Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2010 roku w Polsce? Sonda Lewica.pl

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Już to pisałem. Co to za ważne wydarzenia?

Może nie było zbyt wiele lewicowych wydarzeń w Polsce, ale do ważnych zaliczyć jakąś europride, spór o krzyż, powstanie jakichś politykierów palikotowych, te przepychanki na 11 listopada to już żenada. Kogo to obchodzi? Wywalanych (eksmitowanych to się mówi) z mieszkań zimą, represjonowanych za założenie związku zawodowego, pracujących (np. w karfurze, ale nie tylko) w tragicznych warunkach, jak niewolnicy? Co ich to obchodzi, dla nich i wielu innych, biednych, wykluczonych, nie radzących sobie w tym systemie bezlitosnym, bezdomnych itp. inne wydarzenia były ważne.

To są wszystko problemy zastępcze mające odwrócić uwagę tzw. zwykłych ludzi od naprawdę ważnych spraw, biedy, przemocy reżimu obecnego, od tragicznych posunięciach rządu, itp.

A już niby wielka "dyskusja" o książce jakiegoś gazwybowca na temat mimo wszystko niezbyt interesującej postaci to już jest naprawdę cyrk. Kogo ta "wielka dyskusja" obchodziła poza samymi zamieszanymi w tę pewnie fatalną książkę.
Całe szczęście, że nie było przynajmniej nic o tych sierakowskich.
Pozostałe wydarzenie do wyboru jeszcze przynajmniej w miarę ważne.

autor: Getzz, data nadania: 2011-01-06 18:48:26, suma postów tego autora: 3554

...

Wow, wszyscy już pewnie umierają z ciekawości czekając na wyniki. :'

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-01-06 19:00:57, suma postów tego autora: 975

Wkazałem chaos na kolei...

ale nie dlatego, że rzeczywiście wyraża on coś ważnego lecz dlatego, że uznałem go za bąka, który przebił się przez nozdrza przekonanych, że w III RP nie śmierdzi. Myślę, że ten smród czuć będzie coraz więcej ludzi i że może się on stać przyczynkiem do innego osądu zmian, jakie nastąpiły dwadzieścia lat temu. Może dotrze on nawet do lewicowców i da im odwagę do formułowania radykalniejszych programów? Jestem przekonany, że tak się stanie. Takie są moje noworoczne życzenia. Czasami się sprawdzają!

autor: steff, data nadania: 2011-01-06 21:02:30, suma postów tego autora: 6626

Było

przeżycie do 2011 !!!

autor: ajde, data nadania: 2011-01-07 13:34:23, suma postów tego autora: 291

katastrofa

Bezwględnie najważniejszym wydarzeniem dla Polski była katastrofa w Smoleńsku. Jednak redakcja lewica.pl blokuje artykuły na ten temat.

autor: Roger, data nadania: 2011-01-07 21:00:22, suma postów tego autora: 514

Najważniejszy był spór o krzyż

Pokazał mi Polskę z jaką nie mam kontaktu, której się boję i szczerze mówiąc- brzydzę

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-01-07 21:09:09, suma postów tego autora: 1953

@ Postsocjalista

Nie za dużo tych odczuć jednocześnie?

autor: Bury, data nadania: 2011-01-08 12:36:14, suma postów tego autora: 5751

Brzydzenie się starszymi, biednymi ludźmi

jest z pewnością bardzo lewicowe, Postsocjalisto. Kaczyński się nimi nie brzydzi i dlatego za nim idą.

autor: Crystiano, data nadania: 2011-01-08 12:40:01, suma postów tego autora: 1590

Postsocjalisto,

a mnie ten spór pokazał Polskę, którą znam jak własną kieszeń, której sie nie boję (bo trudno bać się tchórzy, wymoczków i ruskich pi...rdół) i ktorą gardzę.
Dla ścisłości: oczywiście, oglądaliśmy ten spór z przeciwnych biegunów.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-08 12:57:19, suma postów tego autora: 20871

Rok

2010 był - po roku 1944 - chyba najgorszy w historii Polski.
Mam nadzieję, że rok obecny przyniesie odbicie się od dna.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-08 12:58:56, suma postów tego autora: 20871

Racja Crystiano!

Młody, zdolny, elitarny, bardzo wykształciony brzydzi się starszymi, biednymi ludźmi.
Ciekawe tylko dlaczego określa się jako socjalista, a nie po prostu peowiec.

autor: Getzz, data nadania: 2011-01-08 13:03:19, suma postów tego autora: 3554

Nie łączyłbym ogółu "starszych, biednych ludzi" z fanatykami spod krzyża

ani z pozbawionymi elementarnych zasad moralnych politykierami z Kaczyńskim na czele, którzy próbowali na całej sprawie poprawić swoje notowania.
Ciekawe, że w zestawieniu praktycznie nie pojawiły się (poza aferą kolejową) tematy gospodarcze, chyba dla lewicy najistotniejsze.

autor: west, data nadania: 2011-01-08 15:11:41, suma postów tego autora: 6717

ABCD

Nie dziwię się, że dla Ciebie np. 1981 r. zły nie był. W końcu J. Kaczyński nie był nawet na liście do internowania. Aha, zapomniałbym, jeszcze roznosił gazetki. Czyli w sumie nic szczególnego się nie działo.

autor: Pikos, data nadania: 2011-01-08 17:21:00, suma postów tego autora: 876

Powoź - jako ukoronowanie wieloletnich zaniedbań w dbaniu o państwo

jako takie. I cóż się dziwić, że wielu ZWYKŁYCH ludzi, wobec których państwo postępuje lekceważąco czy wręcz wrogo (np. niepełnosprawni i wykluczeni z obszarów pozamiejskich ale także zdolni naukowcy, wynalazcy) albo się korwinsynuje albo anarchizuje? Lub po prostu daje w długą.

autor: szczupak, data nadania: 2011-01-08 20:11:36, suma postów tego autora: 3747

Pikos,

w roku 1981 w ogóle było nieźle.
Przecież to wtedy Twój Generał uratował Polskę przed interwencją radziecką (której Związek - co prawda - nie planował, ale fani Generała wiedzą lepiej, co Związek by zrobił).

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-09 11:03:19, suma postów tego autora: 20871

Errata do siebie samego - chodziło o POWÓDŹ

Errata do PT ABCD - twoja wiara w oświadczenia dowódców Krasnoj Armii i KGB mnie wzrusza. Ech, za Bieruta zrobiłbyś Waść karierę...

autor: szczupak, data nadania: 2011-01-09 11:40:30, suma postów tego autora: 3747

szczupaku,

o tym, że radzieckiej interwencji "nikogda nie budiet" powiedział na ZAMKNIETYM posiedzeniu BP KPZR sam Jurij Wladimirowicz Andropow - ówczesny zwierzchnik Władimira Władimirowicza Putina, w którego deklaracje pod publiczkę o katastrofie smoleńskiej chyba wierzysz?
Więc jak to jest? Szef KGB, mówiąc poufnie dla wąskiej grupy współrządzacych w ZSRR mial kłamać, a jego podwładny Putin jest zawsze prawdomówny?

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-09 12:14:24, suma postów tego autora: 20871

Sonda jak zwykle tendencyjna

W sondzie człowiek lewicy roku 2010 nie mogłem wybrać polskiego Chaveza, Jedynego Przedstawiciela Świata Pracy. W tej sondzie wśród najważniejszych wydarzeń w Polsce nie mogę wybrać pojawienia się w Jeziorach Wielkich Engelsa naszych czasów i na miarę naszych możliwości, przez co musiałem oddać głos na bój o krzyż. Sonda jest tendencyjna

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-01-09 12:53:50, suma postów tego autora: 6205

To już jest nudne straszliwie, sierp.

Pisz lepiej na poważnie, bo to jest straszne być takim niedowcipnie dowcipnym.

autor: Getzz, data nadania: 2011-01-09 13:26:17, suma postów tego autora: 3554

Getzz

Szukasz dowcipów tam gdzie ich nie ma.
Rumburak i warchlak świadkami, że Engels jest w Jeziorach Wielkich i to nie żaden dowcip. Nie wierzysz? To przeczytaj proszę dyskusję pod newsem o pepepowskim wójcie.
Jeśli nadal uważasz, że to dowcip i to kiepski, to przecież nie mój. Im to powiedz;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-01-09 14:14:56, suma postów tego autora: 6205

Getzz

A jeśli chodzi JP ŚP to jak sobie przypomnisz wybory prezydenckie to przecież nie ja wymyśliłem ale niejaki Ziętek. Wtedy jakoś nie przypominam sobie byś powiedział, że ten gościu robi sobie jaja.
Mam doś czepiania się mnie za cytowanie słów samej pseudolewicy, za cytowanie słów papieży i ojców kościoła itd. To przecież tylko cytaty, więc proszę czepiaj się ich autorów a nie mnie.
Uważam, że reinkarnacja Engelsa jest naprawdę wielkim wydarzeniem chyba, że... No właśnie! Chyba, że Warchlak i rumburak nas okłamali! Ale czemu masz o to pretensje do mnie a nie do nich?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-01-09 14:30:19, suma postów tego autora: 6205

Nikt tu sie ciebie specjalnie nie czepia

(nie ja przynajmniej), co ty taki megaloman jesteś? Podobno prawie jak ten, którego tak nie lubisz:) Wspomniałem tylko, że trochę za dużo tego samego i już.

autor: Getzz, data nadania: 2011-01-09 14:47:50, suma postów tego autora: 3554

ABCD

Zgadzam się, że endecki (nie mój) generał zrobił nieładną rzecz. Dlaczego jednak bohater solidarności J. Kaczyński szabli nie chwycił? Na koń nie siadł?

autor: Pikos, data nadania: 2011-01-10 11:40:01, suma postów tego autora: 876

Bo

JarKacz działał skutecznie na rzecz rozwalenia systemu, które nastapiło w roku 1989.
Niestety, pozbycie się staroreżiomwego smiecia nazywanego okrągłym stołem okazało się zaskakująco trudne.
Ale co się odwlecze...

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-10 12:31:59, suma postów tego autora: 20871

Subtelna różnica polega na tym że Andropow już dośc dawno temu umarł

i teraz "może mówić co chce do woli", a RasPutin - cóż...

autor: szczupak, data nadania: 2011-01-12 15:40:54, suma postów tego autora: 3747

Dodaj komentarz