Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Alicja Tysiąc radną miasta

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Tysiąc uległa Legierskiemu, a jednak!

autor: Marek, data nadania: 2010-11-25 01:35:47, suma postów tego autora: 1715

bon! ca va!

idziemy w ślady Hiszpanii tow. prem. Zapatero!
Oby tak dalej!
Na pohybel tym pasożytom watykańskim - zdrajcom Polski!
Naród zaczyna się budzić!

ab.
"hola! śmiało!
drągiem po czaszkach, nie żałuj.
tak, wiosno, szedłem ku tobie, czerwony towarzysz.
razem, a pięścią wyważysz
historii zmurszałe drzwi.

zdmuchnięci: dziwka, szpicel i ksiądz,
groźnym zmarszczeniem proletariackich brwi."

(wiersz: Czuchnowski "czerwona odpowiedź.policzek wam")

autor: abangel666, data nadania: 2010-11-25 05:24:22, suma postów tego autora: 411

pani Tysiąc

gratuluję zwycięstwa.

Norbert Zadora

autor: no pasaran, data nadania: 2010-11-25 10:03:39, suma postów tego autora: 329

+

"Zdrajcom Polski"? "Naród zaczyna się budzić"? Co to za zadrużno-szowinistyczna frazeologia? ;)
I jeszcze ta antyfeministyczna pogarda dla "dziwek"!

autor: Angka Leu, data nadania: 2010-11-25 10:14:04, suma postów tego autora: 3102

Dlaczego dziwka ma być zdmuchnięta

wraz z denuncjującym ją szpiclem i piętnującym klechą? To ich ofiara, na dodatek często dmuchana przez obydwu bezkarnie... za milczenie.
Alors... ten Czuchnowski to niezły palant musiał być, abangel...
.
Gratulacje dla Pani Tysiąc!!! Niech w tej Radzie pokaże Pani pazury, jak czyniła to dotychczas!!!
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-11-25 10:17:49, suma postów tego autora: 5956

Do tego wspomniany

Zapatero to już nieco zdezaktualizowany wzorzec...

autor: Giskard, data nadania: 2010-11-25 10:24:33, suma postów tego autora: 303

SLD już nie ma kogo wystawiać

jak p.Alicję Tysiąc? ;/ Pani Tysiąc ma wogule lewicowe poglady?

autor: Fred_BB, data nadania: 2010-11-25 10:54:14, suma postów tego autora: 676

Fred_BB

zapewne nie tak lewicowe jak Miller,Kwach,Belka i Hausner:)

autor: dyzma_, data nadania: 2010-11-25 11:01:15, suma postów tego autora: 2960

no wlasnie

SLD to zadna lewica nie jest i pani Tysiac również lewicowa raczej nie jest;)

autor: Fred_BB, data nadania: 2010-11-25 11:32:35, suma postów tego autora: 676

Bo

Konus, Kwach, Kłoda i Cieć w ciąże nie zachodzą... dyzmo.
(*_*)
Ten wtręt z Czuchnowskim niezbyt szczęśliwy był, abangel. Szczególnie pod niusem o sukcesie Pani Alicji. Nawet pod rękę z LSD. Bo wiadomo jak Ją klechy między sobą nazywały - podobnie jak ten "poeta" szurnięty... A i szpicel niejeden wokół Niej się kręcił kiedy do Strasburga pukała...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-11-25 11:36:08, suma postów tego autora: 5956

Gratulacje Pani Alicjo!

Pięknie.

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2010-11-25 13:48:02, suma postów tego autora: 1169

Tak, tegoroczne listy SLD w stolicy to była istna Kunstkamera

Trudno się dziwić, że w tej sytuacji Platforma zgarnęła całą pulę.

autor: west, data nadania: 2010-11-25 15:07:57, suma postów tego autora: 6710

Dobra tendencja

Im więcej antyklerykałów w lokalnych władzach, tym lepiej dla ideii społeczeństwa obywatelskiego.

autor: mlm, data nadania: 2010-11-25 17:12:42, suma postów tego autora: 4284

czy sama Pani Tysiąc jest zdania, że nadaje się na radną?

z jednej strony cieszę się, że ta doświadczona życiem kobieta będzie miała jakieś dochody. Ale z drugiej - to straszne. Panią Tysiąc wysługiwały się już przeróżne organizacje i osoby, a sama Pani Tysiąc przymierała głodem i gnębił Ją komornik. Nie mogła pracować ze względu na Jej zły stan zdrowia. Teraz ma być radną, choć jest niemal niewidoma - a przecież ustawy czy postanowienia trzeba czytać i jest tego mnóstwo. Dlaczego "sponsorzy" Pani Tysiąc nie postarali się, by otrzymała Ona odpowiednio wysoką rentę inwalidzką, lecz doradzili Jej kandydowanie na radną? Wybranie kogoś na takie stanowisko jedynie na złość innym, to strata wielu szans na poprawę choćby niewielką naszej smutnej rzeczywistości, jakie stwarza taka pozycja. Mam nadzieję, że Pani Tysiąc wyjdzie z tej "radnej przygody" bez dalszego pogorszenia zdrowia. I oby to był dla Niej start w lepsze życie, jeżeli w inny sposób było to niemożliwe.

autor: nana, data nadania: 2010-11-25 17:19:23, suma postów tego autora: 4653

Czekam na PO$LD !!!

Kiedy w końcu zdechnie $LD? Kompromitacja dla lewicy.I dno intelektualne.

autor: dzeus, data nadania: 2010-11-25 19:09:44, suma postów tego autora: 1046

nana

masz do niej bardzo protekcjonalne podejście

po pierwsze wysługiwali się nia i wysługiwać się jej wizerunkiem będą różni ludzi i różne organizacje, bo walczyła o swoje

po drugie, osoby niepełnosprawne maja takie samo prawo korzystać z czynnego i biernego prawa wyborczego

ustawy można zapisać dla niej braillem, lub sprzęt nie taki znów drogi powiększający dla niej zamówić - i nie wyskakuj przypadkiem że trzeba by było dodatkowe koszty ponieść

autor: nikyty, data nadania: 2010-11-25 19:15:34, suma postów tego autora: 3572

Hyjdla

"dziwka, SZPICEL, i ksiądz"
nie rozumiesz?
nie rozumiesz kto służył obcej władzy?
kto donosił?
nie kumasz.... to ja zacytuję raz jeszcze:
"dziwka, szpicel, i ksiądz"

pozdrawiam Forumowiczów!
gabi

Ay, Carmela!

autor: abangel666, data nadania: 2010-11-25 22:02:12, suma postów tego autora: 411

.

I jak tu nie wierzyć, że kapitalizm to ustrój nieograniczonych możliwości?

autor: Bury, data nadania: 2010-11-25 21:30:27, suma postów tego autora: 5751

Nie tłumacz mi, abangel,

co "poeta" miał na myśli, bo dla mnie Czuchnowski to poeta z gatunku "głowa nie ta"... (*_*)
Wystarczyło, żeby zamiast "dziwki" wsadził "burżuja" a byłoby git czyli poprawnie z rewolucyjnego punktu widzenia...
Ale "poeta" pewnie trypla od jakiej nieszczęśliwej dziewczyny złapał i stąd ta trauma, która przełożyła się na jego rewolucjonizm spaczony patriarchalizmem ubranym w byle jakie wierszydło...
O!!! Majakowski to był POETA!!! Poeta prima sort. No i oczywiście Broniewski!!!
A dziwki zawsze były najwierniejszymi przyjaciółkami rewolucjonistów i artystów wszelakiej maści w tym poetów... ale Czuchnowski to był taki poeta, co to głowa nie ta, stąd ta pogarda dla dziwek, które postawił w szeregu ze szpiclem i klechą...
cbdu
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-11-26 07:56:56, suma postów tego autora: 5956

Wychodzi na to, nikyty, że

Pani Alicja, która nie mieszka w Krainie Czarów ino w Antyaborcyjnym Piekle Kobiet... poszła w radnych, by przetrwać z dziećmi zanim ta Kraina Ciemności wypłaci Jej należne odszkodowanie. Nie dość, że ślepa, to jeszcze bezczelna, bo przecież o polityce pojęcia na pewno nie ma, a pcha się w "lewicowość" post-pezepeerowców...
LSD nienawidzę, ale Pani Alicji dobrze życzę i mam nadzieję, że sobie poradzi w tym gnieździe Ducha Świętego i Opus Dei...
A jeśli czego nie doczyta, to też niewielka strata. Ci widzący albo w ogóle nie czytają, albo gówno rozumieją z tego co czytają...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-11-26 08:16:44, suma postów tego autora: 5956

SLD

wypada z gry politycznej.
PO na szczeblu samorządowym wygrała koalicję z PO.
Poteżnej niegdyś partii "lewicy" zostało tylko podejmowanie egzotycznych tematów i wystawianie rownie egzotycznych kandydatów.

autor: ABCD, data nadania: 2010-11-26 10:34:16, suma postów tego autora: 20871

...

Hyjdla ma oczywiście słuszną rację, jak to Hyjdlda (wybacz Hyjdlo wazeliniarstwo)
Mnie się wydaje, że poeta z istnym niezrozumieniem mechanizmów społecznych w swojej poetyckiej duszy podstawił dziwkę jako syndrom braku kręgosłupa moralnego i sprzedajnośći. Mechanizmy owe Hyjdla w skrócie wyłuszczyła, jednakowoż peocie wyłuszczyć zapewne nie miał kto, stąd jak głupi był, tak głupi umarł i to jest smutny koniec owej historii.
A propos Brecht to również był poeta i u niego owo zrozumienie duże i dystans do burżuazyjną moralności nieskończona. A moralność ową zwykł był wyszydzać, szokować i jej bezwzględność i podłość dobitnie ukazywać.

autor: yona, data nadania: 2010-11-26 10:45:30, suma postów tego autora: 1517

***

sld ani nie jako pierwsze, ani nie po raz pierwszy sięgnęło po znane nazwisko, tym razem na szczęście nie jest to nikt pokroju sebastiana florka :))))

autor: nikyty, data nadania: 2010-11-26 11:58:17, suma postów tego autora: 3572

nikyty, do mnie masz pretensje o stan zdrowia Pani Tysiąc?

do urzędu można urzędnika nie tylko na wózku inwalidzkim, ale i jaguarem wozić. Tylko czy to o to chodzi? Putin w Rosji jest najlepszym przykładem tego, że do skutecznego rządzenia trzeba mieć nie tylko żelazną psychikę,ale i końskie zdrowie. Polityka to nie wzajemne rzucanie kłębkami waty w przeciwnika, lecz walka bezpardonowa.

Jesteś dziwny facet i wciąż usiłujesz punktować włażąc to temu, to tamtemu do dupy. Co cię obchodzi jakie ja mam na ten temat zdanie? Wyraziłeś swoje, ja się do tego nie mieszam i cię nie nawracam. Za krótko żyjesz na świecie, by rozumieć pewne sprawy. A nasz kraj pilnie potrzebuje silnych osobowości i sprawnych polityków, pracujących dla Polski i Polaków. Wkrótce może się ta twoja "tolerancyjna wielce emigracja" skończyć i lepiej dla ciebie, żebyś miał gdzie i do czego wrócić.
Wymaganie od niepełnosprawnych pracy ponad ich możliwości nie jest w żadnej mierze humanitarne. Inna sprawa, to wciągnięcie ich do życia społecznego na miarę ich możliwości. Niepełnosprawny jest niepełnosprawny i żadne czarowanie rzeczywistości tego nie zmieni.
Ten, co ci powiedział, że jesteś taki baaaardzo mądry, to kłamał. Przekonasz się o tym, gdy będzie bolało.

autor: nana, data nadania: 2010-11-26 14:17:02, suma postów tego autora: 4653

Errata

...wybrała koalicję z PSL.

autor: ABCD, data nadania: 2010-11-26 15:39:14, suma postów tego autora: 20871

Krypol

tak rozszerzył granice dyskursu publicznego na lewo, że lewica SLD-owska (nie mówiąc o innej) nie liczy się już nawet na szczeblu samorządowym.

autor: ABCD, data nadania: 2010-11-26 16:14:15, suma postów tego autora: 20871

nana

1. w którym momencie mam do ciebie pretensje o stan zdrowia p. Tysiąc? piszę tylko że jesteś protekcjonalna w stosunku do niej

2. "ale i jaguarem wozić. Tylko czy to o to chodzi?" - oczywiście że nie o to chodzi - zdziwisz się, ale o demokrację chodzi

3. "Jesteś dziwny facet i wciąż usiłujesz punktować włażąc to temu, to tamtemu do dupy" - możesz rozwinąć? najlepiej z przykładami poproszę :))

4. "Wyraziłeś swoje, ja się do tego nie mieszam i cię nie nawracam" - wyraziłaś swoje a ja ci napisałem że było protekcjonalne - udowadniasz że nie? jedyne co udowadniasz to fakt że wciąż jesteś protekcjonalną panią z jakiejś wsi z dostępem do telewizora i panem co ziemniaki z pola sprzedaje po cenach rynkowych :)))

5. "Za krótko żyjesz na świecie, by rozumieć pewne sprawy" - nie wiesz ile mam lat słonko ty moje, odpuść sobie protekcjonalne podejście do mnie, co?:)))

6. "A nasz kraj pilnie potrzebuje silnych osobowości i sprawnych polityków, pracujących dla Polski i Polaków" - tak ale mniej nan

7. "Wymaganie od niepełnosprawnych pracy ponad ich możliwości" nie miało tutaj miejsca, p. Tysiąc nie została zmuszona do kandydowania, z tego co się orientuję jej mózg działa sprawnie, a wygrywając samotnie dwa procesy, wykazała się tym czego ty jej nano droga odmawiasz

8. "Wkrótce może się ta twoja "tolerancyjna wielce emigracja" skończyć i lepiej dla ciebie, żebyś miał gdzie i do czego wrócić."; "Ten, co ci powiedział, że jesteś taki baaaardzo mądry, to kłamał. Przekonasz się o tym, gdy będzie bolało." - o mnie się kochanie nie martw

autor: nikyty, data nadania: 2010-11-26 19:15:45, suma postów tego autora: 3572

Prawie to samo pomyślałam, nikyty,

że Pani Tysiąc wygrywając kilka procesów - w tym w Strasburgu - ma rozumu, samozaparcia, wytrwałości i poczucia własnej godności... za kilka osób. I odwagę, by walczyć z głupim, nieprzyjaznym, wrednym państwem. I wygrać!
A "ślepy" zwykle widzi lepiej, bo ma bardziej wyczulone zmysły dotyku, węchu, powonienia... czyli to czego na piękne oczy mu się nie wciśnie.
(teraz to ja Ci włażę do dupy...)
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-11-27 11:01:45, suma postów tego autora: 5956

Dzień dobry :)

Dziwnie spokojna jestem o działalność w radzie Pani ALicji Tysiąc, aczkolwiek mam świadomość że może Jej być znowu trudniej niż innym. Cieszy mnie że będzie tam ktoś (Alicja Tysiąc) która wie jak boli nasze polskie bezhołowie, polska bieda i polskie wykluczenie społeczne i nie wątpię że potrafi ( a jeszcze i się douczyć mimo wszystko może) zabrać sensowny głos w obronie osób skazywanych na poniewierkę.

Nano, razem bądźmy dobrej myśli :) Alicja Tysiąc to bardzo dobry przedstawiciel poszkodowanych w RP. Będę trzymać kciuki by Jej się tam owocnie pracowało i Ciebie proszę o to samo :) Oczywiście wiem, że Twoja (panika?) podyktowana była serdeczną troską o Jej kondycję. Dobrze, że Pani Alicja odważyła się by kandydować! Dzielna kobieta, jak i człowiek. Pozdrawiam Cię, Nano :)

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2010-11-27 16:48:17, suma postów tego autora: 1169

hyjdla

właśnie nie miałem pewności ile tych procesów było, nie śledziłem - ale p. Tysiąc zasługuje tutaj na więcej szacunku niż my wszyscy razem wzięci

nana jak reszta stworzeń oglądała sobie w ciepłym domku newsy w telewizji o niej i herbatkę popijała mając głęboko gdzieś czy i jak sobie p. Tysiąc poradzi, potem mało ją bolało że nie ma ona z czego żyć, bo facet ziemniaki za drogo sprzedawał, a lewica szantażowana obyczajowo przez tęczowy desant... a teraz na matkę tereskę się stroi, martwi się oczkami niedowidzącymi i rączki załamuje w udawanej kretyńskiej trosce

nie wkurzat' się? :)

autor: nikyty, data nadania: 2010-11-27 19:53:38, suma postów tego autora: 3572

Ludzie, ale nie piszcie na litość boską w kółko "Jej", "o Niej" itd.

I Ty, Hyjdlo, i Ty, Tereso, contra me - und słownik poprawnej polszczyzny?:)))
Wybaczcie PROTEKCJONALNE:) podejście - no co ja zrobię, że jestem na to taka wrażliwa (nadwrażliwa???) :)

autor: zielona, data nadania: 2010-11-27 21:29:23, suma postów tego autora: 861

Z Francji

mailem dostałam:

"We Francji notuje sie w ostatnim roku znaczny wzrost eksmisji w wyniku kryzysu sytemu.

Wedlug danych "Reseau Stop aux expulsions de logement" < www .stopauxexpulsions.org >, w roku 2009, liczba eksmisji sie podwoila w ciagu dziesieciu lat :

- Bylo 10 000 eskmisji w roku 2009

- 500 00 rodzin wynajmujacych nie bylo w stanie placic swojego czynszu

- 70 000 rodzin wlascicieli nie bylo w stanie zaplacic swoich rat dlugow mieszkaniowych

- 1,8 milion rodzin mialy yklopoty z regularnego zaplacenia czynszu badz rat

- powyzej 100 000 rodzin anulowano kontraktu z powodu nie placenia czynszu.

- ...A 60 000 rodzin tylko dostaly pomoc Funduszy solidarnosci na rzecz mieszkania ktory zostal zalozony w 2006 r. zeby "ostatecznie rozwiazac" problem bezdomnosci i eksmisji. w ramach ustawy (bardzo czesciowo zrealizowanej) "Prawo do opozycji w celu zamieszkania"...stad wniosek : Kapitalizm w swej historii znal tylko jedna udana operacje "ostatecznego rozwiazania" ...ludobojstwo Zydow-proletariuszy w czasie Drugiej Wojny swiatowej (przy ocaleniu wiekszosci burzujow) ...Wszystkie inne "ostateczne rozwiazania" mu sie nie udaly.

Takie sa wiec realia bogatego kraju zachodniego gdzie dochody pare bankierow wystarczylyby, wedlug obliczen ekonomistow, zeby "ostatecznie rozwiazac" wszystkie podstawowe problemy zwiazane z bieda, nie tylko mieszkaniowe ...I na skale swiatowa jest podobnie skoro 3, slowem trzy, najbogatsze fortuny swiata sa rowne dochodow narodowoych 60-iu najbiedniejszych panstw. Wiec system pajeczyny wyzysku potwora musi byc obalony !

Francja, jak inne kraje UE i Zachodu stala sie juz kolejna republike bananowa ... a juz coraz bardziej bez bananowej mlodziezy"

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2010-11-28 13:41:05, suma postów tego autora: 1169

nikyty,

skąd taka pewność kto na ile szacunku zasłużył i kto co przeżył?
PS. Zielona ma rację.

autor: Getzz, data nadania: 2010-11-28 13:50:12, suma postów tego autora: 3554

getzz

cieszę że zwróciłeś uwagę na najważniejszy wątek mojego postu:)

licytację uważam za otwartą

autor: nikyty, data nadania: 2010-11-28 15:22:02, suma postów tego autora: 3572

mam pytanie do zwolenników p. radnej Tysiąc

Nie tak dawno wszyscy żeśmy czytali na tym forum utrzymane w toinie katolicko-żebrzącym prośby o wsparcie dla p. Tysiąc, która nie miała za co żyć. Teraz, widzę, lansuje się jej obraz jako przebojowej, kutej na cztery nogi osoby, która i z Kościołem, i z państwem polskim wygrała, to i z funkcją radnej sobie poradzi.
W pewnej rozterce pytam - która z tych twarzy jest prawdziwa?

autor: west, data nadania: 2010-11-28 16:33:32, suma postów tego autora: 6710

west

obie, więc możesz odstawić na bok uproszczenia

autor: nikyty, data nadania: 2010-11-28 17:01:27, suma postów tego autora: 3572

@ zielona

Zdaje się Cud2 wprowadził tu takowy obyczaj.

autor: Bury, data nadania: 2010-11-28 17:59:47, suma postów tego autora: 5751

west

Dziki zachód którego mienisz się być werbalną forpocztą ceni właśnie takie kariery od popychadła do człowieka sukcesu. Nie zauważyłeś jeszcze tej prawidłowości?! Powinieneś powiesić sobie portret pani Tysiąc nad kominkiem.

autor: avanti67, data nadania: 2010-11-28 18:14:07, suma postów tego autora: 2

Nikyty - tak nie bywa. Avanti - takie kariery osłabiają lewicę

choć nie przeczę że p. Tysiąc może na tym wyjść finansowo dobrze, jak wyszła dobrze na swoich procesach.

autor: west, data nadania: 2010-11-28 21:35:13, suma postów tego autora: 6710

***

inwalidka z dziećmi na karku zostaje zmuszona do przejścia przez ciążę, która pogarsza jej wzrok, po czym mając przeciwko sobie machinę państwową i klerykalnych histeryków wygrywa proces za procesem, przy czym jest pozbawiona środków do życia i musi obcych ludzi prosić o wsparcie, przechodzi w wyborach samorządowych

a twoje i nany komentarze i pytania pod tą historią innymi artykułami są powodem dla którego że moje zdanie o waszych poziomach inteligencji nigdy nie zostanie przepuszczone przez żadnego moderatora

będziecie musieli się tego zdania domyśleć

co to wogóle za argument był weście? :)))

autor: nikyty, data nadania: 2010-11-28 22:02:03, suma postów tego autora: 3572

Nikyty, też Cię lubię :-)))

A na swoje pytanie, pierwsze w tym wątku, niestety nie otrzymałem odpowiedzi...Problemów pożycia p. Tysiąc może tutaj nie będziemy omawiać, bo to ani Twoja sprawa, ani moja, można tylko westchnąć ciężko...

autor: west, data nadania: 2010-11-28 22:08:09, suma postów tego autora: 6710

west

twoje pytanie nie miało sensu, nie można odpowiedzieć na pytanie które nie ma sensu

można być zaradnym i nie mieć z czego żyć

autor: nikyty, data nadania: 2010-11-28 23:18:49, suma postów tego autora: 3572

To się czarni zaczerwienią

I to bynajmniej nie od wódki.

autor: ancymon, data nadania: 2010-11-29 11:49:44, suma postów tego autora: 621

Bury:

>Zdaje się Cud2 wprowadził tu takowy obyczaj.<
Rzekłeś, Bury. To chyba On:)))
..............
A co do meritum: Alicja Tysiąc ma wszelkie dane, aby być lepszą radną niż wielu z tych, co mają mniej dioptrii niż ona.
To chyba dobre podsumowanie kończącego się wątku:)

autor: zielona, data nadania: 2010-12-01 08:27:31, suma postów tego autora: 861

Dodaj komentarz