Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Nie będzie zawieszenia subwencji dla partii politycznych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nasze pieniądze nie dla partii i kościoła.

Towarzysze partyjni jak towarzysze kurjewni (kuriewni, to określenie wyczytałem kiedyś w NIE) nie muszą żyć na nasz koszt. Jest coś takiego jak składka członkowska, towarzysze wybrani do sejmu, rad nadzorczych czy miejskich mają diety i część z takiej diety winni wpłacać na utrzymanie swojej partii. Podatek kościelny zapewniłby utrzymanie kurii i jej funkcjonariuszy takich jak księża, katecheci, kapelani i tym podobni.
Partyjniacy zachowują się jak najeźdźcy w podbitym kraju, robią to co chcą bo mają władzę. Dlatego nie chcą się zgodzić na JOW, bo wtedy społeczeństwo by im cofnęło mandat.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2010-12-07 12:34:23, suma postów tego autora: 441

BTW.

Według mnie Lech Kaczyński nie był dobrym prezydentem, ale naprawdę uważasz że był najgorszy?
W czym lepsi byli agent Bolek, Pinoczet, "magister" rolex, czy agent "Tomasz" (ograniczę się tylko do powojennych Polsk)?

autor: Getzz, data nadania: 2010-12-07 14:06:22, suma postów tego autora: 3554

^^^^ Ten komentarz miał być pod niusem wyżej.

Pomyliłem się.

autor: Getzz, data nadania: 2010-12-07 14:18:48, suma postów tego autora: 3554

...

Składka składce nierównej. W PO może wynosić paręset tysięcy złotych, w - powidzmy - Krajowej Partii Emerytów i Rencistów parę złotych... :' System utrzymania partii ze składek musiałby wiązać się z określonymi limitami wpłat.

autor: wloczykijas, data nadania: 2010-12-07 18:26:56, suma postów tego autora: 975

.

Moje pieniądze dla wojska, policji i na infrastrukturę (bez redystrybucji między regionami), a resztę sam wydam (ubezpieczać się też sam mogę...).

Każdy polak powinien mieć możliwości przekazania maksymalnie złotówki miesięcznie na jakąś partie polityczną, czy konkretnego polityka. Żadnej innej kasy z budżetu dla polityków. Wtedy i biedni i bogaci będą wstanie w równy sposób wspierać popierane przez nich partie/polityków. A politycy będą się musieli zacząć starać.

autor: misiekZ, data nadania: 2010-12-08 15:51:50, suma postów tego autora: 174

.

A co wy na to żeby zamiast napychac kieszenie bogatym partia parlamentarnym. które mają największy dostęp do mediów. przeznaczyć więcej na partie poniżej progu wyborczego. bo w tym systemie zbudowanie partii od dolu jest prawie niemożliwe. a znowu utrata miejsca na wiejskiej to polityczna śmierć. co wy ma to? czy lepiej umacniać silna platformę bo ani subwencje ani ich brak w tym kształcie partyjnym nie może jej osłabic. Sory za formę pisze z mało bystrego smart phone'a;-)

autor: wentylson, data nadania: 2010-12-09 09:50:46, suma postów tego autora: 38

wentylson

[Sory za formę pisze z mało bystrego smart phone'a;-)]

Tyle dzieci głoduje, tylu bezdomnych zamarza, tylu chorych umiera z braku refundacji, a ty się smartphonem chwalisz? Mam nadziej że ten smartphone ma chociaż baterie po lewej stronie.

autor: misiekZ, data nadania: 2010-12-09 20:03:25, suma postów tego autora: 174

Dodaj komentarz