Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Andrzej Zachariasz: Pod skrzydłami Kościoła

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Strach pomyśleć !

cytuje:

Państwo okazało się zbyt słabe, by się oprzeć Kościołowi i jego ambicjom.


No to mam pytanie. Jak wygląda to groteskowe pańtsewko w zwarciu z jakąkolwiek mafią?

STRACH POMYŚLEĆ !!!
PRAWDA?!

autor: dzeus, data nadania: 2011-04-26 11:08:08, suma postów tego autora: 1046

Niektórzy twierdzą że jesteśmy kondominium Niemiec i Rusi.

Jak więc określić nasz status wobec Watykanu? Kolonia? Albo Generalne Prymasorstwo?

autor: szczupak, data nadania: 2011-04-26 16:27:06, suma postów tego autora: 3747

Ja

bym określił tak:
temat zastępczy.

autor: ABCD, data nadania: 2011-04-26 17:27:36, suma postów tego autora: 20871

Trafne spostrzeżenia, w pełni je podzielam.

Ludzie nie lubią ideologicznego natręctwa, co funkcjonariusze kościoła za nasze pieniądze właśnie uprawiają. Może dlatego nikt nikogo nie poucza, nie strofuje, nie izoluje z powodów, które wskazuję ci funkcjonariusze. A ich akcje wywołują reakcje co najmniej niechęci do nich. Poszerzając się bieda z jednej strony i ich zamożność z drugiej tą niechęć jeszcze pogłębiają.Ludzie coraz powszedniej żyją wedle swoich upodobań. To prawda często podpatrywanych zagranicą. Nie jest wykluczone, że przewidywania udzielającego wywiadu zmaterializują się wcześnie niż dzisiejszy stan faktyczny na to wskazuje.

autor: steff, data nadania: 2011-04-26 17:28:32, suma postów tego autora: 6626

Jasne,

oryginalny ideał "życia według upodobań" trzeba "podpatrywać za granicą":))))
Jest on, niestety, widoczny w każdym markecie.
Na szczęście, są też inne wzorce.
A co do Kościoła, to licze, że społeczeństwo odrożni kapłanów-Judaszy typu Pieronek od patriotycznych i prosocjalnych duchownych. Takich, jak np. Dydycz, Gądecki i Glódź.

autor: ABCD, data nadania: 2011-04-26 18:38:55, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Zamierzasz zripostować na łamach Forum Klubowego? Pieniążki $LDowskie nie śmierdzą, co? :-)

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-04-26 19:15:17, suma postów tego autora: 1805

rote,

nie masz wrażenia, że to trochę "boring"?
Forum... od lat nie korzysta z dotacji SLD. W przeciwieństwie do pewnego "altrerglobalistycxznego" miesięcznika, ktory podczas kampanii wyborczych zwykł na czele swojej bublicystki umieszczać wywiad z rzecznikiem SLD, Tomaszem Kalitą, oraz hasło wzywające do głosowania na to ugrupowanie.

autor: ABCD, data nadania: 2011-04-26 19:25:27, suma postów tego autora: 20871

Nie, nie zupełnie nie "boring" :-)

Po prostu lubię patrzeć, jak tacy ideowi i czyści pisowczycy szczekają na rękę Pana, który ich karmi :-) To, jak? Śmierdzą $LDowskie pieniążki, czy nie?

Btw. źle trafiłeś z tym miesięcznikiem, to nie moja parafia - ja się brzydzę sldziarstwem. Fujjjj.

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-04-26 20:03:52, suma postów tego autora: 1805

cha cha cha

Już się przyzwyczaiłam, że ludzie religijni starają się nie myśleć, a logika jest im całkowicie obca, ale nadal mnie zaskakują stwierdzenia o patriotyzmie księży. Jak człowiek, który jest zobowiązany do absolutnego i bezwarunkowego posłuszeństwa Watykanowi może być patriotą ? Przecież w jego hierarchii wartości na pierwszym miejscu jest oddanie Watykanowi i dobro Kościoła. A o Polsce może pomyśleć, jak mu Kościół pozwoli.
Natomiast wzmianka o prosocjalnym Głodziu, z jego zamiłowaniem do bogactwa i władzy, po prostu mnie rozbawiła.

autor: Cettia, data nadania: 2011-04-26 20:08:07, suma postów tego autora: 77

...

I gdzie mieści się Polska w skali od siódmego nieba do dziesiątego piekła?

autor: dodi, data nadania: 2011-04-27 19:17:28, suma postów tego autora: 3

Dodaj komentarz