Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Libia: Samoloty NATO bombardują szpitale

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

SZKOLĄ I ZBROJĄ

"Jak twierdzi arabska telewizja Al-Dżazira, Amerykanie i Egipcjanie szkolą libijskich rebeliantów tajnym obozie na wschodzie kraju. Podała także, że pod osłoną nocy rebeliantom dostarczono 'katiusze'.
Al-Dżazira powołuje się na swoje źródło z obozu rebeliantów. - Przeciwnicy Kadafiego przechodzą wojskowe szkolenia w tajnym obozie na wschodzie Libii - powiedział w arabskiej telewizji pragnący zachować anonimowość informator z szeregów powstańców.

Al-Dżazira podała także, powołując się na to samo źródło, że w czwartek, pod osłoną nocy, do powstańców dotarł przez granicę z Egiptem transport rakiet produkcji rosyjskiej, tzw. katiusz.

Kto nauczy ich obsługiwać?

Nie wiadomo, skąd ta broń pochodziła. Wiadomo tylko, że chodzi o pociski najnowszej generacji. - Powstańcy potrzebują zagranicznych instruktorów, którzy nauczą ich obsługi tej broni - powiedział informator. Dodał, że szkoleniem zajmują się amerykańscy i egipscy oficerowie z oddziałów specjalnych."
(za http://www.tvn24.pl/0,1698016,0,1,doszkalaja-powstancow-w-tajnym-obozie,wiadomosc.html)

Informacje o istnieniu tajnych obozów szkoleniowych znaleźć można było w prasie polskiej już wcześniej. Tomasz Bielecki z "Gazety Wyborczej" wspominał w swych reportażach z Benghazi już miesiąc temu.

autor: BB, data nadania: 2011-04-03 07:33:48, suma postów tego autora: 4605

PROTEST PRZECIW BOMBARDOWAŃ LIBII

http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=328945

autor: BB, data nadania: 2011-04-03 10:16:23, suma postów tego autora: 4605

Allaha akbar zakrzyknęli demonstranci zapewne

Krew człowieka zalewa, gdy słyszy dokładnie to co zapowiadał już pierszego dnia tej napaści na Libię. I przeciez nie chodzi tu o spór z troglodytami z tego portalu, których ta napaść cieszy. Chodzi o te truizmy, ktore w te betonowe mózgi próbowałem wtłoczyć od pierwszej chwili tej bandyckiej agresji. O tą chęć złamania narodu poprzez jego systematyczne niszczenie. O to że w wojnie nie chodzi o to by niszczyc jakas bron, ktora nie jest ani dobra ani zła, ale o zabijanie ludzi (przez przypadek oczywiscie). Że wojna to zawsze i wyłącznie zło i tylko zło. I jakieś teraz gadki - ja nie wiedziałem, że tak będzie to już kompletny imbecylizm. Bo przecież tak musiało być, bo zawsze tak jest.
Czołowych ideologicznie zaślepionych imbecyli nie udało mi się przekonać. Ba oni w swym szaleństwie postawy przeciwne bombardowaniom nazywali - ideologicznym zaślepieniem!
"Spisane są te słowa i czyny"
Wstydźcie się!
Ps. Pentagon podał, że wstrzymuje naloty. Czy zrobi to też wojenny szakal Sarkozy? Razem z Berlusconim mający największe interesy w Libii?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 10:17:31, suma postów tego autora: 6205

A truizmy pisałem i będę pisał

Dopóki są na lewicy ludzie pozbawieni wszelkich moralnych zasad

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 10:19:00, suma postów tego autora: 6205

Jugosławia, Irak, Afganistan, Libia, cdn..

W nawiązaniu do niedawnej dyskusji o nazi-socialdemokraten to podobno w bombardowaniu Libii biorą też udział anty-autorytane samoloty wolnościowego Królestwa Szwecji.

autor: mlm, data nadania: 2011-04-03 10:20:57, suma postów tego autora: 4284

DWA LISTY OTWARTE

Znajdziesz tu: http://infonurt2.com/index.php?mod=article&cat=sensacje&article=1772

autor: BB, data nadania: 2011-04-03 10:25:29, suma postów tego autora: 4605

Mln

Bądzmy uczciwi i zwróćmy uwagę, że w Szwecji od jakiegoś czasu socjaldemokraci to jednak nie rządzą. U władzy jest prawica

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 10:33:09, suma postów tego autora: 6205

brak moralnych zasad

"Dopóki są na lewicy ludzie pozbawieni wszelkich moralnych zasad"

To chyb a sierpie o sobie mówisz.

autor: adv, data nadania: 2011-04-03 10:41:00, suma postów tego autora: 194

@B. Jaszczuk

Po pierwsze, na przyszłość podawaj źródła. Na razie zrobię to za Ciebie. Pełen list można znaleźć np. tu: http://en.m4.cn/archives/6734.html

Po drugie kłamstwem jest, że zbombardowano jakiś Instytut Kardiochirurgii. Gdyby tak było, zniszczenia byłyby większe niż wybite szyby i jedna zawalona ściana wraz z kawałkiem dachu (org. "The glass of the Cardiac Center building was broken, and in the building of the maternity ward for pregnant women with heart disease a wall collapsed and part of the roof."). Bomby spadły obok i trafiły w cel, którym była umiejscowiona między cywilnymi budynkami baza wojskowa. Tu pojawia się dobre pytanie - kto bazę wojskową umieścił na osiedlu mieszkalnym obok szpitala??? Albo wyjątkowy idiota, albo zwykły s****syn który traktuje własny naród jak zakładnika. Osobiście obstawiam to drugie.

W końcu po trzecie, to co wypisują ci ludzie w dalszej części swojego listu otwartego to najzwyklejsze bzdury - piszą wprost, że Libia była krajem "najszczęśliwszych na świecie ludzi", z "najlepszą i najnowocześniejszą na świecie opieką zdrowotną" (sic!), którego młodzież miała możliwość "darmowego studiowania za granicą", a rząd "rozdawał 60 tys. dolarów każdej parze nowożeńców" dopóki w ich życie "wdarły się gangi przestępców i szalona młodzież pod wpływem narkotyków". (org. "In February, the peaceful life of the people was violated by gangs of criminals and insane drugged youth").

Ktoś kto wprost powtarza propagandę Kadafiego (najlepsze stwierdzenie z całego listu: "Tell us, who would not like such a regime?" :)))), nawet jej nie przetrawiając, nie zasługuje na to by wierzyć w jakiekolwiek jego słowo. Bo albo jest kompletnym idiotą, albo robi to dla pieniędzy, albo też został zmuszony do tego siłą. W pierwszą możliwość nie wierzę, druga i trzecia są bardzo prawdopodobne.

PS. Mimo wysiłków nie znalazłem potwierdzenia w innym źródle informacji o ofiarach, chociaż póki co zakładam że są one prawdopodobne. Prosiłbym jednak o podanie innego źródła...

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2011-04-03 10:46:33, suma postów tego autora: 387

adv

O takich jak Ty podżegaczu wojenny. I innych, którymi również się brzydzę.
Moje stanowisko w sprawie Libii z niezdecydowania (brak wiedzy o tej rebelii) i krytyki Kadafiego, jednego dnia zmieniło się o 180 stopni gdy na ten kraj napadli imperialiści. Bez żadnego nieetycznego zastanawiania się czy ta wojna jest słuszna czy nie. samo zastanawianie się już jest niemoralne.
I stanowisko prządnych ludzi jest dokładnie takie samo, przeciwne waszemu faszystowskiemu.
Mlm tu trochę przestrzelił z tą socjaldemokracją szwedzką. Chodzi o szwedzką prawicę, do której radykalnej polskiej lewicy najbliżej jak się okazuje.
Powiem jeszcze raz wprost - kto popiera wojny nie ma i nie moze mieć nic wspólnego z lewicą. Niech zejdzie ze sceny, bo dla niego powrotu już nie ma.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 11:02:27, suma postów tego autora: 6205

zakładam, że są prawdopodobne????

i co wtedy ty bezmorany typie, jesli twoje "śmiałe" założenie, ze bomby zabijają a nie głaskają po głowce "okaże" się jednak prawdziwe?
Przecież ludzie twojego pokroju mają to głeboko w dupie, więc nie udawaj, że to ma dla ciebie jakiekolwiek znaczenie.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 11:07:39, suma postów tego autora: 6205

Dokładnie tak samo myślę od poczatku

Tak samo myslałem gdy niszczono Jugosławię, Irak, Afganistan a teraz Libię -

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=23999

"Budynki mieszkalne i szpitale są na celowniku inteligentnych bomb sterowanych przez koalicję. Bomby te są niezwykle precyzyjne. Bombardowanie cywilów nie jest przypadkowe. Są to tak zwane zatwierdzone cele: są one częścią listy celów."
- to człowiek stawia opór nie maszyna. To człowieka trzeba zabić by go pokonać. Nie trzeba zabić wszystkich. Spektakularne mordy (jak to nazywają te sk... "szok i przerażenie") mogą złamać tych co przeżyją. To się nazywa wojna po prostu.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 11:38:05, suma postów tego autora: 6205

@redakcja

Bardzo bym prosił, aby redakcja jednak pilnowała porządku na forum. Skoro każdy post musi zostać zatwierdzony przez moderatora, to mógłby on blokować posty w których niektórzy mniej sprawni intelektualnie użytkownicy forum bezmyślnie dopuszczają się obrazy użytkowników o innych poglądach. Obraza taka stanowi naruszenie art. 23 kodeksu cywilnego i chociaż nie mam zamiaru z nią iść do prokuratury, to jednak chciałbym aby dyskusja na tym portalu nie zbliżała się do poziomu jaki można znaleźć na innych popularnych portalach internetowych i wykraczała poza poziom zwykłych pyskówek.

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2011-04-03 11:51:42, suma postów tego autora: 387

WOJNA NAJEMNIKÓW

A oto naświetlony już przez Jerzego Szczygiela i PMB temat "50 tysięcy czarnych żydowskich najemników Kaddafiego" w nowej "antysyjonistycznej" odsłonie:

"Izrael podobno upoważnił firmę ochroniarską do wysłania najemników do Libii, by zniszczyć antyrządowych demonstrantów. Dziennikarz izraelskiego dziennika Yedioth Ahronoth mówi, że Tel Awiw postanowił zatrudnić afrykańskich najemników do walki z antyrządowymi demonstrantami w Libii. Dziennikarz mówi, że dyrektor firmy ochronnej CST Global miał pozwolenie na dostawę najemników Libijskiej Agencji Wywiadu. Raporty również mówią, że firma już zatrudniła 50.000 afrykańskich najemników; kasując od libijskiego rządu 200 dolarów dziennie dla każdego z nich. Ujawnienie nastąpiło kilka dni po tym kiedy USA zażądały immunitetu dla zagranicznych najemników od Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Brytyjski 'Telegraph' potwierdził, że afrykańscy rekruci wylądowali na lotniskach w całej wschodniej Libii i wysłano ich na ulice, by w morderczym szale strzelali do protestujących. Zabili dziesiątki zanim zostali obezwładnieni przez libijskich demonstrantów.

'Telegraph' opisał jak bezrobotni Afrykańczycy zostali oszukani przez izraelski Mosad, by walczyli i zabijali libijskich cywilów. 'Człowiek na dworcu autobusowym w Sabha zaproponował mi pracę i powiedział, że mogę dostać za darmo lot do Trypolisu', powiedział Mohammed, chłopak około 16 lat, który przyjechał w poszukiwaniu pracy do miasta w południowej Libii tylko dwa tygodnie temu z Czadu, gdzie zarabiał na życie jako pasterz. Zamiast do Trypolisu, przywieziono go na lotnisko blisko niechlujnej nadmorskiej miejscowości Al-Bajda i wręczono mu pistolet na pokładzie samolotu.

Raporty z Bliskiego Wschodu mówią, że dyrektor generalny Global CST uzyskał akceptację izraelskiego rządu na zatrudnianie najemników, gdyż Izrael obawia się utworzenia muzułmańskiego kalifatu w miejsce Kadafiego.

Na domiar złego, dla kontrataku izraelskich najemników, amerykański rząd nakazał CIA zatrudnić i opłacić tysiące arabskich najemników udających libijskich rebeliantów. Ameryka chce by to wyglądało jakby najemnicy Kadafiego zabijali libijskich cywilów w celu uzyskania aprobaty od ONZ na wojnę z Libią.

Kryzys libijski jest wyraźną amerykańsko-izraelską kampanią masowego oszustwa. Raporty brytyjskie i izraelskie są dowodami na to, że Kadafi nie morduje cywilów, ale robią to izraelscy i amerykańscy najemnicy. Walki w Libii toczą się pomiędzy najemnikami - zatrudnionymi przez Mosad Afrykańczykami i przez CIA Arabami.

Kiedy amerykańscy marines zejdą na ląd w zaakceptowanej przez ONZ wojnie, ilu z nich zginie z rąk izraelskich/amerykańskich najemników? W tej wojnie pomiędzy najemnikami, skąd żołnierz będzie wiedział, czy to wróg, czy przyjaciel. W Afganistanie i Iraku zasady USA/NATO mówią, że każdy kogo żołnierz spotka jest wrogiem. Amerykańska standardowa procedura mówi, że 'najpierw strzelaj, później pytaj'.

Emerytowany generał armii USA i najwyższy komendant sojuszu NATO, Wesley Clark, ostrzegł, że po 11 września amerykański rząd zdecydował dokonać ataku na 7 krajów: Irak, Syrię, Liban, Libię, Somali, Sudan i Iran. Po 10 latach planowania Ameryka dotarła do Libii."

(za: Israeli/US recruited mercenaries battle each other in Libya to build support for US invasion.
http://presscore.ca/2011/?p=1695)

tłumaczenie Ola Gordon (http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/03/29/izrael-usa-rekrutowaly-najemnikow-do-walki-w-libii-dla-zwiekszenia-wsparcia-amerykanskiej-inwazji/)

autor: BB, data nadania: 2011-04-03 11:53:13, suma postów tego autora: 4605

redakcja

Prosiłbym, jako że to portal mający w nazwie lewica, by moderacja nie przepuszczała treści rasistowskich, homofobicznych... i podżegających do imperialnych wojen. To się w głowie nie mieści by to prawackie oszołomstwo moglo tak sobie tu poczynać. I choć do sadu też nie mam zamiaru pójść ;-), bo sądy należą do ich kolesi, to uważam, że to przynosi hańbę lewicy.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 12:09:24, suma postów tego autora: 6205

Sierpie,

napiszę krótko: dobrze, że jesteś i dajesz niestrudzenie odpór tym wszystkim kryptofaszystom, miłośnikom imperializmu, itp.

autor: Intellector, data nadania: 2011-04-03 14:51:49, suma postów tego autora: 234

pytania od "podżegacza" do fana dyktatorów

Jedno malutkie pytanie do sierpa:

W jaki inny sposób niż przy pomocy samolotów NATO można było załatwić sprawę czołgów , samolotów i cięzkiej artylerii ostrzeliwującej oswobodzone przez powstańców Bengazi i Misrate?

Trochę to straszne że masz gdzieś ofiary ludobójstwa dokonywanego przez Kaddafiego (bo bombardowanie bezbronnych miast jest ludobójstwem).

Zresztą sam przyznałeś że jednym de facto czynnikiem , który wpłynął na ocenę sytuacji w Libii był fakt zaangazowania się NATO. Żenujące.

autor: adv, data nadania: 2011-04-03 14:52:04, suma postów tego autora: 194

adv twoje wymyślone mordy to ja mam w d,...

nie lubie polityków to i nie lubie faceta, który rządzi 40 lat bez przerwy. Ale przede wszystkim nie przepadam za "demokratycznymi" politykami, bo jak potwierdza praktyka tych "demokratycznych" nie sposób już usunąć. Siedzą nam na karku już 20 lat bez przerwy tylko się zmieniają między soba rolami przy żłobie. Pozory demokracji są dużo gorsze niż zupełny brak demokracji. A w Libii wcale nie mamy do czynienia z zupełnym brakiem demokracji a wręcz z instytucjami demokracji bezpośredniej, u nas istniejących tylko w teorii i marzeniach.
Nie mam zamiaru dyskutować z prokurowanymi przez Mosad czy CIA kłamstwami na temat mordów Kadafiego.
Kadafiego w tej chwili w pełni popieram, bo on broni suwerenności Libii. O tzw. demonstrantach najpierw nic nie wiedziałem, zachowywałem dystans. Teraz gdy wiem, ze to banda zdrajców, targowiczan, wiem po której stonie stanąć. Wiem po której stronie musi stanąć każdy uczciwy człowiek. To jest rzecz nad którą nie mam zamiaru dyskutować. To jest oczywiste.
Co prawda nie moja to ojczyzna, ale słowa naszego poety nie znają granic. Kto współpracuje z agresorem jest zdrajcą.
Napaść na Libię wiele wyjaśniła. Wyjaśniła już w pierwszym dniu kim są rebelianci. Na prostej zasadzie - Kogo mógłby popierać ciemiężyciel tylu narodów świata jakim jest USA?

Do tego doszła wiedza jak genialnym politykiem jest Kadafi i ile dobrego zrobił dla swego kraju i jego mieszkańców. Nie ma sensu bym to wszystko wymieniał. Bo teraz już o tym wszyscy wiemy.
Poczytaj sobie o 8 cudzie świata w Libii, inwestycji Kadafiego, który wodę odsalaną po 3,5$ za m3 zastąpił wodą wykopaną na pustyni i tysiące kilometrów dostarczaną nad wybrzeże po 0,35$! za m3. http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/03/23/libia-moze-nie-chodzi-o-rope/
Właśnie z tego powodu i wielu innych wspaniałych rozwiązań socjalnych jakie istnieją w Libii a nie istnieją w Polsce, ludzie go tam kochają (u nas władzy się nienawidzi) i nie chcą utracić tego "chleba" jako cenę nic nie wartej wolności w nędzy.
Wolność to w sytuacji amerykańskiej dominacji oznacza wyłacznie liberalizm, głód, nędzę i bezrobocie... i oczywiście wojny. Precz z taką "wolnością"! Od dyktatury jak juz amerykańskie imperium upadnie można sie łatwo uwolnić, od "wolności" dużo trudniej sie uwalniać. Jest to wręcz niemożliwe. Od takiej "wolności" może uwolnić tylko dyktatura.
Powiem więcej, bardzo bym chciał by Kadafi rządził w Polsce. Oczywiście teoretycznie, bo reżim ma to do siebie, że moze też być aspołeczny. Ale bardzo chętnie sprzedałbym możliwość wrzucania nic nei wartej kartki do urny za cenę dobrobytu mojego społeczeństwa. Problem oczywiście w tym, ze to nie takie łatwe. Nikt mi nie zagwarantuje, że na czele stanie jakiś Łukaszenka czy Kadafi, a nie bliski... no może po prostu bliższy wam Pinochet, bo jednak oddał władzę? Nie? Nie był więc taki zły z niego gośc? ;-)
Nie ma w moim podejściu do Libii najmniejszej sprzeczności.
Co do samego Kadafiego tylko sie myliłem. Co do człowieka a nie interesó libijskiego społeczeństwa, jego suwerenności i prawa do korzystania z jego bogactw naturalnych. Ja później zauważyłem to co od początku mówił BB i w tej sprawie chylę przed nim czoła.
To naprawdę mąż stanu (nie BB, ale tym razem Kadafi ;-), który z najbiedniejszego państwa w Afryce w ciągu swoich rządów stworzył państwo najbogatsze o dosyć egalitarnej strukturze. Oby rządził tam jeszcze 40 lat, to Libijczycy nie zaznają biedy. Tylko to się liczy!
Jestem gorącym zwolennikiem wolności i demokracji, ale i największym wrogiem ersatzy, które prowadzą do jeszcze większego zniewolenia, z którego tak jak my nie sposób sie już wydostać.
Marze o kraju, w którym nie ma biedy, wszyscy mają pracę, mieszkania i żyją na godziwym poziomie. Gdzie większosć moze być szczęsliwa. Gdzie nie ma anarchistów i radykalnej lewicy, takiej która musi walczyć z kontenerowymi osiedlami. Nie przeszkadzają mi anarchości, to nie o to chodzi, ja marzę by nie było potrzeby ich istnienia... żeby było czym lepiej tym lepiej.
Nigdy nawet przez moment nie wykazałem najmniejszego wahania w stosunku do napaści międzynarodowych koncernów na ten czy jakikolwiek inny kraj i jego zasoby. I tu nie ma żadnego znaczenia czy mi sie Kadafi podoba czy nie. Musiałbym być psycholem jak wy, by mówić, że wolno zabijać ludzi, niszczyć ich drogi, szkoły szpitale, fabryki bo mi sie ich przywódca nie podoba? Tak możecie myśleć tylko wy, ludzie niemoralni, ideologiczni szaleńcy.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 15:49:48, suma postów tego autora: 6205

@sierp

Zgodnie z regułą Godwina przegrałeś dyskusję z kretesem :)

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2011-04-03 16:12:27, suma postów tego autora: 387

gdy człowiek trzyma się zasad, myli siędużo rzadziej

Pamiętam jak dziś marzec 2003, kilka dni przed najazdem na losowo wybrany sposród 7 celów przez Busha kraj (to już wtedy mogła być Libia, motywy wybrania Iraku wyjaśnia znow przywołana przywoływana przeze mnie Klein). Był u mnie bratanek. W telewizji leciała konferencja Powella, na której miał przedstawić koronne dowody na to, że Saddam posiada broń masowego rażenia. Pokazał jakieś zdjęcia satelitarne nie wiadomo czego, na których były rzekomo jakieś silosy z gazem musztardowym czy innym szajsem.
Nawet mój wówczas kilkunastoletni bratanek skwitował to tak - wuju, przecież to screeny z Command&Conquer, gry strategicznej, w którą teraz gram...
Jestem pewnien, że wy wtedy też "wierzyliście" swojemu ulubionemu imperium, że oskarżeniach przeciwko Irakowi są prawdziwe. A na pewno chcieliście wierzyć, bo przecież była to okazja do zaprowadzenia "demokracji" w Iraku, obalenia dyktatora, wywłaszczenia społeczeństwa, likwidacji irackiego przemysłu i... przez pewien czas nawet nadziei na łupy dla polskiego biznesu.
Gdy czowiek myśli i ma zasady, wie że wojna to interes bogatych na którym giną biedni. Tylko i wyłącznie. Wie bez wahania, że zła nigdy poprzeć mu nie wolno. Nigdy!
Od czasów porzucenia doktryny Monroe, każda amerykańska agresja to śmierć, nieszczęście i bieda dla tych w czym "imieniu" jest podejmowana. Co prawda do tego czasu, też nie było lepiej, ale wtedy przynajmniej skupiali się tylko na obu kontynentach amerykańskich ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 16:12:55, suma postów tego autora: 6205

@sierp

Jasne. Ja na przykład tak się wtedy paliłem do poparcia USA, że uczestniczyłem ok. 50 demonstracjach i pikietach antywojennych. Niektóre z nich miały 10-15 uczestników. Ciebie tam wówczas nie widziałem...

Poza tym powtórzę: zgodnie z regułą Godwina przegrałeś już dyskusję :)

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2011-04-03 17:00:06, suma postów tego autora: 387

kompromitacji cd

"Napaść na Libię wiele wyjaśniła. Wyjaśniła już w pierwszym dniu kim są rebelianci. Na prostej zasadzie - Kogo mógłby popierać ciemiężyciel tylu narodów świata jakim jest USA?"

"Do tego doszła wiedza jak genialnym politykiem jest Kadafi i ile dobrego zrobił dla swego kraju i jego mieszkańców."

"Właśnie z tego powodu i wielu innych wspaniałych rozwiązań socjalnych jakie istnieją w Libii a nie istnieją w Polsce, ludzie go tam kochają"

"Powiem więcej, bardzo bym chciał by Kadafi rządził w Polsce."


Ty tak na serio???

autor: adv, data nadania: 2011-04-03 17:05:30, suma postów tego autora: 194

Cze...

Nie da się przegrać z człowiekiem, który gloryfikuje wojnę. Co Ty w ogóle opowiadasz. Nie na lewicowym portalu. Lewica miłuje pokój. No chyba, że na wojnie? Tam mógłbym przegrać, bo "na wajnie kak na wajnie, ty ubiwaj a to tjebja ubijut..." bo na pewno bylibyśmy po innych stronach barykady.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 17:14:03, suma postów tego autora: 6205

Piłeczka

@adv "sprawę czołgów , samolotów i cięzkiej artylerii ostrzeliwującej oswobodzone przez powstańców Bengazi i Misrate?"

Gdyby grupa wyszkolonych, uzbrojonych przez obce państwa obywateli przejęła władzę, paliła budynki, mordowała ludność cywilną i niszczyła własność rządową, powiedzmy, w Teksasie, Korsyce czy na Śląsku, co zrobiłyby władze w tych krajach? Stały z dłońmi ułożonymi na sercach, czy zareagowały użyciem uzbrojonych sił bezpieczeństwa?

@adv "Trochę to straszne że masz gdzieś ofiary ludobójstwa dokonywanego przez Kaddafiego (bo bombardowanie bezbronnych miast jest ludobójstwem)."

Trochę to straszne że masz gdzieś ofiary ludobójstwa dokonywanego przez NATO i ich najemników (bo bombardowanie bezbronnych miast i rasowe czystki na terenach opanowych przez "powstańców" są ludobójstwem).

autor: mlm, data nadania: 2011-04-03 17:20:03, suma postów tego autora: 4284

mlm

"Gdyby grupa wyszkolonych, uzbrojonych przez obce państwa obywateli przejęła władzę, paliła budynki, mordowała ludność cywilną i niszczyła własność rządową, powiedzmy, w Teksasie, Korsyce czy na Śląsku, co zrobiłyby władze w tych krajach? Stały z dłońmi ułożonymi na sercach, czy zareagowały użyciem uzbrojonych sił bezpieczeństwa?"

Pewnie, pewnie libijscy powstańcy to tak naprawdę banda chuliganów,na obcym żołdzie, a wojska Kaddafiego to straznicy porządku i sprawiedliwości społecznej.

To ciekawe że obrońcy wszystkich reżimów zawsze używają tej samej argumentacji.

autor: adv, data nadania: 2011-04-03 17:29:36, suma postów tego autora: 194

mlm

Czasem niestety sięgnąć po przemoc aby zapobiec jeszcze większemu złu.
Jest kilka przykładów z historii w których interwencja zewnętrzna , mimo ofiar jakie spowodowała , miała jak najbardziej charakter humanitarny, bo zapobiegła ludobójstwu np. obalenie Idi Amina (wpieranego zresztą przez Kaddafiego) przez wojska tanzańskie, czy czerwonych khmerow przez Wietnam.

Moim zdaniem w tych kategoriach należy rozpatrywać zaangażowanie militarne NATO w powstanie libijskie.

autor: adv, data nadania: 2011-04-03 17:36:22, suma postów tego autora: 194

Adv

Jakich znowu chuliganów? Żarty sobie robisz? Chuligani to przystanek tramwajowy zdemoluja w Polsce. Tu jest natomiast mowa o bandytach i zdrajcach własnej ojczyzny.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 17:41:42, suma postów tego autora: 6205

Nie porównuj misiu

Wojsk wietnamskich do terrorystycznej zbrodniczej organizacji jaką jest NATO. może jeszcze Cosa Nostra kogoś "wyzwoliła"?
Choćby w podanej przez Ciebie jako przykład (zupełnie nietrafiony) Kambodzy mieszkają też Wietnamczycy a Pol Pot był zbrodniarzem równym tym Natowskim. Wietnamczycy weszli, zaprowadzili pokój a potem wyszli. Nic nie ukradli.
Wietnamska armia pokonała na swym terytorium imperium zła i wyzwoliła Wietnam. Taka armia nie jest armią imperialną.
Po co zaś miliony wydaje na bombardowania Libii terrorystyczna najbardziej znienawidzona na świecie organizacja z innego końca świata? Po co jeśli nie po to by zarobić, nakraść i zniewolić? Po co według ciebie? Jakaś mniejszość natowska tam mieszka i trzeba jej bronić. Czemu te k... wiecznie wtrącają się w nie swoje sprawy? To agresywny blok kilku bogatych krajów a nie armia świata i ten świat nie ma nad nimi kontroli. To sprawa Arabów i Afryki. Tylko i wyłącznie w sprawach tego regionu moga sie właczac Liga Arabska i Unia Afrykańska. Kiedy w Grecji strzelano do demonstrantów nie przyszła im z "pomocą" Unia Afrykańska". Co by powiedziała Europa gdyby przyszła? Jakim więc prawem Europa i USA miesza się w sprawy Afryki? Bo to wyższa cywilizacja i żandarm świata? No jakim prawem skoro żadne z tych państw nigdy nie miesza się w sprawy Europy... I niestety nie próbuje nas wyzwolić:-(
Pol Pot mordował. Kadafi leczy, daje ziemię, mieszkania, wodę... Ale jak się okazuje to dla takich jak ty jeszcze większa zbrodnia.
Kto u nas by przeciw temu wystąpił? Dlaczego sadzisz, że Arab woli neoliberalną nędzę?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 18:03:17, suma postów tego autora: 6205

Adv

Adv - podziwiam Cię, że chce się Tobie sprzeczać z Sierpem. Niestety On zdaje się być wyjątkowo prostym anty-liberałem, który wyznaje pogląd, że wszystko co nie zachodnie to dobre, a wszystko co zachodnie to złe. Jednakże bardzo trudno rozmawiać z kimś, kto świat szufladkuje tak bezpardonowo, a na większość argumentów odpowiada emocjonalnym krzykiem.

Rozumiem, że można zwątpić w zachód i intencje działań państw należących do naszego kręgu kulturowego, które nie raz okazały się brutalne. Jednakże nie znam większego tworu politycznego jednoczącego wielką grupę ludzi, który miałby do końca czyste ręce. Czy to znaczy, że mamy się podzielić na drobne osady w których może zapanować rzeczywista demokracja? To idea anarchistyczna i bardzo mi bliska, niestety nierealna w tak prostej i pięknej postaci.

Argumenty typu "moje wątpliwości rozwiało zaangażowanie zachodu" są poniżej krytyki. Równie dobrze na podstawie takiej logiki można stwierdzić, że renty dla schorowanych ludzi są niemoralne, bo wydawane są przecież przez zakłamane zachodnie państwa. Ręce opadają, mózg się lasuje.

autor: ad1981, data nadania: 2011-04-03 18:04:12, suma postów tego autora: 22

Interwencja humanitarna

@adv "Czasem niestety sięgnąć po przemoc aby zapobiec jeszcze większemu złu".

Owszem i dlatego im szybciej władze Libii rozprawią się rebeliantami uzbrojonymi przez imperialistów tym lepiej.

@adv "Jest kilka przykładów z historii w których interwencja zewnętrzna , mimo ofiar jakie spowodowała , miała jak najbardziej charakter humanitarny"

Ok, ale NATO to nie Armia Czerwona wyzwalająca Polskę od nazistowskiej okupacji. Państwa kapitalistyczne nie interweniują żeby ratować życie, tylko jak sama nazwa wskazuje w interesie kapitalistów. A jak stwierdził już Marks, kapitaliści gotowi są popełnić każdą zbrodnie jeśli gwarantuje im ona zysk. Libia jest tylko kolejnym tego przykładem.

autor: mlm, data nadania: 2011-04-03 19:13:57, suma postów tego autora: 4284

odp

@sierp

"Tu jest natomiast mowa o bandytach i zdrajcach własnej ojczyzny."

Widzę że z Kaddafim jest jak z Królem Słońce- Libia to (niby) on.

@ad1981

Masz trochę racje - teraz to już kopanie leżącego. Już przestaje. Obiecuje :)

autor: adv, data nadania: 2011-04-03 19:16:22, suma postów tego autora: 194

Ad.1981

mózg ci się lasuje bo byłeś poczęty w złotym wieku octu.I odpierdol się od sierpa i młota.

autor: ajde, data nadania: 2011-04-03 19:23:39, suma postów tego autora: 291

ad1981 mózg to ty masz juz zlasowany więc co jeszcze moze sie stać?

Jakie renty? O czym ty bredzisz? Zachód zrzuca im bomby na głowę by dać im renty? W jakim to w ogóle kontekście mówisz? Mafia np. morduje swoich przeciwników ale o swoje rodziny też przecież dba. Nawet bardzo dba. Ale jakie to ma znaczenie dla polityki kolonialnej USA, Francji czy Wielkiej Brytanii? I to w czasie gdy nie minęło nawet 100 lat od momentu jak te imperia w końcu wycofały się z podbitych przez siebie krajów? I już gruba kreska? A zapłaciła im ta twoja cywilizacja za wieki wyzysku, mordów, obozów koncentracyjnych i grabieży???
Co mają renty ludzi, którzy mieszkają na tym zachodzie do życia ludzi, którzy mieszkają w innych cześciach świata i sa przedmiotem najpierw podboju a następnie bezwzględnego nieludzkiego wyzysku zachodnich korporacji? A jak sie buntują to stają sie celem ich wojsk? Jak sie nie buntują to też, jesli na swoim terenie mają jakieś bogactwa naturalne i "bezczelnie" uważają, że to ich bogactwa.
Niech ta twoja cywilizacja spróbuje pożyć chociaż kilka lat bez wyzysku trzeciego świata to zobaczysz jak momentalnie sie zawali. Stosunkowy dobrobyt tej "twojej" cywilizacji został zbudowany i trwa dzięki grabieży i nędzy reszty ludzkości.

Co ma polityka tego zachodu wobec własnych społeczeństw, łacznie z tymi rentami do polityki kolonialnej, mniej lub bardziej zawoalowanej jakimiś kłamstwami o prawach człowieka? Co ma polityka wewnętrzna, która polega na utrzymywaniu ludzi na poziomie dokładnie takim jaki ma zapobiec ich powszechnemu buntowi do mordowania obcych? Co ma do polityki kolonialnej, która te renty tym na zachodzie w dużej cześci sfinansowała przez wieki grabieży Magrebu, Afryki, Azji...?

I to jest ten twój krąg "kulturowy" który uważa, że ma prawo stosować swoją przemoc w innych częściach świata, bo jest od niego lepszy?. W czym?
Czy ten pogardzany przez ciebie krąg kulturowy Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej, Azji, kiedykolwiek bombardował jakiekolwiek państwo z twojego kręgu kulturowego? Czy spadłą ci na głowę kiedykolwiek jakaś "murzyńska" bomba?
Twoje cywilizowane bomby bez przerwy na kogoś spadają. Na kraje i narody, które nic nam złego nie zrobiły. W dupie mam ta twoją cywilizację.
Dlaczego nie rozumiesz, że ludzie na świecie mają prawo żyć jak chcą, bez tej twojej zachodniej cywilizacji, jej przemocy i wyzysku? Bez nas. Bez naszego wtrącania sie w ich sprawy?
To nie ma znaczenia, że ja nie lubię USA, bo nie lubię tych co stosują przemoc, grabią i mordują. Ja mówię o mieszkańcach świata, który USA nienawidzi i nie chce by się wtrącało w ich sprawy.
Nie przewyższamy arabów, afrykanów czy azjatów w niczym, poza tym, że nasza cywilizacja doszła do perfekcji w bezwzględnym stosowaniu zorganizowanej przemocy. Wszelkie najbardziej nieludzkie i śmiercionośne bronie powstały albo w Europie Zachodniej, albo w USA. To są największe zdobycze tej cywilizacji... dzięki nim jest tu zamożniej niż u tych których niszczyliśmy.

No a na koniec powiedz mi na czym polega twój "nieprosty" sprzeciw wobec liberalizmu? Jeśli oczywiście też chcesz udawać, że jesteś przeciwnikiem tego neoliberalizmu ;-) Na 5 osobowych pikietach? zbiórce ciuchów i odpadków jedzenia dla murzynów? niszczeniu ich krajów i "odbudowywaniu"? ;-) To jest ta "demokracja" made in EU?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 19:38:07, suma postów tego autora: 6205

adv

Królem słońce to jest dla ciebie minister spraw wewnętrzych Kadafiego. Dla mnie Kadafi to tylko człowiek (którego pewnie niedługo zastąpi jego syn reformator - oby), a liczy się społeczeństwo Libii, które ten człowiek wyciągnął z nędzy i uczynił najlepiej rozwijającym sie krajem w Afryce. Bez pomocy MFW, Banku Światowego, Uni Europejskiej i Iperium Zła. Bez zadłużania kraju na Zachodzie... i to was właśnie boli najbardziej. Powiedz to wprost.
W tej chwili Kadafi to jedyny gwarant suwerenności tego kraju. Jedyny gwarant tego, że bogactwa naturalne nadal będą służyć Libijczykom.
Kadafiemu ONZ miało przyznać nagrodę za wyjątkowe zasługi dla ochrony prawa człowieka. Tak bez powodu? ;-))) Gadaj te bzdury dalej.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 19:51:01, suma postów tego autora: 6205

ajde dziekuję

Nie możemy się dać tu zakrzyczeć wojennym podżegaczom. To nie jest mój portal. Miewałem do niego wiele róznych pretensji, ale ten portal nosi nazwę lewica.pl (i to też jest wartość w sferze symbolicznej) i choćby dlatego nie wolno dopuszczać by prowojenne oszołomstwo siało tu bezkarnie swoją propagandę. I zawłaszczało także to miejsce.
W dupie mam ich cywilizacje. Bliższy mi jest Arab niz jakiś polski nacjonalista - Polak! psia jego mać... 1981!

Jak ktoś chce rozmawiać o Libii poważnie, to są dwa warunki wstępne.
1) Odrzucamy imperialistyczne interwencje, bo to dla lewicy rzecz oczywista, odrzucamy kłamstwa o mordach na ludności cywilnej,
2) nie uzywamy w żaden sposób nie potwierdzonych argumentow o rzekomym mordowaniu cywilów przez Kadafiego. Ja też nie będę używał informacji z prasy izraelskiej, że w Benghazi leli się miedzy sobą najemnicy CIA i Mosadu

Wtedy możemy porozmawiać czemu ten Kadafi, oprócz tego, ze długo rządzi (co mnie też wkurza) jest taki zły?
Co w jego polityce wewnętrznej i w całym regionie was tak bardzo przeciw niemu nastawia?
Spróbujmy to zebrać do kupy:
1) To, że 2000 km pociągnął Libijczykom wodę z pustyni?
2) to że chleb i ropa jest za darmo?
3) to, że ziemia jest za darmo, a jak ją uprawiasz to nie płacisz żadnych podatków?
4) to że służba zdrowia jest darmowa.
5) to że młode małżeństwa do stają na początek porządny zastrzyk gotówki na nową drogę
6) to że mieszkania są za DARMO
7) To, że państwo finansuje studia za granicą?
8) to że nie ma tam bezdomnych
9) to, że ONZ chce go nagradzać za przestrzeganie prawa człowieka i politykę antydyskryminacyjną.
Więcej grzechów nie pamiętam ale mam nadzieję, że Czerwnone łosie jeszcze kilka dodadzą.

Potem wspólnie się zastanowimy, który z tych grzechów jest najgorszy. Z powodu którego społeczeństwo Libii najbardziej cierpi? Z powodu którego z nich najbardziej cierpią zasady wolności gospodarczej i wolny rynek.
Co zrobić by uwolnić ten rynek i konkurencję? Czyli jak pokojowo wyzwolić Libijczyków?
Porozmawiamy jak ludzie? Jakie macie jeszcze wobec niego zarzuty?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 20:17:35, suma postów tego autora: 6205

adv

"Powiem więcej, bardzo bym chciał by Kadafi rządził w Polsce."


Ty tak na serio???


Oczywiście, że nie na serio, bo przeciez nie chciałbym by znikli tu bezdomni i bezrobotni, co jest przecież naturalnym stanem w kazdej zdrowej gospodarce.
Koło mojej działki jakiś chłop uprawia na polu kartofle i też bardzo bym nie chciał by nie płacił podatków. Bo mnie sięuprawiać nie chce i musiałbym płacić ;-(
Sudia mojej córki mnie sporo kosztowały i byłoby niesprawiedliwym gdyby teraz młodzi ludzie mogli sobie studiować za darmo.
Nie zgadzam sie też na to by ktoś dostał za darmo mieszkanie, bo ja za moje bardzo słono zapłaciłem.
A już przeszkadzanie w wolnej konkurencji w świadczeniu usług medycznych uznałbym za zbrodnie.

Oczywiście więc żartowałem. Bardzo podoba mi sie Państwo, które zbudowali mi kapitaliści, gdzie każdy kowalem swego losu. To takie męskie. Nie lubię jak pasożyty wyciągają łapy do państwa po pieniądze i bardzo kocham moją kapitalistyczna ojczyzne.
Maniek też jest przeciw tym mieszkaniom. Nie chciałby być udupiony w jednym miejscu na całe życie przez tego dyktatora. Maniek lubi wolność i świeże powietrze, które daje nam nasze demokratyczne państwo.
A może ten Kadafi zlikwidowałby "Taniec z Gwiazdami" czy Big Brothera? Nie byłoby już po co żyć. Więc oczywiście żartowałem

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-03 20:34:01, suma postów tego autora: 6205

s&m

odp.
nie mozna na nim polegac.jakby spojrzec na jego dzialalnosc jako glowy panstwa wprowadzil wiecej chaosu w regionie niz porzadku(vide algeria,czad,sudan itd..).to cale"powstanie" to jego robota, zreszta nie pierwsza.wczesniej juz byly 2 takie numery.zagarnal caly handel dla swojej rodziny.co pozytywne w tym?saddam mowil wprost fifty/fifty dla niego dla iraku.kadafii ma mniejszy apetyt.to ze co wyliczasz dal libijczykom to sie nalezalo im jak psu kosc.
cala sprawa sie rozbija o europe.sarko chce przejac przynajmniej czesc kontroli nad ropa zeby wlochy zbyt w sile nie urosly a usa-angole chca zeby dyktowac warunki wlasnie europie.pytanie z kim kadafi sie lepiej dogadam i bedziemy mieli zwyciezce.nie ma sie co nim zachwycac.tylko alternatywa jest ze bedzie ktos gorszy.w lepszego nie wierze.

autor: pazghul, data nadania: 2011-04-04 01:07:44, suma postów tego autora: 1489

ROPA, KROWY, PASTUCHOWIE I WOJNY

Nie rozumiem, sierpie, dlaczego lekceważysz izraelsko-amerykańską współpracę i rywalizację wywiadów i służb specjalnych w podsycaniu wojen. Każda wojna, nawet "wojna najemników", ma swoje ręce i nogi, nie zapominajmy również o głowach.

W 26 marca Polskie Radio podało:

"Sudan podarował Egiptowi pięć tysięcy krów
Ten iście monarszy dar Chartumu dla Kairu ma scementować sojusz obu krajów zajmujących wspólne stanowisko w kwestii regulacji górnego biegu Nilu.

Rzecznik sudańskiego ministerstwa spraw zagranicznych Khalid Musa przypomniał, że przesłanie podarunku zapowiedział na początku marca prezydent Sudanu Omar al-Baszir podczas wizyty w Egipcie. Musa dodał, że wysyłkę poprzedzą uroczystości w stolicy kraju.

Kair i Chartum zacieśniają więzy, gdyż łączą je wspólne interesy. Kraje położone w górze Nilu chcą wykorzystać rzekę do nawadniania swoich pól i napędzania turbin w elektrowniach wodnych, co nie podoba się na północy.

Sudan i Egipt sprzeciwiają się tym działaniom, bo obawiają się, czy nie doprowadzą one do drastycznego ograniczenia ilości wody płynącej Nilem.

Egipt jest ważny dla Baszira jeszcze z innego powodu - prezydent Sudanu jest tu mile widziany, choć za rzekome zbrodnie w Darfurze poszukuje go Międzynarodowy Trybunał Karny. Zarówno Chartum i Kair nie uznają jednak jurysdykcji Trybunału."

Z informacji zbliżonych do Mosadu wiemy, że już wcześniej sudańskich pastuchów drogą powietrzną przerzucono do wschodniej Libii.
W ten oto sposób krowy i pastuchowie uczestniczą już w wojennym preludium i szeroko zakrojonych przygotowaniach do kolejnej wojny (patrz: http://www.pravda.ru/world/restofworld/africa/29-03-2011/1071678-nil-0/) - OBY NIE ŚWIATOWEJ!!!.
Dodaj do tego jeszcze, sierpie, ropę i zaangażowanie USA i Izraela w Południowym Sudanie i masz komplet.

autor: BB, data nadania: 2011-04-04 05:06:10, suma postów tego autora: 4605

Wcale nie lekceważę

Chciałem tylko na moment cofnąć się do czasów sprzed wojny, żeby nie musieć dyskutować z kłamstwami podżegaczy wojennych.
Pazghul słusznie mówi, że Libijczycy dostali od Kadafiego to co im się słusznie należy. Ale jakis emir czy król, który zająłby miejsce po Kadafim nie będzie uważał, że społeczeństwu cokolwiek sie należy. Jak u nas. Bo czy my nawet w tym "demokratycznym" kraju mamy coś z naszego węgla? Król juz nie będzie się przejmował, bo jego władzę gwarantować będą obce bazy.
Oczywiście, że przesadzam z tym mężem stanu, ale ja tylko porównuję go do jego sąsiadów. Na ich tle wypada bardzo dobrze. A co najważniejsze gwarantuje suwerenność Libii. Odrzucam miraż demokracji, która tak naprawdę jest mi dużo bliższa niż czerwonym łosiom, bo nie jestem dogmatykiem i nie mam ideologicznego zaślepienia. "demokracja" na natowskich bagnetach będzie dużo gorszą, bo ekonomiczną dyktaturą. Żaden Kadafi, żadni rebelianci nie mają tu żadnego zdarzenia. Korporacje juz w 2003 roku chciały napaść na Libię. Ale wtedy dla USA więcej atutów miał Irak. Ta agresja jest tylko jednym z elementów szerokoplanowanego zniewalania ekonomicznego świata.
Lepszy dziwak, ekscentryk Kadafi, nawet złodziej, niż władza korporacji w Libii. Bo dopiero wtedy Libia też pozna czym jest prawdziwe złodziejstwo jak już wkroczą tam chłopcy z Chicago. Zajmą się libijskim przemyslem, szkolnictwem, służbą zdrowia, pomocą społeczną itd., i zrujnują Libię tak jak zrujnowali Irak.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-04 09:53:02, suma postów tego autora: 6205

Dodaj komentarz