ludowe - 18 996
1. Stępień Wiesław Zbigniew - 3759, 2. Kręcka Jolanta - 3920, 3. Musiał Roman - 1469, 4. Duda Barbara Kazimiera - 853, 5. Kępiński Ryszard Witold - 1878, 6. Jaros-Urbaniak Anna Teresa - 1402, 7. Lorenc Stefan - 965, 8. Kumek Ernest Grzegorz - 968, 9. Piasta-Siechowicz Joanna Maria - 1379, 10. Białek Roman - 1096, 11. Magdziarz Urszula Teresa - 468, 12. Kamiński Bartłomiej Mikołaj - 839.

Komitet Wyborczy PPP - Sierpień 80 - 1585
1.Sabat Cezary Sebastian - 273, 2. Kwapiński Karol - 143, 3. Dziubek Konrad Adam - 185, 4. Zabijak Katarzyna Jadwiga - 287, 5. Strzemecki Janusz - 115, 6. Pniewski Mariusz - 119, 7. Kopyś Krzysztof Andrzej - 184, 8. Słonecki Michał Zdzisław - 94, 9. Słowiński Ryszard Paweł - 185.

Platforma Obywatelska - 19 116
1. Ożóg Marcin - 5485, 2. Szkatuła Waldemar Antoni - 1171, 3. Nosowicz Ryszard Stanisław - 2215, 4. Kurek Wojciech - 1524, 5. Przybyło Karolina - 907, 6. Jędrzejewska Elżbieta Dorota - 1139, 7. Glijer Maciej Paweł - 811, 8. Sypytkowski Andrzej - 694, 9. Wrona Paweł Adam - 168 0, 10. Kaus Marzanna Aurelia - 966, 11. Stępień Janusz - 1205, 12. Berent Krzysztof – 1319.

Prawo i Sprawiedliwość - 28 424
1. Przygodzki Jarosław Artur - 8699, 2. Skibiński Janusz Bolesław - 3378, 3. Małkus Grzegorz Kazimierz - 3932, 4. Buras Agnieszka Dorota – 3869, 5. Misztal Elżbieta - 2376, 6. Duda Andrzej Marian - 2633, 7. Liczbik Andrzej - 284, 8. Kołodziejczyk Wanda - 893, 9. Wąsik Marian Stanisław - 733, 10. Lenard Dariusz Kazimierz - 576, 11. Kaczor Zygmunt Wiesław - 455, 12. Tutalak Piotr Hubert - 596.

Krajowa Partia Emerytów I Rencistów - 2037
1.Łukasik Lech Stefan - 550, 2. Marzec Barbara Lidia - 40 9, 3. Niewiadomska Danuta Iwona - 313, 4. Durak Jerzy - 240, 5. Misiak Marianna - 209, 6. Marcisz Danuta Maria - 143, 7. Stokowiec Piotr Dariusz - 173.

Liga Polskich Rodzin - 1417
1. Jasiński Leon - 431, 2. Domeracka Małgorzata Agata - 250, 3. Samolak Marzena Helena - 186, 4. Kalwasiński Józef - 123, 5. Leśniak Kazimierz - 226, 6. Stańczyk Jerzy Rajmund - 201.

KW NDP - Samoobrona Leppera - 1547
1. Kurowska Leokadia Katarzyna - 296, 2. Płusa Hubert Szymon - 381, 3. Cichoń Ewa - 377, 4. Jaremek Henryk - 80, 5. WÓJCIK Jarosław - 237, 6. MAŃTURZ Henryk - 176.

Prawica Rzeczypospolitej - 1095
1. Bochenek Jan Bolesław - 330, 2. Kałuża Katarzyna - 218, 3. Piwowarczyk Bogdan Paweł - 148, 4. Iskra Marta - 145, 5. Ostrowski Sebastian - 115, 6. Pryciak-Przemyska Aneta - 139.

Porozumienie Samorządowe - 9063
1. Przybylski Wojciech Antoni - 3744, 2. Komoń Jan Czesław - 1198, 3. Cieślik Krzysztof Jarosław - 338, 4. Kowalczyk Dariusz - 1322, 5. Sękowska Jolanta - 1300, 6. Majcherski Cezary - 279, 7. Kucharczyk Barbara - 173, 8. Wicher Jan Zbigniew - 170, 9. Staniszewski Mariusz Sylwester - 156, 10. Binek Jacek Rafał - 88, 11. Biel Michał - 73, 12. Kurkowski Leszek Jerzy - 222.

OKRĘG 3 - miasto Kielce, powiat kielecki ziemski

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 20 375
1.Stępień Włodzimierz Tadeusz - 8430, 2. Komorniczak Jerzy - Jan 899, 3. Jarzyna Szymon - 2149, 4. Jóźwik Tadeusz Tomasz - 1153, 5. Kot Michał Krzysztof - 836, 6. Nowak Lucyna - 702, 7. Chabik Bogdan - Józef 978, 8. Równicka Barbara Krystyna - 298, 9. Pasek Paweł - 1166, 10. Ożdziński Piotr Artur - 121, 11. Bujnowska Anna Elżbieta - 457, 12. Wojdak Wiesława Mariola - 180, 13. Szymańska Jolanta Barbara - 1062, 14. Czapińska Marta Joanna - 224, 15. Ciesielski Robert Jarosław - 492, 16. Woś Daniel - 686, 17. Laskowski Józef - 289, 18. Karolczyk Czesław Władysław - 253.

Polskie Stronnictwo Ludowe - 39 520
1. Żołądek Piotr Bogusław - 7534, 2. Gos Marek - 8364, 3. Kowalczyk Jacek Tomasz - 2416, 4. Berens Wacław Ryszard - 1997, 5. Piwnik Barbara - 1978, 6. Tymińska-Tkacz Teresa - 955, 7. Łysak Krzysztof Robert - 1020, 8. Świeczko Rafał Michał - 870, 9. Wielgus-Aplas Ewa - 1963, 10. Latała Jan Marek - 1349, 11. Kwiecień Piotr Maciej - 819, 12. Tupaj Katarzyna Milena - 419, 13. Rybczyk Jolanta Halina - 2463, 14. Detka Dariusz Piotr - 637, 15. Szymańska Małgorzata Ewa - 2204, 16. Michałowska-Wójcik Małgorzata Krystyna - 302, 17. Stanioch Małgorzata Maria - 1810, 18. Gałuszka Grzegorz Andrzej - 2420.

Komitet Wyborczy PPP - Sierpień 80 - 1601
1. Olszewski Mariusz Jacek - 808, 2. Łutczyk Karol Jerzy 91, 3. Możdżeń Antoni Lucjan - 54, 4. Skowrońska Barbara Aneta - 94, 5. Kwiecińska Paulina Barbara - 126, 6. Próchnicki Tomasz Piotr - 76, 7. Paściak Helena Urszula - 48, 8. Gajda Hubert Mateusz - 90, 9. Kozłowska Katarzyna Ewa -214.

Platforma Obywatelska - 26 791
1. Świercz Grzegorz Maciej - 8308, 2. Wrzałka Zdzisław Feliks - 5696, 3. Pietrzczyk Lucjan Marek - 4164, 4. Marczewska Marzena Anna - 1609, 5. Gągorowski Paweł Zbigniew - 1364, 6. Moskal Bogusław Adolf - 287, 7. Guzik Grzegorz Maciej - 582, 8. Krukowski Bogusław - 472, 9. Ślusarczyk Leszek Stanisław - 657, 10. Dudek Jerzy - 641, 11. Kotarba Zbigniew Piotr - 123, 12. Zaręba Anna - 778, 13. Cieślik Janusz Antoni - 264, 14. Pindral Łukasz Mateusz - 368, 15. Pietraszek Ireneusz Sławomir - 205, 16. Żerniak Hubert - 255, 17. Berus Sylwia Kinga - 539, 18. Wajda Wilhelm Kazimierz - 479.

Prawo i Sprawiedliwość - 31 434
1. Słoń Krzysztof Marek - 14 575, 2. Gębski Mieczysław - 3229, 3. Latosiński Bogdan Jan - 3087, 4. Mądzik Kazimierz Leopold - 2004, 5. Gocał Mirosław - 598, 6. Krakowiak Zbigniew Piotr - 1081, 7. Erlich-Smurzyńska Małgorzata - 639, 8. Gruszczyński Jerzy Mikołaj - 432, 9. Bielat Władysław - 597, 10. Sitek Zygmunt - 659, 11. Ksel Albert Marian - 478, 12. Pawłowski Artur Stefan - 398, 13. Jamioł Agnieszka Bożena - 762, 14. Borowiec Jan - 550, 15. Piwko Grzegorz Adam - 638, 16. Piwowarczyk Łukasz Józef - 524, 17. Zawada Krzysztof Jan - 329, 18. Tarczyński Dominik - 854.

Krajowa Partia Emerytów i Rencistów - 1876
1. Łodejski Stanisław Wacław - 448, 2. Kantor Krystyna Bożena - 269, 3. Kwaśniewski Jerzy Krzysztof - 263, 4. Juszczyk Władysław - 156, 5. Bugajny Krzysztof - 125, 6. Filosek Andrzej - 76, 7. Adamczyk Barbara - 419, 8. Kojac Ryszard Henryk - 120.

Liga Polskich Rodzin - 1392
1. Domeracki Jan - 246, 2. Pęksyk Zygmunt Ryszard - 82, 3. Szwarc Jacenty Stanisław - 87, 4. Smolarczyk Łukasz- 209, 5. Kwapisz Ryszard - 187, 6. Bednarz Jerzy Stanisław - 125, 7. Borkowski Ryszard Stanisław - 110, 8. Stroński Andrzej - 100, 9. Szczepaniak Marian Jerzy - 112, 10. Wojsa Leszek Franciszek - 134.

NDP - Samoobrona Leppera - 1188
1. Hajduk Tadeusz Jan - 350, 2. Wojtyś Ryszard - 121, 3. Jabłoński Stanisław Wiktor - 133, 4. Tomaszewski Czesław Sergiusz - 87, 5. Szymkiewicz-Gruszka Ewelina Monika - 90, 6. Zimnicka Jolanta - 108, 7. Misztal Mieczysław Antoni - 93, 8. Borowiec Piotr Grzegorz - 206.

Prawica Rzeczypospolitej - 1650
1. Ciuraszkiewicz Marek Tadeusz - 386, 2. Grandys Andrzej Aleksander - 231, 3. Stępień Marek - 264, 4. Nowak Dariusz Andrzej - 130, 5. Teliga Jan Marek - 44, 6. Kobyłecka Anna - 129, 7. Porzucek Jakub Michał - 74, 8. Ryk Mariusz Ryszard - 126, 9. Goliat Władysława Marianna - 266.

Porozumienie Samorządowe - 21 570
1. Koza Janusz Adam - 5932, 2. Piątek Zbigniew Jacek- 2922, 3. Gontarz Helena 803, 4. Kot Tadeusz Stanisław - 1972, 5. Solarz Maciej Henryk - 642, 6. Sienkiewicz Jerzy Wojciech - 330, 7. Borowiec Krzysztof - 951, 8. Telka Robert Grzegorz - 144, 9. Poborski Mieczysław - 252, 10. Węgrzyn Jerzy Andrzej - 405, 11. Scelina Marek Edward - 840, 12. Mańko Ryszard Adam - 1181, 13. Guliński Waldemar Henryk - 472, 14. Krawczyk Michał Sebastian - 833, 15. Zabielska Grażyna Małgorzata - 457, 16. Franasik Janusz Zbigniew - 615, 17. Jaroń Artur Grzegorz - 544, 18. Mochoń Andrzej Waldemar - 2275.

Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikke - 2031
1. Poterała Andrzej Wojciech - 588, 2. Zarzycki Wojciech Józef - 100, 3. Kita Łukasz Piotr - 160, 4. Kwiecień Wojciech - 104, 5. Bilski Juliusz - 87, 6. Zwierzchowski Konrad Edmund - 47, 7. Sieczka Włodzimierz Władysław - 74, 8. Abratański Jacek Mariusz - 25, 9. Baran Andrzej Edward - 73, 10. Żak Paweł - 191, 11. Fiuk Robert Artur - 106, 12. Kowalski Kamil Jerzy - 52, 13. Dziewięcki Marcin Zdzisław - 72, 14. Zdanowski Marcin Ernest - 31, 15. Jedynak Małgorzata - 321.

OKRĘG NR 4 - powiaty włoszczowski, buski, kazimierski, pińczowski, jędrzejowski

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11 458
1. Nowak Andrzej Jan - 4669, 2. Kizińska Bożena Maria - 901, 3. Kułaga Zenon Kazimierz - 1288, 4. Mołas Stanisław Władysław - 349, 5. Migórski Władysław - 913, 6. Choroszyński Edward - 557, 7. Kucmin Andrzej - 479, 8. Romańska Barbara - 536, 9. Gołdyn Dariusz Stanisław - 360, 10. Włosowicz Bożena - 321, 11. Zawarczyńska Maria Jolanta - 366, 12. Owsiński Bogusław Marian - 207, 13. Myłek Danuta Barbara - 146, 14. Grządziela Monika Joanna - 366.

Polskie Stronnictwo Ludowe - 60 126
1. Jarubas Adam Sebastian - 31 289, 2. Kowalczyk Tadeusz Józef - 4543, 3. Muzoł Małgorzata - 3776, 4. Maciejczyk Ryszard Dariusz - 2797, 5. Dziekan Krzysztof - 2883, 6. Płachta Marek Adam - 748, 7. Mróz Henryk - 1805, 8. Fatyga Robert Leszek - 1414, 9. Orzechowska Irena Ewa - 1310, 10. Sas Mieczysław - 4735, 11. Węgrzynowicz Urszula - 721, 12. Nowak Krzysztof Jan - 1220, 13. Ormiańska Halina Stanisława - 455, 14. Król Wojciech Tomasz - 2430.

Komitet Wyborczy PPP - Sierpień 80 - 1522
1. Rokicki Mariusz Piotr - 346, 2. Gajos Bernardeta - 202, 3. Wójcik Agnieszka Monika - 342, 4. Sosnowski Mirosław Artur - 126, 5. Rogal Kasjan - 110, 6. Opaliński Jacek Marcin - 77, 7. Stach Sylwia - 159, 8. Możdżeń Aneta Dorota - 160.

Platforma Obywatelska - 13 113
1. Podesek Stefan Ludwik - 3844, 2. Zoch Andrzej Franciszek - 906, 3. Osowski Stanisław - 1 494, 4. Irla Jadwiga Józefa - 2090, 5. Nurkowski Krzysztof - 619, 6. Jaszewska-Chalastra Luiza Elwira - 336, 7. Karcz Anna Maria - 625, 8. Jankowski Andrzej Tadeusz - 328, 9. Kański Artur Józef - 835, 10. Krupiński Leszek Jan - 472, 11. Pabijańczyk Henryk Stanisław - 160, 12. Stanek Kamil Józef - 472, 13. Stokłosa Rafał Sławomir - 313, 14. Woźniak Michał Paweł - 619.

Prawo i Sprawiedliwość - 16 486
1. Bogusławski Marek Paweł - 6039, 2. Sienkiewicz Jacek Wincenty - 2320, 3. Sienkiewicz-Rek Teresa Jadwiga - 1751, 4. Jankowski Grzegorz Stanisław - 1358, 5. Ładowski Wiesław Witold - 585, 6. Misiaszek Michał - 701, 7. Zarębińska Bożena Elżbieta - 430, 8. Szatkowska-Mostek Bożena Kazimiera - 501, 9. Cichoń Krzysztof Władysław - 671, 10. Pośpiech Jerzy Adam - 389, 11. Szwaczka Teresa - 582, 12. Tutaj Urszula Beata - 450, 13. Śmiech Barbara - 550, 14. Łętek Andrzej Bartłomiej - 159.

Krajowa Partia Emerytów i Rencistów - 1531
1. Misiak Edward Leon - 372, 2. Łozicki Mieczysław Władysław - 72, 3. Adamczyk Marian - 341, 4. Papka Józef - 183, 5. Marzec Anna Magdalena - 295, 6. Janowska Barbara Elżbieta - 268.

Liga Polskich Rodzin - 1629
1. Siudy Rafał Jerzy - 393, 2. Nofiński Stanisław - 206, 3. Sterna Stanisław Paweł - 119, 4. Sikora Stefan Marian - 208, 5. Wawreczko Zdzisława Genowefa - 94, 6. Jasińska Halina Marianna - 137, 7. Kański Adrian Damian - 238, 8. Madej Paweł Andrzej - 165, 9. Wiśniosz Kazimierz - 69.

NDP - Samoobrona Leppera - 3801
1. Szlęk Agnieszka - 2221, 2. Wójcik Wit Stanisław - 280, 3. Frejowski Jacek Zdzisław - 140, 4. Krawczyk Kazimierz Ignacy - 200, 5. Miciniak Krzysztofa - 132, 6. Dziura Łukasz Paweł - 154, 7. Jaros Anna Honorata - 193, 8. Czernik Marek - 99, 9. Leks Stanisław - 110, 10. Zgrzywa Zbigniew Mieczysław - 53, 11. Solarz Szczepan - 219.

Prawica Rzeczypospolitej - 1137
1. Chudzik Tomasz Bogusław - 413, 2. Bębenek Bartłomiej Marek - 141, 3. Soboń Anna Marta - 221, 4. Sokołowska-Bonek Beata Danuta - 95, 5. Król Ewelina Marlena - 146, 6. Jedynak Piotr Jan - 30, 7. Nizioł Sylwia - Anna 91.

Porozumienie Samorządowe - 7725
1. Solecki Krzysztof - 3899, 2. Fabijański Jerzy Bogdan - 334, 3. Gocyk Jacek - 551, 4. Koniusz Adam Mirosław - 521, 5. Czopek Adam - 283, 6. Ziętara Bogusława Maria - 240, 7. Idzik Krystyna - 796, 8. Grzesiak Danuta Wanda - 74, 9. Pietras Paulina Alicja - 177, 10. Kasperek Agnieszka - 228, 11. Porębski Marek - Andrzej 127, 12. Kamoda Jadwiga - 97, 13. Myślińska Teresa - 70, 14. Roliński Krzysztof Tomasz - 32.

I WIĘCEJ NIE PIEPRZ, BO CIĘ STĄD WYPIEPRZĄ.

autor: BB, data nadania: 2010-11-27 15:39:52, suma postów tego autora: 4605

sierpie

Ja na to patrzę z perspektywy tej lewicy rewolucyjnej, do której niby nawiązują warchlaki (jakich życie najwyraźniej nie jest LETKIE, raczej LEPkie) i niestety widzę, jak Ci "aspiranci" do organizowanie tej lewicy się po prostu kompromitują, w dodatku nie chcą nawet przyznać się do błędów. Przy okazji roszczą sobie prawa do reprezentowania tej lewicy, i fałszywie wskazują, że za taką może też uchodzić PPP - tutaj nie ma co do tego wątpliwości. Jest to uderzenie przede wszystkim w lewicę rewolucyjną, gdyż co by nie mówić, w Polsce takich grup, które "komunizują" jest niewiele i są one rozbite, poprzez spory na "górze" tzw. Międzynarodówek trockistowskich". Dodatkowo je rozbija i marginalizuje działanie na obrzeżach PPP. Tzw. reformiści jakoś się jeszcze trzymają, o czym świadczy działalność Młodych Socjalistów.
O nachalnym promowaniu PPP już zresztą wcześniej pisałem. Tak się składa, że akurat byłem osobą, która przed powstanie portalu "władza rad"", zdołała nawiązać kontakt z pomysłodawcami portalu "władzy rad" i wiedziałem też, że pierwotne założenia portalu były inne o tych, które teraz są realizowane, tzn. miał on nie angażować się w poparcie tej czy innej formacji z "lewicowej rodzinki" i postarać się o ściągnięcie wszystkich komunistów do współpracy na rzecz tego przedsięwzięcia. Stąd nawet baner portalu "Dyktatury Proletariatu" chwilowo się tam pojawił. Jedynie nie wyobrażano sobie takie ścisłej współpracy z D. Jakubowskim, na którym ciążyły podejrzenia, że współpracuje z policją i prawicowymi publicystami. "Specyficzny" wybór kolektywu redakcyjnego i jego wejście do struktur PPP przypieczętowało zerwanie z tymi zamiarami na rzecz wspomagania "projektu PPP" jako "jedynie realnej siły lewicowej, która stanowić może zalążek partii robotniczej".

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-27 15:19:00, suma postów tego autora: 1212

PMB

to są oceny nie fakty. Wcale tak nie twierdzę. Szukam tylko prawdy. Udowodnij mi, że się mylę. Oczywiście, że miałem na myśli także Twój portal. Kiedy wymieniałem go z imienia 7 razy "któs" mi posta opublikować nie pozwalał. Wcale nie twierdzę, że Ziętek ma wpływ na rewolucyjne treści jakie tam umieszczasz. On ma to w dupie. Jesteście co najwyżej przedsionkiem do jego partii, tych o najbardziej radykalnych poglądach, których hasła typu władza rad czy internacjonalista, rzeczywiście mogą zwieść ( z jego punktu widzenia). Co jednak pośród tych treści robi Ziętek, to przecież nie umiesz wytłumaczyć.
Jak to działa. Dam Ci taki przykład. Gazeta Wyborcza. Czy myślisz, że tam każdy młody dziennikarz, który przychodzi do pracy już od pierwszego dnia jest sprzedajnym sk...? Nie jest. Cenzura i polityczna poprawność to proces (w przeciwieństwie do lewicy.pl i PRL), który zachodzi w głowie samego dziennikarza. Proces, który bardzo człowieka degeneruje. Wystarczy kilka tematów, tekstów ze złymi wnioskami, które naczelny wrzuci do kosza i spojrzy na Ciebie jak na osobę mało przydatną, bys sam zrozumiał, co ci wolno a co nie, byś tę pracę utrzymał. I jeśli myslisz o karierze to zaczniesz się do tego stosować. Bojąc się stracić pracę sam się cenzurujesz, bez jakiejkolwiek interwencji czy wprost nakazu od naczelnego. Po pewnym czasie tracisz przyjaciół, ale zyskujesz nowych takich samych jak ty i już nie widzisz, ze kazdy z was jest sk..., bo tylko juz takich znasz.
Analogiczny proces, wiem że to mocne słowa, ma miejsce na tych portalach. To cena. Za co? No to jest właśnie pytanie. Dla niektórych może i pensja pod stołem, dla innych iluzoryczna mozliwość wypłynięcia na szersze wody z własnymi ideami czy też wpływu na sponsora. A, ze kompromis je zabija? Trudno, przecież są i tak przestarzałe jak BB ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-27 16:17:18, suma postów tego autora: 6205

ja domagam się cenzury!

BB nie może sobie ot tak podsyłać danych z PKW! Gdy ja podesłałem dane, że Kosela podał na blogu, iż na dolnym ślasku uzytskali PONAD 2%! a PKW twierdzi, ze ledwie jeden, to ta informacja okazała się niebezpieczna. A BB może?!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-27 16:31:07, suma postów tego autora: 6205

NIE CHCESZ

chyba, Sierpie, powiedzieć, że B.B. tu rządzi lub ma jakieś układy, bądź zwolenników w redakcji lewica.pl. TO REWOLUCJA!

autor: BB, data nadania: 2010-11-27 17:17:43, suma postów tego autora: 4605

Warchlaku

A co nie można publikować odezwy KPP? Nikt nie powiedział, że jest doskonała, nie mówiąc już o "jaraniu się", ale jakby nie było zawiera rewolucyjne treści, podczas gdy PPP proponuje jedynie naprawianie kapitalizmu. Taka różnica.
Kryzys ruchu rewolucyjnego nie będzie trwał wiecznie i odrodzenie jest kwestią czasu.

autor: Bartek, data nadania: 2010-11-27 19:34:40, suma postów tego autora: 2550

i znów te znane nazwiska?

Ale tym razem z innej bajki... 1.Sabat Cezary Sebastian - 273

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-27 20:37:26, suma postów tego autora: 6205

Andrzeju Kotarski,

nie wiem o co Ci chodzi chyba o zbieżność imion ale zawsze musisz palnąć coś na mój temat. Tak więc gwoli ścisłości by wyjaśnić przy okazji zaspakajając Twoją próżność.

1. Naiwność, dziecinada i chyba wystarczy na określenie bajdurzeń że forsowanie w młodzieżówce PPP oświadczenia o rocznicy rozwiązania KPP to był ruch na prawo czy na lewo to bzdura. Może różnice między rewolucyjną KPP a refmistyczną PPS stanowił fakt że KPP wydała oświadczenie o Wielkim Proletariacie?

2. "O NACHALNYM promowaniu PPP już zresztą wcześniej pisałem."

Ale o co Ci chodzi człowiecze? Nachalnie to się kogoś nachodzi albo nagabuje jak ktoś konsekwentnie na swojej stronie propaguje jakąś idee to nie jest to żadna nachalność.

3. "Specyficzny" wybór kolektywu redakcyjnego

Tak doskonałe. Jak poznałeś skład redakcji to zaraz wywęszyłeś że jeden z 3 redaktorów to "gomułkowiec" i domagałeś się usunięcia jego pod groźbą tego że nie uznasz WR za komunistyczny. Przykro mi ale chwała Bogu nigdy nie zdobędziesz na nic takiego wpływu żebyś mógł wymuszać czystki ideologiczne w stylu "wywalmy wszystko co wykracza poza tradycje KPRP/KPP do przejścia władzy w partii w ręce ludzi Leszczyńskiego-Leńskiego" bo zamiast kadłubowych grup marksistowskich w Polsce powstały by kadłubowe kluby studiowania dżucze.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2010-11-28 01:20:55, suma postów tego autora: 2743

SiM

"Szukam tylko prawdy."

A ja słyszałem że szukasz pracy:)

Ja też szukam spoko mogę Ci kopsnąć GW poniedziałkową jak spisze numery.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2010-11-28 01:21:55, suma postów tego autora: 2743

A. Warzęcha

Nie ukryjesz faktów, nie tylko o to oświadczenie poszło, choć one też miało swój udział w ujawnieniu poglądów na wiele kwestii działaczy młodzieżówki i partii. Potwierdziło tylko esencję "partii robotniczej".
Twoi wodzowie w PPP stwierdzili zresztą jasno, że jakiekolwiek powoływanie się na KPP jest zabronione w ramach partii. Nawet na forum młodzieżówki została ograniczona dyskusja, gdyż ze strony kierownictwa wyszedł prikaz, że dyskusje o ruchu robotniczym, tym bardziej jego rewolucyjnym odłamie "źle mogą być odbierane przez tych, którzy wchodzą na stronę młodzieżówki", przez tzw. niewtajemniczonych i w ogóle uznano, że forum młodzieżówki staje się "kalką" LBC. Choć doprawdy do dziś nie wiem na czym to rzekome naśladownictwo tego portalu miało polegać w dyskusjach, mających miejsce na forum. To żadnego jeszcze związku ze wspomnianym oświadczeniem nie miało. Tak samo jak nie miał żadnego związku z oświadczeniem fakt, że część członków PPP uczestniczyła w lokalnych obchodach Święta Niepodległości wespół z prawicowymi politykami. W tym wypadku jakoś kierownictwo twojej partii nie zareagowało, wręcz zaaprobowało udział w tym dniu w takich obchodach. Ten kto chciał nawiązywać do tradycji polskiego rewolucyjnego ruchu robotniczego, nie miał czego szukać w młodzieżówce. Stąd też jak najbardziej kojarzeni z prawicowym skrzydłem działacze twojej partii wręcz starali się insynuować niektórym działaczom młodzieżówki, iż są kierowani przez... służby specjalne, celowo robią "zamęt". Jeśli według Warzęchy pomawianie osób o współpracę z burżuazyjnym aparatem państwa to "w sumie nic takiego", nie dziwię się, że wszelkie próby wykazania jaka jest faktyczna "lewicowość" i "rewolucyjność" PPP to "dziecinada" i "naiwność".

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-28 11:36:55, suma postów tego autora: 1212

A. Warzęcha

Trudno inicjatywę "Władza Rad", m.in. przez ciebie współtworzoną, uznać nawet za "kadłubową grupę marksistowską", tym bardziej, że na tym portalu lansujecie kandydatów Polskiej Partii Pracy w wyborach samorządowych, jak najbardziej odżegnujących się od marksizmu i komunizmu, wręcz uważających określenie "komunista" za obraźliwe. To ma być "propagowanie idei", raczej zwykłego oportunizmu, zakłamania i faktycznej
Szczerze mówiąc nie wywęszyłem twojej osoby jako "gomułkowca" i nie groziłem, że nie uznam was za komunistów pod pretekstem dokooptowania twojej osoby do redakcji portalu. Głównym asumptem do mojej całościowej oceny twojej postawy nie jest też twój stosunek do Gomułki czy Leńskiego. Szczerze natomiast twoja osoba budziła moje wątpliwości, gdyż już wcześniej dałeś się poznać jako zupełnie ślepo zapatrzony w PPP działacz tej formacji. Od początku zdawałem sobie sprawę, jaki to może mieć wpływ na "Władzę Rad", czym w końcu ten portal może się stać, czyli kolejnym środkiem do "urabiania naiwnych" i służącym eksponowaniu PPP jako "konsekwentnej lewicy" czy "partii robotniczej".

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-28 12:59:33, suma postów tego autora: 1212

Taka mała uwaga

Wywołane przez Warzęchę oświadczenie miało być wydane z okazji powstania KPRP (KPP), a nie jej likwidacji.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-28 13:01:53, suma postów tego autora: 1212

CZEGOŚ, ANDRZEJU, NIE ROZUMIEM

Skąd te oczekiwania względem Organizacji Młodzieżowej Polskiej Partii Pracy? Jak sądzisz ilu jest takich jak Ty?
Dla nich jest już parę propozycji, poczynając od GPR, "Internacjonalisty", kończąc na "Władzy Rad". Mówimy tylko o tych, oscylujących wokół PPP.
Skoro Ci ta partia nie odpowiada, odpuść im - tak jak my odpuszczamy.
Zostawmy już PPP i jej młodzieżówkę. Pomyślmy o sobie. Myślisz pewnie, podobnie jak, sierp i młot, że ich działalność zmierza do "unieszkodliwiania w zarodku jakichkolwiek prób tworzenia lewicy", że "chcą zamiatać wszystko na lewo od SLD". Że ci "oportuniści, mniej lub bardziej świadomie właśnie to robią". Przejmujesz się tym, że "to działa na nowych, nie obeznanych w środowisku młodych ludzi z głowami pełnymi ideałów, którzy pierwsze na co trafiają to [na] te portale z Leninem i Trockim na czele, a chwile potem dowiadują się, że współczesną wersją Lenina to Ziętek jest?" Chodzi o te szkody, czy o coś innego?

Chcąc nie chcąc wychodzi jednak na osobiste porachunki.
Musisz to wziąć pod uwagę. Nie daj się zwariować. O to im chodzi.

autor: BB, data nadania: 2010-11-28 14:08:19, suma postów tego autora: 4605

BB

Zamiatanie konsekwentnej lewicy w tym wypadku jest dziełem konkretnych ludzi, środowisk, mniej lub bardziej naiwnych, mniej lub bardziej umoczonych.
Moje oczekiwanie wobec OM PPP brały się stąd, iż będąc w tej młodzieżówce, miałem sposobność do nawiązania kontaktów z osobami skłonnymi poprzeć moje przemyślenia względem PPP, jak i działalności samej młodzieżówki. Do pewnego momentu myślałem, że może się coś z tego poważniejszego wykluć. Działał tam przecież niejaki "LO" (także dobrze i Wam znany), byli tam ludzie z GPR. Było więc pewne grono osób, z którym można było ściślej współpracować.
Z przynajmniej częścią można się było w pewnych kwestiach dogadać, próbować forsować pewne zastrzeżenia, czy po prostu kontestować to co się działo w młodzieżówce. Dzięki głównie mojej osobie i LO, także inni mieli odwagę wyłożyć swoje poglądy, ujawniała się "prawdziwa twarz" PPP.
Ja liczyłem, że w skutek tego "odkrywania" się prawdziwych intencji PPP, może niektórzy przejrzą na oczy i zainteresują się budową czegoś nowego poza tą młodzieżówką, dadzą się przekonać do włączenia w przejrzysty i zbudowany na mocnych fundamentach projekt. Tymczasem stało się inaczej. Dla tych co się sami oszukują i tych co lubią dalej oszukiwać nadal się liczy "kasa związkowa" i kontakt z "żywymi robotnikami", bardziej niż rzetelna praca na rzecz budowy takiego projektu, "bez owijania w bawełnę", o co chodziłoby jego twórcom. Dlatego według mnie wręcz trzeba przypominać o zwodniczym znaczeniu postępowania propozycji oscylujących wokół PPP gdyż "mniej wtajemniczeni" mogą się nabrać.
To są właśnie te szkody. Odsłanianie oportunizmu może, choć nie musi zapobiec pojawieniu się kolejnych szkód. Realne poczynania na rzecz powołania do życia klasowej i rewolucyjnej partii robotniczej, powinny zdecydowanie posunąć się naprzód, jeśli w jasny sposób zostanie przedstawiona nieskuteczność grup budujących "partie robotnicze".
Jeśli chodzi o to co reprezentuje tutaj sierp i młot, to na pewno nie można mu odmówić słuszności w konkretnych ocenach, aczkolwiek jego zachwyty nad przynajmniej "założeniami" KPiORP czy teraz KSS, według mnie, pobudzają do głębszej refleksji i zastanowienia.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-11-28 18:05:27, suma postów tego autora: 1212

Andrzeju

Żebyś mnie dobrze zrozumiał.
Jeśli dałoby się w sercu znaleźć miejsce na sprawy społeczno-polityczne, to moje jest w 80% społeczne i w 20 polityczne. A i te 20 jest służebne wobec tych 80-ciu.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-11-28 21:01:11, suma postów tego autora: 6205

...

Andrzej
A to mnie już wszystko jedno, czego tam bedziecie żałować, bylebyście do 200 napisali.
Paweł
To przypomnij mi swojego maila, bo mi sie gdzieś zapodział.

autor: yona, data nadania: 2010-11-29 13:26:54, suma postów tego autora: 1517

"Konkretni"

ludzie "mniej lub bardziej umoczeni" czy chodzi o coś więcej BB niż o osobiste porachunki przez Internet patrząc na takie określenia?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2010-11-30 11:09:08, suma postów tego autora: 2743

Dodaj komentarz