Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Tunezja: Polityczny impas

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Tunezja, Izrael

- o wszystkim, byle nie o sytuacji politycznej w swoim kraju

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-20 14:42:08, suma postów tego autora: 20871

Gdy

napisalem dla Trybuny Robotniczej jeden z artykulow o niedawnej fali strajkowej Egipcie (btw tam znowu moze zaczac sie ciekawie - nawet jeszcze ciekawiej), redakcja opublikowala w kolejnym numerze (czy moze dwa numery dalej - juz nie pamietam) list z reakcja na ten artykul:

"To początek końca Mubaraka,Viva la Revolucion,jednak mało kto wie że Prezydent Egiptu Hosni Mubarak w dniach 10 - 12 marca 2008 roku złożył wizytę w Polsce. Prowadził rozmowy z prezydentem Lechem Kaczyńskim i z premierem Donaldem Tuskiem. Został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi RP. Była to pierwsza wizyta głowy państwa Egiptu w Polsce.,tylko nie wiem za co ten order."

TR opublikowala jednoczesnie moja odpowiedz:

"Order został przyznany za posłuszeństwo wobec Waszyngtonu i Tel Awiwu oraz za krwawe rozprawy ze strajkującymi. Jedno z drugim się wiąże, i nie dziwota, że Lech Kaczyński powiedział wówczas na wspólnej konferencji prasowej z Mubarakiem: "To było jedno z najciekawszych spotkań, jakie miałem w ciągu ostatnich dwóch lat". Warto śledzić to, co dzieje się w Egipcie, gdyż możliwe, że za jakiś czas łatwiej dzięki temu będzie zrozumieć, co zaczyna dziać się również w naszym kraju."

autor: PMB, data nadania: 2011-01-20 16:16:09, suma postów tego autora: 1628

...

ABCD - był i o tym news, ale skasowano (sic!).

autor: Marek, data nadania: 2011-01-20 16:23:45, suma postów tego autora: 1715

Dodaj komentarz