Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Biedniej i na kredyt

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Otwórzmy kolejne muzeum antykomunizmu, wybudujmy nowy kościół

nieważne czy Polska będzie biedna czy bogata, ważne by przeprowadzić MORALNĄ REWOLUCJĘ i pozbyć się SALONU

A teraz wracam do lektury Ziemkiewicza i Łysiaka


ZAKORZENIONY W TRADYCJI LEWICOWIEC NURTU PATRIOTYCZNEGO

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-04-08 21:47:35, suma postów tego autora: 1953

Gorzka prawda leżąca pośrodku:

Dlaczego biedni?-bo głupi.A dlaczego go głupi?-bo biedni.((To koło zataczane będzie do końca świata i trzy dni dłużej.Być może niegodne to,ale czy sprawiedliwe?

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-04-09 09:08:45, suma postów tego autora: 623

.

Czy ktoś komuś każe brać kredyt? A już w szczególności konsumpcyjny, np. na duperele w rodzaju telewizora plazmowego (czy jak tam się toto zowie).

autor: Bury, data nadania: 2011-04-09 10:37:57, suma postów tego autora: 5751

bury

czy ktoś musi mieszkanie kupować? samochód? żenić się? leczyć?

czy już naprawdę to taka konieczność kupić coś do jedzenia na zeszyt kiedy tyle ziemi leży odłogiem?

czy ktoś musi pisać posty i podpisywać je bury?

autor: nikyty, data nadania: 2011-04-09 13:31:50, suma postów tego autora: 3572

Jeszcze, nikyty, można pieniądze na telewizor zarobić i odłożyć

(jeżeli zarobki nie pozwalają na kupno "od ręki"). Jeżeli już ktoś bez "plazmy" nie może żyć.

autor: west, data nadania: 2011-04-09 19:36:47, suma postów tego autora: 6717

west

To przecież twój ukochany kapitalizm bombarduje obywateli tysiącami reklam produktów "musisz to mieć" oraz reklamami szybkich i "tanich" kredytów? Nie widzisz związku?

Poza tym juz władzuchna zadbała, żebyśmy kupowali nowe telewizory. Już niedługo tv będzie nadawana tylko cyfrowo i w starym tv bez mpeg4 zobaczysz g... .

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-04-09 20:38:11, suma postów tego autora: 1578

Stirlitz, dlaczego uważasz ludzi za bezrozumne bydlęta

które jak zobaczą w gazecie reklamę czegoś tam, to zaraz pędzą do banku po kredyt a potem do sklepu?

autor: west, data nadania: 2011-04-09 21:06:46, suma postów tego autora: 6717

To nie ja tak uważam weście.

To marketingowcy, bękarcie dzieci kapitalizmu. Wielkie korporacje wydają kupę kasy na kampanie robienia ludziom wody z mózgu po, żeby zarobić jeszcze więcej. Mają pieniądze, specjalistów i naukowe sposoby, żeby z ludzi robić idiotów. Bo to się opłaca i jest dźwignią kapitalizmu.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-04-09 23:08:34, suma postów tego autora: 1578

Reklamania.

Stirlitz, właściwie zgadzam się z Tobą, ale z drugiej strony, przecież tak ogromna rzesza pasożytów łatwo nie zrezygnuje z żerowania na cudzej pracy, więc należy przypuszczać, że niezależnie od własnej skuteczności, zrobi wszystko by za niezbędną uchodzić.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-04-09 23:40:28, suma postów tego autora: 3566

Sądzę że gdyby owe ofiary "drapieżnych korporacji" bardziej przykładały się

do matematyki w szkole podstawowej, to byłyby w stanie policzyć na co jest stać, na co nie.

autor: west, data nadania: 2011-04-10 11:45:06, suma postów tego autora: 6717

To jest niezłe.

Kapitalizm, pseudotanie kredyty, marketning, korporacje i robienie ludziom wody z mózgu krytykuje (słusznie!) Stirlitz - marzący o byciu członkiem "klasy średniej" pogardzający "prostym ludem" (jako "moherową hołotą") zwolennik superkapitalistycznej, liberalnej partii jaśniepanów w krawatach, partii mającej mnóstwo pieniędzy (zdobytych w wyniku przestępstw) zatrudniającej marketingowców i specjalistów od robienia ludziom wody z mózgu.

autor: Getzz, data nadania: 2011-04-10 12:16:10, suma postów tego autora: 3554

Drogi Getzz

Gdzieś ty wyczytał o moim rzekomym pragnieniu przynależności do klasy średniej? Bo nie mogę sobie takich własnych pragnień przypomnieć. Przytocz mi choć jeden mój cytat wyrażający pogardę dla prostych ludzi. Nie pogardzam nawet moherami, raczej mi żal tych zmanipulowanych, indoktrynowanych, przesiąkniętych nienawiścią ludzi. A tak na marginesie, określenie prości ludzie wykracza dużo, dużo dalej poza wyznawców toruńskiego diabła i nie są to określenia tożsame.
Piszesz o partii liberalnych jaśniepanów, czyżbyś miał na myśli sekte Kłamczyńskiego z guru ekonomicznym Zytą Gilowską? Mnóstwo pieniędzy zdobyte w wyniku przestępstw? Czyżby chodziło ci o aferę Telegrafu? Partia zatrudniająca specjalistów od robienia ludziom z mózgu? Czyż to nie Bielan i Kamiński nie byli swego czasu pierwszymi spin-doktorami RP i to właśnie od nich rozpoczęła się kariera tego określenia? Widzisz drzazgę w oku innych, nie dostrzegając belki we własnym. Ale tak to już jest z neofitami, zawsze są najbardziej zapalczywi.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-04-10 15:45:15, suma postów tego autora: 1578

Z jakimi neofitami?

Nigdy w życiu S"L"D nie popierałem, nie wiem po co piszesz o PiSie, którego równie nie popieram.

autor: Getzz, data nadania: 2011-04-10 16:35:21, suma postów tego autora: 3554

***

kredyty to świetny sposób na odebranie ludziom pracy pieniędzy zarobionych w przyszłości

autor: nikyty, data nadania: 2011-04-10 17:14:56, suma postów tego autora: 3572

Getzz znowu robi za PiSiora :)

Biedny Stirlitz nie jest w stanie wyrwać się z błędnego koła.

Co do kredytów: towarzysz Gierek wziął 20 miliardów dolarów i się nie przejmował. A tu nagle rwetes, że zwykły Kowalski chce wziąć 2000 PLN na plazmę ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-04-10 22:02:52, suma postów tego autora: 6199

Ta, rzeczywiście.

Muszę zacząć palikotyzm uprawiać, bo inaczej Stirlitz mnie w końcu do partii Kaczyńskiego naprawdę zapisze.

autor: Getzz, data nadania: 2011-04-10 22:39:54, suma postów tego autora: 3554

Sumień

Solidaruchy po dzień dzisiejszy wyprzedają resztki tego, co za te pożyczki Gierek wybudował. Nie przeszkodziło im to zadłużyć kraju na kwoty, przy których pożyczki gierka to drobne miedziaki.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-04-10 22:44:15, suma postów tego autora: 1578

Dodaj komentarz