Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Jastrzębie-Zdrój: Uczniowie pójdą siedzieć?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

czyli jednak kato-standard

Załamka. Polska.

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-02-19 11:08:22, suma postów tego autora: 1805

...

Przecież wiadomo, że w Polsce kult religijny dotyczy papieża, a nie boga.

autor: jakobin, data nadania: 2011-02-19 11:23:17, suma postów tego autora: 319

Religia to opium dla ludu.

I żyła złota dla pasterzy.

Jak ktoś pali lub depcze czerwony sztandar to nic mu nie grozi, co najwyżej kara za zaśmiecanie. A jak ktoś poudaje papę albo znieważy (sic!) krzyż to już durna obraza uczuć religijnych. No no, coraz ciekawiej w tym kraju :)

autor: Puciaq, data nadania: 2011-02-19 11:44:03, suma postów tego autora: 113

Pomroczna

Od 1993r mieszkamy w Kliechistanie, przestańmy się więc wszystkiemu dziwić. Państwo z braku funduszy zamyka szkoły, prywatyzuje szpitale, wyprzedaje co się da. W tym samym czasie oddaje z kilkusetprocentową nawiązką majątek, który Kk uzyskał dzięki kilkusetletniej niewolniczej pracy chłopa pańszczyźnianego. Czasami chodzi o włości konfiskowane przez władze carskie ekskomunikowanym polskim powstańcom i darowane "polskiemu" Kk na dowód wdzięczności za stanie murem za Najjaśniejszym Imperatorem Wszech Rosji. Patriotyzm Kk to brednie, ten "patriotyzm" zaczął się wtedy, kiedy komuna słusznie znacjonalizowała kościelne latyfundia.
W krajach islamu za obrazę proroka można dostać i czapę. W Pomrocznej jeszcze kończy się na zawiasach i grzywnie - jeszcze. Aktywizacja pisowskorydzykowskich bojówek w tropieniu i zwalczaniu bluźnierców również nie jest żadnym science-fiction.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-02-19 12:04:32, suma postów tego autora: 1578

.

No dobra, dobra. Wszystko ładnie pięknie, ale wyobraźmy sobie, co by się działo, gdyby "znieważono" nie papieża czy krzyż, lecz np. jakiegoś rabina albo Gwiazdę Dawida. Krzyk podniósłby się na cały świat (włącznie z J. Klebaniukiem i rote fahne).

autor: Bury, data nadania: 2011-02-19 12:11:21, suma postów tego autora: 5751

Nawiązać do łacińskiej tradycji

Spalić na stosie.

autor: mlm, data nadania: 2011-02-19 12:48:08, suma postów tego autora: 4284

mlm

Jak byś znał historię to byś wiedział, że Inkwizycja była większym dziełem niż internet bo Inkwizycja realnie walczyła ze złem a interent tylko pomaga propagować zło.

W czasach inkwizycji nikt nie winny nie spłoną. Wszystkie przypadki były skrupulatnie badane i opisane. Akt procesów są do dziś w Watykanie.

autor: Cud2, data nadania: 2011-02-19 14:18:10, suma postów tego autora: 3207

Masz racje cudoku

Nikt "niewinny" nie spłonął. Każdy z tych setek tysięcy został najpierw skazany przez kościelny trybunał. Czyli byli winni, winni zbrodni przeciw kościołowi - wolnomyślicielstwu.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/esbek-na-koscielnych-salonach-zarabial-miliony,1,4188789,wiadomosc.html

Dobry reportaż o kulisach działania Komisji (Złodziejsko)Majątkowej, choć z tvn.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-02-19 14:30:59, suma postów tego autora: 1578

Hmmm

"Zapis o obrazie uczuć religijnych jest w Polsce używany do zwalczania ludzi myślących inaczej". No cöż naiwnością byłoby wierzyć, że taki zapis w ogöle mógłby do czegokolwiek innego być wykorzystywany.
Prokuratura się kompromituje, a chlopakom nic nie zrobi, bo na szczęście akurat w tym wypadku jest pożytek z UE i jest Trybunał w Strassburgu. A to wiąże sie z odszkodowaniami za niesłuszne ewrntualne skazanie.
Chodzi zapewne tylko o zastraszenie ewentualnych naśladowców. A to może działać, bo kto chce być ciągany po prokuraturze?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-19 16:49:53, suma postów tego autora: 6205

Cud ty jestes jednak nienormalny...

W czasach inkwizycji prawnuki odpowiadały za rzekome winy swych pradziadów. Hitler się na nich wzorował.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-19 16:53:37, suma postów tego autora: 6205

Puciaq

opium dla ludu oprocz religi moze być kazda ideologia polityczna zalezy jak dana religia i ideologia polityczna jest uztwana,nie ktorym ludziom religia wlasnie pomogla a co do tej sytuacji to jest to powoli chore zeby za taki kawał wsadzac do wiezienia;/

autor: Fred_BB, data nadania: 2011-02-19 17:22:05, suma postów tego autora: 676

Zwariowali...

Bo czy można coś sensowniejszego na ten temat powiedzieć? Ale rezultaty tych represyjnych działań są, bo coraz mniej palących się świeczek widzę pod pomnikiem przyszłego świętego... A kiedy już nim zostanie, może już nikt ich nie będzie zapalał?

autor: steff, data nadania: 2011-02-19 17:40:26, suma postów tego autora: 6626

...

Cóż, policja ma teraz bardzo ważne zadanie do wykonania. W końcu to praworządny kraj ;-).

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-02-19 18:38:56, suma postów tego autora: 975

z niczym sobie tego nie kojarzę, bo nie oglądam żadnych kościelnych pokazów

jeżeli ci uczniowie to katolicy, to słusznie dostaną po łapach. Niech się wypiszą z tej wiary to nie będą nie tylko mieć skojarzeń, ale i zabawy będą mieli mądrzejsze.

autor: nana, data nadania: 2011-02-19 20:01:06, suma postów tego autora: 4653

Racja nano!

Jeśli to katolicy to nie mają prawa krytykować ojca świętego! ;-) Święta racja! Najpierw apostazja potem krytyka!
Hmmm... ale mnie zastanawia czy polski rzad mogą krytykować polscy obywatele? Niech może się najpierw wypiszą? Oddadzą dowody osobiste, wyjadą do Afryki i stamta poprzez fejsbuka kąsają naszą władzunię?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-19 20:33:58, suma postów tego autora: 6205

+

>Zwykłe, ludzkie uczucia nie podlegają podobnej ochronie.<
Jasne, poza uczuciami judaistów, gejów, Afroamerykanów etc., którzy raz po raz się procesują, że zostali obrażeni.
Ale oni mogą.
Katole nie.

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-02-19 20:55:59, suma postów tego autora: 3102

++

Acha, akurat tych cymbałów z Jastrzębia nie powinni ścigać, moim zdaniem.

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-02-19 21:00:51, suma postów tego autora: 3102

+++

Czy ktoś odpowie na pytanie Burego?

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-02-19 21:04:26, suma postów tego autora: 3102

Co do pytania Burego

Oczywiście Bury ma rację, że krzyk podniósłby się na cały świat. O starego alzheimera nie ma krzyku na cały świat, ale konsekwencje prawne moga być takie same naj w przypadku urażonego rabiego.
Jeśli o mnie chodzi to ja krzyku bym nie podniósł gdyby ktoś oddał stolec, czy to na gwiazdę dawida czy na chrystusowy krzyż. Przedrzeźniał papieża czy jakiegoś rabina. Chyba nie musze tego tłumaczyć, bo moje poglądy w tym względzie są jasne i niezmienne.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-19 21:21:39, suma postów tego autora: 6205

aha

nie grzmiałbym też gdyby ktoś narobił na orła w koronie czy nawet sierp i młot... no, co do tego ostatniego, to kazałbym mu tylko to zeżreć ;-)))

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-19 21:23:21, suma postów tego autora: 6205

Przede wszystkim, ja tu nie widzę żadnego znieważenia

A "procesujących się o wszystko" sądy powinny dyscyplinować zmuszaniem do zwrotu kosztów procesu i opłacenia kosztów adwokata strony przeciwnej.
Dotyczy to tak samo katolików, jak i żydów, gejów, murzynów, feministek czy obrońców karpi.

autor: west, data nadania: 2011-02-19 21:25:46, suma postów tego autora: 6717

oczywiście przesadzam i nie popadajmy w absurdy

Po pierwsze stary paralityk to nie to samo co religia.
Po drugie jest wielka różnica między np. nasraniem na krzyż a parodią papieża. Na nikogo nie wolno srać i nie potrzeba na to przepisu o obrazie uczuć. Nie wolno nawet srac na polityków> Ale ze wszystkich wolno żartować, więc i z białego ojca, osoby publicznej takoż.
Czasem lepsza jest edukacja niż represja karna. W wielu sprawach które dla prawa zawsze powinny byc indyferentne, a szczególnie tak nieokreślone rzeczy jak uczucia, które przez tę nieokreslonośc właśnie z samej zasady powoduja nadużycia.
Ja np. szanuję zdanie ludzi, którzy twierdzą, że pochodzą od zygoty a więc zygota to taki sam człowiek jak my. Jesli tak uwazaja, to niech sobie uważają. Ludzie różne bzdury opowiadają. Szanuję, dopóki do tego poglądu będa mnie przekonywać a nie zmuszac przepisami prawa, które mi narzucą.
Z religia jest tak samo. W diabelskim PRL nie było przepisów o obrazie uczuc religijnych i czy z tego powodu ludzie powszechnie na krzyż sie wypróżniali? Bo bez tego przepisu ci nasi dzicy rodacy tak bedą robić? Tak ktoś tu uważa?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-19 21:32:38, suma postów tego autora: 6205

"Po pierwsze stary paralityk to nie to samo co religia."

Czy my cały czas rozmawiamy o polskiej wersji sekty rzymskich-katolików? Ależ oczywiście, że Wojtyła to religia. W końcu Boga nie widział nikt, a Wojtyłę to i owszem każdy. Bóg nie jest Polakiem, Wojtyła był. Bóg na swoje podobieństwo stworzył także Murzynów, Cyganów czy nawet Ruskich, a na dodatek miał syna Żyda. Oficjalnie bezdzietny Wojtyła wypada w tym starciu o wiele lepiej.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-02-19 22:45:15, suma postów tego autora: 1578

mlotku i sierpku

W zamierzchlych czasach pisanie wiadomosci na forum Lewica.pl
wygladalo nastepujaco: pisales i 5 sec pozniej wiadomosc ukazywala sie na necie.
Byl jeden problem: lewica nie umiala obronic swoich argumentow w wiekszosci dyskusji i czesto gesto konczylo sie strszliwym mordolejstwem. Byl wielki placz do redakcji: na naszym forum bierzemy baty. Zaczelo sie wycinanie wiadomosci, ale i to nie zdawalo egzaminu bo naczelny wycinacz nie nadazal a posty antylewicowe mnozyly sie jak kroliki.
W zwiazku z tym "grupa trzymajaca wladze" na Lewica.pl wprowadzila obecna forme. Piszesz a wiadomosc ukazuje sie (lub nie) po przejsciu przez sito

To wlasnie inna "grupa trzymajaca wladze" wprowadzila zapisy o "obrazie uczuc religijnych" dla ochrony swoich partykularnych interesow. Inna grupa wprowadzi inny przepis, i tak w nieskonczonosc.
Kto przy korycie, kto mocniejszy ten zawsze bedzie narzucal swoj punkt widzenia innym

autor: Rebel2, data nadania: 2011-02-20 00:43:18, suma postów tego autora: 3910

Stirlitz

Napisałem, że Wojtyła to nie religia na tej sam zasadzie, że ja, albo ktokolwiek z nas to suweren, a w Polsce panuje demokracja.
A jeśli chodzi o narodowość Boga, to obawiam się, że to nie tylko nie Polak, ale nawet Żyd ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-20 12:25:45, suma postów tego autora: 6205

Rebel

Cenzura na tym portalu to żenujące wręcz zjawisko, za którym stoją ludzie, którzy nie rozumieją czym jest lewica i reprezentują tylko swoje partykularne, partyjne czy środowiskowe interesy.. Nie mają oni z lewicą nic wspólnego. Przy rejestracji nicków, gdzie nie każdy może sobie pisać co chce ale musi liczyć sie z zablokowaniem nicka gdy bedzie łamał regulamin, ale przecież w sposób całkowicie transparentny, widoczny dla nas wszystkich, ten obrzydliwy proceder nie ma żadnego uzasadnienia. Wszyscy czytając co napisał dany delikwent i będą wiedzieć dlaczego tak się stało. A wtedy mogą protestować, czy też odwrotnie jako społeczność żądać by kogoś wyrzucono jeśli łamie regulamin. To wstyd dla lewicy i tyle. Przywodzi na myśl najgorsze momenty z historii lewicy.
To takie państwo polskie w probówce. Państwo boi się głosu suwerena, ten portal boi sie zwykłych wolnych ludzi i ich myśli.... No i właśnie mnie zablokowali? Czyż nie? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-20 12:40:19, suma postów tego autora: 6205

Ciągnąc ten wstydliwy temat dalej

Przepis o obrazie uczuć religijnych jest wykorzystywany do nękania ludzi za ich poglądy i do zakładania im kagańca na twarz. A czym jest "moderacja" komentarzy na lewica.pl? Nie tym samym? Różnica jest taka, że mając zarzut z tamtego paragrafu, można się publicznie bronić. Pisząc zaś komentarz, który nie spodoba się cenzorowi, możesz pisać zażalenie do pana boga. Nikt najczęściej o takim komentarzu się nawet nie dowie, poza wypadkami, gdy komentator jest na tyle uparty by np. Zablokowany komentarz powiesić na indymediach.
Czarno widzę przyszłość lewicy budowanej na przemocy i takich autorytarnych praktykach.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-20 12:50:08, suma postów tego autora: 6205

no patrzcie! puscili

Wiatr odnowy wieje i widać, że porzadni ludzi tu nadal są.
Dokonczę więc swoją myśl.
A myslę, że cenzorzy (choć ta praktyka i związana z nią rutyna z czasem każdego degeneruje) dokładnie wiedzą jakie zło czynią i wielu z nich wstydzi się jeszcze tego. Na razie, bo z czasem o mija ;-). A wstydzą się, bo cenzurują np. wpis, który już w żaden spsób pod łamanie regulaminu podciągnąć nie mogą, gdy np. ocenzurowany w nastepnym poście ujawni - zablokowali mi poprzedni wpis!. Też tego nie puszczają. Bo jak sie nie ukaże to przecież nikt się nie dowie? Ja wymyśliłem sobie taki swój własny sposób i po zablokowaniu wpisu, po pierwsze podejmuje jeszcze kilkukrotną próbę jego wysłąnia, a po drugie pisze niczym kodem Leonarda da Vinci w każdym następnym moim wpisie w tytule >>>> (X) - gdzie x oznacza ilośc zablokowanych przez cenzora komentarzy. Może i nic to nie daje, ale to taki mój mały bunt i swiadectwo, że któś tu robi coś złego.
I a propo tego kodu to od (4) odejmuje 4 i zostaje na ten moment zero, ponieważ z opóźnieniem ale ukazały się moje wpisy pod innymi wątkami.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-20 13:26:48, suma postów tego autora: 6205

A gdzie są posłowie $LD?

Gdzie interpelacje, wiece, i manify?!

Pytam bo jakoś towarzyszy (towarzystwa)nie zauważyłem??!!!

Kuchcik też nie dał głosu?
Ciekawe dlaczego?

autor: dzeus, data nadania: 2011-02-21 00:44:10, suma postów tego autora: 1046

Czekam na wpis MJ

o terrorze liberalnej politycznej poprawności w RP.

autor: bolo, data nadania: 2011-02-22 18:09:41, suma postów tego autora: 4522

Dodaj komentarz