Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Świdnica: Mobilizacja PPP - "Sierpień 80" przed wyborami parlamentarnymi

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Jest to pierwszy w dziejach

przypadek "lewicy", która zamiast opodatkowania progresywnego (wzrost składki o 3% oznacza, że bogatsi zapłacą większe kwoty), forsuje podatek de facto degresywny (10 zł dla biedaka to wydatek znacznie większy niż dla biznesmena).

PPP tym sposobem okazuje się znacznie bardziej liberalna niż UPR.

autor: Durango 95, data nadania: 2011-02-20 19:41:41, suma postów tego autora: 3848

Durango!

Czepiasz się! Ale kobieta ma być ich liderką! Nie wiem o co w tym chodzi, że kobieta? To dobrze czy źle? To minus czy plus? Jakie to ma do diabła znaczenie??? To chyba tylko oni wiedzą.
Ja natomiast chyba wiem nawet która to kobieta. Ta z którą dopiero co toczyłem rozmowę przy innym newsie o tej partyjce. Znana (ale wtajemniczonym tylko) działaczka społeczna, która chce "służyć ludziom" by "nie płacili za jej kryzys", bo "ludzie pracy to razem" z tymi co bez pracy ale chętnymi do żłoba ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-20 20:33:34, suma postów tego autora: 6205

coś

Trzeba się samemu upewniać i potwierdzać, pisząc:

"lider tego lewicowego ugrupowania"

Ale czy to prawda? W programie partii cały czas czytamy o obronie polskiego interesu narodowego i podobnych, słusznych dla prawicy tematach.

autor: 1234, data nadania: 2011-02-21 09:19:49, suma postów tego autora: 873

Jaki

stosunek ma PPP do marksistowskiego, proletariackiego postulatu bezwarunkowej obrony zdeformowanego państwa robotniczego w Korei Połnocnej?
Czy wspólnie z uzbrojonymi oddzialami proletariatu Jemenu i Bahrajnu walczy już zorganizowana przez PPP Brygada Międzynarodowa?
Internacjonalizm albo śmierć!
O internacjonalistyczny komunizm Guevary, Hodży, Mijala, Ienga Sary!

autor: ABCD, data nadania: 2011-02-21 13:22:03, suma postów tego autora: 20871

...

ABCD wciąż zapominasz o Foucault.

autor: Marek, data nadania: 2011-02-21 17:10:32, suma postów tego autora: 1715

>>>>> (1) W tym newsie jest jedna "ważna" informacja

A jesli już podana tu publicznie to znaczy, że na dzieje prysły
"Lider Polskiej Partii Pracy - "Sierpień 80" nie ukrywa, że jego formacja szykuje się do jesiennych wyborów parlamentarnych. Partia wystawi własne listy wyborcze w całym kraju."
A to oznacza, że Napieralski pogonił Ziętasa i nie załapie się on już na jego listy. Czyli jak przewidywałem. Teraz Ziętas może dziarsko kroczyć po swoje 0,18% ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-21 19:16:15, suma postów tego autora: 6205

>>>> (1) w nesie mówi się też

znów te brednie o ludziach młodych i kobietach, nie mówiąc nic o nich kim są jakie mają dokonania czy poglądy, oraz czym sobie na miejsce przy złobie zasłużyli. Wystarczy, że są kobietami i są młodzi i wodzuś już mysli, że dla wyborców ma to jakiekolwiek znaczenie??? Cóż za prostak.
Symptomatyczne jest jest to, że Zietas nie pisze, że na jego listach może i będą jacyś młodzi sprzdawcy odzieży uzywanej, a nawet sprzedawczynie, ale nade wszystko przecież będą to biurokraci związkowi... czyżby nie wierzył w siłę oddziaływania tego argumentu? Czyżby myślał jak ja, że przyznać się do tego, że jest się biurokratą w wyborach to to samo co oddać pole walkowerem? Że w tym kraju nikt normalny już na żadnego związkowca głosu nie odda? To dlatego zasłania się kobietami i dziećmi (znaczy się ludźmi młodymi)? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-21 19:23:57, suma postów tego autora: 6205

i

I Kadafiego, bo to przecież wzór dla lewicy salonowej.

autor: 1234, data nadania: 2011-02-21 19:24:03, suma postów tego autora: 873

Komentarze pod niusem o PPP:

jeden dość merytoryczny (Durango), jeden obsesjonat z nadmiarem wolnego czasu (sierp), postkomuch (1234) i żart powtórzony któryś tam raz, zabawny 10 tys. komentarzy temu (daj juz z tym spokój, bo naprawdę to już drażni nie śmieszy, za dużo po prostu).

autor: Getzz, data nadania: 2011-02-21 20:28:40, suma postów tego autora: 3554

Getzz,

a co ty na to, że "lewicowa" partyjka proponuje taki pomysł na finansowanie służby zdrowia, przy którym nawet sztandarowe pomysły ultraliberałów, jak np. podatek liniowy, są bardziej egalitarne i prospołeczne?

autor: Durango 95, data nadania: 2011-02-21 21:26:37, suma postów tego autora: 3848

Getzz

A zastanawiałeś się dlaczego pod tym żartobliwym newsem nie ma innych, poważnych komentarzy? No to się zastanów a potem się nam nie dziw.
Jak masz do powiedzenia coś merytorycznego na temat tej sekty to wal. Nikt Ci nie broni. Jak nie masz... to kolejny raz się zastanów - dlaczego nie masz? I może wtedy zrozumiesz dlaczego ktoś z nich szydzi?
Krótko mówiąc. Nikt nie ma nic do powiedzenia na temat tej partii, bo gdyby nie lewica.pl nikt by o niej nie słyszał. Żarty to robi ten, kto zamieszcza tu te newsy.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-21 21:44:20, suma postów tego autora: 6205

A poza tym Getzz jesteś niesprawiedliwy

"o ludziach młodych i kobietach, nie mówiąc nic o nich kim są jakie mają dokonania czy poglądy, oraz czym sobie na miejsce przy złobie zasłużyli. Wystarczy, że są kobietami i są młodzi i wodzuś już mysli, że dla wyborców ma to jakiekolwiek znaczenie???" Tak napisałem

To jest bardzo merytoryczne stwierdzenie za którym kryje się pytanie kim są te przyszłe kandydatki PPP??? No kim???? Czego dokonały, że chcą nade mną władzę sprawować?
Dlaczego nei podaje się ich nazwisk? Nie opisuje dotychczasowych sukcesów na polu działalności społecznej i politcznej? Dlaczego nie mówwi się nic o ich poglądach?? Kim są te dzieci??? Studenciki doświadczone w nic nierobieniu?
To nie jest merytoryczne??? To co jest??? Trzeba tylko powiedzieć - brawo Ziętek!? i stulić ryja by im nie przeszkadzać? O nie! to także mój kraj i mamy tzw. demokrację!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-21 21:54:31, suma postów tego autora: 6205

Widzisz Getzz

ja moge zrozumieć Martysa, choć nie lubie takich ludzi, ale on walczy o swoje jak górnicy o szesnastki i dlatego każdego krytyka własnej sekty nazywa trollem. Ale czemu Ty też chciałbyś innym odebrac prawo do krytyki? Napisz coś w ich obronie i się pospierajmy. Słucham, jestem na tę dyskusję gotowy. Ja tak, to oni nie. Zawsze dyskusji tu odmawiają przeciwników wyzywając od hołoty czy troli. Obowiązuje tam omerta itp. cechy typowe dla mafii. Także pogarda dla innych ludzi nieraz tu wyrarażana w słowach jej członków, że nie muszą się przed nami z niczego tłumaczyć.
Ludzie lżą tu sld, ja też jak sbobie na to zasłuży, a Millerem to juz kibel chyba nawet wytarłem ;-). To ci nie przeszkadza? SLD nie bronisz i nie żądasz tylko merytorycznej krytyki. Jesli jesteś taki niezależny to dlaczego inaczej chcesz by było tu traktowane PPP? Podaj jeden obiektywny powód.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-21 22:03:37, suma postów tego autora: 6205

bo jeśli spojrzysz sprawiedliwie choćby na mnie

to nie wskażesz nawet jednego komentarza w którym ja odmawiałbym komukowliek krytyki jakiejś partii. Żadna nie jest moja, więc niech każdy sobie pluje na kogo chce, bo zresztą wszyscy siebie warci. Nie atakuje jednej partii i nie bronię innej. Nawert jak mówie, ze zagłosuję na Palikota to przecież nikogo do tego nie namawiam, bo... to na pewno zły pomysł ;-) a już na pewno nie bedę nikogo atakował za to, że ten ktoś lży jakieś bydle na które ja zagłosuje, bo przeciez być moze to on ma rację? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-21 22:07:59, suma postów tego autora: 6205

2

Durango, więc właśnie mówię, że ty napisałeś merytorycznie, akurat się zgadzam.
Sierp, wszystko można (i trzeba) krytykować. Nie chiałem już więcej na PPP głosować (dwa razy głosowałem), ale ty jakoś mnie zachęcasz żebym znów to zrobił, zamiast zniechęcać tą swoją kampanią internetową.

autor: Getzz, data nadania: 2011-02-21 22:32:58, suma postów tego autora: 3554

wlasnie

No właśnie - jak znikła duża część redakcyjnej cenzury, od razu pojawiło się więcej krytyki partii udającej lewicę, i znamienne, mniej ich obrońców, którzy bez cenzury są bezradni. Nie mają argumentów.

autor: 1234, data nadania: 2011-02-21 22:34:34, suma postów tego autora: 873

PS.

Nie, jednak chyba już nie zagłosuję.
Ale wiedz, sierp, że argumenty Durango bardziej przemawiają za nie głosowaniem, niż Twoje, czy tym bardziej ABCD.

autor: Getzz, data nadania: 2011-02-21 22:38:46, suma postów tego autora: 3554

ale ja właśnie agituje za głosowaniem!

bo liczę Getzz na Twoją przekorę ;-) Jestem tajnym agentem PPP, który ma za zadanie usidlić Getzza ;-)

Naprawdę uważasz, że pytanie o to kim sa tym razem kandydaci PPP (zwłaszcza po wcześiejszych kompromitacjach z Ziebrą, Małyszem i Kwaśniewskim) jest nieistotne? To zdrowia życzę.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-21 22:46:25, suma postów tego autora: 6205

dla lepszego wrażenia pod publikę to ja bym napisał tak:

- Na naszych listach są kobiety, dzieci i starcy... to najlepiej działa zawsze na ludzi. Kobiety, dzieci i starcy budzą zwsze sympatię, bo panie Killer niech pan pamięta o emerytach!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-21 22:57:03, suma postów tego autora: 6205

"SLD nie bronisz"

No to chyba ostatnie co cię powinno dziwić wiedząc co tu piszę i co za tym idzie jakie mam poglądy. Na to (ezelde) akurat mam uczulenie:)

autor: Getzz, data nadania: 2011-02-21 22:59:56, suma postów tego autora: 3554

No widzisz Getzz Ty jesteś więc gdzieś tam uczuciowo

Negatywnie lub pozytywnie zaangażowany a do mnie masz pretensje, że ja nie jestem tak zaangażowany w stosunku do żadnej partii?
Celowo wspomniałem o SLD, bo gdybyś był obiektywny to powinieneś mieć taki sam stosunek do sld, na które nie masz zamiaru głosować i ppp na które też "nie zagłosujesz".
Ja nie mam tego bagażu (nie mam też uprzedzeń do sld, bo wiem co to jest. Mam uprzedzenia do ppp bo też wiem co to jest) i jeśli sld to syf to i tak możliwe, pod warunkami, ktore podawałem wcześniej, że oddam na nich głos. Powiem jednak o tym po wyborach, albo nie powiem w ogóle, by nikt nie robił ze mnie agitatora :-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-22 12:26:53, suma postów tego autora: 6205

PPP stawia na kobiety

Ma ich byc wiekszość na listach a co z facetami?bedaw mniejszości?to dyskryminacja domagam sie parytetu!

autor: Antyliberał, data nadania: 2011-02-22 12:28:23, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał

No parytety są wręcz niezbedne. Trzeba to szybko uchwalić. Bo w przeciwnym razie PPP wprowadzi do sejmu 460 kobiet, dzieci i starców.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-22 17:33:08, suma postów tego autora: 6205

Dodaj komentarz