Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Chorwacja: Antyrządowe manifestacje w stolicy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Do dzisiaj

nad Chorwackimi,Albańskimi,Bośniackimi zbrodniarzami wojennym roztacza opieke UE,USA oraz rządy Chorwacji,BiH,tzw. Kosowa czyli Albanii-bis.Tylko Serbowie są ścigani z całą mocą.

autor: polak17, data nadania: 2011-02-27 13:01:12, suma postów tego autora: 1318

Czy Szwajcarzy

zablokowali już konto Jadranki Kosor, która wysyła policję by biła demonstrantów?
Czy nie jest potrzebna jakaś misja humanitarna w Chorwacji?
Jaki poziom przemocy uzasadnia misję humanitarną?
To, że ktoś zostanie pobity to raczej na pewno nie. To, że ktoś zostanie zabity, też raczej nie. W Grecji nie było przecież misji humanitarnej w 2008 r. a we Florencji np. w roku 2001 itd.. Chodzi wiec w takim razie o ilość zabitych?
Czyli np. 5 trupów to jeszcze ok i miesci sie w normie demokracji? A np. 100 to już nie i rusza misja humanitarna? Aha!
Ale będę drążył to dalej. Czy na pewno decyduje ilość trupów? Czy może raczej kto zabija? Kilka dni temu Amerykanie podczas misji humanitarnej zabili 60 cywilów w Afganistanie. W tym zapewne kobiety, dzieci i starców. Czy w zwiazku z tym planuje się może misje humanitarną, która obroni ludnośc przed misją humanitarną? Nie?! Hmmm.... dziwny jest ten świat jak śpiewał Czesiek. I jakże trudno zrozumieć te cywilizację łacińską. O co tu chodzi? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-27 15:13:02, suma postów tego autora: 6205

W najbliższych godzinach ma zebrać się Rada Bezpieczństwa,

by zająć się łamaniem praw człowieka w Chorwacji, tym ulubionym dzieckiem Zachodu, które rozwaliło Jugosławię. Z Libią jakoś się uporała! Kadafi nie będzie mógł wyjeżdżać i wydawać pieniędzy z banków zachodnich, w których ich niema. Jednym słowem, ta najważniejsza instytucja światowa stosuje nadal tą samą hipokryzję, którą praktykuje od dziesiątek lat. Ale ma przed sobą jeszcze kupę roboty. Musi przecież się uporać w interesie USA i Izraela z buntownikami z Egiptu, Tunisu, Maroka Jemenu, Omanu, Sudanu a nawet z Chin, bo też ostro zajęła się nimi tamtejsza policja. I tak to będzie trwać, dopóki podział naszych dóbr nie zmieni się, dopóki nieliczni będą wypróżniać się złotem a większość byle jakimi chwastami.

autor: steff, data nadania: 2011-02-27 16:37:13, suma postów tego autora: 6626

Medialne trupy

w 1989 podczas wydarzeń w Rumunii mówiono o 50 000-60 000 zabitych przez Securitate, potem okazało się że liczba ofiar nie przekroczyła 900-1000, ale CNN miała odpowiednie materiały,odpowiednio preparowała liczby. Dziś w Libii mamy 100 000,200 000 medialnych trupów,potęga korporacji dysponujących mediami i mających chrapke na nowe pola naftowe jest ogromna

autor: czerwony93, data nadania: 2011-02-27 17:12:26, suma postów tego autora: 2776

@steff

Za rozpad Jugosławii w o wiele większym stopniu odpowiadają serbscy nacjonaliści i islamscy radykałowie z BiH. Gdyby w 1991 roku rządził silny i naprawdę ideowy socjalista jak Tito to ww. gniliby w więzieniach a Jugosławia miałaby się dobrze i nikt by tam nie wykrzykiwał nacjonalistyczno-faszystowskich haseł. A tak na marginesie Tito był Chorwatem.

autor: ktos, data nadania: 2011-02-27 17:31:01, suma postów tego autora: 35

czerwony

A w 90r kiedy Saddam wkroczył do Kuwejtu, w kongresie USA wystapiła rzekoma pielęgniarka z rzekomego kuwejckiego szpitala i przed kamerami tv opowiadała jak iraccy żołnierze weszli na porodówkę i biorąc dzieci za nogi rozbijało ich głowy o ściany.
No i co miał zrobić Buch starszy? No musiał pomóc!

Oczywiście te "fakty" nigdy nie miały miejsca.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-27 17:51:01, suma postów tego autora: 6205

Tito zrobił w swoim życiu dwa błedy

Po pierwsze:
- Dobrodusznie wyraził zgodę na osiedlanie się uciekinierów z Albanii w Kosowie. A wiadomo jak okazali oni za to wdzięczność.
Po drugie:
- umarł był

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-27 17:54:24, suma postów tego autora: 6205

sierpie

Zazwyczaj zgadzam się z tym co masz do powiedzenia i lubię czytać Twoje komentarze, ale tutaj zmartwiłeś mnie jedną rzeczą. Mianowicie kalkujesz popularne w mediach określenie "kobiety, dzieci i starcy". Czy Twoim zdaniem życie tych grup społecznych jest cenniejsze??? Ja jestem dorosłym mężczyzną i jeszcze przez jakiś czas nie będę starcem i od kiedy ukończyłem 18 rok życia zastanawiam się czy zabicie mnie jest mniejszym grzechem niż zabicie mojej sąsiadki. Nie mam ochoty ginąć, a jeśli ktoś mnie zabije to chciałbym żeby został on potępiony z równą surowością jak zabójca mojej sąsiadki.

autor: Lexxx, data nadania: 2011-02-27 18:39:24, suma postów tego autora: 157

Lexxx

Ale o to chodzi, że absolutnie tak nie uważam. Jak moze zauważyłeś robię tu często za prześmiewcę podtrzymujac stańczykowskie tradycje i nie uznając żadnych świętości - takze tych lewicowych. Stawiam na rozum i serce.
Często jak chce coś powiedzieć posługuję się ironią i sarkazmem. Tak już mam. A znajomi cenią mnie za poczucie humoru.
Kobiety, dzieci i starcy to taki wytrych, który działa na podświadomość. Jak słyszysz, że tym grupom dzieje się krzywda, a są niewątpliwie najbardziej bezbronne, to chodzi o to bys się oburzył i o nic więcej juz nie pytał. Bo przecież nie wypada zadawać jeszcze jakiś pytań gdy giną kobiety, dzieci i starcy! Dalej już Toba pokierują jak i co masz myśleć.
Z tych samych powodów wyśmiewam pewną partię, która w co drugim newsie pisze, że na ich listach będą kobiety i dzieci. Zupełnie nic nie piszac jakie kobiety i jakie dzieci. Jakie mają poglądy i jakie mają dokonania. W pamięci wyborcy maja zapaść tylko hasła - kobiety i dzieci, które mają się miło kojarzyć. Ja z sarkazmem dodaję - i starcy.
To takie prostackie i naiwne wierzyc, że wyborca się na to złapie. Inaczej działa na podświadomość informacja o krzywdzie która tym grupa sie dzieje a inaczej gdy masz oddać na kogos głos tylko dlatego, że ktoś jest kobietą czy dzieckiem i dlatego maja tobą rządzić? Ich "spece" od PR to jacyś idioci. Bezmyslnie kalkują rzeczy, które w sytuacji wyborów nie mają zadnego związku. Zresztą kto dziś nie mówi, że będzie miał kobiety na listach? SLD gada o tym bez przerwy. Tylko patrzec jak zaczną się prześcigac kto wieksze parytety zapewni dla gejów i lesbijek.
Co ich wszystkich łaczy? Ano to, że mówia o tym, bo zadnych innych propozycji dla wyborcy nie mają. Żadnych!!!
Media i politycy bez przerwy epatują tymi kobietami, dziecmi i starcami. A mnie się od tego też rzygac chce. Bo właśnie tak to traktuje jako tanie chwyty pod publikę trafiajace do podświadomości. Ale żebym nie został też źle zrozumiany. Kobiety, a zwłaszcza dzieci zasługuja na szczególna naszą troskę i nieraz stawałem tu w ich obronie. Głodne dzieci to fakty. Głodne dzieci to bezlitosne oskarżenie tego całego bajzlu panstwem polskim się mieniącego.
Ale gdy kobiety i dzieci wykorzystują cynicznie polity to już zupełnie inna historia .
Ja nie mówie politycznie. Ja w ogóle nie robię polityki ;-), ale w przeciwieństwie do Donalda Tuska, hipokryty od którego to hasło pochodzi, ja naprawdę nie robię, bo politykiem nie jestem. Jestem uczciwym człowiekiem ;-)

A wracajac do tych kobiet i dzieci. Jak Ci powiedzą, że giną dzieci, to o co bedziesz jeszcze pytał, by wyrobic sobie pogląd? O nic, i właśnie o to chodzi.
Potem się dowiesz, że to nie całkiem tak było. Że zginęły jakieś dzieci, ale dzieci swoich rodziców, a dla nich jak ktoś ma i 40 lat to nadal jest dzieckiem. Na dodatek nie teraz, ale podczas drugiej wony swiatowej. I nie zginęły tylko zaginęły... gdzieś w zamieszaniu i juz się odnalazły. Jak z tymi rowerami na placu czerwonym z radia Erewań ;-) Ale będzie już po ptokach.
Sorry ale chyba zostałem źle zrozumiany. ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-27 20:51:39, suma postów tego autora: 6205

sierpie

Racja, w tym kontekście "kobiety, dzieci i starcy" są nawet wskazani. Manipulacja jaką posługuje się język mediów i polityki osiągnęła już chyba zenit, a sarkazm jest najlepszą tarczą na to bombardowanie głupotą.

autor: Lexxx, data nadania: 2011-02-28 00:18:11, suma postów tego autora: 157

No inczej nie można

W tym kraju, ale i na tym portalu, człowiek siedzi całe dnie w oparach absurdu, to jak inaczej na to wszystko reagować? Skoru tu i sraszno i smieszno kak gawariat Russkije, to ja trzymam się tego smieszno.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-28 03:03:44, suma postów tego autora: 6205

A wiecie,

że ustasze bronili społeczeństwa obywatelskiego przed komunistycznym zagrozeniem?
p.s. ktos - naprawdę był chorwatem??? niesamowite!!! dzięki tej wiedzy moja ocena konfliktu w Jugosławii się diametralnie zmieniła. napisz coś jeszcze.

autor: bolo, data nadania: 2011-03-01 00:22:27, suma postów tego autora: 4522

Dodaj komentarz