Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Przemysław Wielgosz: Amerykańskie katownie w Polsce

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Lepsze tajne katownie(?) CIA niż jawne katownie PRL.

autor: Marek, data nadania: 2010-12-28 14:30:00, suma postów tego autora: 1715

Marek

jak po całości to po całości,wyciągnij cały arsenał prawackiego oszołomstwa,PoLPot,Stalin,Beria,Gułag.

No a na przystawke zbrodnia smoleńska -))))

autor: czerwony93, data nadania: 2010-12-28 15:42:54, suma postów tego autora: 2711

w PRL

katownie były tylko do roku 1956.
Potem po prostu ich nie było.
marek miesza okres stalinowski z PRL-em.

autor: kontras, data nadania: 2010-12-28 16:37:06, suma postów tego autora: 1774

Spojrzenie z dystansu.

W świetle katowni wolnej i demokratycznej Polski bledną opowieści o reżimie Łukaszenki na Białorusi.

autor: mlm, data nadania: 2010-12-28 17:33:39, suma postów tego autora: 4284

...

Przemyk zapewne spadł ze schodów.

autor: Marek, data nadania: 2010-12-28 17:47:45, suma postów tego autora: 1715

...

Z tego, co czytałem, Marusiu, Przemyk na barkach kolegi w stanie wskazującym maszerowali chyba Nowym Światem. I Nastapiła wywrotka. Poczym zainteresowali sie nimi milicjanci. Kim może sie stać człowiek po dobrym uderzeniu w głowę, jak się zachowywać, wiem z własnego doświadczenia, a Ty o tym poczytaj.

autor: prezio, data nadania: 2010-12-28 18:14:11, suma postów tego autora: 878

Mareczek

to typowy wytwór fabryki TVN/GW, NA KAŻDE WSKAZYWANIE ZBRODNI USA czy polskich sługusów wyciągnie Jaruzelskiego,Stalina i kogo tam jeszcze.Schizofrenia bezobjawowa?

On wie USA to cudowny,dobry kraj ot typowy prawicowy jankesopolak

autor: guevarysta, data nadania: 2010-12-28 19:07:49, suma postów tego autora: 773

mareczku

obok masz informacje o prawniczce w usa ktorej przedluzono wyrok wiezienia poniewaz nie wyrazila "skruchy".gdyby nie tragedia starszej pani to byloby to komiczne.o prl to jak widac nic nie wiesz ale co moze wiedziec osobnik ogladajacy "big brother" z otwarta geba ladujac do niej chipsy :)prl w porownaniu z usa to byl bardzo humanitarny.

autor: pazghul, data nadania: 2010-12-28 20:00:42, suma postów tego autora: 1489

przemyk

nie został porwany, nie był torturowany,
to była sytuacja gdy złoty warszawski chłopak trochę za mocno zabalował, zetknął się z prostymi chłopcami z milicji, obu stronom puściły nerwy.
Takie zgoda tragiczne w skutkach i jako zachowanie milicji wysoce naganne rzeczy się zdarzają, ale nie można tego porównywać z tym co robiono i robi się celowo i z rozmysłem w katowniach CIA na całym świecie.
Faktem jest także zabicie kilkudziesięciu osób w latach 80-tych, a przedtem prawdopodobnie Pyjasa.
Ale to nie były katownie itp. raczej coś takiego jak przypadki opisywane w Millenium Larsona.
Za czasów Gomułki nawet to się nie zdarzało - w ciągu 14 lat był tylko przypadek pobicia dwu osób - Kisiela i Jasiennicy.

autor: kontras, data nadania: 2010-12-28 21:01:16, suma postów tego autora: 1774

oczywiście

kontras robotnicy w radomiu pałowali się sami. Kilkadziesiąt osób w 80 zastrzeliło się same. A popiełuszkę jak mówił swojego czasu urban widziano dzień później na zakupach.

Akowców w katowniach UB w latach 50 tych mordowały krasnoludki. A w Poznaniu nic się nie działo ot tylko jakieś tam milicjanty do kogoś strzelały...

Za to dziś spisanie jednego czy drugiego manifestanta oznacza faszystowską burżuazyjną moralność którą kontrasy piętnują i zwalczają.

Rozumiem też, że świat został raz na zawsze podzielony. Albo w dawnych demoludach nic się nie działo za to USA imperium zła albo USA przyjacielem naszym jest a PRL to stalinogród od 45 do 90.

Pomiędzy nie ma nic bo inaczej mózg napięcia nie wytrzymuje....

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-12-28 22:24:41, suma postów tego autora: 899

L.Miller i A.Kwaśniewski nie boją się przecież, że złamali prawo

bo tego to się u nas w Polsce żaden polityk bać nie musi. Oni boją się, ale zupełnie czegoś, a raczej kogoś innego. I to jest poważna sprawa.


Wszelkie rozruchy skutkują aresztowaniami i pałowaniem. Te po meczach piłki nożnej także. I tak jest wszędzie na świecie.

Co to takiego było w Radomiu? Gdyby tak dokładnie przedstawić sprawę, to kto i dlaczego, a przede wszystkim w jaki sposób i przeciw czemu "protestował"? Czy było to działanie, za które w "demokracjach" dają medale?

autor: nana, data nadania: 2010-12-28 22:55:50, suma postów tego autora: 4653

...

Pod każdym newsem udziela się to prawactwo!!!

autor: Intellector, data nadania: 2010-12-28 23:34:33, suma postów tego autora: 234

chyba nie czytałes tego

co napisałem.
o czasach stalinowskich, ofiarach w latach 80 itp.
natomiast grudzień, radom itp. to są historie z innej bajki.
Idź, rzuć butelka z benzyną w jakiś gmach rządowy to zobaczysz z jakiej.

autor: kontras, data nadania: 2010-12-29 00:01:42, suma postów tego autora: 1774

kto

rzucał butelki w gmachy? robotnicy z radomia? Czy ci co szli do roboty do stoczni? A może Popiełuszko cisnął jakąś flarą w budynek nieśmiertelnej matki parti?

Szczerze? Jakoś nie mogę słuchać potępienia kolesi z US army od tych co wybielają SB i UB group. Zbydlęcenia nie rozrózniam.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-12-29 00:32:38, suma postów tego autora: 899

Spisane będą

oszczerstwa i plugastwa. I obficie cytowane.

autor: Durango 95, data nadania: 2010-12-29 02:19:56, suma postów tego autora: 3848

***

pisanie pod wywiadem dotyczącym lamania praw człowieka przez usa i władze 3rp o tym jakie to demoludy straszne były ani niczego w dyskusji nie zmienia ani rzeczowe nie jest

autor: nikyty, data nadania: 2010-12-29 08:23:57, suma postów tego autora: 3572

Hmmm... a co jest takiego w postach Kontrasa w tym wątku

co spowodowało wzburzenie PT lewicowców patriotycznych? Nie widzę żeby wykraczały poza to co dawno napisali historycy i publicyści z kręgu Solidarności, Eisler chociażby.

autor: west, data nadania: 2010-12-29 08:51:46, suma postów tego autora: 6709

Maciej Stanczykowski; w dalszym ciagu

nie czytasz dokładnie.
Popiełuszko to właśnie lata 80-te.
Grudzień 70 - butelek było tam sporo, a dlaczego strzelano do idących do pracy w Gdyni to sprawa do dzisiaj nie wyjaśniona - moim zdaniem albo prowokacja żeby ostatecznie pogrążyć Gomułkę, albo panika.
Co do Radomia to też już Gierek - najgorsze co może być, brutalny, a jednocześnie niekonsekwentny.
W każdym razie to było zupełnie co innego niż systematyczne torturowanie przez państwowe służby w państwowych więzieniach i wieloletnie przetrzymywanie bez procesów. W tym sensie Amerykę można porównać do rządów czasów stalinowskich.

p.s. Durango 95
czyżby zagnieździł się tu jakiś szantażysta? no, z czegoś żyć trzeba.

autor: kontras, data nadania: 2010-12-29 08:52:49, suma postów tego autora: 1774

właściwie

nikity nic. Ale jak czytam, że Przemyk się potknął i miał pecha bo milicjanci z ludu prości byli i ich poniosło to pierwsze co mi się cisnie na usta to prowokacyjne, że może Pani co zakładała garnki na głowę Irakijczykom w więzieniu i robiła sobie fotki to też ją tylko poniosło więc nie róbmy afery no bo o rety wielkie halo.

Ja bym się jednak bardzo wystrzegał myślenia w stylu dawnego USA się zbroi a ZSRR szykuje do wojny o pokój bo myślenie takowe kompromituje krytyke przestępstwa które potępiamy. Na tej samej zasadzie na jakiej Blusztajn który w swojej propagandówce popiera jak najbardziej rasistowskie napier.. bombami w ludzi w Afganistanie czy Iraku i ludzkie życie przelicza na zyski kompromituje idee antyrasizmu występując jako ten antyrasista 11 listopada.

I kontras ja właśnie dlatego nie chcę porównywać. Bo godne potępienia było tamto i jest to. A zwłaszcza nie chcę na zasadzie przez ciebie zaproponowanej czyli faktycznej relatywizacji przestępstw występujących w demoludach. Choć porównanie Ameryki do stalinizmu korci zapytaniem ciebie czy oreintujesz się tak choćby mniej więcej w ilości ofiar tego kultu jednostki i choćby odrobine zdajesz sobie sprawę z logiki ówczesnego systemu sprawiedliwości.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-12-29 10:04:18, suma postów tego autora: 899

west

to ja jestem lewicowcem patriotycznym
pamiętaj o tym proszę.

autor: kontras, data nadania: 2010-12-29 10:52:05, suma postów tego autora: 1774

Czekam jeszcze na przywołanie Korei Płn

Wiadomo że pomiędzy bezwarunkowym popieraniu USA i ,,Wojny Z Terrorem'' a Koreą Płn niemożliwe są inne alternatywy ustrojowe i ideologiczne

Narażanie na niskie temperatury, hałas, podtapianie, trzymanie w pudłach- z tego co pamiętam z historii to typowe metody śledcze NKWD i Mr Abakumowa

Polacy jak zwykle muszą być bardziej papiescy niż papież i bardziej bushowscy niż Bush, syndrom typowy u neofitów...

autor: Postsocjalista, data nadania: 2010-12-29 11:40:18, suma postów tego autora: 1953

Maciej

1. To porównywanie i relatywizowanie to zaczął "Marek".
2. Czym był stalinizm to zdaję sobie sprawę i tu o żadnej taryfie ulgowej nie ma mowy.
Co do ilości ofiar to ofiary amerykańskich i izraelskich wojen o pokój są nie mniej liczne.Zresztą ocenianie na zasadzie ci wymordowali milion, a ci dwa jest niewiele warte.
Różnica polega na tym, że żyjemy w erze globalizacji i Amerykanie brudną robotę mogą załatwiać w prowincjach udając, że nad tym nie panują,a w razie czego tak jak obecnie w przypadku Polski zostawią bezpośredniego wykonawcę z problemem, podczas gdy w metropolii organizują cyrk pod nazwą wybory między bojownikami o pokój a la Clinton czy Bush.Znacznie sprawniej działa też machina medialno - propagandowa i mieszkańcy USA serio na ogół wierzą, że ich kraj walczy o raj na ziemi, są dumni, że są Amerykanami itp. Fakt, stalinizm był mniej elastyczny i to chyba z jego punktu widzenia największa różnica, że nie było wolnych wyborów między Stalinem a Berią.Tak samo jak realny socjalizm nie panował nad klasą robotniczą bo próbował przy pomocy ZOMO załatwić to co może zrobić głód, bezdomność,(lub ich groźba widoczna na ulicy) a jakby ktoś mimo to fikał to ochroniarze "pracodawcy".Problem w tym, że tacy ludzie jak Gomułka serio uważali, że bezrobocie i bezdomność to rzeczy złe i w ten sposób wytrącili sobie najskuteczniejsze narzędzia walki z opozycją (dosyć dobrze o "ciężkim losie" tak zwanej bananowej młodzieży, czyli opozycji PRL-owskiej, mówi Bugaj w wywiadzie dla Rzepy z przed 10 dni,a o tym jak to działa dzisiaj Andrzej Tadeusz Kijowski, w swoim "Opisie obyczajów w XV leciu międzysojuszniczym" - polecam)
To samo dotyczy jak piszesz "logiki" systemu sprawiedliwości. jak wierzysz, że w Polsce możesz wygrać z reżimem udając się do tych no "wolnych i niezawisłych sądów" i takiejże samej prokuratury, to sorry nie mamy o czym gadać. Życzę po prostu odrobiny praktyki.

autor: kontras, data nadania: 2010-12-29 13:24:12, suma postów tego autora: 1774

Kontras

Ale nie wkręcaj mnie w obronę amerykańskiego imperializmu bo ja go wcale bronić nie zamierzam podobnie jak poczyniań państwa Izrael.

Stalinizm kontrasie nie był mniej elastyczny. To był po prostu zbrodniczy mechanizm władzy z milionami ofiar na koncie. I to, że mordował osobiście a nie poprzez lokalną władze świadczy tylko o tym, że był dużo bardziej bezkarny. I nie mów mi teraz, że ofiary wojny w Iraku idą też w grube tysiące. Ja to wiem. Ale stalinizm nie staję się w moich oczach ani trochę przez to lepszy.

Aha a co do mozliwości wygrywania z reżimem. To przepraszam z czego korzystają ruchy lokatorskie walcząc o prawo do mieszkania dla pojedyńczych osób co im się zresztą często udaje? Nie idą przypadkiem do tych "reżimowych" sądów?

A jak trzeba przywrócić kogoś bezprawnie zwolnionego do pracy to te związki zawodowe siłą to robią?

Bez żartów kontras opowieści o rezimowych instytucjach są doskonałe do kawiarnianej pogadanki o nowych rewolucjach październikowych. tak samo miłych jak nie wnoszących kompletnie nic do rzeczywistości. Każda partia stowarzyszenie nawet najbardziej radykalna musi korzystac z instrumentów jakie w danym państwie funkcjonuje. Lepiej czy gorzej. Przynajmniej tak długo jak długo nie dysponuje tłumem zwolenników pozwalających ominąc instytucje i domagac się dobra bezpośrednio od władzy. czyli w przypadku polskiej lewicy bardzo długo.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-12-29 13:46:46, suma postów tego autora: 899

kontras,

tak się składa, że pewien mój koleżka z podstawówki bawił się feralnego wieczoru razem z Przemykiem. Siedział też razem z nim w komisariacie na Jezuickiej. Do dziś nie może zapomnieć wycia katowanego chłopaka.
Przemyk nie miał chyba ani jednego organu wewnętrznego, który nie zostałby zniszczony podczas bicia. Przyznajmy, że rozprawiono się z nim fachowo. Również dlatego, że po odwiezieniu do rodziny nie umarł od razu, tylko umierał chyba 12 godzin, a może i dłużej. Miał czas przemyśleć, jakie konsekwencje pociąga za sobą stawianie oporu władzy ludowej, prawom historii i paradygmatowi modernizacji.
Oczywiście, zatrzymanie go i takie a nie inne potraktowanie nie było przypadkiem. Jego matka, Barbara Sadowska, była osobą znaną z działalności opozycyjnej.
Zleceniodawca akcji przeciwko Przemykowi i jego rodzinie, generał Kiszczak, zlecił rozpowszechnienie propagandy dezinformującej. Na konferencjach Urbana opowiadano, że
- Przemyka nikt nie pobił
- pobili go aktywiści kontrewolucyjnego podziemia, wśród ktorych wymieniano imiennie matkę(!) i literata W.Woroszylskiego
- pobito go z własnej winy, bo był pijany i naruszał ciszę nocną
Bezkarność, którą Kiszczak obiecał sprawcom zamordowania Przemyka, jest im gwarantowana do dzisiaj.
Komentarze chyba zbyteczne.

autor: ABCD, data nadania: 2010-12-29 13:47:43, suma postów tego autora: 20871

Marginalny temat,

poruszony w powyższym tekście, został ad nauseam zaćwiczony przez media mainstreamowe.
Więc tylko jedna uwaga: "wywiadowany" dziennikarz twierdzi, że PiS, który - oczywiście - "niczym nie różni się od PO", chronił (cytuję!) swych postkomunistycznych przyjaciół".
Spostrzeżenia te nie świadczą raczej o wnikliwości i obiektywizmie.

autor: ABCD, data nadania: 2010-12-29 13:57:33, suma postów tego autora: 20871

Aczkolwiek,

w uwagach o "chronieniu postkomunistów" jest może ziarno prawdy.
JarKacz oraz inni liderzy swiadomej politycznie części społeczeństwa mają, oczywiście, prawo praktykować etykę chrześcijańską na swój osobisty rachunek, ale z polityką chrześcijańskiego miłosierdzia wobec kadr "ustroju pokoju, postępu i modernizacji" trzeba będzie kiedyś skończyć.

autor: ABCD, data nadania: 2010-12-29 14:00:32, suma postów tego autora: 20871

...

Dziś Przemyk broniłby Krzyża, ewentualnie był posłem PO.

autor: Marek, data nadania: 2010-12-29 14:45:29, suma postów tego autora: 1715

Maciej

"Aha a co do mozliwości wygrywania z reżimem. To przepraszam z czego korzystają ruchy lokatorskie walcząc o prawo do mieszkania dla pojedyńczych osób co im się zresztą często udaje? Nie idą przypadkiem do tych "reżimowych" sądów?"

No idą, idą, czasem raz na jakiś czas jakieś mieszkanie wywalczą, na rok.
Tak samo czasem jakiś sekretarz partii wziął za telefon i coś załatwił.
Metoda inna, prawdopodobieństwo podobne, tylko bezdomnych jakby więcej.

autor: kontras, data nadania: 2010-12-29 15:01:28, suma postów tego autora: 1774

ABCD

Czyli Kiszczak to wszystko zaplanował?
I co? do wykonania zamówił jakichś osiłków z prowincji i to w mundurach, w biały dzień? Powiedział; złapcie go na ulicy z kolegami, i skatujcie tak żeby umarł bo to syn poetki.
Taki głupi był?
Możesz w to wierzyć.
A więc Amerykanie są mądrzejsi - robią to daleko od swoich granic, a więźniom dają na zrozumienie swoich błędów polegających na sprzeciwianiu się postępowi i demokracji często wiele lat, jak w Gułagu.
Niektórzy z nich także wyją, i to dłużej niż 12 godzin, ale ponieważ dzieje się to w cichym ośrodku na Mazurach,w Abu Graib i kilku innych malowniczych miejscach, więc żaden ich kolega z Warszawki tego nie słyszy.Czasami nawet Amerykanie puszczają im muzykę, też dłużej niż 12 godzin.

autor: kontras, data nadania: 2010-12-29 15:10:13, suma postów tego autora: 1774

maciej

"Bez żartów kontras opowieści o rezimowych instytucjach są doskonałe do kawiarnianej pogadanki o nowych rewolucjach październikowych. tak samo miłych jak nie wnoszących kompletnie nic do rzeczywistości. "

A co wnosi chodzenie po sądach?
też można o tym pogadać w kawiarni i jeszcze się podnosić na duchu, że się "coś" robi. To pewno zresztą kwestia temperamentów, rodzajów rozmów kawiarniach, poczucia własnej śmieszności bądź zadęcia.

"Każda partia stowarzyszenie nawet najbardziej radykalna musi korzystac z instrumentów jakie w danym państwie funkcjonuje. Lepiej czy gorzej. Przynajmniej tak długo jak długo nie dysponuje tłumem zwolenników pozwalających ominąc instytucje i domagac się dobra bezpośrednio od władzy. czyli w przypadku polskiej lewicy bardzo długo"

Państwo jest narzędziem klasy panującej i ta we własnym interesie zadba (w komuniźmie akurat te wentyle działały słabo) o to żeby te jak piszesz instrumenty pozwalały ludziom mieć poczucie, że coś zmieniają i jeszcze żeby mieli poczucie, że w odróżnieniu od malkontentów zmieniają rzeczywistość. To mechanizm kanalizacji buntu i rzeczywistej zmiany. Nie na darmo obowiązkowy optymizm, wiara w historyczny postęp, i ideologia tzw. państwa prawa są jego filarami. Zresztą ja też nie przepadam za rewolucjami, (są niewygodne, krwawe, a ja jestem już stary) ale to nie znaczy żebym zaraz z tego powodu miał się samo oszukiwać, nie jest mi to potrzebne, dla zdrowia psychicznego, wolę żyć w prawdzie choćby była przykra niż budzić w sobie entuzjazm dla tego, że po wielu latach starań jakaś pani sędzina przyznała rację w jakiejś jednostkowej sprawie i nawet w kawiarni uprawiać politpoprawną gramotę, o nie, co to to nie. To ideologia z amerykańskiego kina typu Erin Bronkowitch czy coś w tym stylu, ale to nie moje klimaty, sorry Macieju, ale w kawiarni to bym się z Tobą zanudził.

autor: kontras, data nadania: 2010-12-29 15:33:18, suma postów tego autora: 1774

kontrasie

wzajemnie z tą nuda. Słuchania o aparatach ucisku i burżuazyjnych instrumentach mam zasadniczo dość:) kiedyś nawet lubiłem.

Odnosząc się tylko do jednego. Nie sądzę a raczej obserwując widzę, że udaje im się to trochę częściej niż raz na rok. A nawet gdyby udawało im się raz na rok to z ich działania i tak jest więcej plusów niż z pogadanek o leninie bo załatwienie jednego mieszkania na rok oznacza w praktyce że realna żywa osoba ma gdzie mieszkać.

ja osobiście nie mam wogóle entuzjazmu do działalności ale jakoś tak na nosa czuje, że podejście wszystko albo nic oznacza w praktyce nic. Owszem można działać obok systemu obok społeczeństwa i wszystkich przypisanych mu instytucji i narzędzi ale sens to ma taki sam jak nasze tu komentarze.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-12-29 15:51:11, suma postów tego autora: 899

Kontrasie, żeby być lewicowcem patriotycznym to na początek musiałbyś utrwalić sobie że

1. jak ktoś ginie od kuli policyjnej w tzw. wolnej Polsce, to jest to godny pożałowania wypadek, który nie powinien zakłócić obywatelom radości ze świeżo odzyskanej niepodległości, nieważne czy mamy lata dwudzieste, trzydzieste czy dziewięćdziesiąte; choćby akurat ta kula wzięła się stąd że policjantom pomyliła się amunicja gumowa z ostrą, albo po prostu stąd że nie lubili związkowej hołoty;
2. jak ktoś ginie od kuli policyjnej w Polsce zniewolonej, to jest ofiarą reżimu, choćby akurat w pijanym widzie rabował sklep albo podpalał gmach publiczny.
Przecież to proste.

autor: west, data nadania: 2010-12-29 16:24:37, suma postów tego autora: 6709

maćku

ich działanie jest jednostkowo bardzo pożyteczne, ale nie ma żadnego znaczenia politycznego.
To rodzaj mozolnej pracy tak samo jak większość tak zwanych NGO, które za pieniądze z ministerialnych grantów pracowicie walczy o coś czego nie robią ministrowie choć mogliby jednym pociągnięciem pióra.Podobną pracę wykonują pracownicy opieki społecznej itp.
Naprawdę doceniam, ale w kawiarniach to nie, ja wolę o kobietach, rewolucjach, rzeziach itp.
Tu zresztą też jesteśmy w swego rodzaju kawiarni - pozdrawiam bywalców przy okazji świąt i Nowego Roczku, więc sensu w ogóle nie ma się w tym co doszukiwać, raczej przyjemności.

autor: kontras, data nadania: 2010-12-29 17:34:02, suma postów tego autora: 1774

kontras,

myślę, że Kiszczak tak właśnie to sobie zaplanował.
A czego miał się bać?
Bezkarność gwarantowało mu KGB.
A jak gwarancje z tego źrodła sie wyczerpały, to znalazł sobie nową firmę (taką spólke o greckiej nazwie), ktora mu dała list żelazny.
Ale założmy na chwilę, że Przemyka zamordowano przypadkiem.
Tym gorzej dla peereli.
Mało jest rzeczy potworniejszych niż panstwo, w którym można zostać zakatowanym za probę zabawienia się po zdanej maturze.
A jeśli potem aparat propagandowy tego państwa urządza nagonkę na Bogu ducha winnych lekarzy pogotowia, robiąc z nich złodziei i morderców, żeby kryć morderców oraz ich szefa?

autor: ABCD, data nadania: 2010-12-29 17:42:57, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Takie rzeczy się zdarzają zawsze i w każdym ustroju - weź sobie jakiegoś Polaka zabitego przez policję na lotnisku w Kanadzie, i wiele wiele innych.
W dzisiejszych czasach natomiast problemem jest, że można być zasztyletowanym np. przez swoich rówieśników i państwo ani piśnie.
Poza tym lata 80-te to już schyłek PRL-u, wykluwanie się nowego,demokratycznego ładu, gry tajnych służb, szykowanie pozycji.
Socjalizm niezbyt już się liczył, choć w sumie na pewno nawet wtedy było lepiej niż w 3 RP.


autor: kontras, data nadania: 2010-12-29 18:02:42, suma postów tego autora: 1774

Kontras, może kiedyś los da, że pogadamy sobie w kawiarni?

nie o polityce, bo religia i polityka to tematy tabu, jeśli czas ma być przyjemny.
Poza tym co tu dużo mówić, gdy nie ma o czym gadać? Zgadzam się z Tobą najzupełniej. Słusznie traktujesz ulgowo droczenie się niektórych z Historią i Teraźniejszością.
:)

autor: nana, data nadania: 2010-12-29 18:36:56, suma postów tego autora: 4653

kontras,

dyskutuje się z tobą jak w rosyjskiej anegdocie:
- wy szli?
- da, szli.
- topor naszli?
- konieszno, naszli.
- ty jewo wział?
- a szto?
- nu, topor.
- a kakij topor?
i tak opiat`, da capo al fine.
W Kanadzie mogłoby się zdarzyć przestępstwo popelnione przez policjantów, ale tam władze nie urządziłyby ogólnokrajowej kampanii nienawisci, żeby tych policjantów chronić.
W kraju klonowego liścia nie karze się też opozycjonistów przez zabijanie ich dzieci.

autor: ABCD, data nadania: 2010-12-29 19:30:40, suma postów tego autora: 20871

ABCD

A czytałeś o utraconej czci pewnej Katariny i do tego Blum.
Poniał?

autor: kontras, data nadania: 2010-12-29 19:54:07, suma postów tego autora: 1774

ABCD,Marek

Wiedzą najlepiej za Guantanamo odpowiada Castro, a USA to taki cudowny kraj,ostoja demokracji.

A potem dziwimy się skąd bierze się opinia o Polsce jako "ośle trojańskim jankesów"

autor: czerwony93, data nadania: 2010-12-29 20:04:56, suma postów tego autora: 2711

Czy polska służalczość wobec USA może jeszcze dziwić

Od lat Polska prezentowała tak żałosny serwilizm że aż żenada musiała brać każdego myslącego,inteligentnego człowieka.

autor: guevarysta, data nadania: 2010-12-29 20:10:35, suma postów tego autora: 773

maciej

jedyne co napisałem to to, że komentowanie tego artykułu w stylu "a u was to murzynów biją" nie ma sensu

nie było w moim poście dodatkowych znaczeń, ani poglądów

autor: nikyty, data nadania: 2010-12-29 20:46:14, suma postów tego autora: 3572

Setting Agenda

najgorsze że rozsądni ludzie dają sobie narzucac tematy takim osobom jak ABCD czy pan stanczykowski

Tekst jest o więzieniach CIA, a dyskusja została zwekslowana na wydarzenia 30 lat temu, które prawdopodobnie jeśli były przestępstwem uległy przedawnieniu

Apeluję do moderatorów by komentarze jakie przepuszczaja wiązały się w jakikolwiek sposób z artykułem pod którym się znajdują!

autor: Postsocjalista, data nadania: 2010-12-29 21:52:01, suma postów tego autora: 1953

nana, oby więc los

nam sprzyjał,bo chcemy tego samego; religia, polityka też mogą być fajne.
niezmiennie podrawiam

autor: kontras, data nadania: 2010-12-29 21:54:51, suma postów tego autora: 1774

kompromitacja Polski

na całego

autor: polak17, data nadania: 2010-12-29 22:18:19, suma postów tego autora: 1296

Jasne,

postsocjalisto, jeśli się przedawniło, to z oceny moralnej i politycznej można zrezygnować:) I nie pytać, czemu się przedawniło, bo przecież w innych krajach postkomunistycznych niż Polska na ogół osądzono i ukarano zbrodnie starego reżimu.
Ale wróćmy do "katowni CIA".
Postępowa opinia publiczna Europy panicznie boi się terroryzmu. Zarazem jest przeciwko polityce Amerykanów, którzy jako jedyni coś robią, żeby go zwalczać. Trochę to nielogiczne.
Jeśli Amerykanie robią coś bezprawnego, to należy ich piętnować. Aczkolwiek o tym, że coś takiego się stało, dowiadujemy się zwykle od samych Amerykanów - i to też przydałoby się wziąć pod uwagę. Nie słyszałem, żeby np. w Rosji skazano kogoś za stosowanie tortur w Czeczenii bądź o takich przypadkach dyskutowano w mediach.
Lament nad "złem imperializmu" amerykańskiego należy do o tyle mało szkodliwych, że całkowicie bezskutecznych praktycznie konwencji europejskiej "political correctness". Kto chce, niech się w to bawi.
Wirtualna walka ze "złem imperializmu" wydaje się jednak na miejscu raczej w krajach o ustabilizowanej sytuacji geopolitycznej.
Tymczasem położenie Polski zmieniło się na lepsze od września 1939 również dlatego, że Amerykanie - popełniając przy tym multum zbrodni - wygrali wojny z takimi przeciwnikami imperializmu i kapitalistycznej plutokracji, jak Hitler i Stalin (czy jego następcy).
Z kolei, w latach 2005-7 dysponowaliśmy praktycznie pełną suwerennością dlatego, że sojusz z USA pozwolił nam prowadzić niezależną politykę wobec Berlina i Moskwy.

autor: ABCD, data nadania: 2010-12-30 08:59:15, suma postów tego autora: 20871

abcd

terroryzm na całym świecie nie byłby takim problemem gdyby usa nie bralo w nim całkiem poważnego udziału

zdania o niezależnej polityce względem berlina i moskwy prowadzonej dzięki związaniu sie z usa nie warto nawet skomentować - gdybym chciał poczytać bajki to bym książkę sobie kupił a nie twoje posty na lewicy czytał :)

autor: nikyty, data nadania: 2010-12-30 18:28:45, suma postów tego autora: 3572

Na

czym polega udział USA w terroryzmie?

autor: ABCD, data nadania: 2010-12-30 20:51:23, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Przyjmując Twoją logikę to trzeba być prawdziwym mężem stanu, żeby poświęcić suwerenność dla chęci rozprawienia się z rywalem z własnej koalicji.

autor: kontras, data nadania: 2010-12-30 21:49:52, suma postów tego autora: 1774

Kwachu i Miller chcieli po prostu reaktywować w Polsce PRL

Tyle że w wersji light, bo nie doszło do zabójstwa, jak np. w przypadku Pyjasa, Przemyka i Popiełuszki.

Republika Kuby ma na swoim terytorium jawną amerykańską katownię a żaden lewak nie domaga się głowy Fidela. A przecież w Guantanamo dzieją się znacznie gorsze rzeczy, niż numer z wiertarką.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-12-30 21:51:28, suma postów tego autora: 6195

abcd

przykłady pierwsze z brzegu - działania usa w obu amerykach

autor: nikyty, data nadania: 2010-12-31 00:27:03, suma postów tego autora: 3572

duchy z przeszłości

To fajna metoda odwracania uwagi od meritum. Po co walczyć z nowym zbrodniczym totalitaryzmem skoro można można walczyć z duchami przeszłości!

autor: A.N., data nadania: 2010-12-31 11:48:30, suma postów tego autora: 407

nykyty

po co gadac z kolesiem ktorego aktywnosc polega tylko na podlaczaniu sie pod cos i krzyczeniu "jestem,jestem" :) i powtarzaniu banalow.
jezeli on nie widzi reki usa w tworzeniu terroryzmu to tylko splunac :))
wesolego roku nowego :)

autor: pazghul, data nadania: 2010-12-31 20:57:22, suma postów tego autora: 1489

USA także (a może przede wszystkim) BEZPOŚREDNIO finansuja TERRORYZM



USA nie tylko w tworzy terroryzm pośrednio,
lecz również bezpośrednio finansując rozmaitych CIA-mujahedinów :
tzw. Al-Quaide (czyli CIA-Quaide), tzw. "talibów" (sławetne Stingery dostarczane poprzez CIA i Zbiga Brzezinskiego),
KLA w Albanii, Kosowie, na terenie b.Jugosławii - w tym m.in. samego Ben Ladena,
etc. etc, lista niemal ciagelaby sie w nieskonczonosc..

Uwielbiam Twoje komenty, pazghul,
są najinteligentniejsze na calym portalu
i trafiaja naprawde w sedno sprawy

dobrego roku nowego, pazghul :)



autor: irak, data nadania: 2011-01-01 12:51:27, suma postów tego autora: 451

pazghul

ja dużo ostatnio myślę nad rżónymi odmianami niezdolności do rozumienia i kolekcjonuję przypadki:)

do siego:)

autor: nikyty, data nadania: 2011-01-02 00:20:00, suma postów tego autora: 3572

Dodaj komentarz