Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Studenckie protesty przeciwko reformie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

"Około 20 osób"

I tyle w tym temacie.

autor: Marek, data nadania: 2011-02-18 17:24:30, suma postów tego autora: 1715

Hoho

Widzę, że lewica znalazła poparcie w osobie kibice Amici Wronki, albo Amica Wronki znalazła poparcie w osobie lewicowca :)

A tak poza tym to ja już zatraciłem jakąkolwiek wiarę w studentów. Zwłaszcza ci z dziennych to największe lemingi, które ponarzekać mogą, ale nic z tego nie wynika ;]

Tak czy siak, życzę powodzenia wszystkim zaangażowanym!

autor: Puciaq, data nadania: 2011-02-18 17:49:48, suma postów tego autora: 113

15 min

Spóźniłem się na manifestację w Poznaniu o 15 minut, zostało tam już w sumie ok. 10 osób, które zrobiły sobie zdjęcie i poszły. To jest porażka.

autor: Aeth, data nadania: 2011-02-18 19:56:31, suma postów tego autora: 75

Po prostu klapa!

Pewnie wiedzą, że te zmiany mieszczą się w pojęciu prywatyzacji. Skoro z nią się godzą, to muszą pokornie przyjmować także jej owoce. Stąd prawdopodobnie ta żenująca frekwencja. Ostateczni podszczypywaniem systemu się nie zmieni.

autor: steff, data nadania: 2011-02-18 20:21:28, suma postów tego autora: 6626

smutne

Jestem pełen podziwu dla organizatorów, że pomimo tak niskiej frekwencji nie poddają się. Oczywiście fakt, że są ferie, odgrywa niebagatelną rolę (mi np. uniemożliwił udział), ale i tak te liczby są żałośnie małe. Ja sam próbowałem namawiać znajomych do udziału, wielu z nich to właśnie dwukierunkowcy, a nikt, kto miał taką możliwość, nie był zainteresowany (plus jedna osoba, która była, akurat chorowała, kilka zaś było poza miastami, w których protesty organizowano).

autor: Mandark, data nadania: 2011-02-18 20:28:42, suma postów tego autora: 731

-

We Wrocławiu wyglądało to bardzo, bardzo, bardzo źle. Chyba chodziło o to, żeby zniechęcić studentów do jakiegokolwiek wysiłku w tym temacie. Nie wierzę, że ktokolwiek po czymś takim będzie miał ochotę przyjść na kolejną akcję.

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-02-18 21:11:05, suma postów tego autora: 1805

@rothe_fahne

"Chyba chodziło o to, żeby zniechęcić studentów do jakiegokolwiek wysiłku w tym temacie."

Oczywiście, protesty i demonstracje właśnie po to są! Najlepiej w ogóle przenieść się na facebooka. W końcu przed demo wydarzenie polubiło grubo ponad 5 tys. osób, a inne podobne nawet ponad 35 tys.

Polecam tekst z dedykacją dla wszystkich, którym się nie chciało ruszyć na te godzinę dupy sprzed monitora: http://wulgarnymarksizm.blogspot.com/2011/02/miedzy-clicktivismem-ruszeniem-dupy.html

autor: kobylynsky, data nadania: 2011-02-18 21:34:54, suma postów tego autora: 106

kobylynsky

Nie wiem, o co Ci chodzi...? Przecież ta wrocławska "demonstracja" była całkowitą porażką - NIE CHODZI O ILOŚĆ OSÓB W NIEJ UCZESTNICZĄCYCH, ale jakość wykonania.

Dobrze się stało, że przyszło tylko 20 osób, bo gdyby przyszło 200 to na następną demonstrację przyszło by nie więcej niż 1/10 tej liczby - czyli bezwzględna liczba zniechęconych do czegokolwiek byłaby większa.

Koleś czytający z kartki tyłem do przechodniów (!!!) i nie do ludzi tylko do kilku radiowych mikrofonów i dyktafonów; brak nagłośnienia (z 2 metrów nie było już słychać tego kogoś; tuba by wystarczyła), brak informacji poza kilkoma portalami, brak konkretnego miejsca spotkania (!) w zapowiedziach o demonstracji, brak koordynacji i informacji, brak informacji "o co chodzi" (ulotka do przechodniów, których mogłaby zainteresować pierwsza w historii Wrocławia demonstracja organizowana "tyłem" do Rynku); brak transparentów, które mogłyby informować o akcji/kampanii; itp., itd. - myślę, że można by jeszcze wymieniać.

Oczywiście popieram sprawę!

[Póki co, dajcie sobie spokój z robieniem demonstracji/pikiet/itp, bo zniechęcicie do działania te resztki studentów, którzy są przeciwko klanowi Kudryckiej - mówię to życzliwie, jako uczestnik wczorajszej demonstracji].

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-02-18 22:13:22, suma postów tego autora: 1805

kobylynsky

W W-wie akurat mieliśmy ważną akcję na radzie jednej z dzielnic (chcą przewlekle chorą kobietę wyrzucić do "lokalu" socjalnego w dawnym hotelu robotniczym) więc nie mogłem być. Komentarz bardzo trafny.

Ja dodam swój o uczestnictwie "rewolucjonistów":
http://lewica.pl/blog/ciszewski/22567/

autor: Cisza_, data nadania: 2011-02-18 22:57:48, suma postów tego autora: 2083

Petycja

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6593

autor: Aeth, data nadania: 2011-02-19 00:57:41, suma postów tego autora: 75

A $LD popiera tę akcję?

Czy nie?!

Pytam, bo nie zauważyłem, by którykolwiek z jej polityków coś w tej sprawie publicznie powiedział.

A może przyszła koalicja PO$LD już się towarzyszą marzy?
Stołeczki, apanaże i inne atrybuty władzy.
No tak, to wtedy rozumiemy tę "rozważną powściągliwość" Napierdalalskiego.

autor: dzeus, data nadania: 2011-02-19 09:04:02, suma postów tego autora: 1046

"Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy"

Polscy studenci to największe lemingi na świecie. Wszędzie indziej polityczne życie studenckie kwitnie, roi się od rozmaitych protestów. U nas na tych 20-tu cała reszta patrzy jak na głupków, choć jednocześnie oburza się gdzieś w knajpie na piwie na "takie czasy".

Więcej iskierki znajdziesz u chłopa na wsi zabitej dechami niż u studenta z uczelni wielkomiejskiej.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2011-02-19 09:23:23, suma postów tego autora: 2157

Bo to są młodzi i wykształceni!

Co jedynie potrafią odlewać się na ludzi mądlących pofd krzyżem.
Yulko czemu się dziwić, skoro ich mózgiem intelektualnym jest zwyczajny niedouczony kuchcik.

autor: dzeus, data nadania: 2011-02-19 10:34:40, suma postów tego autora: 1046

życzliwy

Rote z Wrocławia - nie piszesz życzliwie, jestes związany z PPP, a ta grupa nigdy nie pisze życzliwie :-)

autor: 1234, data nadania: 2011-02-19 08:58:15, suma postów tego autora: 873

1234

Racja, rozgryzłeś mnie! Wrocławska demonstracja była po prostu świetnie zorganizowana, perfekcyjnie przeprowadzona i odbiła się szerokim echem w środowisku studenckim!!! Cel został osiągnięty!!!

[....oczywiście napisałem wcześniejszy zawistny i nieżyczliwy komentarz tylko po to, żeby zawistnie i nieżyczliwie odebrać organizatorom poczucie dobrze wykonanej roboty!!! Przyznaję się do winy!!! Mea culpa - dobrzy nie głosujący na PPP ludzie!!!]

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-02-19 11:14:28, suma postów tego autora: 1805

nie była

Nie była świetnie przygotowana, ale jedno jest pewne, że gdyby była, zaraz PPP by się pod nią podczepiało. To zaraza - taki rak opanowujący lewicę w Polsce.

autor: 1234, data nadania: 2011-02-19 14:31:05, suma postów tego autora: 873

szkoda,

że organizatorzy nie zadbali o poinformowanie o swej akcji. Nie włączyli w nią innych grup zainteresowanych: innych organizacji studenckich, organizacji lewicowych czy związków zawodowych. Sekciarstwo i wirtualna rzeczywistość ponad wszystko.

autor: Tow. Czesław, data nadania: 2011-02-20 11:16:21, suma postów tego autora: 80

Czesiu

informacje o akcji pojawiły się na wszystkich portalach społecznościowych, lewica.pl informowała o niej 2 krotnie w notkach oraz w ogłoszeniach.

problemu z dotarciem nie mieli działacze ZNP, Konfederacji Pracy i kilku innych organizacji min. PD, MS i anarchiści.

co do rzekomego sekciarstwa, to sam nie wiesz o czym piszesz. akurat w okół DZS skupiła się grupa osób z tak przeróżnych środowisk, że aż ciężko uwierzyć, że to jednak możliwe - że chociażby wymienię MS, Zielonych, PD, anarchistów, KryPola, Obywatela, Bez Dogmatu, na proteście solidarności z Brytolami były oficjalnie osoby z Sierpnia '80 i nikt im z tego powodu wyrzutów nie robił. przy czym na marginesie spora część, jeżeli nie większość jest jednak spoza jakichkolwiek środowisk. każdorazowo powtarzamy, że afiliacje i sympatie polityczne nas nie interesują, wobec wspólnych celów. kto był choć raz na jakiejś naszej akcji ten wie.

autor: kobylynsky, data nadania: 2011-02-20 14:46:23, suma postów tego autora: 106

na samej akcji

w wawie był też ponadto samorząd studentów historii UW, zapowiadał się NZS UW, byli doktoranci z PAN i Instytutu Kultury Polskiej UW.

autor: kobylynsky, data nadania: 2011-02-20 14:48:58, suma postów tego autora: 106

szacun i zenada

Szacun dla organizatorów. Frekwencja - żenada. Studenci są obecnie najgłupszą grupą społeczną w kraju. W kontekście bierności braci uczelnianej, może i słusznie, że z racji na opłaty młodociani wyborcy PO pożegnają się z oświatą. Przynajmniej będziemy mieli mniej debili z tytułem magistra.

autor: towPawel, data nadania: 2011-02-20 20:26:37, suma postów tego autora: 125

@kobylynsky

To fakt, przy tej akcji DZS postarało się o jej rozreklamowanie, przynajmniej na miarę możliwości tej organizacji. Szkoda tylko, że nie robiły tego inne wymienione przez Ciebie środowiska. Jakoś nie wspomniała o tej akcji ani słowem "Krytyka Polityczna", nie widziałem też nic na stronie Młodych Socjalistów. Chociaż oczywiście miło, jeśli ktoś od nich przyszedł na samą akcję.

autor: Mandark, data nadania: 2011-02-20 21:57:38, suma postów tego autora: 731

***

Za to protesty były "reklamowane" na stronie internetowej "Obywatela" i na portalach, związanych z Federacją Anarchistyczną.

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2011-02-20 22:56:30, suma postów tego autora: 620

wymieniłeś masę organizacji

szkoda, że nie przełożyło się to na skład osobowy demonstracji. Czy informacje na jej temat gdzieś poza internetem były? Nie widziałem plakatów, nie spotkałem ulotkowiczy itd. - pewnie się mało starałem. Ważne, że reprezentanci środowisk organizujących akcję przybyli.

autor: Tow. Czesław, data nadania: 2011-02-21 13:47:37, suma postów tego autora: 80

Dodaj komentarz