Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Japonia: Akcja gaśnicza w Fukushimie trwa

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

"Oznacza to, że praca w rejonie elektrowni jest możliwa."

Kiedy w Związku Radziecki po katastrofie w Czarnobylu wysłano tam ekipy strażaków do gaszenia elektrowni, to wielu mówiło - sowieccy zbrodniarze! posłali ich na pewną śmierć!
Teraz choć promieniowanie jest podobne do tego w Czarnobylu wszystko jest ok?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-18 14:27:46, suma postów tego autora: 6205

sierpie,

a wiesz, jakie straty przyniosło dezinformowanie o katastrofie w Czarnobylu?
Władze Związunia najpierw twierdziły, że nic się nie stało, katastrofę wymyślili niemieccy rewizjoniści, Hupka i Czaja, a ludność okoliczna szykuje się do obchodów rocznicy rewolucji. Potem bagatelizowano i pomniejszano wymiar katastrofy. W efekcie, w okolicach Czarnobyla noworodki do dzisiaj świecą, a starych nie ma, bo jak reaktor walnął, zdążyli się tylko owinąć białym prześcieradłem i zaczołgać na cmentarz. Ale co to znaczy wobec racji stanu? Jak okręt Kursk się rozwalił, Putin zabronił jego zalodze przyjmować pomoc spod innych bander. Wolał pewną śmierć marynarzy.

autor: ABCD, data nadania: 2011-03-18 15:02:17, suma postów tego autora: 20871

Abcd

Ale co Tobie konkretnie w tych Markach dałaby wiedza o tym, że był wybuch w Czarnobylu? Założyłbyś w porę prezerwatywę na głowę i byłbyś bezpieczny?

Ja zresztą nie o tym a o ratownikach pisałem.

Pamiętam że jakieś 20 lat temu oglądałem taki angielski chyba dokument o Czarnobylu.
Były w nim rozmowy z ludźmi z okolicznych wioch, którzy nie chcieli się stamtąd wyprowadzać i tam zostali. Pewien starszy człowiek powiedział mniej więcej tak:
- co? Radiacja? A co to za franca? Ja faszystów bił i do Berlina zaszedł a wy mnie gieroja straszycie jakimś atomem? - i roześmiał się z pobłażaniem z głupiego dziennikarza.
Była informacja czy nie było ludzie i tak musieli być niemal siłą z domu wyciągani.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-18 16:31:52, suma postów tego autora: 6205

Poza tym Abcd

Japończycy mają jakby prawo więcej na temat skutków radiacji wiedzieć, bo im Zjednoczunio urządził już dwa holocausty.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-18 16:35:31, suma postów tego autora: 6205

sierpie,

a wiesz, kto wymyślił japoński model opiekuńczego kapitalizmu?
Generał MacArthur.

autor: ABCD, data nadania: 2011-03-18 17:05:49, suma postów tego autora: 20871

Podobnież

szef KGB, Andropow, zameldował się kiedyś u Btreżniewa:
- Leonidzie Iljiczu! Wspaniala wiadomość! Dziś nie było u nas katastrofy elektrowni atomowej!

autor: ABCD, data nadania: 2011-03-18 17:15:32, suma postów tego autora: 20871

Fascynacja sierpa agentem Jod-23 jest niezmienna

Nawet Stirlitz wysiada :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-03-18 17:28:41, suma postów tego autora: 6199

A widzisz!

A nieraz twierdziłeś, że w Związuniu to dobrych wiadomości nie było!

A ponoć w latach 45-46 premier Japonii też regularnie oznajmiał w ich parlamencie dobrą wiadomość
- Dziś Amerykanie nie zrzucili na nas żadnej bomby atomowej!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-18 17:29:06, suma postów tego autora: 6205

ABCD - a to zabawne: 20 lat po zmianie reżimu

mamy zarówno tych (Jaworowski) samych oraz zupełnie innych (Kleiber) ekspertów którzy w sprawie Czernobyla twierdzą to samo co wtedy: nie było zagrożenia. I podpierają to oficjalnymi dokumentami MAEA. Pewnie za wszystkimi stoi putin?

autor: szczupak, data nadania: 2011-03-18 17:30:54, suma postów tego autora: 3747

ABCD

"a wiesz, kto wymyślił japoński model opiekuńczego kapitalizmu? Generał MacArthur. "
szkoda, że ten MacArtur u siebie wymyślił tylko McDonalda... zamiast opiekuńczego kapitalizmu.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-18 17:32:56, suma postów tego autora: 6205

ABCD, ale tak szczerze

Powiedz no mi... nie tęsknisz w ogóle za Związuniem?
Nic a nic?!?!?!
No wszyscy tęsknimy, jest ciężko, ale nie wszystkim nam z tego powodu rozum odbiera.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-18 17:38:45, suma postów tego autora: 6205

sierpie,

nie muszę tęsknić, bo mam realistyczny ideał: nowy rząd Kaczyńskiego jeszcze w tym roku.

autor: ABCD, data nadania: 2011-03-18 18:11:13, suma postów tego autora: 20871

Pierwszy raz rozumiem BCD

Rząd Kłamczyńskiego to rzeczywiście najwspanialszy zamiennik ZSRR. Taki sam zamordyzm, taka sama permanentna inwigilacja obywateli, opozycji, dziennikarzy, tacy sami idioci u władzy i takie same durne pomysły. Na szczęście jedno i drugie zawaliło się w wielkim hukiem i odeszło do lamusa historii. I w obu przypadkach pozostały jedynie sieroty po tych systemach.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-03-18 18:31:47, suma postów tego autora: 1578

Ale jakże sugestywne są te sieroty po ZSRR!

Czytając ich wynurzenia człowiek ma wrażenie, że Włodzimierz Ilicz tylko przysnął na chwilę i zaraz się obudzi i poprowadzi lud pracujący na Kreml, by przejąć władzę od brunatnego LiliPutina ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-03-18 18:44:39, suma postów tego autora: 6199

Rząd Jarkacza

popełnił jeden błąd: było za dużo tolerancji i łagodności dla sierotek po rządach Millera, którym za JarKacza rzeczywiście było bardzo źle, bo nie mogli już wymuszać 17 mln dolarów jako prowizję przy załatwieniu ustawy z paprotką Millera, A.Jakubowską.
Ten bład trzeba będzie skorygować.

autor: ABCD, data nadania: 2011-03-18 19:15:07, suma postów tego autora: 20871

ABCD

"nowy rząd Kaczyńskiego jeszcze w tym roku. "
Naprawdę wierzysz, że to właśnie Kaczyński odbuduje nasz Związunio i to jeszcze w tym roku? W październiku oczywiście?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-18 20:30:08, suma postów tego autora: 6205

Ale jakże sugestywne są te sieroty po rządach PiS!

Czytając ich wynurzenia człowiek ma wrażenie, że LechKacz tylko przysnął na chwilę i zaraz się obudzi i poprowadzi lewicę patriotyczną na Kreml, a na Uralu ustanowi granicę polsko-chińską...

autor: bolo, data nadania: 2011-03-18 21:58:58, suma postów tego autora: 4522

bolo - a coś własnymi słowami?

.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-03-19 13:14:20, suma postów tego autora: 6199

Nie wstydzę się

dobrych wzorców.

autor: bolo, data nadania: 2011-03-19 18:54:00, suma postów tego autora: 4522

Dodaj komentarz