Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Działacze PO kupowali głosy?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Wszystko można kupić...

Ino trza było więcej płacić, to by się nie rypło...
Kutwy...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2011-02-22 11:01:01, suma postów tego autora: 5956

W dzisiejszych czasach to norma

W Bułgarii np ciawy dostawaja worek kartofli za to że pójda na wybory i zagłosuja na odpowiedniego kandydata.
W Moskwie bezdomni dostawali pół litra wódki za to że zagłosowali na Putina.
W USA ojczyźnie demokracji sa odbywane konkursy dla tych którzy biora udział w wyborach można np wygrac samochód i nietylko loteria obejmowała rózne wygrane.
Taka to dzis demokracja a raczej Big brother!

autor: Antyliberał, data nadania: 2011-02-22 12:33:09, suma postów tego autora: 1302

a taki sierp się ceni

Za swój 1 (słownie jeden) głos wysuwa żądania, ogłasza postulaty itp. A tu za przysłowiowe pół litra (dodatkowo wspierając budżet państwa i polski przemysł spirytusowy..., a nie przepraszam, nie taki już on polski) można zyskać rzesze lojalnych wyborców.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-02-22 14:04:22, suma postów tego autora: 1578

Norma

Jeżeli obywatela stać - kupuje głosy.
Do tego służą np. jednomandatowe okręgi. W ten właśnie sposób, uzupełniająco, został wybrany senator Stokłosa, o czym media niedawno poinformowały bez żenady.
Polska ma być krajem ludzi bogatych rządzonym właśnie przez ludzi bogatych. Problem z biedniejszymi.
W systemie niewolniczym, rzymski, głosujący lumpenproletariat był na utrzymaniu cezara -czyli państwa.(Żądali chleba i wina)
Ale dzisiaj żądają jeszcze pracy, warunków socjalnych i innych fanaberii? Proponuję obozy zagłady.

autor: Z.K. z OZB, data nadania: 2011-02-22 14:21:29, suma postów tego autora: 356

Wyznajcie grzechy a będą Wam odpuszczone

i znowu będziemy mieli szansę się POPiSać rzecze Jarosław Kaczyński.

http://www.wprost.pl/ar/232810/Kaczynski-jesli-PO-przyzna-sie-do-bledow-mozemy-rozmawiac-o-koalicji/

autor: Crystiano, data nadania: 2011-02-22 16:36:04, suma postów tego autora: 1590

no przecież kupuje się też ludzi obietnicami!

połówka, choć to trucizna, to jednak rzecz namacalna. Co jednak sądzić o setkach tysięcy ludzi popierających danego polityka za puste obietnice?

Przyjmując, że Putin kupował za flaszkę głosy wyborców, to biorąc pod uwagę, że chciał on ratować kraj przed rozpadem, znaczy to, iż robił dobrze.
Przyjmując, że PO kupowała głosy wyborców za flaszkę, to biorąc pod uwagę, iż cele PO są zgoła inne niż cele Putina, jest to działanie dla Polski niekorzystne.

autor: nana, data nadania: 2011-02-22 19:05:36, suma postów tego autora: 4653

dokładnie nana

Lepsza połóweczka w garści, niż przedwyborcza obietnica na dachu :D

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-02-22 20:19:29, suma postów tego autora: 1578

oczywiście, że się cenię

Jak się sam nie będziesz cenić to nikt Cię nie doceni.
Rzecz w tym, że oni nie wiedzą czegoś co ja wiem, dlatego sprzedają się za flaszkę.
A ja poczytałem kiedyś XVIII wiecznych francuskich i angielskich bajkopisarzy od Monteskiusza poczynając, poprzez Russeau na Locku kończąc i dowiedziałęm się od nich, że ja to najważaniejszy jestem i wszelka władza ode mnie pochodzi. Bo ja to ten suweren jestem.
Jako rozsądny i dobry władca traktuje bardzo poważnie moją najważniejszą funkcję w tym kraju i stawiam wysokie wymagania urzędnikom, których mam zatrudnić. Sito jest gęste i żaden Miller się już przez nie nie przeciśnie.
I otóż my suwereny, bo jest nas więcej (a władza wiadomo, powinna trzymać sie razem), żeśmy się ostatnio trochę wk... i postanowiliśmy zrobić na świecie porządek. Mój kumpel, też suweren, Arab z Tunezji wyrzucił z roboty Abdullaha. Kumpel z Egiptu, tyż równy mi suweren, który ma taką samą władzę u siebie jak ja w Polsce, skopał d... Mubarakowi. Ali, też suweren, rządzi se w Libii, i właśnie wbija w ziemie Kadafiego, który też sie w pracy nie sprawdził. Urzędnicy się nie sprawdzili i moi kumple ich odwołali.
Śmieją sie ze mnie, że choć kiedyś jako drugi na swiecie uchwaliłem konstytucję, to teraz za nimi ie nadążam i u mnie coraz więcej wszów i karaluchów, których nie potrafię rozdeptać. Mówią mi bym i ja przestał sie op... tylko wziął się za porządek w tej Polsce, która mi we władanie przypadła. No to tak sobie myślę, że czemu nie? Poprzeczka poszła więc w górę i moi przyszli urzędnicy muszą bardziej zabiegać by dogodzić mojej majestatycznej d... bo inaczej won!
Meczące to rządzenie, ale coż robić skoro taka rola mi na tym padole łez przypadła? NIe bedę przecież gorszy od Allego, Mustafy i Jasera! Oni mogli to i ja dam radę.
Więc drżyjcie łobuzy tam na górze, bo ja nadchodzę, jestem zły, wk... i żądny zemsty! I zamierzam skorzystać z atrybutów mojej władzy!
Dość tego! Powiedziałem do budy!

Ciągle się zastanawiam. ale leniwyu jestem i nie chce mi się, czy nie wyjść z domu, zrezygnować z tych urzędasów, przestać rządzić per prokura a zacząć osobiscie może?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-22 23:59:04, suma postów tego autora: 6205

Crystiano

Dobre! Ciekawe jakimi wygibasami to uzasadni forumowy oszołom.

autor: bolo, data nadania: 2011-02-23 23:23:34, suma postów tego autora: 4522

Dodaj komentarz