Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Demokratyczna Partia Lewicy wybrała nowe władze

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Newsa można było trochę skrócić

Wystarczyło napisać, że w zjeździe uczestniczyli następujący działacze: Marek Patas, Tomasz Świątek, Tadeusz Raczykowski, Mirela Berbeć oraz Tomasz Nowicki.

autor: jra, data nadania: 2011-03-20 16:48:42, suma postów tego autora: 540

Z tą różnicą, jra,,

że tekst zaczynałaby Berbeć - kobiety mają pierwszeństwo!
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2011-03-20 18:18:01, suma postów tego autora: 5956

wybory,

Bo to wszystko spisek masonów :) A Ty na pewno, jesteś z nimi w zmowie...

autor: chavez, data nadania: 2011-03-21 01:18:24, suma postów tego autora: 4

DPL

Dla sprostowania, głosowały 24 osoby..

autor: bemira, data nadania: 2011-03-21 09:49:28, suma postów tego autora: 1

Wybacz, Hyjdlo,

jak najbardziej słuszna uwaga!

autor: jra, data nadania: 2011-03-21 10:20:34, suma postów tego autora: 540

DPL

hmmm, jak 24 osoby - to zmienia postać rzeczy - rośnie kolejna siła, po lewej stronie sceny politycznej, he,he
Grzegorzu N. drżyj przed "planktonem" - kolejna polska kanapowa partyjka :) bez znaczenia ;)

autor: chavez, data nadania: 2011-03-21 10:23:48, suma postów tego autora: 4

cd

A tak w ogóle co to za "lewica" która poparła Bronisława Komorowskiego na Prezydenta RP - śmiech na sali ...

autor: chavez, data nadania: 2011-03-21 10:26:22, suma postów tego autora: 4

Bo widzisz, jra...

od czasu kiedy Sołtys Kierdziołek pierwszy klapnął rzycią na zydel, zostawiając Anielę z rozdziawioną gębą, jestem bardzo wrażliwa na savoir vivre.
Na kanapach kobitki siadają pierwsze! Mogą se wybrać miejsce - z brzega albo pośrodku. Na miejscu Berbeciowej (Berbeciówny?) usiadłabym z brzega...
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2011-03-21 12:14:00, suma postów tego autora: 5956

Skoro w tym stylu się tu "dyskutuje"

Hyjdla, lubiłbym Cię, psiakrew, cholera, gdyby nie ta niepewność - że sparafrazuję poetę mojej młodości.Po drugie -wyrazem nowoczesnego szacunku dla kobiety nie jest dawanie jej pierwszeństwa w różnych błahostkowych sprawach, a na przykład nie określanie jej "stanu cywilnego", żadne tam "ówna", czy "owa"! A po pierwsze: Po jakie licho bierzesz udział w takich "dyskusjach"? Szkoda Twego intelektu! Niżej siebie cenię niż Ciebie, a na takie dyskusje szkoda mi czasu i wysiłku umysłowego... Tobie nie szkoda?

autor: Staruszek, data nadania: 2011-03-21 15:16:44, suma postów tego autora: 206

A cóż to za dylemat, Staruszku?

Mnie się albo kocha, albo nienawidzi! Nie ma stanów pośrednich! Całe życie na to pracuję! (*_*)
Dlatego nie mam przyjaciół, serio... Tego poeta nie przewidział (*_*)
Nie ma "nowoczesnego" wyrazu szacunku dla kogokolwiek. Jest rozumne traktowanie - siebie i innych. W tej konkretnej sytuacji, działacze traktują siebie i widzów jak debili. Stąd to moje rozmienianie intelektu na drobne, bo mnie to autentycznie rozbawiło. Stąd to moje szyderstwo wobec "-ówien" i "-owych", które pchają się w "politykę", zamiast porządnego kotleta usmażyć, skarpetę udziergać, doktorat zrobić. A męscy działacze niech robią z siebie palantów jeśli nie potrafią pierogów ulepić, półki zamontować, magisterki zrobić...
Co do tych "-ówien" i "-owych"... Kiedyś mnie to też wkurzało. Teraz, im jestem starsza - bardziej wytrawna jakby kiper rzekł - tym bardziej cenię sobie tę typowo polską specyfikę językową. M.in. jako szyderstwo z pchania się nie tam gdzie trzeba - do śmiesznych partyjek, m.in... Bo ja, Staruszku, jestem pryncypialna feministka (*_*). Mnie interesują parytety (50/50!!!), równe płace, w ogóle RÓWNOŚĆ.
Ciebie, Staruszku, przepuściłabym w drzwiach pierwszego! Chyba żebyś się uparł, to nie robiłabym problemu.
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2011-03-22 09:30:36, suma postów tego autora: 5956

ciąg dalszy

Można oczywiście potraktować te komentarze jako zabawę, po raz kolejny widać typowe podejście, niestety - tak - to nie wyborcy są winni a poziom polskiej polityki. Tak to wina nas polityków - dla których małe "geschefty" - są ważniejsze niż dobro ludzi.Przecież tak naprawdę, jak posłuchać rozmów posłów, radnych etc. - wszystko staje się jasne - plan jest prosty - masa ciemnych "baranów" ma mnie wybrać na następną kadencje a ja przecież i tak mogę obiecać wszystko.Potem mam spokój przez następne 4 lata - i tak mnie z tego nikt nie rozliczy. To jednak Wy nas do tego przyzwyczailiście i tego od nas wymagacie, inaczej wybralibyście kogoś innego :D
Nie lubię malkontentów dla których wszystko "jest na nie"- ale w tym wypadku popieram, jedynie sprowadzenie pewnych rzeczy do absurdu - pozwala spojrzeć na to - trochę bardziej realnie. Pozdrawiam

autor: chavez, data nadania: 2011-03-23 09:56:01, suma postów tego autora: 4

Dodaj komentarz