Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wenezuela: Stany Zjednoczone finansują opozycję

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

'Dysydenci'

A tzw. dysydenci kubańscy czy chińscy to jak myślicie, za czyje pieniądze sprzedają się?

autor: mlm, data nadania: 2011-03-02 08:46:19, suma postów tego autora: 4284

A Polscy?

Za czyje pieniądze wydmuchała nas Solidarność?

autor: poziomka, data nadania: 2011-03-02 11:37:11, suma postów tego autora: 576

A może te republikany mają rację?

Nie wiadomo jaki jest prawdziwy cel dostarczania przez Chaveza tych niebezpiecznych materiałów łatwopalnych do ojczyzny demokracji Stanów Zjednoczonych.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-02 11:44:18, suma postów tego autora: 6205

5000000$ co to jest?

Z taka kwota opozycja wenezuelska będzie prawie niewidoczna na szczęscie!

autor: Antyliberał, data nadania: 2011-03-02 11:48:13, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał

jego opozycja sama z siebie do biednych nie należy.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-02 12:12:57, suma postów tego autora: 6205

Chavez

popiera Kadafiego i pośredniczy w przekazywaniu instalacji nuklearnych z Rosji do Iranu.
Coś mi się zdaje, że niedługo Wenezuelczycy podziękują mu tak samo, jak Libijczycy - swojemu ukochanemu przywódcy.

autor: ABCD, data nadania: 2011-03-02 14:15:18, suma postów tego autora: 20871

poziomka

Ostatnio prof. Leokadia Oręziak w wybiórczym "Przeglądzie" w kontekście dyskusji o OFE wspomina jak razem z BŚ kupczyły związki zawodowe, gdy forsowano przeprowadzenie zmian w systemie emerytalnym. Odwołuje się ona zresztą do książki prof. Mitchella A. Orensteina, opisującego kulisy tej "operacji".
Prof. Oręziak przytacza kilka faktów dotyczących tej "operacji".
Oto jeden z przybliżonych faktów przez prof. Oręziak, na który warto zwrócić uwagę: "Różnorodne działania zostały podjęte przez BŚ, by uzyskać poparcie dla idei prywatyzacji emerytur ze strony organizacji pracodawców i kierownictwa związków zawodowych. W odniesieniu do tych drugich istotna okazała się m.in. obietnica odnośnie do tworzenia przez związki własnych funduszy emerytalnych, co w opinii Orensteina, pokazała związkom "jasny interes biznesowy w reformach""
Związki zawodowe w Polsce bez najmniejszej refleksji poparły OFE. Liderzy panny "S" do dziś sobie chwalą porozumienia związkowe z AWS-em w sprawie tej "wymaganej reformy".

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-03-02 14:36:31, suma postów tego autora: 1212

abecede

Na szczęście "ruski agent", "wasal Moskwy", "kamerdyner moskowy" i pewnie "przypadkiem" kiedyś poplecznik mudżahedinów i członek prawicowego American Enterprise Institute nadaje odznaczenia "ostatniej nadziei białych" i szermierzowi walki z "wietnamską czerwoną zarazą" Johnowi McCainowi -> http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9187588,USA__Sikorski_udekorowal_McCaina_i_wyglosil_wyklad.html

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-03-02 15:02:07, suma postów tego autora: 1212

Andrzeju Kot.,

Moi ludzie mają szkolenia z kamuflażu.
A przewerbowywać agentów mojego amerykanskiego Wielkiego Brata po prostu uwielbiam.
WOŁODIA

autor: ABCD, data nadania: 2011-03-02 15:40:43, suma postów tego autora: 20871

Chavez ma dziwne problemy

wiadomo, że USA to kraj przeciwny jego władzy. Zamiast płakać, że jego przeciwnicy mają wsparcie od Amerykanów, sam nie mógłby wspomóc rewolucyjnych i prochavezowych grup w USA? Chavezie, eksportuj rewolucję a nie twórz socjalizmu w jednym kraju!

autor: Crystiano, data nadania: 2011-03-02 16:22:53, suma postów tego autora: 1590

Wniosek z tego taki

że Reagan był ruskim agentem, tylko świetnie zakamuflowanym. Może Kaczyński też?

autor: Pikos, data nadania: 2011-03-02 16:36:02, suma postów tego autora: 876

Crystiano

Hugo jezeli ma jakiekolwiek poparcie w USA to jedynie wsrod bardzo nielicznych i nic nieznaczacych komuszkow i wsrod emerytow ktorym oferuje "bezplatny" olej opalowy
Reszta go olewa. Liczba stacji CITGO zmniejsza sie z roku na rok. Ja na Citgo ostatni raz tankowalem chyba z 10 lat temu
Kiedy kilka lat temu okazalo sie ze Harley kupuje oleje od Citgo sprzedaz spadla na tyle ze HD musial zmienic dostawce zeby utzymac sprzedaz oleju.

Chavez pluje sie na Ameryke ale jakos nie chce oglosic embarga na dostawe ropy
Dlaczego? Bo ma duzo wiecej do stracenia niz Ameryka
Dla mundrych inaczej ktorzy mysla ze Chiny kupilyby cala nadwyzke proponuje skalkulowanie kosztow transportu z Venezueli do Chin

autor: Rebel2, data nadania: 2011-03-02 16:58:22, suma postów tego autora: 3910

To żę kaczyński realizuje moskiewskie dyrektywy jest niewątpliwe

pytanie brzmi tylko: czy jest świadomym zdrajcą czy "mandżurskim kandydatem"? Może tajemnica jego pustej teczki znalazłaby wyjaśnienie na Łubiance? W końcu to za jego rządów niejaki Antoni M. świadomie wydał cały nasz wywiad zagraniczny w ręce Rusów i Saracenów - co nie zdarzyło się nigdy jak świat światem.

autor: szczupak, data nadania: 2011-03-02 20:16:59, suma postów tego autora: 3747

Cyt:

"Hugo jezeli ma jakiekolwiek poparcie w USA to jedynie wsrod bardzo nielicznych i nic nieznaczacych komuszkow i wsrod emerytow ktorym oferuje "bezplatny" olej opalowy
Reszta go olewa."

Chyba się mylisz jednak. Poza tym co to są "komuszki"? Czy emeryci którzy potrzebują tego oleju to jakis gorszy rodzaj ludzi według ciebie?

PS. Mogę cię o coś spytać? Czy ty jestes jakoś świeżo mianowanym wielkim amerykańskim patriotą, zaraz po dostaniu obywatelstwa (swoją drogą chyba upokarzająca jest ta procedura przyznania obywatelstwa zagranicznym, nie chciałbym bardzo brać w tym udziału) i będziesz nas "polaczków" z "socjalistycznej" (hehe) Europy nauczał jak jest w Nebrasce? Żebyś nie zdziwił się tylko jak się okaże że ktoś kto tu się udziela zna lepiej USA (nie ja) i bywał tam w innym charakterze (bardziej...hmmm, wiem że to akurat nie lewicowo, ale bardziej prestiżowym) niż ty?

autor: Getzz, data nadania: 2011-03-02 21:30:49, suma postów tego autora: 3554

Getzz

"Czy emeryci którzy potrzebują tego oleju to jakis gorszy rodzaj ludzi według ciebie?"
Gdzie to wyczytales w mojej wypowiedzi?

"Mogę cię o coś spytać? "
Mozesz
Jezeli 21 lat to swiezy to odpowiedz jest TAK
Pamietaj ze o obywatelstwo mozna sie starac dopiero po 5 latach pobytu

"swoją drogą chyba upokarzająca"
Napewno nie bardziej niz zrzekania sie obywatelstwa polskiego co z kolei jest prawie niemozliwe do osiagniecia.

"...Europy nauczał jak jest w Nebrasce? "
Napewno nie, nie znam Nebraski i nie wypowiadam sie w tematach mi nieznanych. I caly czas forummowiczom Lewicy.pl
zalecam to samo w wypowiadaniu sie na temat USA

"Żebyś nie zdziwił się tylko jak się okaże że ktoś kto tu się udziela zna lepiej USA (nie ja) i bywał tam w innym charakterze (bardziej...hmmm, wiem że to akurat nie lewicowo, ale bardziej prestiżowym) niż ty? "
Nie wiem czy mowimy o tym samym ale on byl nielegalnym gastarbeiterem (charakter prestizowy)deportowanym do kRaju
Poza tym jakie pojecie masz o tym co ja robie?
A w zasadzie to moge sie domyslic, ze wg ciebie zrywam azbesty, mieszkam na Jackowie i od 26 lat nie marze o niczym innym jak o powrocie do kRaju


A wracajac do tematu: dlaczego nie mam racji twierdzac ze:
"Hugo jezeli ma jakiekolwiek poparcie w USA to jedynie wsrod bardzo nielicznych i nic nieznaczacych komuszkow i wsrod emerytow ktorym oferuje "bezplatny" olej opalowy
Reszta go olewa."

PS
"komuszek" zdrobnienie od "komuch"

autor: Rebel2, data nadania: 2011-03-03 03:42:03, suma postów tego autora: 3910

Domyślałem się, że Nebraski nie znasz,

bo tam chyba mało Polaków.
A skąd jestes (pytam tylko z ciekawości)?

autor: Getzz, data nadania: 2011-03-03 16:06:51, suma postów tego autora: 3554

PS. Z ciekawości, bo USA

to ciekawe miejsce pod względem geograficznym, pod wieloma względami bardzo zróżnicowany kraj (bo wielki).

A jak uważasz, że Chavez ma małe poparcie w USA i tylko wśród nic nieznaczących "komuszków" (filmowcy amerykańscy tacy jak Stone, Glover i inni "lewaccy" ludzie filmu chyba nie są tak nic nie znaczący) to ty chyba też tak dobrze nie znasz tego kraju, co zarzucasz innym.

autor: Getzz, data nadania: 2011-03-03 16:20:54, suma postów tego autora: 3554

Getzz

A co z odpowiedzia na moje pytanie?

autor: Rebel2, data nadania: 2011-03-03 17:04:21, suma postów tego autora: 3910

Getzz

dorzuc jeszcze grubego Miska i Straysand. Dorzuc nawet 1000 innych prokomuszych gwaiazd Hollyshit. I co z tego?
Samych wlascicieli Harleya kilkaset tysiecy deklaruje bojkot CITGO. (byl survey)
Stacje znikaja jedna za druga, wykupywane przez inne kompanie
No ale ty jak zwykle zreszta wiesz lepiej.
No chyba ze zastosujesz dla wlasnej tylko satysfakcji przelicznik np:
1 Glover = 1,000,000 przecietnych Amerykanow
1 gruby Misiek = 100,000,000

Efektywnego i stysfakcjonujacego przeliczania zycze

autor: Rebel2, data nadania: 2011-03-04 04:04:50, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz