Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Grecja: MFW i UE zażądały prywatyzacji

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Bo Amerykanom wolno, Grekom nie!

Amerykanie mogą drukować dowolną ilość dolarów, by zasilać nim swoje banki. Mogą też mieć kosmiczny deficyt budżetowy. Grecy nie mogą sobie pozwolić ani na to, ani na to. Dlatego ludzie powinni walczyć przede wszystkim o równość, bo wolność służy przede wszystkim bogatym.

autor: steff, data nadania: 2011-02-13 11:59:15, suma postów tego autora: 6626

Steffie, zejdź na ziemię. Czy jak ci pożyczę stówę do pierwszego i będę oczekiwał jej zwrotu

to moje żądania też będą "bezczelne"?

autor: west, data nadania: 2011-02-13 13:47:27, suma postów tego autora: 6717

...

Papandreu tym samym udowodnił, że nie wyzbył się zupełnie wartości lewicowych.

P.S. Polski rząd sabotażystów nie był nigdy naciskany przez MFW, a i tak wyprzedawany był i jest w dalszym ciągu cały majątek należący do Skarbu Państwa.

autor: Intellector, data nadania: 2011-02-13 15:34:16, suma postów tego autora: 234

west

jezeli wydrukujesz sobie w garazu na drukarce troche kolorowych bilecikow, a steffowi, ktory ledwo wiaze koniec z koncem tego zabronisz pod grozba sankcji handlowych i miedzynarodowej izolacji, a do warunkow splaty dlugu dolozysz taki, zeby sprzedal ci za te bileciki zarowno swoja drukarke, jak i garaz- to zdecydowanie jest to bezczelnosc.

autor: MJ, data nadania: 2011-02-13 15:36:19, suma postów tego autora: 1280

west

czy jak komuś pożyczysz stówkę, to pożyczasz mu stówkę, czy go kupujesz?

autor: nikyty, data nadania: 2011-02-13 16:44:36, suma postów tego autora: 3572

No co ja poradzę, MJ, że nasz steff (steff z przykładu, nie z realu)

będzie miał akurat dwie lewe ręce, albo do zabawy go będzie ciągnąć, ale do pracy już nie za bardzo, i będzie chciał ode mnie pożyczyć. Czy ja mu tę stówę wmuszam? Czy zabraniam mu zarobić na spłatę? Czy wreszcie zabraniam mu posługiwać się w rozliczeniach z chętnymi Pieniędzmi Steffa (PF) zamiast poczciwych złotówek?
Nikyty - czy ja chcę kupić steffa? Ja chcę tylko z powrotem moją stówkę. A to czy on te pieniądze zarobi pracą własnych rączek, sprzeda swoją kolekcję znaczków pocztowych czy wygra w totolotka, to jest naprawdę jego problem i jego wolny wybór.

autor: west, data nadania: 2011-02-13 17:21:05, suma postów tego autora: 6717

west

Jestem na ziemi. Dlatego wszystkie istoty, które na niej żyją, chcę traktować tak samo. Skoro zatem Amerykanom wolno zadłużać się wobec innych narodów do astronomicznych granic, to dlaczego nie wolno tego Grekom? Dlaczego nie pozwalają np Chińczykom kupować u siebie wszystkiego, co chcą, za zarobione u nich pieniądze, a zmuszają do tego Greków? Bo sami nie chcą się wyprzedawać a Grecy muszą, bo są słabsi niż oni? Dlatego uważam, że wolność bez równości nie jest nawet funta kłaków warta. A przecież ona przede wszystkim króluje na naszych sztandarach. Może dlatego jest tak źle?

autor: steff, data nadania: 2011-02-13 17:29:20, suma postów tego autora: 6626

Steffie, a niech się Grecy zadłużają ile chcą (zresztą to robią)

tak długo, jak ktoś im chce pożyczyć. Ale Ty się dziwisz, za Klebaniukiem, że pożyczkodawcy oczekują zwrotu pożyczonych sum. Wracając do mojego przykładu - dziwiłbyś się, gdybym chciał żebyś mi oddał pożyczone pieniądze?

autor: west, data nadania: 2011-02-13 18:05:14, suma postów tego autora: 6717

west

Nie, nie zdziwiłbym się, że chcesz, bym ci zwrócił pieniądze, które mi pożyczyłeś. Sprawa jednak nie w tym lecz w tym ,że sami nie zwracają a jak trzeba, to dla swoich interesów wysyłają nawet armię. Grecy jej nie mają, więc będą musieli oddać, oni ją mają, więc do zwrotu się nie kwapią. Drukują i obniżają ich wartość albo manipulują odsetkami, czego sami doświadczyliśmy w latach siedemdziesiątych. A przecież MFW jest w ich rękach.

autor: steff, data nadania: 2011-02-13 20:21:21, suma postów tego autora: 6626

west

widze że nie zrozumiałes pytania:)

sam dałeś steffowi wolny wybór co do tego jak mi odda pieniądze, mfw grecji go nie dało starając się przejąć kontrolę nad budżetem państwa

autor: nikyty, data nadania: 2011-02-14 12:15:57, suma postów tego autora: 3572

sysy

Deficyt Grecji wynosi obecnie około 300 mld euro i ponad pięciokrotnie przekracza dopuszczalne w Unii 3 proc. PKB.

Autor, autor !!!
PKB Grecji wynosi wg. Wikipedii 316,8 mld USD, czyli deficyt 15% to 45 mld USD,
autor jak przypadło na prawdziwego lewicowca jest na bakier z logiką i "ściemnia" myląc deficyt Grecji z "długiem publicznym"

autor: sysy, data nadania: 2011-02-14 22:54:56, suma postów tego autora: 99

Dodaj komentarz