Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Poznań: Kontenery najwcześniej jesienią

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Brawo Rozbrat!

Poznańscy anarchiści dzięki codziennym działaniom w ciągu kilku miesięcy osiągnęli znacznie więcej, niż ci wszyscy "rewolucyjni" mędrkowie razem wzięci przez całe życie.

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2011-03-30 16:53:27, suma postów tego autora: 620

Uważam że plakat uwłacza ofiarom Holokaustu

Czy użycie wizerunku napisu z bramy obozu w Oświęcimiu były uzgadniane z władzami muzeum oświęcimskiego ?

Czy organizatorzy nie zdają sobie sprawy, że być może środowiska żydowskie nie życzą sobie użycia tego symbolu w takim kontekście?

autor: Cud2, data nadania: 2011-03-30 16:55:55, suma postów tego autora: 3207

Słyszałem że

Wiara Robotnicza Lecha szykuje jakąś demonstracje przeciw magistratowi oraz grupie Wiara Lecha która robi interesy z tymi burzujami,czy to pogłoska czy WL to bojówki magistratu

autor: polak17, data nadania: 2011-03-30 18:01:51, suma postów tego autora: 1297

Robotniczy Klub Sportowy Marymont-Kibice Socjaliści

kontra nazi-kibole,narodowcy-kibole,szowinistyczna bojówka na usługach kapitalistów z magistratu,kamieniczników

autor: polak17, data nadania: 2011-03-30 18:14:18, suma postów tego autora: 1297

owszem

Owszem, środowiska żydowskie nie życzą sobie - było już parę informacji na ten temat.

A poziom anarchistów wyraźnie się obniżył. Jedną idiotyczną i skandaliczną akcją plakatową osiągnęli to, czego przez lata nie dokonali ich przeciwnicy - sami zrazili do siebie wiele osób, dotychczas wobec nich neutralnych, a może i nawet przychylnych.

autor: 1234, data nadania: 2011-03-30 18:21:23, suma postów tego autora: 873

Plusy i minusy

Może w przeciwieństwie do białoruskiego autorytarnego reżimu w wolnej i demokratycznej Polsce segreguje się biednych do gett, ale przynajmniej mają prawa wyborcze.

POLSKI LEWICOWY WOLNOŚCIOWIEC

autor: mlm, data nadania: 2011-03-30 18:59:40, suma postów tego autora: 4284

***

na górze plakatu był napisał: "konterer czyni wolnym" raczej a na dole nie napisałbym nic

a ponieważ część mojej rodziny w oświęcimiu zginęła osobiście uważam, że mam prawo wyrazić zgode na użycie bramy w plakacie, co niniejszym czynię

i cudaki moga się od.......ić

autor: nikyty, data nadania: 2011-03-30 20:21:14, suma postów tego autora: 3572

sukces?

To się okaże. Bo czy wstrzymanie budowy kontenerów wstrzyma eksmisje? Nie sadzę. Święte prawo własności kamienicznika nie stanie się przez to mniej święte. A jesli nie to lepiej by jesienią te kontenery powstały, bo kolejna zima też ma być mroźna.
Kontener może i niedogrzany ale cieplejszy niż most nad Wartą.
To nie kontener jest celem, ale celem powinien byc zakaz eksmisji i święte prawo do mieszkania.
Co to za sukcesy jak żaden nie tyczy się przyczyn a wszystkie jedynie skutków? Wszystko to fajnie brzmi ale jest jednymie lizaniem ran i je...ą charytatywą.

Jesienią też budowę kontenerów może się udać powstrzymać, bo będa wybory. Powstaną zatem na wiosnę dla tych, którym uda się przetrwać zimę, a wtedy panowie anarchisci nikt już was słuchać nie będzie. Następne wybory za 4 lata więc gumy pójdą w ruch i tyle będzie z Waszych sukcesów w demokratycznym państwie.
Nie jestem Kasandrą ale wieszczę przgraną. Wszyscy przegrywają to i wy przegracie.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-30 23:29:44, suma postów tego autora: 6205

...

Fundamentaliści katoliccy używali podobizny Hitlera w kontekście aborcji. Obrzydliwe.

autor: ancymon, data nadania: 2011-03-31 00:41:50, suma postów tego autora: 621

sierp i młot

postawione kontenery spowodują, że ta rzeczywistość na którą zwracasz uwagę trudniej będzie zmienić

autor: nikyty, data nadania: 2011-03-31 01:00:12, suma postów tego autora: 3572

nykyty

Nie w tym rzecz, że ja mam coś przeciwko takim działaniom. Wręcz przeciwnie, instynktownie popieram. Nie wierzę tylko w ich trwałe skutki. Coraz mniej wierze, choć zapewniam, że bardzo chcialbym wierzyć i próbowałem wierzyć.
Działania na niskim szczeblu, bez masowego ich charakteru nie zmienią tego świata niestey. Coś czasem troszke opóźnią, ale to ciągle jest tylko defensywa o bardzo ograniczonym zasięgu i tak skazana na porażkę.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-31 01:46:27, suma postów tego autora: 6205

sierp i młot

od czegoś zacząć trzeba

autor: nikyty, data nadania: 2011-03-31 11:17:35, suma postów tego autora: 3572

Rzecz w tym, że to nie są działania

Obok tych, które godzą w system, ale zamiast nich. Od 20 lat słyszę - od czegoś trzeba zacząć, ruch rośnie i inne triumfalizmy kompletnie oderwane od rzeczywistości. Jestem tym zmęczony :-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-31 13:50:50, suma postów tego autora: 6205

sierp i młot

to w skrócie tak jakbyś mówił, że nie ma sensu wygrywać mniejszych potyczek, bo wojna dalej będzie trwać :)

nie widzę lepszego porównania

niedopuszczanie do budowy gett jest wymuszanie rozwiązywania problemu u źródła - wiem, jak cynicznie to brzmi, ale jeśli wejdą do baraku choćby na jedna noc, to decydentów już nic nigdy nie zmusi do poprawienia sytuacji mieszkaniowej

estetyka i instynkty nie mają tu wiele do rzeczy

autor: nikyty, data nadania: 2011-03-31 18:47:54, suma postów tego autora: 3572

eks

No tak, słusznie zauważono, ze teraz wyrzucone rodziny umrą na burku, bo nie będzie dla nich nawet baraków. Anarchiści z Poznania - następnej zimy każdy zamarznięty będzie obciążał wasze sumienia.

autor: 1234, data nadania: 2011-03-31 20:47:01, suma postów tego autora: 873

Nikyty masz na pewno duzo racji

ale to miałoby jakieś znaczenie gdyby działo się na skalę masową. Poza tym nie wierze, by te baraki dało się na dłuższy czas powstrzymać, właśnie dlatego, że opór nie jest masowy, a po wyborach będa lać.
Wiem też jak to brzmi. Nie mam alternatywy a pitole. Nie mam bo jest naprawde bardzo źle w tym kraju, bo w nic już nie wierzę, a nie chce się wydurniać, że alternatywą jest socjalizm. ;-). Bo choć jest to nie jest, bo my na plac Tazir przecież nie wyjdziemy.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-03-31 21:51:41, suma postów tego autora: 6205

Cooo? Niedobrzy Panowie urzędnicy:(

Ja będę płakał:(! Powiem Mamie! Ja chcę do kontenerka już teraz!!!

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2011-04-01 00:17:19, suma postów tego autora: 213

sierp i młot

nie będę cię pocieszać, ani rozczarowywać, nie wiem jaka będzie przyszłość

kontenerów wszędzie się powstrzymać nie da, powiem więcej, nie ma sensu z nimi walczyć, - a teraz wyjaśnię o co mi chdozi :):

dopóki istnieją ludzie, którzy widzą w kontenerach rozwiązanie problemu, dopóty będą je stawiać unikając zrozumienia ich bezsensowności

nigdzie nie dojdziemy przez próbę walki, przejęcia władzy, wprowadzenia zmian odgórnie... jedynym wyjściem jest stać się jednymi z wielu podobnie myślących ludzi:)

autor: nikyty, data nadania: 2011-04-01 02:00:58, suma postów tego autora: 3572

Ależ nikyty

Kontenerów nie buduje się dlatego, że ktoś myśli iż stanowi to rozwiązanie problemu. Je się buduje dlatego, że to się komuś opłaca.
A to jest już kwestia systemowa. Dopóki będzie istniał system, w którym ważniejszy jest zysk, a nieważny jest człowiek, kontenery nadal będą powstawać.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-01 12:33:31, suma postów tego autora: 6205

sierp i mlot

rozwiazanie jest zdefiniowane przez definicje problemu :)

autor: nikyty, data nadania: 2011-04-01 19:02:45, suma postów tego autora: 3572

Ciekawe jaka jest rzeczywista przyczyna odłożenia budowy osiedla na jesien?

Może chodzi o to, że w sezonie letnim będą jeszcze potrzenbe, bo trzeba nimi przewieźć tirami na zachód, zebrane ogórki, kalafior, maliny... A późn jesienią mogą już te kontenery służyć jako dach nad głową. Taką mam logiczną koncepcje.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-01 22:39:22, suma postów tego autora: 6205

Dodaj komentarz