Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Boni: "Nadchodząca dekada będzie dekadą oszczędności"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

oszczędności na Bonim (do 2030 roku)

jak najbardziej potrzebne sa oszczędności w neoliberalnych reformach - zwłaszcza w prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych i służb publicznych,

potrzebne minimum 20 lat oszczędności w tego rodzaju wysiłku koncepcyjnym jak "Polska 2030",
niech zespół doradców strategicznych premiera z Bonim pojedzie do USA sprawdzić się we własnym biznesie, na 10 albo więcej lat (niech wezmą do pomocy Balcerowicza,

potrzebne są też oszczędności w "aktywności" polskich partii politycznych, partykularnym "ustawodawstwie", żałobie postsmoleńskiej, krotochwilności Palikota, itd

projekt takich najbardziej Polsce potrzebnych oszczędności to nie praca dla Boniego,
niech więc tylko sam da przykład oszczędności nie biorąc się za wyznaczanie oszczędności dla innych

autor: peregrinus, data nadania: 2011-04-04 19:17:07, suma postów tego autora: 141

Boni to taki socjalliberał

nie przepadam za nim ale i tak jest lepszy od rostowskieo,belki czy leszka balcerowicza,a KRUS nalezy zreformować bez dwoch zdan

autor: Fred_BB, data nadania: 2011-04-04 19:39:11, suma postów tego autora: 676

Prorok

Dlaczego wiem jakiej klasy społecznej nie dotkną oszczędności?

autor: mlm, data nadania: 2011-04-04 22:12:11, suma postów tego autora: 4284

mlm

a dlaczego ja wiem, że przedsiębiorcom znów bedzie najciężej?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-05 00:05:01, suma postów tego autora: 6205

...

Oszczędności oszczędnościami, ale dlaczego aparat rządzący nie zaczyna ich od siebie...? :'

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-04-05 11:58:06, suma postów tego autora: 975

Na tv polonia leci teraz 40 latek 20 lat później

W ostatnim odcinku była taka scena. Do Gajosa, przedsiębiorcy w nowej RP produkujacego klej do rakiet dla NATO podchodzi pracownik i mówi:
- szefie kupił pan sobie ostatnio helikopter, to pomyślałem, ze będzie pan miał już na moją wypłatę...
Na to oburzony Gajos.
- Panie Łączka a czy ja dla siebie kupiłem ten helikopter? Tak dla rozrywki? Przecież to jest moje narzędzie pracy! - wskazując napis na jego kombinezonie (firma Antex) mówi dalej - to jest nasze wspólne dobro, o to musimy dbać, a pan mi tu z takimi głupimi problemami przychodzi?
Chwile później jak już łączka odchodzi. Gajos mówi do Kawrwowskiego- nie no ja chyba zwolnię tego Łaczkę. Taki się jakiś namolny zrobił o te pieniądze. I o co chodzi? O te głupie milion dwieście? (dzisiejsze 1200).

O! Dlatego właśnie nie mogą zacząć oszczędności od siebie bo się przecież nie pozbawią narzędzi pracy, prawda?
Polska to nasze wspólne dobro i musimy o nią dbać a nie tylko łapę wyciągać.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-05 14:26:05, suma postów tego autora: 6205

"Cywilizacyjny dryf", czyli jeszcze większa bieda!

A tymczasem posag po PRL- u sprzedany albo z gruzowany. A więc wspomagać się nim już nie będzie można. I jeszcze te długi... A w zamian nic! Gierek zabetonował chociaż Polskę, jak długa i szeroka, mieszkaniami, drogami, fabrykami. Potrzebny był jednak talent Balcerowicza i jego klakierów, by osiągnąć te niezwykłe rezultaty. No cóż, ale powiedzą nam: jesteście wolni, urządzajcie się! Gdyby chociaż było komu z plunąć. Ale i tego nie ma.

autor: steff, data nadania: 2011-04-05 20:39:18, suma postów tego autora: 6626

Prośba do autora

Jest gdzieś jakaś relacja z tej konferencji?

autor: bolo, data nadania: 2011-04-06 14:22:37, suma postów tego autora: 4522

Fred_BB,

dedykuję Ci jeden cytat z Twojego "socjalliberalnego" ulubieńca:

"Jeśli wolny rynek do tej pory nie rozwiązał jakiegoś problemu, to znaczy, że takiego problemu nie ma".

autor: fancom, data nadania: 2011-04-06 14:38:11, suma postów tego autora: 1427

W ramach oszczędności

zabrać ministrą karty kredytowe.Jak chce żreć i pić to niech to czyni za swoje.Towarzystwo z zagranicy które do nas zawita jak chce pohulać to niech płaci za obiadek i whiskey.Obrażą się!!!Nie za takie rzeczy świecimy oczami.

autor: ajde, data nadania: 2011-04-06 18:17:42, suma postów tego autora: 291

ale rozpasanie

place 1200 naiesiacw 2003 r i lilo cukru po zlotowce a teraz place po 850 na miesac i kilocukru po 5 zl, trzeba skonczyc z tymrozpasaniem, wg Boniego trzeba plac 500 zl na miescia a kg cukru po 20 zl za kg. :)

autor: dcio, data nadania: 2011-04-06 20:35:46, suma postów tego autora: 391

dcio

no jasne, cukier łyżkami to żre po nocach anty po-wska hołota;)
Ogólnie podejrzewam, że bogaci odżywiają się dużo zdrowiej i niewiele drożej

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-04-07 12:21:40, suma postów tego autora: 1953

fancom

Boni nie jest moim ulubieńcem a wręcz przeciwnie tylko uwazam ze jest lepszy od rostowskiego czy balcerowicza a ostatnio czytalem wywiad z Boni i gadał że w polsce powinno byc wiecej finlandi niż irlandii

autor: Fred_BB, data nadania: 2011-04-07 12:58:08, suma postów tego autora: 676

Dodaj komentarz