Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Nie dla psa kiełbasa - petycja przeciwko czterem największym partiom

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Akurat jedyna alternatywa dla mafii PO-SLD-PSL jest PiS.

autor: Marek, data nadania: 2011-01-09 19:16:48, suma postów tego autora: 1715

Korwin

Kolejna stronka Korwinistów.

autor: Romek5, data nadania: 2011-01-09 19:21:54, suma postów tego autora: 104

...

"Dość wychodzenia na ulice!" - doprawdy trudno o bardziej wywrotowy postulat. Jesli to ma byc poszukiwanie alternatyw - to moze dosc "poszukiwania alternatyw"...

autor: PMB, data nadania: 2011-01-09 19:36:13, suma postów tego autora: 1628

Stawiam na Palikota lub na Korwina

i tyle w temacie

autor: AntykapitalistA, data nadania: 2011-01-09 20:18:44, suma postów tego autora: 306

...

Demokracja polega właśnie na różnych formach nacisku na rząd, w tym na masowych protestach - również ulicznych. Ale najwidoczniej nie w Polsce. :'

autor: jazi, data nadania: 2011-01-09 20:47:07, suma postów tego autora: 493

Lewicowa krytyka

Jeśli zachęcacie mnie do krytyki czterech partii w duchu lewicowym, to napiszę. Żadna z czterech partii nie walczy o prawa osób homoseksualnych, nienarodzonych dzieci oraz karę śmierci. Są to postulaty lewicowe, bo każdy ma to na co zasłużył - nie ma grup uprzywilejowanych. Propnuję małżeństwa homoseksualne z możliwością adopcji dzieci, zakaz aborcji, jako że kobieta nie może być uprzywilejowana względem swojego dziecka, oraz karę śmierci dla morderców i dilerów. Śmierć za smierć. Równość i sprawiedliwość. W dzisiejszym czasie bardzo widoczny jest prymat białego hetero pełnosprawnego mężczyzny. Należy walczyć o prawa kobiet, ale nie do zabijania, homoseksualistów, kolorowych, oraz niepełnosprawnych, jako że biali hetero penosprawni mężczyźni stosują wobec nich wyzysk. Szczególnie mnie to niepokoi, że tamta naduprzywilejowana grupa jest także najbardziej kryminogenna i to nie jest żadna lewicowa propaganda, tylko fakty.

autor: sprawiedliwy, data nadania: 2011-01-09 20:55:29, suma postów tego autora: 10

Podpisałem!

Uznałem, że jest to propozycja dla tych 60%, którzy nie chcą wrzucać kartek do skrzynek, bo wiedzą, że zawsze tym samym się skończy: prywatyzacją, restrukturyzacją i wreszcie jeszcze większą ich biedą i większym bogactwem tych, którzy te kartki wrzucają. Różnice dochodowe podzieliły Polaków i dzielą ich coraz mocniej niemal do niebezpiecznych granic! Może ta odmowa tej sześćdziesiątki ograniczy pazerność tej czterdziestki?

autor: steff, data nadania: 2011-01-09 21:11:22, suma postów tego autora: 6626

hoho

Skąd się wszędzie biorą takie stada korwinistów w Internecie? Przecież oni się muszą gdzieś organizować.

autor: Mandark, data nadania: 2011-01-09 21:21:45, suma postów tego autora: 731

Miasto białych kart

Organizatorzy akcji nawet nie wiedzą jak wywrotową akcje prowadzą. Przypomina Miasto białych kart J. Saramago. PO-PiS-SLD-PSL to de facto ta sama elita władzy podzielona na poszczególne koterie.

autor: mlm, data nadania: 2011-01-09 21:25:00, suma postów tego autora: 4284

Ciekawe jaka kanapa

kryje się za tą wiekopomną inicjatywą?

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-01-09 21:41:37, suma postów tego autora: 1578

Romek5

Też tak myślę.

autor: Intellector, data nadania: 2011-01-09 22:09:18, suma postów tego autora: 234

tez podpisałem

i jest o dla mnie zupełnie bez znaczenia kto to robi, bo swoim podpisem nie jego popieram, ale konkretną sprawę.
Charakterystyczne dla tzw. lewicy jest to, że nie tylko nie potrafi współpracować sama ze sobą, ale nie potrafi spojrzeć dalej niż czubek własnego czerwonego nosa.
Jeśli dziś tną puszczę Białowieską i ktoś zbiera przeciw temu podpisy, to część tutejszej lewicy będzie się zastanawiać - kto te podpisy zbiera? Co na tym ugra? Jak mu przeszkodzić by nie ugrał?
Ja się nie zastanawiam - ja podpisuję, bo jak na razie nikt nie mówi, że zbiera to jakaś partia. Jeśli tak jak teraz ktoś zbiera podpisy przeciw temu całemu szambu, ma i mój podpis, choćby krył się za tym jakiś Korwin.
O ile mógłbym jeszcze zrozumieć wahanie, gdyby jakiś Korwin zbierał to jawnie jako Korwin, to już kompletnie nie rozumiem tego doszukiwania się za wszelką cenę usprawiedliwienia dla siebie by czegoś słusznego, nie ważne jak motywowanego, nie podpisać, tylko dlatego, że nie wiemy kto zbiera.
To jest ta Polska właśnie. A społeczeństwo obywatelskie, to też między innymi działanie ponad podziałami, jeśli sprawa jest słuszna. Dla sprawy, która jest ważniejsza niż podziały. Czas zdelegalizować tę władzę!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-01-10 12:05:01, suma postów tego autora: 6205

Typowy

chwyt marnie zamaskowanej propagandy reżimowej: szczuć na "cztery największe partie".
Tymczasem podział w rzeczywistości jest taki:
- trzy partie reżimu": PO, SLD, PSL (wszystkie są dziećmi okrągłego stołu. Dziwne? Ho, ho, ho, ho, wcale nie takie dziwne!)
- społeczna opozycja: PiS

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-10 12:28:15, suma postów tego autora: 20871

Dobry pomysł.

Nie może byc tak, że liczą się tylko cztery duże partie (ci sami ludzie od 30 lat), a inne, np. takie które reprezentują poglądy lewicowe są przez reżim dyskredytowane, przemilczane, itp.

autor: Getzz, data nadania: 2011-01-10 13:35:05, suma postów tego autora: 3554

Getzz

Jakoś tak podejrzewam jakiej hołoty promocja kryje się za Twymi słowami... ;-)
Żadne partie, pies je wszystkie j...!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-01-10 14:28:34, suma postów tego autora: 6205

...

"Skąd się wszędzie biorą takie stada korwinistów w Internecie?"

Z gimnazjum...

"Ciekawe jaka kanapa
kryje się za tą wiekopomną inicjatywą?"

No jak to jaka, jUPieR...

autor: Paweł Ciupak, data nadania: 2011-01-10 15:15:56, suma postów tego autora: 193

Getzz,

to poza PiS-em są jakieś partie, reprezentujące poglądy lewicowe? O niczym takim nie słyszałem.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-10 17:24:14, suma postów tego autora: 20871

Pies, nawet ten bezpański na osiedlu…

…ma u mnie więcej szacunku niż ci towarzysze partyjni.

Już po raz kolejny byłem na wyborach i oddałem głos nie ważny na listach partyjnych.
Jestem za zmianą ordynacji wyborczej z obecnej partyjniackiej na obywatelską, czyli z proporcjonalnej na większościową. Oczekuję JOW, a najbardziej jestem przekonany do demokracji bezpośredniej.
Podpisałem petycję Nie dla psa kiełbasa, choć nie do końca się z nią zgadzam. Na wybory chodzę, lecz nie oddam głosu na inną partię bo nie mam zaufania do żadnej bandy, przepraszam, partii politycznej.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2011-01-10 18:06:51, suma postów tego autora: 441

Faktycznie, poletko UPR i Korwina

niemniej się podpisałem, dla zasady.

autor: Crystiano, data nadania: 2011-01-10 18:24:37, suma postów tego autora: 1590

ABCD, są. Oczywiście, że są.

Co nie zmienia faktu, że masz rację, PiS jest najbardziej lewicowy (najmniej prawicowy) z tych które są w parlamencie. Mówię poważnie.

autor: Getzz, data nadania: 2011-01-10 20:06:19, suma postów tego autora: 3554

Piszecie, że

ta strona to poletko UPR i Korwina, Towarzysze? Jeśli sobie ją odpuścicie, to tak rzeczywiście będzie. Pokażcie na co Was stać...

autor: fancom, data nadania: 2011-01-10 22:08:36, suma postów tego autora: 1427

Getzz

Masz rację, oczywiście tylko jeśli narodowo-socjalistyczne klimaty podciągnąć pod lewicowość.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-01-10 22:48:24, suma postów tego autora: 1578

Haha!

A PiS jest pewnie spoza okrągłego stołu? Widać "kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą"...

autor: socjalpatriota, data nadania: 2011-01-11 09:34:53, suma postów tego autora: 471

Pewnie, że PiS jest spoza Okrągłego Stołu.

PiS jest spod Stołu.

Nie podpisałam. Jestem "suką".
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2011-01-11 11:05:58, suma postów tego autora: 5956

socjalpatrioto,

JarKacz był za taktycznym i przejściowym układem z reżimem Jaruzelskiego. Nie chciał ryzykować, ze ten reżim oprócz księży Niedzielaka, Suchowolca i Zycha zabije jeszcze wielu innych ludzi, zanim zbankrutuje.
Natomiast, kiedy padł Związunio, ktory "postawił" Jarzuzelskiego na swojego namiestnika w Warszawie, JarKacz natychmiast wezwał do wywrócenia mebelka nazywanego okrągłym stołem. Po bankructwie Związunia, Jarzuelski nie by już partnerem żadnych porozumień, tylko trupem politycznym.
Gdyby tak się stało, jak proponował JarKacz, żylibyśmy dziś w suwerennej, sprawiedliwej i bogatej Polsce.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-11 11:26:45, suma postów tego autora: 20871

Czyli mebelek przydusił JatKacza... Alf.

Nic trudnego... przy jego gabarytach.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2011-01-11 12:40:04, suma postów tego autora: 5956

ABCD

Ty chyba sam nie wierzysz w te pierdoły które piszesz. Dlaczego PiSowi w takim razie nie przeszkadzało uwłaszczanie się na okradaniu obywateli? Budynki w Warszawie to kto niby przejął? Samoobrona?

Zresztą nawet przyjmując Twój punkt widzenia na prawdziwy wychodzi na to że Kaczyński to złamany ch*j który nawet umowy nie potrafi dotrzymać ;)

autor: socjalpatriota, data nadania: 2011-01-11 13:01:57, suma postów tego autora: 471

socjalpatrioto,

PiS nie "uwłaszczał się na okradaniu", tylko walczył z tym procederem.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-11 17:24:06, suma postów tego autora: 20871

BCD

Też chętnie "powalczę z tym procederem" jeśli do wzięcia będzie kilkusetmilionowy majątek jakiejś fundacji. Masz może jakieś namiary na takową?

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-01-11 22:37:34, suma postów tego autora: 1578

@Stirlitz

Fundacja Prasowa "Solidarność" na tym przekręcie PiS zrobił kase dzięki której do dzisiaj przędzie :)

autor: socjalpatriota, data nadania: 2011-01-12 00:30:12, suma postów tego autora: 471

Niektórym PT Dyskutantom

odpowiadałoby zapewne, żeby jedynym źródłem finansowania partii politycznych w Polsce były WSI i GRU.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-12 12:20:18, suma postów tego autora: 20871

Stirlitz i socjalpatriota,,

wiem, jak łatwo zdobyć milion dolarów.
W tym celu należy - jak w swoim czasie Leszek Miller - pojechać do Moskwy, odwiedzić siedzibę tamtejszego wywiadu, wziąć pieniądze i dostarczyć je do Polski.
Jak się to zrobi, można już założyć "socjaldemokrację", a nawet "lewicę demokratyczną".
A może socjalpatriota opowie nam, jak to się stało, że niewypłacalny awanturnik z terenów popegerowskich ot, tak, fiku-miku stał się liderem partii ogólnokrajowej?

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-12 12:24:04, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Odpowiem bez najmniejszego problemu, pod warunkiem że przestaniesz relatywizować kradzieże Kaczystów bądź usprawiedliwiać je kradzieżami innych złodziei :)

autor: socjalpatriota, data nadania: 2011-01-12 14:29:53, suma postów tego autora: 471

Nie

można relatywizować "kradzieży", której nie było.
Dlaczego, socjalpatrioto, powtarzasz kurioza z magazynu nomenklaturowo-służbowej propagandy przeciw JarKaczowi i PiS-owi?
Budzi to podejrzenia dotyczące Samoobrony.
Nie chciałbym, żeby były one prawdziwe, bo w swoim czasie życzyłem tej partii jak najlepiej.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-12 17:00:27, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Z jakiego magazynu? Przecież na ten przekręt są dokumenty, podpisywane zresztą chyba przez samego Jarka, ehh zaślepiło Ci widzę oczy całkiem...

autor: socjalpatriota, data nadania: 2011-01-12 18:20:37, suma postów tego autora: 471

errata

Aha chodziło Ci o określenie "kaczyzm", no zazwyczaj tego nie używam, ale w odniesieniu do Twoich PiSochwalczych postów nie jest ono chyba całkowicie chybione...

autor: socjalpatriota, data nadania: 2011-01-12 18:21:49, suma postów tego autora: 471

krótki quiz BCD

Kto to powiedział, pytany o Fundację Prasową Solidarność: "Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, to byśmy nigdy niczego nie mieli"?

Złodziej budzi we mnie wstręt i obrzydzenie. Natomiast złodziej kreujący się na jedynego, uczciwego szeryfa i krzyczący wszem "Łapaj złodzieja!" obrzydza mnie do kwadratu i wywołuje u mnie odruch wymiotny.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-01-12 18:35:14, suma postów tego autora: 1578

Gorzej,

socjalpatrioto, iż powtarzasz bajki z Ubekistanu.
Może jeszcze opowiesz, jak nieżyjący marszałek Andrzej Kern więził swoją córkę i prześladował rodzinę Maliszewicz-Gąsiorów?
Bajarzom ubekistańskim tak spodobała się ta kiczowata historyjka, że nawet kazali ją nakręcić reżyserowi, będącemu ich tajnym współpracownikiem (w filmie pt. Uprowadzenie Agaty).
A że zaszczuli człowieka i zniszczyli mu rodzinie? W Ubekistanie takimi rzeczami się nie przejmują!
Przejmując redakcję Tysola, a potem zakładając fundację prasową, JarKacz przełamal monopol informacyjny neoliberalnego układu UD (UW, PO)-SLD.
Bardzo to się nie spodobało Ubekistanowi. Dlatego kłamał i szkalował do upadłego.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-12 21:06:30, suma postów tego autora: 20871

ABCD

I tak się zapędził w tym kłamstwie, że Jarek się podpisał! Odpowiedz na pytanie Stirlitza i przestań wreszcie relatywizować kradzież bo to jest ohydne!

autor: socjalpatriota, data nadania: 2011-01-12 23:14:17, suma postów tego autora: 471

Oczywiście,

że się podpisał!
Ubekistan opublikował nawet (w swoim tygodniku Nie) "lojalkę", ktorą w stanie wojennym rzekomo podpisał JarKacz.
Z tym, że fałszerstwo w tym wypadku było tak nieudolne, że dziennikarz z Ubekistanu, który firmował je swoim nazwiskiem, sam je odwołał.
Gorzej, socjalpatrioto, że uparcie powtarzasz łgarstwa Ubekistanu i wydajesz się opowiadać za tym, że jedynym źródłem finansowania dla partii8 i mediów były u nas pieniądze WSI i GRU.
Nienajlepiej to świadczy o twym świętej(?) pamięci ugrupowaniu. i Każe formułować pod jego adresem coraz mocniej uzasadnione podejrzenia.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-13 09:46:39, suma postów tego autora: 20871

Na miejscu ludzi z NeoNówki i Konia Polskiego już nie spałbym po nocach

widząc jak rośnie na polu satyry konkurencja w osobie PT ABCD. Ja ze swojej strony już widzę ABeCaDła wygrywającego PAKĘ w cuglach.

autor: szczupak, data nadania: 2011-01-13 21:06:36, suma postów tego autora: 3747

szczupak,

jak zwykle wnikliwie i rzeczowo.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-13 21:23:35, suma postów tego autora: 20871

A dziękuję ABCD, zwłaszcza iż

merytorycznego argumentu z twojej strony oczywiście brak. Jeszcze tylko wywieś na siedzibie PIS transparent "Jak nas wybierzecie, bułki z szynką (parmeznańską) jeść będziecie". Pewnie resztki takowych walają się jeszcze gdzieś w siedzibach Solidurności. Ja póki co postawiłem sobie na biurku zdjęcia braci K. przy jednym okrągłym meblu.

autor: szczupak, data nadania: 2011-01-14 13:51:28, suma postów tego autora: 3747

No cóż,

szczupaku, nie da się ukryć, że od czasu, jak Solidarność wygrała, łatwiej zjeść bułkę z szynką niz za Jenerała.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-14 15:46:29, suma postów tego autora: 20871

...

A czemu nie zostać w domu? Jakież to partie poza parlamentem zasługują na szczególną uwagę?

autor: RR, data nadania: 2011-01-15 13:28:08, suma postów tego autora: 151

Dodaj komentarz